Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Lord Yeurl pisze:podobno sockeress mogo zabijac swoichi i dostaja PD to prawdabo nie moge znalesc tegow ksiazce
Sacrificial Dagger w arkanach, można zabić jednego wojownika i dostaje sie dodatkową kość mocy, jeśli w ten sposób zabije się 25% oddziału, to musi on przejśc test paniki.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Dla ułatwienia dodam, że chodzi o nowy podręcznik do DE a nie ten z 6ed : ]

Lord Yeurl
Wałkarz
Posty: 51

Post autor: Lord Yeurl »

a moge brac hert stone darkest

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

nie
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Lord Yeurl pisze:a moge brac hert stone darkest
Jankiel pisze:nie
Jak to nie, jak znajdzie w Magicznych przedmiotach w nowym booku to weźmie, ja szukałem, ale jakoś nie mogłem znaleźć :lol2: .
Lord Yeurl, na grzyba ci Heart-stone of Darkness jak masz Pendant of Khaeleth (odwrócony ward) który jest lepszy i tańszy :wink: .
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

1. bo nie można mieć 2 takich samych przedmiotów
2. bo nie jest lepszy tylko inny, tzn nie działa na coś bez siły a na coś z małą siłą kiepsko działa

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

na małą siłę weź armorkę z 1+ sejwa :P

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

wiem, że to głupie pytanie i było pewnie ze 100 razy zadawane już. . .

ale czy hydra może zionąć po marszu ? :D
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Nijlor pisze:na małą siłę weź armorkę z 1+ sejwa :P
zwłaszcza, że popularne stało się dawanie małej sile no armour save, tak jak w lore of shadow oraz chyba goblińskiej i ogrowej : X

Awatar użytkownika
pepe
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Kęty

Post autor: pepe »

Jaką podsawkę ma COB?

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

No i jak to jest z tym pendantem...6tka zawsze zlewa...ale czy jedynka? ja jak dotad gralem,ze tez - zapis w rulebook'u na temat save'ow (Nobody's invulnerable)...

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

pepe pisze:Jaką podsawkę ma COB?
hmmm, nie ma?

Awatar użytkownika
pepe
Mudżahedin
Posty: 212
Lokalizacja: Kęty

Post autor: pepe »

a jaką powinien mieć??

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

no właśnie zdaje się żadnej ;)

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

mam dużo pytań:
1. czy blade wind, jako że jest hate też ma przerzut na zranienie?(od razu mówie, że ja myśle że nie)
2. Czy mógłby ktoś mi wyjaśnic dokładnie jak działa pendant of khaleth.
3. czy moge dawać jednej czarce naraz darkstar cloak i tome of furion?
4. czy heart seeker ma przerzuty na zranienie i trafienie przez całą gre?
Obrazek

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

ad 1. Nie
ad 2 taki ward save zależny od siły z którą nas zranili. Gdy wyrzucimy mniej lub tyle samo ile wynosi siła ataku, unikamy rany. Na 6 zawsze oblewamy.
ad. 3 nie
ad. 4. tak




A ja się PYTAM czy HYDRA MOŻE ZIONĄĆ PO MARSZU :D

i NIE, NIE MAM OBECNIE RULBUKA BO ZOSTAŁ U KUMPLA. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Może
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

To ja się zapytam jeszcze raz czy rydwan daje herosowi Save w CC?

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

A ja sie zapytam czy bladewind mozna rzucac na oddzialy walczace w CC?...Gralem,ze tak ale wole sie upewnic.
No i jak gracie z Pendantem - a mianowicie z jedynka?

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Na jedynce zdaje - to chyba logiczne. W opisie jasno stoi, że gdy rzuci się mniej lub tyle samo ile siła ataku hit jest ignorowany, ale na 6 zawsze się oblewa. Po co wyjaśniać coś co jest klarowne ?

Nie wiem skąd się wziął pomysł z oblewającą 1, ale w rulbuku dotyczyło to chyba zwykłych sejwów. Tutaj mamy podobną sytuacje, ale dotyczy to 6.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Zablokowany