Empire VII ed.

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

wlasnie wyszla nowa 40stka, przed nami nowy LotR... WFB musi jeszcze troche poczekac :wink:
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Zostało do wydania 9 armii z 15 w tym roku zostały wydane (lub zostaną) 4 armie VC, DL, DE, WoC. 3 lata i mamy nową edycję :P
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Czyżby GW planowało wydać nowego Steam Tanka?
Projekt wykonany w CADzie został pokazany na GD Baltimore.
Obrazek
Ładnie się zapowiada podobno ma być wykonany z plastiku.
Jeszcze brakuje nam nowych Great Swordów i będziemy mieć całą plastikową armię jako jedyna rasa w WFB.
Co o tym myślisz Szamanie? Albo co wiesz i co możesz nam powiedzieć bo wiem że to są dwie różne sprawy.

A teraz mała uwaga odemnie.
Great GW we need new models of Knights! No Steam Tank, no unique models. Only Knights!

EDIT:
Shadowlord pisze:New knights BTW, may be released next year with a lot of other cavalry for other armies (like Boar Boyz etc.) but has yet to be confirmed by the rumour Gods over at Warseer.
\:D/ \:D/ Szamanie powiedz że to prawda :)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Ja bym tak chciał plastykowych greatswords jak by byli ładni bo wole plastiki od metali, była by jakaś różnorodność a nie atak klonów. Chodzi najbardziej bym chciał nowego AB na miarę tych co teraz wydają a nie robionych na odwalcie sie.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Nowe Black Orki są niczego sobie a myślę że Great Swordzi byliby na podobnym poziomie.
Co do Armybooka to racja, ale jeśli chodzi o figurki to nowi Knightci są najbardziej potrzebni Imperium.
Czekam co na to wszystko powie Szaman.

EDIT:
Cord dla Ciebie jest ten cytat:
gladius pisze:
steveb pisze:I guess I should not gripe so much, we will get our turn and then all the others will complain that we are over endowed and have the big advantage, but I am getting tired of waiting. steveb
Sorry to break your hopes, but I do not think the Empire will ever be strong from a "rulesbook" point of view. GW knows that Empire is not a newcomer's army, if you look at the population playing empire you will probably find less young gamers than with other armies (no offense meant here to anyone, but it's a fact). Whenever I see Empire players at conventions etc, they're usually in their 30's or so (again, it's just a general observation, there many younger players too, but you'll find more of them playing DE or Lizards. ). GW knows that and they know they can easily capitalize on a loyal base of 'old' empire gamers (or younger gamers who are extremely patient and dedicated). When the new books come out, we do not expect a lot, do we? We have had sub-par halberdiers since ages and still we're buying the odd box, we're still collecting them and admiring how good they look when they're ranked up. GW knows perfectly that if they can afford one army to be neglected from a rules point of view, it will be the Empire.

We are the underdogs of Fantasy, and so be it. We've seen ASF, we've seen lance formations, we've seen cheap uber items of the magic of death in other army books and we're still sticking to ours. I'm not complaining at all, it's just a fact. I love the Empire for its fluff, its variety, its minis, the fact that it has one of the finest and most remarkable communities of gamers, but I also like the Empire because it will not win on its own with pages of special rules but with guts, tactics and lucky dice rolls.
W sumie ma koleś racje. Nie pozostaje nam nic innego tylko wytrwać.

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Hehe,

pozdr,

raf, 30+

:)

Awatar użytkownika
Voodoo
Masakrator
Posty: 2990
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

Ktoś mi powie czemu imperialny BSB nie może dosiadać pegaza a jego odpowiednik w DE może :?: :?:
Obrazek

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

raf pisze:Hehe,

pozdr,

raf, 30+

Smile
Witamy z powrotem :)
Voodoo pisze:Ktoś mi powie czemu imperialny BSB nie może dosiadać pegaza a jego odpowiednik w DE może Question Question
Z tego samego powodu co nie może mieć tarczy, great weapona, pistoletu, łuku, halabardy, lancy... Armybook został wydany za wcześnie.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Dobra dobra ale dlaczego nie poprawia sie rzeczy tak rzucających sie w oczy jak właśnie halabardnik (jest oczywiście wiele innych jak generał i inni) a 1 tank za też podbudowie fluffu nie pomaga. Według mnie imperium zrobiona na odwal sie i tank za jeden rare to prosta metoda podciągnięcia arni do innych lecz nie zwrócono uwagi na to że nie każdy tak chce grać a tank nie ma konkurencji teraz w dziale rare. W szóstej edycji było wydane jako pierwsza bądź druga armia a w siódmej zmieniło sie nie aż tak dużo względem starej armii nawet jak na 6 edycje tymczasem od HE ze świecom szukać (chyba nawet nie ma) jednostki która by sie nie zmieniła (nie liczę zmian punktowych tylko innych) według mnie podczas tworzenia O&G i imperium nie za bardzo wiedziano czego sie chce i co by tu zmienić i jakiś ruch wykonano dopiero podczas tworzenia nowych HE a potem to sie potoczyło i efekty widzimy teraz wszyscy czyli całkowite zmiany i robienie nawet z plew użytecznych jednostek. Wielka szkoda kurde że nas błogosławieństwo startu myślenia autorów omienło!!

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Nie no, umówmy się - Orki i HE to według mnie najlepiej wydane armie w 7 ed. - dlatego między innymi, że daje dużo ciekawych (względnie, wobec siebie nawzajem i AB z 6 ed.) kombinacji, trudno stworzyć z tych armii samograjów turniejowych i generalnie trudno spotkać 2 takie same armie - Do tego dobre rozpiski zielonych są jednymi z niewielu armii gdzie zwykle większość punktów siedzi w Core, w porówaniu z np. nowymi VC. Obie mają wady i zalety, których nie da się przeskoczyć, ale świetnie oddają charakter i klimat armii. Oczywiście są pewne wady, ale są one że tak powiem kosmetyczne (jak np. możliwość wypuszczenia fanatyków w innym kierunku niż do wroga, czy obsługa bolców bijąca przed szarżą kawalerii czy smoków). Głupie armie zaczęły się po HE moim zdaniem

EDIT:

O jaaaaa, czołg z hochlandem :D ale będą jaja w następnej edycji :D

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Voodoo pisze:Ktoś mi powie czemu imperialny BSB nie może dosiadać pegaza a jego odpowiednik w DE może :?: :?:
Bardzo prosta odpowiedź - bo AB Imperialny to bubel w przeciwieństwie do AB które wychodziły potem w tym emo elfy i idę w zakład 1L absoluta przeciw jabolowi że następne podążą tom samo ścieżką i nie będzie powtórki imperialnej.

Toni w imperium i O&G brak innowacji a od HE zaczynają się prawdziwe rewolucje, jak już pisałem nie ma chyba jednostki która by się nie zmieniała jakimś statem, zasadą bądź przeniesieniem do innego działu (np: z rare do specjal). dużo też poprawiono jednostek i wiele tych które wcale się nie pojawiały na stołach teraz królują na nich i nie ma w tych armiach jednostek/lordów/herosów bezużytecznych a w imperium takie są a przynajmniej głębokie podziały i niezbalansowanie wewnętrzne którego w ogóle nie zauważono. Co do O&G to bardzo specyficzna armia i trzeba naprawdę ją lubieć żeby nią grać i ma kilka fajnych zmian (nowa chopa) ale w sprawie zwykłych goblinów chodzi niewyustawiane to jeszcze podrożały o połowę a BO nie są za dobrym wyborem bo nie imponują żadną zasadą specjalną a bigunsi są tańsi i do tego core. Mówię o imperium i o O&G razem bo te armie zastał trochę podobnie potraktowane bo prawdziwe zmiany zaczeły sie dopiero po nich.

Awatar użytkownika
Wilqu
Falubaz
Posty: 1250

Post autor: Wilqu »

Dziwne tylko że orki mają troszkę to ciekawiej ułożone zbilansowane a imperialny dex to czysty chaos .. nie rozumiem jak można było coś takiego wypuścić...brak sztandaru specjalnego na piechocie >kpina...itd. Czy ja czy kowalski czy mołotow :) nie miałby żadnego problemu z wydaniem starego 6-edycyjnego dexu imperium w nowej szacie + gołebie+koń trojański...u mnie reakcja na to jest tylko jedna stoi sobie imperium i czeka z 4 lata bądź jeśli ktoś chce sprzedam kompletnie pomalowane imperium na 2700pkt (z bohami to już 3200pkt sie szarpnie :wink: )
Obrazek






_________________

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Też twierdze że imperium podczas reedycji najbardziej w dupę dostało ale jak wspomniałem, prawdziwe zmiany zaczeły się dopiero po imperium i to widać. Mi dla przykładu nawet malować się nie chce mojego imperium bo jak tylko jakiegoś figsa wezmę do ręki i pędzel to mnie takie zniechęcenie po chwili dopada że odkładam go zaraz. Schowam chyba wszystko do jakiego pudła i pod wyro wepchnę żeby czekało na lepsze czasy chyba bo alternatywy poza sprzedażą nie widzę w dobie tak prowadzonej reedycji.

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Cord pisze:Mi dla przykładu nawet malować się nie chce mojego imperium bo jak tylko jakiegoś figsa wezmę do ręki i pędzel to mnie takie zniechęcenie po chwili dopada że odkładam go zaraz.
Mam to samo. Próbuje się jakoś zmuszać ale jak na razie zrobiłem podstawki pod maszyny i odkładam malowanie do weekendu.
Cord pisze:Schowam chyba wszystko do jakiego pudła i pod wyro wepchnę żeby czekało na lepsze czasy chyba bo alternatywy poza sprzedażą nie widzę w dobie tak prowadzonej reedycji.
Cord nie ma co się poddawać :)
Przynajmniej imperium (nie w zestawie altar+3x mag+4x cannon+2x steam tank) to armia wymagająca i dzieciaki przynajmniej się na nią nie rzuciły jak na VC, DL czy DE chociaż swojego czasu było inaczej teraz jest z jednej strony gorzej mało dzieciaków nudzi się armią i mało imperium jest na rynku wtórnym. Prawdziwi wyznawcy Sigmara lub Ulryka są z nim na dobre i na złe.


Szamanie mam do Ciebie pytanie :)
Proszę Cię powiedz że ten model będzie dostępny w sprzedaży:
Obrazek
Obrazek
Bo mój Karl Franz nie chce jakiegoś elfickiego brzydala ;) Domaga się takiego mounta :)
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
azrael88
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 132
Lokalizacja: Kielce

Post autor: azrael88 »

a ja mam ostatnio wielką chęć na malowanie, co prawda czas dzielę pomiędzy imperium, nekronów i dark angeli ale imperialnych wojaków maluje mi się najprzyjemniej - aktualnie na tapecie outridersi

smok zacny, ale ja tam kibicuję mocno by światło dzienne ujrzał ten projekt steam tanka

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

widzialem tego smoka jakis czas temu - oczywiscie w zywicy. jest wiele modeli, ktore nie ujrzaly swiatla dziennego. z duzymi modelami czesto pojawia sie problem oplacalnosci - m.in. dlatego ciagle nie widac w sprzedazy nowej wywerny :(
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
pelcu
Chuck Norris
Posty: 551
Lokalizacja: Z Zadupia

Post autor: pelcu »

Myślę, że skoro Szaman sam zaczął malować Imperium, to wie co nas najbardziej boli... Wszystko to kwestia siły przebicia Elfickiego bolta...

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Szaman pisze:widzialem tego smoka jakis czas temu - oczywiscie w zywicy. jest wiele modeli, ktore nie ujrzaly swiatla dziennego. z duzymi modelami czesto pojawia sie problem oplacalnosci - m.in. dlatego ciagle nie widac w sprzedazy nowej wywerny Sad
:(
Nie można liczyć nawet aby ten smok trafił do sprzedaży kolekcjonerskiej?
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8025
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

tutaj chodzi o sens robienia formy...
"I fart in your general direction" :mrgreen:

Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1472
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Jest sens, zawsze znajdą się chętni kupić taki piękny model.
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

ODPOWIEDZ