Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Akuma
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Akuma »

gdyz nasze uscislenia nie wypaczaja tak zasad....
Wypatrzenie zasad = granie inaczej niż chce twórca owych zasad - w przypadku steam tanka - z połową ptk za 50% W i z ASF LS wyraźnie jak się okazało wypatrzyło zasady
to z moonstonem tez bylo oczywiste i tylko wyjasnieniem dla glupich...
Nie porównuj zmiany w MoHW do ASF - tam ktoś się za głowę złapał i uznał że to przegięte i zmienił - w przypadku ASF - kolejność inicjatywy postulowało 80% środowiska ... Akurat Polskie 20% które broniło w waszym rozumieniu RAI się przejechało - to wszystko ... ale żeby zamiast atakować przyznać się do bardzo poważnego błędu trzeba mieć c h a r a k t e r :)
co to ma udowadniac? bo jakos nie rozumiem przekazu
Skoro nie rozumiesz przekazu w języku ojczystym to po co się bierzesz za próby rozumienia w języku obcym :) ?

To nic nie ma udowodnić - tylko pokazać że niektórzy traktują wasze uściślenia jako ostateczną instancję - z góry narzucony zbiór poprawek które oddają to co GW miało w zamierzeniach - To czy tak jest czy nie to personalna sprawa każdego gracza - jeśli organizator turnieju pisze że uściślenia LS obowiązują to zapisując się na turniej każdy się pod tą wiedzą podpisuje - natomiast w przypadku pick up game - nie działają one z automatu - gdyż jak w przypadku ASF - robicie raczej RAI a nie RAW i coraz mniej trafiacie w FAQ - zobaczymy jak będzie z DL :)
nie. wizja ls i iscislen jest ujednolicenie sposobu interpretacji zadsad, ktore mozna interpretowac dwojako lub zasady nie sa opisane.
Wizja LS - a nie wizją - proponuje krótki kurs Logiki - jest to wasza wizja - 5 osobowa - a to czy ktoś się z nią zgodzi czy nie zależy od niego - w świetle jaskrawej pomyłki z ASF i np woundami do steamtanka poddaje klarowność tej wizji pod wątpliwość.
nie lepiej jakbys sie zainteresowal jak wyglada wfb w innych krajach zanim cos takiego zaqczniesz mowic? spojzyj na wfb w niemczech, danii na przyklad... zreszta nie tylko tam...
Nom ja się chętnie przyjrzę podaj mi linka do stronki z oficjalnymi uściśleniami niemieckimi - chętnie poprzeglądam.


Jeżeli uważasz, że GW wydaje super zasady, bez luk, a wydawanie FAQów do FAQów i Errat do Errat to tylko uświadamianie graczy, że jednak źle zrozumieli cosik z nich, to tylko mi ręce opadają.
Zasady gry to zasady gry - jeśli robicie z wfb sport i zawody to jakim prawem kwestionujesz poprawność zasad ? To tak jakby piłkarz stwierdził że nie będzie grał na spalone bo mu się nie chce wracać - organizatorzy turnieju się dogadali i ognia ... Ręce ci naturalnie mają prawo opadać - napisz PM to polecę ci jakieś maści :)
Przypominam, bo widzę, że kolega nie w temacie - z ASF grało się wg. uściśleń tak jak jeszcze niedawno głównie z racji tego, że parę osób zapytało Alessia Cavatore jak to traktować.
Prostuje bo kolega albo sieje propagandę albo sam jest w temacie mniej niż ja :) - do pana Alessio napisało DW council ... i "podobno" otrzymało odpowiedź - na żadnej oficjalnej stronie - np forum na stronce GW Alessio nic nie potwierdził - podobno taki mail przyszedł - Ale nikt nie jest w stanie tego zweryfikować - Juz w tedy zaczeła się lawina komentarzy na forach - nawet na z gruntu plotkarskim warseerze - ludzie zarzucali DW że coś kombinują ... Przeprowadzono logiczne wywody - pokazujące że wedle RAW nawet po FAQ gra się z inicjatywą. Naturalnie DW też nie powie teraz - ok spapraliśmy - będziemy się bardziej starać tylko odwracają kota ogonem.
Naprawdę szczytem taktycznego geniuszu było rzucanie kostką kto ma atakować 1szy - czy Swordmasterzy szarżujący w Spearmanów czy też Spearmeni - WOW
Szczytem Arogancji jest natomiast pisać że zasady się prostuje a tak naprawdę zmieniać je w sposób przez autorów nie zamierzony :)

Ku klarowności - nie mam ochoty się z kimś spierać kłócić itd - wyrażam swoje stanowisko. Moje subiektywne i możliwie błędne.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Wypatrzenie zasad = granie inaczej niż chce twórca owych zasad - w przypadku steam tanka - z połową ptk za 50% W i z ASF LS wyraźnie jak się okazało wypatrzyło zasady
wlasnie tak patrze, patrze i nie moge tego wypatrzec....
Skoro nie rozumiesz przekazu w języku ojczystym to po co się bierzesz za próby rozumienia w języku obcym Smile ?
gdyz jestes niekomunikatywny...
natomiast w przypadku pick up game - nie działają one z automatu - gdyż jak w przypadku ASF - robicie raczej RAI a nie RAW i coraz mniej trafiacie w FAQ - zobaczymy jak będzie z DL Smile
czyli od tego momentu jestes jednak za rawem a nie za rai? twoim zdaniem gaze of gods dziala na smoka?
Zasady gry to zasady gry - jeśli robicie z wfb sport i zawody to jakim prawem kwestionujesz poprawność zasad ? To tak jakby piłkarz stwierdził że nie będzie grał na spalone bo mu się nie chce wracać - organizatorzy turnieju się dogadali i ognia ... Ręce ci naturalnie mają prawo opadać - napisz PM to polecę ci jakieś maści
skoro robie z wfb sport to nie narzekaj bo nie jestes rzadna instancja, ktora miala by wkraczac i podwazac kompetencje ls w prawie wydawania uscislen....

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Akuma pisze:Akurat Polskie 20% które broniło w waszym rozumieniu RAI się przejechało - to wszystko ... ale żeby zamiast atakować przyznać się do bardzo poważnego błędu trzeba mieć c h a r a k t e r :)
(...)
Skoro nie rozumiesz przekazu w języku ojczystym to po co się bierzesz za próby rozumienia w języku obcym :) ?
(...)
Wizja LS - a nie wizją - proponuje krótki kurs Logiki -
Kolega Akuma jest na Border Princes nowy, więc uprzejmie wyjaśniam i ostrzegam - na tym forum mamy trochę inne standardy komunikacji. Trochę mniej agresywne, trochę bardziej uprzejme i ogólnie bardziej kulturalne. Prosiłbym więc o dostosowanie poziomu swoich wypowiedzi, jeśli zamierzasz kontynuować swoją karierę na BP.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Shino wracamy do WYPATRYWANIA zasad.

:lol2: :P :wink:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Ku powrzechnemu oświeceniu Errata Erraty była dla tych nie do końca kumatych i nie łapiących zamysłu graczy którzy nie zrozumieli pierwotnego przekazu z GW - Wcześniej dla większości było to jasne - to że akurat nie dla większości w LS to już niczyi problem
Ale przecież Ty nawet tych errat nie czytałeś... Gdzie w poprawionej jest wzmianka o kasowaniu się ASF, gdy jedna ze stron używa dwuraków? GW się pomyliło wydając FAQ?

Graj sobie z kumplami w garażu na jakie zasady tylko chcesz. I pozwól innym grać na uściślenia. Bo to hobby, gdzie każdy ma prawo wprowadzania swoich modyfikacji zasad (strona 3 rulebooka).
Swordmasterzy szarżujący w Spearmanów czy też Spearmeni - WOW, kulneliśmy 6, przeciwnik 5 i super - wklepaliśmy mu
Bo byliście lepszymi generałami, co tu dużo gadać.
o pana Alessio napisało DW council ... i "podobno" otrzymało odpowiedź - na żadnej oficjalnej stronie - np forum na stronce GW Alessio nic nie potwierdził - podobno taki mail przyszedł - Ale nikt nie jest w stanie tego zweryfikować - Juz w tedy zaczeła się lawina komentarzy na forach - nawet na z gruntu plotkarskim warseerze - ludzie zarzucali DW że coś kombinują
Lawina komentarzy... Trollom na forum się nudziło i zaczęli posądzać DW o jakieś machloje. Ot, smarkateria.
Shino wracamy do WYPATRYWANIA zasad.
A co innego mamy robić, skoro GW tak skutecznie je ukrywa?
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Kolejny nawiedzony. Krzyknij mi kiedyś challenge'a na turnieju, pogramy na oficjalne nieuściślone zasady GW, może wtedy doznasz objawienia.

Pzdr,

Barb

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

A Najbardziej to wole chamskiego Polhammera i "następujące zapisy w FAQ sugerujemy zamienic na XXXXXX", ale wiem ze pewnie nie znajde wielkiego poparcia.
pełne poparcie! :)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

taaa, ale zaraz przeczytamy 20 glosów fanów GW że rulebook to bibilia a faki to co najmniej bulle papieskie i nie wolno w tym grzebać...
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Nie stosujcie analogii zapisów w FAQ GW do wszystkiego, bo ten mocno wybiórczo traktuje zasady - w jednej podobnej kwestii GW daje taką a taką odpowiedź, a w innej takiej samej zgoła odmienną - zależy kto akurat sobie na to pytanie odpowiada. To co wyjaśnili, to wyjaśnili, a resztę zasad należy doprecyzować aby nie było wątpliwości.

Co do moich przemyśleń:
- Walking Death działa nawet jak wampir nie jest w BtB - moim zdaniem starczy, że jest w Combacie
- magiczne bronie dystansowe zadają magiczne obrażenia: koniec kropka (nie wyobrażam sobie by jakiś skaveński Death Globe czy coś w tym stylu wypakowane Warpstonem nie robiło magicznych obrażeń, a już głupia gwiazdka z Gutter Runnera tak).
- dodatkowe ataki tylko tam gdzie to podkreślili (bo co - Khornowi dodatkowych ataków koniom nie damy, bo GW chlapnęło inną głupotę na jego temat ?? Natomiast inne armie zyskają na tym, że ich GW nie uszczęśliwiło FAQiem)

@LS
Generalnie całym sercem jestem za rozsądnym sPolhammeryzowaniem zasad - FAQ GW i inne ich odpowiedzi często sieją zamęt, są sprzeczne z zasadami, lub nie mają w nich uzasadnienia żadnego - w tym wypadku trzeba jakoś podejść zdroworozsądkowo. Jeżeli robiąc tego "polhammera" zlikwidujecie różne głupoty by GW FAQ, to macie moje poparcie.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

w jednej podobnej kwestii GW daje taką a taką odpowiedź, a w innej takiej samej zgoła odmienną
Jak na przykład boundspelle u imperium i u WE.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

szafa@poznan pisze:taaa, ale zaraz przeczytamy 20 glosów fanów GW że rulebook to bibilia a faki to co najmniej bulle papieskie i nie wolno w tym grzebać...
Mam gdzieś FAQa, który w jednym miejscu mówi, że konie wildów dostają +1 A od Fury of Kournous, natomiast, w innym miejscu, że konie Khornitów nie mają +1 A z racji posiadania Frenzy, a to tylko dlatego, że w booku do Chaosu jest zapisek na ten temat, ale odnoszący się do przypomnienia zasady ze starego RB (podobnie z bestiami i ich formacją - porażka).
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jankiel pisze:
w jednej podobnej kwestii GW daje taką a taką odpowiedź, a w innej takiej samej zgoła odmienną
Jak na przykład boundspelle u imperium i u WE.
No dokładnie - stąd wątpię w analogię w zasadach GW i nie popieram takiego podejścia do uściślania innych rzeczy :(
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Christos
Kretozord
Posty: 1590
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn (na emeryturze)

Post autor: Christos »

Jankiel pisze:
w jednej podobnej kwestii GW daje taką a taką odpowiedź, a w innej takiej samej zgoła odmienną
Jak na przykład boundspelle u imperium i u WE.

A może po prostu boundspelle imperium różnią się od boundspelli WE?

Proste założenie, a ile rzeczy wyjaśnia.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

No jasne. Szkoda tylko, że nie wiemy, jakie boundspelle ma reszta armii, wszak od stworzenia świata widomym jest, że bound spell bound spellowi nierówny.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

FAQ LS nierówny też ;p

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Równy, nie równy ważne, że jest.

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

źle się wyraziłem, nie do końca mogło być to zrozumiałe ;)
FAQ GW FAQ-owi LS nierówny ;)

co do ludzi, którzy narzekają na pracę LS. Chłopaki wiedzą co robią. Dobrze to robią i nie każdemu dogodzą

Akuma
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Akuma »

Jakbym włożył kij w gniazdo szczurów :D

W każdym razie - sprostowanie - nie uważam żeby LS było - złe bądź niepotrzebne - tylko powinno szybciej weryfikować swój skład - każde głosowanie po wyjściu FAQ powinno być oceniane pod kątem zgodności z założeniami GW - kto trafił w zasadę jak w Faq - ok kto nie - x ptk. Ktoś uzbiera x ptk - zastępuje go w LS osoba która się nie załapała i wszystko - po co ma siedzieć tam ktoś kto ewidentnie nie rozumie intencji GW :) ?

"Graj sobie z kumplami w garażu na jakie zasady tylko chcesz. I pozwól innym grać na uściślenia. Bo to hobby, gdzie każdy ma prawo wprowadzania swoich modyfikacji zasad (strona 3 rulebooka)."

Uściślenia jako "oficjalne" wy propagujecie - skoro tak są składnikiem sfery "publicznej" i mogą spokojnie podlegać komentarzą ...

Nie mam zamiaru odpisaywać na pojedyncze złośliwości bo są naprawdę poniżej poziomu - z ironią naprawdę słabo - natomiast co do ASF i Alessio to ta smakrateria Jankielu pisała że gra się po inicjatywie i miała rację. W przeciwieństwie do Ciebie :)

Wracam do mojego garażu pograć z moimi kolegami :)

Ciepło pozdrawiam LS i życzę dalszych sukcesów w borykaniu się z trudnym językiem angielskim i złymi niedokłądnymi zasadami GW :)

( Czekam Shino na tego linka do strony Niemieckiej z ichniejszą wersją uściśleń )

Awatar użytkownika
Kołek
Falubaz
Posty: 1147
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Kołek »

W każdym razie - sprostowanie - nie uważam żeby LS było - złe bądź niepotrzebne - tylko powinno szybciej weryfikować swój skład - każde głosowanie po wyjściu FAQ powinno być oceniane pod kątem zgodności z założeniami GW - kto trafił w zasadę jak w Faq - ok kto nie - x ptk. Ktoś uzbiera x ptk - zastępuje go w LS osoba która się nie załapała i wszystko - po co ma siedzieć tam ktoś kto ewidentnie nie rozumie intencji GW Smile ?
:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

a według mnie to po prostu oni zapominają że są od uściślania a nie pisania nowych zasad i w tym tkwi sęk problemu a nie w składzie

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

każde głosowanie po wyjściu FAQ powinno być oceniane pod kątem zgodności z założeniami GW - kto trafił w zasadę jak w Faq - ok kto nie - x ptk. Ktoś uzbiera x ptk - zastępuje go w LS osoba która się nie załapała i wszystko - po co ma siedzieć tam ktoś kto ewidentnie nie rozumie intencji GW
A po zmianie FAQ co? Dwa miesiące temu wylecieliby ci, którzy głosowali za ASF po inicjatywie. W tym miesiącu byśmy ich przywrócili, a wywalili drugich. Trzy miesiące temu wylecieliby ci, którzy głosowali za ograniczeniem moonstone, w tym miesiącu trzeba byłoby ich przywrócić, a wywalić pozostałych. Ależ Ty masz fajne pomysły.
o ta smakrateria Jankielu pisała że gra się po inicjatywie i miała rację. W przeciwieństwie do Ciebie
Do następnego FAQ.
Uściślenia jako "oficjalne" wy propagujecie - skoro tak są składnikiem sfery "publicznej" i mogą spokojnie podlegać komentarzą ...
A komentujcie sobie. Ja też mam prawo komentować. Na uściślenia nie trzeba grać. Ale skoro większość jednak na nie gra, to chyba muszą byc dobre.
Ciepło pozdrawiam LS i życzę dalszych sukcesów w borykaniu się z trudnym językiem angielskim
Dziekujemy serdecznie. Życzymy przy okazji wielu sukcesów w starciach z językiem polskim.
Ostatnio zmieniony 6 sie 2008, o 14:03 przez Jankiel, łącznie zmieniany 1 raz.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Zablokowany