Nadciągają Hordy Chaosu :)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

To pierwsza armia, w której bardziej mnie interesują figurki, niż zasady. Im więcej będzie w plastiku, tym lepiej :)
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Też lubie plastik :) szczególnie ten 7mo edycyjny . Precz z metalem ! Ale Ciebie jako członka LL powinny obchodzić jednak trochę te zasady ;).

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Okładka jak z odpustu.Figsa fajna ale ja bym głowę zmienił.Plastik jest git ale dobrze ,że bohaterowie będą z metalu.

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Forsaken zapowiadaja sie ciekawie, rycerze tez tylko cikawe ile dokladnie ebda punktow kosztowac. Co do chosenow to nie wiem co myslec beda pewnie cholernie drodzy, fajnie gdyby mieli M6 :P


Forsaken.
M6, 1+d3 attacks, chaos warrior statline, but comes with slightly less armor. Might not have frenzy like I previously said (either that or the 1 attack is a result of frenzy). Doesn't cost much more than a warrior.

Chaos knights.
Str. 4. Magic weapons come base. Magic weapons make them become str. 5, and they can get lances. So str. 6 on the charge, 5 anytime else. Mounts are daemonic, cause fear. Cost a few points more than a grail knight.

Chosen
WS6. Not sure about the other stats. Eye of the gods table, roll 2d6. On a 2 they become stupid. On a 7 nothing happens. They rest are +1 stat boosts apart from rolling an 11 or 12. An 11 is cause fear, if they already cause fear they cause terror. On a 12 they get multiple boosts.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Według mnie bardzo fajne zmiany - trochę szkoda słabej kawalerii (wiadomo już, czy będzie chosen kawa?) ale nareszcie chaos będzie piechotny i choć trochę hordowy. I dobrze

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Post wyżej :roll:


Podoba mi sie pomysł z losowanie efektu. Takie chaośnickie :)

Dobrze że nie dali knightom S5 tylko wykombinowali migiczna broń. Zmyślne :)

oby sie tylko potwierdziło...

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Nie wiem o co chodzi - flafficznie chaos zawsze jawił mi się jako hordy na piechotę wspomagane przez kawalerię + dodatki

mógłbyś rozwinąć to swoje :roll: ?

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Pytałes w nawiasie czy bedzie jeszcze chaośnicka kawa. Conieco jest o tym w poście pacy :wink:

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Toni pisze:Nie wiem o co chodzi - flafficznie chaos zawsze jawił mi się jako hordy na piechotę wspomagane przez kawalerię + dodatki

mógłbyś rozwinąć to swoje :roll: ?
slowo klucz HORDY :) mnie to zawsze rozwala jak w opowiadaniach czytam o nieprzebranych hordach chaosu siegajacych po horyzont a potem spotykasz na turnieju armie na 12 modelach :P


Ciekawi mnie bardzo czy zastosuja trik z DL i w corach bedzie wzasadzie sama piechota.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Pytałem, czy będą choseni knighci, nie chaos knighci, a to jest chyba różnica, nie? :wink: Bo narazie plotki mówią tylko o jakichś na piechotę.

Polać temu panu nade mną :D

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Cóż nieporozumienie :wink:

Eh armia się zapowiada wypasnie, niestety rokuje to na kolejny wysyp dzieciaków itp. :roll:

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

no jak zobaczą takich wypas khornitów jak ten na juggernaucie to jasne, średnia wieku spadnie o ładnych kilka oczek....

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Ej, ale to na prawie 100% jest konwersja stary :P Pewnie wydadzą jakieś przebrzydłe figurki, nie będzie takiego wysypu znowu. (ale modlę się, żeby nie wyglądali tak jak ci na okładce nowego AB :D)

Zresztą nie wydaje mi się, żeby zrobili kawę na Juggerach, może ewentualnie jako opcja dla herosów.

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

na wankseerze jest potwierdzenie (od harry'ego albo hastinga, czyli z "wewnątrz"), że to nowy chaos lord of khorne, czyli nie konwersja.
tenże lord zresztą ma drugą głowę do wyboru - hełm

Awatar użytkownika
duck83
Mudżahedin
Posty: 222
Lokalizacja: Kraków

Post autor: duck83 »

czyli tak jak z piechotnym Dreadlordem u DE??? :wink:

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

co cieszy to, że w chaosie będzie więcej chaosu. Każdy oddział powinien mieć rzucane przed bitwą jaki ma bajer. Zero planowania :D
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Szaman
Wyzwoleniec
Posty: 8026
Lokalizacja: Janusze Wargamingu

Post autor: Szaman »

figurka, o ktorej tak rozprawiacie, to nie konwersja. mnie rozwalil jeszcze lord na koniu oraz spec Slaanesha. a to nie wszystko ;)
"I fart in your general direction" :mrgreen:

nabot23
Wałkarz
Posty: 59

Post autor: nabot23 »

Ritchie pisze:co cieszy to, że w chaosie będzie więcej chaosu. Każdy oddział powinien mieć rzucane przed bitwą jaki ma bajer. Zero planowania :D
Całkiem zmyślne. Bardzo mi się to podoba :wink: (ale podejrzewam, że tylko do czasu mojej 1 bitwy :D ).

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

fajnie byłoby jeszcze gdyby była taka opcja, że herosi chaosu różnych bogów się nawalają przed bitwą w mrożącym krew w żyłach pojedynku. I jak jeden zabije drugiego to ten pierwszy dostaje jakiś wyczesany bajer (mutacje) na pocieszenie. . . gracza :D
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Szaman pisze:figurka, o ktorej tak rozprawiacie, to nie konwersja. mnie rozwalil jeszcze lord na koniu oraz spec Slaanesha. a to nie wszystko ;)
Naprawdę musisz to lubić :D

Zablokowany