Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

Akuma pisze:W każdym razie - sprostowanie - nie uważam żeby LS było - złe bądź niepotrzebne - tylko powinno szybciej weryfikować swój skład - każde głosowanie po wyjściu FAQ powinno być oceniane pod kątem zgodności z założeniami GW - kto trafił w zasadę jak w Faq - ok kto nie - x ptk. Ktoś uzbiera x ptk - zastępuje go w LS osoba która się nie załapała i wszystko - po co ma siedzieć tam ktoś kto ewidentnie nie rozumie intencji GW :) ?
o kurde, teraz to padlem. Nie ze wszystkim zgadzam się co wymyśla LS, ale wątpię, żebyś Ty tam zagrzał miejsce w ten sposób chociaż jedno zalogowanie

zaprzeczasz sam sobie teraz pisząc, że LS ma pisać wszystko pod kątem FAQ-ów GW. Gdyby tak było to LS byłaby niepotrzebna, tylko czekalibyśmy pierdylion lat na jakieś sprostowanie z GW, zamiast czytać usciślenia
Akuma pisze:Uściślenia jako "oficjalne" wy propagujecie - skoro tak są składnikiem sfery "publicznej" i mogą spokojnie podlegać komentarzą ...
jak ludzie komentaRZĄ, to komentaRZĄ, a LS przysłuchuje się komentarROM, nie złośliwościom

Akuma
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Akuma »

Nie ze wszystkim zgadzam się co wymyśla LS, ale wątpię, żebyś Ty tam zagrzał miejsce w ten sposób chociaż jedno zalogowanie
Przecież pisałem że ostatni który się nie załapał :) - Czy ja startowałem w głosowaniu na skład LS - skoro nie to jak bym miał tam grzać miejsce ? To raz a dwa Po co ? Ja w wfb gram hobbystycznie a nie "zawodowo" - zwykle mam za dużo zajęć żeby w ogóle zagrać a co dopiero siedzieć i myśleć nad zasadami.
A po zmianie FAQ co? Dwa miesiące temu wylecieliby ci, którzy głosowali za ASF po inicjatywie. W tym miesiącu byśmy ich przywrócili, a wywalili drugich. Trzy miesiące temu wylecieliby ci, którzy głosowali za ograniczeniem moonstone, w tym miesiącu trzeba byłoby ich przywrócić, a wywalić pozostałych. Ależ Ty masz fajne pomysły.
Jankielu tak się składa że moonstone został zmieniony przy tranzycie faqów z Kanadyjskiej na UK stronkę tak ? - Poza tym w tej chwili jest to jedyny taki przykład - a wyjątek potwierdza regułę. Co do ASF - to przecież dobrze wiesz że były 2 FAQ - 1 po którym 80% osób mówiło że leci się po inicjatywie - chyba że ma się gw a 20% że ASF canceluje ASF - czyli ten argument jest błędny. Z moonstonem - racja - z ASF nie.

O ile pamiętam ty głosowałeś błędnie na ASF więc nie dziwie Ci się że pomysł wydaje ci się "fajny" w końcu jeszcze kilka takich wpadek i musiałbyś ustąpić miejsca np Robsonowi. Tylko czy dla efektów działania LS taki system nie byłby naprawdę dobry ? W tej chwili kadencja jest niemal sejmowa a immunitet pełny.
A komentujcie sobie. Ja też mam prawo komentować. Na uściślenia nie trzeba grać. Ale skoro większość jednak na nie gra, to chyba muszą byc dobre.
I tu Cię mocno zaskoczę - sam uważam je w większości za dobre , poprawne logiczne itd - natomiast pewne wpadki się zdarzają i miło by było żeby wyciągać z nich konsekwencję. BTW - można śmiało powiedzieć że w garażu gram zgodnie z waszymi uściśleniami - z drobnymi wyjątkami - takimi jak np ASF.
Dziekujemy serdecznie. Życzymy przy okazji wielu sukcesów w starciach z językiem polskim.
Uprzejmie dziękuję. Moje życzenia są jednak o wiele bardziej znaczące bo prywatna batalia z językiem polskim co najwyżej kończy się dla mnie wesołymi i jakże kojącymi komentarzami na forum a nie jak w waszym przypadku może wypatrzyć wynik turnieju ( co się jednak najczęściej nie zdarza ).

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

1 po którym 80% osób mówiło że leci się po inicjatywie - chyba że ma się gw a 20% że ASF canceluje ASF
A może 60:40? Albo 25:75? Liczyłeś? Dodatkowo mielismy maila od Alessio jak to rozumieć.
Z drugiej strony, po jaką cholerę wydawać FAQ, w którym napisaliby to samo, co w rulebooku? Aktualny FAQ jest powtórzeniem zapisu podręcznikowego. I przypuszczam, że wydano go tylko dlatego, żeby zmienić zasady po ostatnim (dużo bardziej sensownym).
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Akuma pisze:
Dziekujemy serdecznie. Życzymy przy okazji wielu sukcesów w starciach z językiem polskim.
Uprzejmie dziękuję. Moje życzenia są jednak o wiele bardziej znaczące bo prywatna batalia z językiem polskim co najwyżej kończy się dla mnie wesołymi i jakże kojącymi komentarzami na forum a nie jak w waszym przypadku może wypatrzyć wynik turnieju ( co się jednak najczęściej nie zdarza ).
Mój drogi, twoje ataki na prace LS (hermeneutyka, te rzeczy) prowadzone z naruszeniem podstawowych reguł języka polskiego, bez urzycia zsprawdzatrzy pisłowni, zakończyły się zaskakującym powodzeniem, którego natury nie jestem w stanie pojąć.
Mianowicie doczekałeś się odpowiedzi, nawet licznych.
Nie rozumiem dlaczego, bo poza ortografią, zawartość merytoryczna postów była dość miałka. „Ruletka Akumy” – co FAQ odstrzeliwujemy tych członków LS którzy nie zgadli intencji twórców – wejdzie za zawsze do mojego kanonu wesołych pomysłów.
Twoja uwaga końcowa, jest równie nietrafna jak pozostałe. Żaden zestaw reguł gry turniejowej WFB nie wypacza wyników turnieju, ani FAQ GW, ani DW, ani bełkot z UKGT, ani Uściślenia LS, ani ETC rulepack, ani Garażowe Zasady Akumy. Jeśli są opublikowane przed turniejem i nie naruszają drastycznie przyzwyczajeń graczy – nie wypaczają wyników turnieju.
Gratuluję wzbudzonego zainteresowania. :)
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Zabawa w odstrzał - świetny pomysł. Może utworzymy ligę typerów i co miesiąc, lub przynajmniej przed premierami nowych booków będziemy typować "co myśli GW" lub "co GW miało na myśli" - może to być ciekawsze niż obstawianie wyników wydarzeń sportowych - jakie nieprzewidywalne :D

Na początek proponuję:
KIEDY GW WYDA KOLEJNEGO FAQA ??
- w tym roku
- za rok
- za 2 lata
- za 3 lata
- zdąży przed końcem świata
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Jedy Knight pisze: Mój drogi, twoje ataki na prace LS (hermeneutyka, te rzeczy) prowadzone z naruszeniem podstawowych reguł języka polskiego, bez urzycia zsprawdzatrzy pisłowni, zakończyły się zaskakującym powodzeniem, którego natury nie jestem w stanie pojąć.
Oj bo wakacje są, flejmów niewiele się porobiło, to i takie cuś jest jak ta przysłowiowa ryba...

Ale sam sobie zarzucam, że ja, główny walczący o brak punktów za połowę ST nie wpadłem na pomysł apelu o rytualne harakiri całego składu tego skompromitowanego ciała ;)

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Nic straconego, póki chodzi forum, póty można napierać :mrgreen:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

http://www.games-workshop.com/MEDIA_Cus ... dition.pdf

http://uk.games-workshop.com/news/errat ... HE_FAQ.pdf

Znajdź jedną różnicę.

Który FAQ jest oficjalny? US czy UK? Dwie diametralnie różne interpretacje.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Akuma
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Akuma »

Powrót ze szkolenia więc krótko bo czas spać :D
Który FAQ jest oficjalny? US czy UK? Dwie diametralnie różne interpretacje.
Gra made in UK - development team w UK - ten z UK jest oficjalny - ale to moje zdanie ( moze US dalo ciala i nie zmienilo jeszcze poprostu ? ).
Mój drogi, twoje ataki na prace LS (hermeneutyka, te rzeczy) prowadzone z naruszeniem podstawowych reguł języka polskiego, bez urzycia zsprawdzatrzy pisłowni, zakończyły się zaskakującym powodzeniem, którego natury nie jestem w stanie pojąć
W takim razie ci to wyjaśnie :) chociaż paradoksalnie sam sobie odpowiedziałeś w powyższym stwierdzeniu na tą pseudo-zagadkę :roll:

Otóż dyskusja wywiązała się - masz prawo nie wiedzieć - po moim pytaniu - czy LS pomyliła się w sprawie ASF - zamiast krótkiej odpowiedzi - tak pomyliła się nastąpiła rzecz niesłychana - ludzie odebrali to pytanie jako atak - a jak zapewne wiesz najlepsza obroną jest ?. I stąd te odpowiedzi - w tym i twoja :).

Dla niedoświadczonych - zobaczcie sobie topic założony w tym dziale o demonach - to bardziej przypomina atak niż mój post - więc przepraszam zwyczajnie nie doceniłem wrażliwości niektórych użytkowników - to się już więcej nie powtórzy :)
„Ruletka Akumy” – co FAQ odstrzeliwujemy tych członków LS którzy nie zgadli intencji twórców – wejdzie za zawsze do mojego kanonu wesołych pomysłów.
W tym stwierdzeniu sam nieświadomie - a może świadomie ( bo podobno kiedyś w LS zasiadałeś :) ) zaatakowałeś ten organ. Jeśli system zmian członków po X pomyłkach ( przecież nigdzie nie sugerowałem że po jednej czy 2 ) to dla ciebie ruletka to w prostej linii oznacza że głosowania są ruletką a w skład może wejść każdy nawet nie znający wfb. Skoro wyniki analizy zasad sędziego i jego stanowisko w danej sprawie nazywasz "przypadkowym" bo ruletka to jedna z najbardziej losowych gier dostępnych w kasynie to znaczy że nie wymaga ono żadnych kwalifikacji - żadnego talentu hermeneutycznego itd :) ( a ja np uważam że LS taki posiada bo robi stosunkowo niewiele błędów ).

Nie mam ochoty dłużej ciągnąć tej dyskusji bo do niczego nie prowadzi -
po 1 zaproponowałem sposób usprawnienia LS - nie znalazł akceptacji - ok nie ma problemu - wola ludu.

po 2 chyba jedynie Jankiel nie odebrał mojego pytania jako ataku na LS i jako flama - ciekawe dlaczego :roll:

po 3 Jedi chciałbym zgodne z zasadą wzajemności móc ci czegoś pogratulować hmmm a wiem :) dobrego samopoczucia -tak trzymać.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Akuma pisze: W takim razie ci to wyjaśnie :) chociaż paradoksalnie sam sobie odpowiedziałeś w powyższym stwierdzeniu na tą pseudo-zagadkę :roll:

Otóż dyskusja wywiązała się - masz prawo nie wiedzieć - po moim pytaniu - czy LS pomyliła się w sprawie ASF - zamiast krótkiej odpowiedzi - tak pomyliła się nastąpiła rzecz niesłychana - ludzie odebrali to pytanie jako atak - a jak zapewne wiesz najlepsza obroną jest ?. I stąd te odpowiedzi - w tym i twoja :).

po 3 Jedi chciałbym zgodne z zasadą wzajemności móc ci czegoś pogratulować hmmm a wiem :) dobrego samopoczucia -tak trzymać.

@3 – Nie życzę ci, byś kiedykolwiek czuł się jak ja. Kiedykolwiek.

Ja cię nie atakuję – nie wyjaśniaj mi tylko proszę, jaka była kolejność rozstrzygnięć LS i FAQów GW dotyczących ASF. Błagam.


Modów proszę zaś o publiczne ukrócenie zalewu radosnej twórczości która znów, jak widzę się zalęgła.
Wróciło stare?
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Gra made in UK - development team w UK - ten z UK jest oficjalny - ale to moje zdanie ( moze US dalo ciala i nie zmienilo jeszcze poprostu ? ).
Może trzeba by wymienić w takim razie dział US, bo debile ewidentnie nie mają pojęcia o zasadach.
czy LS pomyliła się w sprawie ASF - zamiast krótkiej odpowiedzi - tak pomyliła się
Mylić się można, gdy ma się jakiś punkt odniesienia. Zadaniem LS jest uściślanie tego, co jest, a nie obstawianie, jakiego FAQ wyda GW. FAQ z GW są niespójne i nieprzewidywalne, dodatkowo tworzone na bazie rozmaitych pomysłów z forów i list dyskusyjnych - wyraźnienie zaznaczono na końcu każdego z ostatnich FAQ.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Kolegę Akuma zapraszam do założenia podobnego tematu, w którym podobnym słownictwem i podobnie agresywnie zaatakuje team GW US. Ciekaw jestem reakcji :badgrin:
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Bez sensu. GW US nie ma swojego forum, na którym moznaby im powrzucać :/
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Ale wy macie cisnienie boshe :roll: Chce sobie popisac niech sobie popisze dopoki nie rzuca kurwami czy synami suk to wolna droga. Nie musimy sie podobac nie musza ludzie grac tak jak sobie uscislenia wymyslamy. Nie ma co zamykac ust takim ludziom bo sa jak grzyby po deszczu. Ciagle beda nowi. Niech sobie popisze moze mu przejdzie. Typa olac i juz. A ze JJ ma jakies straszne cisnienia bo ktos zle pisze o LS jego sprawa. Moze inna dieta pomoze.

EDIT

Teraz sobie przeczytalem posty Jankiela i Shina.. wyluzujcie chlopaki LS to nie konkurs pieknosci i nie mamy sie kazdemu podobac tylko robic cos dobrego. Zamiast o 3 nad ranem pisac posty o kasowaniu czy o 6 o ssaniu lepiej spac albo isc na spacer. Rada ignorowac dopoki dany czlowieczek nie uzywa ciezkiego kalibru slow i tyle. Nie mamy po 40 lat by reagowac na kazde zle slowo w naszym kierunku. Wyrazil nam czlowiek swoja opinie? Wyrazil uznal ze dajemy ciala i tyle. Z bogiem i tyle mojego.
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Malal pisze: A ze JJ ma jakies straszne cisnienia bo ktos zle pisze o LS jego sprawa. Moze inna dieta pomoze.

.
Ja się perystaltyką Twoich jelit nie zajmuję, więc o moim trawieniu nie pisz na forum, dobrze?


Zupełnie mi nie przeszkadza, że ktoś LS atakuje – ja tylko bzdur nie chcę tu ciągle czytać.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Malal pisze:A ze JJ ma jakies straszne cisnienia bo ktos zle pisze o LS jego sprawa. Moze inna dieta pomoze.
Ty się jednak źle czujesz mając dostęp do całego forum, prawda?
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Zamiast o 3 nad ranem pisac posty o kasowaniu czy o 6 o ssaniu lepiej spac albo isc na spacer.
Dupa. W pracy jestem, a nie na wakacjach i trzeba się jakoś rozerwać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Przepraszam ze uznaje ludzi na inteligeniejszych niz sa albo za bardziej domyslnych :oops: Przetlumacze moj post dla innych w bardziej zrozumialy sposob bys ty mogl go zrozumiec.

A ze JJ ma jakies straszne cisnienia<w tlumaczeniu Straszniesie bulwersuje,lub czuje sie dotkniety osobiscie> bo ktos pisze zle o LS jego sprawa. Moze inna dieta pomoze< Nie zywieniowa tylko dieta forumowa. Np czytanie innych tematow lub liczenie do 10 zanim sie napisze jakiegos posta>.

Czy teraz dotarl do Ciebie moj przekaz JJ i Tomashu?

A czuje sie dobrze dziekuje. Ale twoja troska mnie poruszyla.

Moze sie ty zle czujesz bo nagle taki troskliwy sie stales?

Jankiel

A ja ci mowie olej:d skoro ja potrafie z takim wybychowym temperamentem to ty tym badziej :wink:
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Napiszę wyraźniej, bo widać nie dociera.
Ciśnienie, trawienie, temperament, brak umiejętności hamowania – nie mają na tym forum nic do rzeczy, dopóki ja je moderuję.
Wszelkie wycieczki i wątki osobiste będę tępił.
Od tego są inne fora, gdzie można sobie ulżyć, jak się komuś uzbiera.
Tu rozmawiamy o Zasadach WFB.
Kto ma w jaki sposób upośledzone ośrodki hamowania czy jelita – to spam, i odpowiednio będzie traktowany.
Jeśli chodzi o apel kolegi Malala do członków LS, by się niezbyt rozumnymi atakami nie przejmowali – jest on oczywiście słuszny.
Nie jest jednak prawdą, że pisać sobie tu każdy user może co mu ślina na język przyniesie, a reszta ma pokornie nie czytać tego forum, bo spam je zalał..
Tu nie ONET.


Przypominam;
Jedy Knight pisze:Witam serdecznie.
....

Wszystkie posty w Kwestii Zasad o argumentacji nie popartej cytatami, linkami, odnośnikami do strony RB, AB, Erraty, Uściśleń, mogą zostać usunięte bez uprzedzenia.


....
Jacek Jedynak
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

No to ja rozumiem :D Prosto krotko i na temat :D
Zamiast kasowac przeniesc temat owego milego pana co sie sliną toczy pelna wscieklizny do sedziowskiego rynsztoka i bedzie ok.

Cheers
podpis nieregulaminowy - administracja

Zablokowany