Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Wolę się upewnić, ale Heartseeker i hate nie kumulują się, prawda? Tzn. tylko raz przerzucać można na hita?

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Z pamięci: nie można przerzucić 1 kości więcej niż 1 raz

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

(jutro dopiero będę mieć AB) Jak to jest z nożykiem? Zabijam jednego Warriora i dostaję jedną PD? Jeżeli jedną to ilu Warriorów maksymalnie można zabić by dorzucić kości do jednego czaru.
Obrazek

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

IMO działa to tak... (przynajmniej tak grałem :D) rzucam sobie czar np: chillwinda na jednej kostce i wypadło 4, więc dupa. Teraz używam nożyka (biorę jednego elfa, jednego na jeden czar) i dorzucam sobie 1, w sumie mam 5, więc czar wyszedł.

Awatar użytkownika
Borys-Cyrulik
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Front Wschodni/Przywilcz

Post autor: Borys-Cyrulik »

Jeśli używasz sztyletu to dorzucasz jedną d6 do siły czaru, a nie 1. Jeśli wyjdzie tym samym mistcast to cóż, jest. Maksymalnie poświęcenie jednej jednostki do jednego czaru.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jasne że D6 jarlaxe podał po prostu przykładowy wynik ;) Swoją drogą w ostatniej bitwie sam tego doświadczyłem kiedy dwa razy rzucałem małą kuźnię na steem tanka jedną kością i dwa razy wypadło 2, myślę spoko mam sztylet, więc dorzucam i a tu teraz dwa razy 1 (dla wyjątkowo dociekliwych nie, nie rzucałem tego samego czaru dwa razy i nie miałem dwóch sztyletów,to było w 2 turach magii :P

Awatar użytkownika
Borys-Cyrulik
Warzywo
Posty: 16
Lokalizacja: Front Wschodni/Przywilcz

Post autor: Borys-Cyrulik »

Zapewne podał to jako przykład, ale według mnie to był lekko chybiony przykład, biorąc pod uwagę dział w którym piszemy, gdyż mógł być źle zrozumiany. Dlatego napisałem o d6, by takich niedomówień nie było.

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

HA, jestem poczatkujacy i niepewny :D
Nie gralem w wfb z piec lat i mam jedno pytanko.

Nie chce grac na smoku, ani na duzej magiczce, generalnie nie lubie pakowac zbyt duzo punktow w bohaterow. Marzy mi sie bardziec lord w oddziale cold ones, albo jeszczce lepiej w oddziale piechoty i w zwiazku z tym nie bardzo jestem w stanie sobie wyobrazic w tej chwili jak mozna sobie wtedy poradzic ze smokiem. Czym go zlapac, czym go zneutralizowac, jakimi jednostkami, czy tam czymkolwiek mozna upupic smoka nie majac kosmicznej magii ani wlasnego smoka.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

możesz go po pierwsze zatrzymać BSB z odwracalnym wardem.

możesz go ostrzelać bolcami.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Zakładając, że BSB wbije smokowi jedną ranę :P A Smok z lordem, nic.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

czemu ? przecież smok ma przewagę liczebną, a bsb ma sztandar. Jest remis.

A pytanie brzmiało czym go można:
a) złapać
b) zneautralizować
c) upupić

no więc do a i b nadaje się bsb
z kolei do c bolce.

Zresztą da radę wygrać. Mamy 50% szans na wbicie rany :P A nam raczej nie powinien. Ale z ld 10 (z reguły) raczej nie ucieknie.

Zawsze możesz też uskutecznić dreadlorda z buta z executioner axe. Zakładając np. dwie magiczki z lore of shadow masz dwie popychaczki i wbijasz się w luja i wypłacasz w smoka 4 plomby z przerzutem na trafienie, z ranieniem na 2+, praktycznie bez sava i d3 woundy. Powinien zabić smoka, a nadgryzionego już zwłaszcza. . . potem tylko trzeba wytrzymać odwet góry i gonimy :)
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Wystarczy, że nic sobie nie wbiją.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Lord z ExE Axe, 2 małe czarki na shadow i bsb z pendant na CO przy dobrych manewrach w 2 turze udubiasz smoka :P
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

tja, a przeciwnik ma dynie zamiast glowy...


bolce najskuteczniejsze.
CR też, szczególnie, jak bedziesz mial wiele piechoty, bo chyba rozumiejąc Cię Mika to na czymś takim chcesz grać, no ale musisz go zlapać co już jest trudniejsze do wykonania.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jarlaxle
Kretozord
Posty: 1651
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Jarlaxle »

Racja, zapomniałem o sztandarze.

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Jeszcze do tego assek z boundem z SoS i jest szansa na popchnięcie lorda, ale jeśli nie uda Ci się nic wbić to masz po lordzie raczej

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Odnośnie czaru Bladewind i hydra's teeth.

a) Czy odnosi się to do całości unit'u jakim jest maszyna (randomizujemy)?
b) Czy można wybrać za cel samych obsługantów (wnoszę po ws przy każdym z wyżej wymienionych)?

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Kosa pisze:tja, a przeciwnik ma dynie zamiast glowy...


bolce najskuteczniejsze.
CR też, szczególnie, jak bedziesz mial wiele piechoty, bo chyba rozumiejąc Cię Mika to na czymś takim chcesz grać, no ale musisz go zlapać co już jest trudniejsze do wykonania.
Glownie, ale Cold One'y musza byc, na dwa miejsca nie bedzie ale jeden nawet wiekszy niz standardowo bylby ok. O bsb z pedantem myslalem, ale jakos bsb bardziej widze w coldach, lord z exe mi sie podoba - paker z wielka kosa to to co tygryski lubia najbardziej, ale rozplenione ASF'y moga go bolec. Chyba wlasnie tego lorda jednak sprobuje. Co mu proponujecie dac procz siekiery? Chyba pancerz n 1+ bedzie najlepszy. A do tego potrzebne ze dwie magiczki z shadowem i assasin - sporo ;)

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

lorda z toporem wlóż do oddzialu, który ma sztandar asf, przy obecnym asfie to raczej on będzie pral zawsze pierwszy, wszakze elfy slyna z wysokiej inicjatywy :)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
mika
Wałkarz
Posty: 97
Lokalizacja: kreuzburgs elites
Kontakt:

Post autor: mika »

Kosa pisze:lorda z toporem wlóż do oddzialu, który ma sztandar asf, przy obecnym asfie to raczej on będzie pral zawsze pierwszy, wszakze elfy slyna z wysokiej inicjatywy :)
Tyle, ze nikt do takiego oddzialu nie podejdzie. Chociaz z drugiej strony ja nie gram i grac nie bede na bezsensowne jawne rozpy, wiec mogloby sie to sprawdzic....mniej wiecej raz :D

Zablokowany