o zasadach VC - czyli nowa edycja i zmiany z tym związane

Vampire Counts

Moderator: misha

Zablokowany
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

armybooka do wampirow ;) z upiornego skowytu :)

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino pisze:armybooka do wampirow ;) z upiornego skowytu :)
Nie kojarze tego cytatu z angielskiej wersji, ale sprawdze wieczorem. :)
Obrazek

licho
Pseudoklimaciarz
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: licho »

Co będzie gdy weźmiemy corps carta z upgradem +1 model przy wskrzeszaniu.

Z wystawionych pięciu np wilków na stole stoją 4.

a) Mamy Summon Creatures of the Night.

Wskrzesimy jednego wilka + jednego za Loadstone ?
Mimo że zasada mówi że kawaleria może tylko jeden model zyskać z inwokacji.

b) Nie mamy Summon Creatures of the Night

Wskrzesimy jednego wilka+ jednego z Loadstone?

Mimo że zasada mówi że kawaleria może tylko jeden model zyskać z inwokacji, oraz że druga zasada mówi że nie możemy wskrzesić ponad stan?

W opisie Loadstone jest powiedziane że tylko jednostki wampirze uzyskują nadal jeden wound.

Awatar użytkownika
Shogun
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 48
Lokalizacja: Oława

Post autor: Shogun »

IMO
a)
wskrzesimy obydwa wilki zasada dotycząca IoN dotyczy IoN a my wskrzeszamy 1 z IoN i jeden z loadstone. dzieki summon mozemy zwiększyć ilość modeli w jednostce
b) tutaj nie mam pewności ale wydaje mi się że wskrzesimy tylko jednego (takie wrażenie mam że zasada nie ponad liczbe bez summona jest nadrzędna do loadstone)

A ja mam takie pytanie jeszcze czy BC zasysa kostki będąc poza stołem (pogonił)

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Jeśli masz summona to wskrzesisz dwa wilki bo mozesz ponad stan.

Jeśli nie masz summona to wskrzesisz tylko jednego bo nie mozesz ponad stan wiec bonus z Corpsa przepada.

Black Coach nie moze zassac kostek jesli nie znajduje sie na polu bitwy, tak samo jak wampir znajdujacy sie poza polem bitwy nie generuje kostek rozpraszania itd.

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

Jak właściwie działa ten BCoach?

Mam np 2 poziomowego wampira który stoi koło Bcoachu. Nadchodzi faza magii, rzucam absorbcje z 4 kostek. Wypada mi 1,2,3,6. To znaczy że mam kosy w rydwanie (do końca bitwy) a do tego 3 kostki power'a.
Nadchodzi kolejna faza, rzucam 1,3 ,6,6. To dostaje do kos hate czy do kos hate i MR (3) (do końca gry?). :?:

I czy mogę oddać z własnej woli np w pierwszej turze 6 PD aby mieć wszystkie ulepszenia do końca gry? wogóle troszkę nie kapiszę tego więc jakby ktoś mógł mi przybliżyć ten BCoach to byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Nadchodzi faza magii (twoja) masz 2 kostki bazowe PD. Jeżeli w promieniu 6 cali jest mag dokładasz jego kostki powera do tych 2. Czyli np. masz maga w 6" od BC który generuje 2 kostki to rzucasz razem 4 kostkami. Np. wypadło 2,6,4,6 czyli BC dostaje 1szy i 2gi efekt z tabelki.Kumulują się one. Ile kostek zassał tyle ma efektów. Czyli np. w kolejnej turze zassał 1 czyli masz już razem 3 kostki czyli trzy pierwsze efekty do końca gry ;)

Oczywiście do kości bazowych wliczają się kości z itemów np. Power Familiar, Black Periapt.

A i jeszcze jedno rzucasz oczywiscie w swojej turze magi i w turze przeciwnka. Czyli np. HE z BoS mogą dać BC dodatkowe 3 kostki do zassania.

Samemu nie możesz oddać kostek to byłoby przegięcie.
Obrazek

Paku
Oszukista
Posty: 827

Post autor: Paku »

No to super, THX.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

bless pisze:
Shino pisze:armybooka do wampirow ;) z upiornego skowytu :)
Nie kojarze tego cytatu z angielskiej wersji, ale sprawdze wieczorem. :)
Shino, sprawdzilem. Owszem, masz racje. Hit z krzyku Banshee sa pomijane, kiedy trafia w maszyne.

Ale...

Nie mowilismy o Banshee, tylko o czarze Wind of Undeath, ktory nie ma z z krzykiem nic wspolnego. Dlatego uwazam, ze rany z czaru w maszyne normalnie sie licza. Tak jak z innych czarow, jak choby D6S4. Bo czemu by nie? Tu w opisie nie zaznaczyli, ze trafienie w maszyne sie nie liczy.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ok niech ci bedzie :D

maszyny tez dostaja hit :)

alke w wypadku czaru imo nie ma randomiza tylko ofiara czaru wybiera kto ma dostac wounda :)

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

To nie close combat, ofiara nic nie wybiera. Z drugiej strony nie powinno byc też tak że wybiera użytkownik czaru.

Moim zdaniem się po prostu losuje - tak jest chyba najrozsądniej. Jak nie srecyzowano kto wybiera niech to rozstrzygają kostki.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

problem jest taki ze zwykle jest dopisek o rozdzielaniu jak przy strzelaniu przy jego braku powinien decydowac wlasciciel

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Kensiorek pisze:problem jest taki ze zwykle jest dopisek o rozdzielaniu jak przy strzelaniu przy jego braku powinien decydowac wlasciciel

co Wy kombinujecie?
Jak nie ma wskazanej mozliwosci wyboru celu, to sie losuje. Zarowno na maszynach, jak i na potwor+jezdziec. To wskazuje RB.
Obrazek

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

problem jest taki ze zwykle jest dopisek o rozdzielaniu jak przy strzelaniu przy jego braku powinien decydowac wlasciciel
jeśli już to właściciel maga rzucającego czar. Ofiara to sobie może wybrać który model chce zdjąć jak ma kilka takich samych w jednostce.

Albo gramy że zdejmujemy jak w strzelaniu i wtedy losowanie, albo to ja rzucam czar i ja decyduje w co go rzucam i ja wybieram cel, a nie za mnie ktoś inny (losowanko wydaje się najrozsądniejsze).

Teza że cel trafienia z duchów wybiera sobie ofiara jest dla mnie niepoważna i niczym nieuzasadniona.

eNJac
Pseudoklimaciarz
Posty: 34

Post autor: eNJac »

Witam,

może ktoś powiedzieć jak wygląda sprawa uzbrojenia Wampirka w zbroje, bo nie mogłem się nigdzie doszukać? :/

Konkretnie: czy wsadzając go na Hellsteada można mu dać HA, lance wykupując Dread Knighta? Nie ma napisanego, że musi jeździć na Barder Nigthmare, ale że ma możliwość uzbrojenia rumaka. Analogicznie rozumiem, że Avatar of Death może być używany będąc na koniku... jak Wy to widzicie? jeśli się mylę, sprostujcie...

Jeszcze jedno - Infinite Hatred przenosi się na mounta?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Nordri
Chuck Norris
Posty: 575
Lokalizacja: Greifenhagen

Post autor: Nordri »

Wykupując Dreadknighta musisz jeździć na barded nightmarze (wg FAQ). Avatar of Death możesz stosować konno, pieszo i na potworze.
A co do Infinite Hatered - hatered przenosi się na wierzchowca, bo to zasada psychologiczna, a przerzuty w każdej rundzie dotyczą tylko wampira (opis bloodline'a w AB).

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Co do Infinite Hatred to ja to rozumiem tak, ze wierzchowiec dostaje hatreda bo ma go wampir, ale przerzuty ma tylko w pierwszej rundzie walki, natomiast wampir ma przerzuty w kazdej rundzie walki o czym mowi dalszy opis mocy.

Awatar użytkownika
Iuz
Plewa
Posty: 5
Lokalizacja: Olszyna/Wrocław

Post autor: Iuz »

Mam pytanie odnośnie tej figurki:
http://uk.games-workshop.com/storefront ... orignav=13
Kto to jest? W army booku nie ma wzmianki o nim.
Jakie to coś ma staty i jakie zdolności?
PS. Co się stało ze starym smokiem, bo widzę, że na oficjalnej stronie sklepu nie można już go kupić?

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

To normalny Blood Dragon Lord (przedstawiciel jednej z wampirzych rodzin- wspomnień czar :cry: ) z 6 edycji na Winged Nightmerze.
Obrazek

Awatar użytkownika
Drwal
Falubaz
Posty: 1449
Lokalizacja: Gdańsk - SNOT

Post autor: Drwal »

CZy mając zdolność scout na wampirze moge go na mouncie wystawić. Bo nie pisze że musi być on foot

Zablokowany