Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Czy Torment Blade ma napisane w zasadach "+1 attack"? Dodatkowy atak jest konsekwencją zasady z 56 strony podręcznika, a nie giftu. Wręcz przeciwnie, gift ma wyraźnie napisane:
"Hand weapon. A model that suffers an unsaved wound from the Torment Blade may not strike during that combat phase unless it can pass a Leadership test."
Czyli nie: "a model that suffers a wound from the deamon", a właśnie "from the torment blade" Skoro demon zachowuje swojego bazowego hand weapona, a musi, skoro dostanie drugiego zapewnia mu dodatkowy atak ze specjalnymi właściwościami to FAQ wg mnie się do tej sytuacji nie odnosi. Gdyby chodziło o Torment Blade'a i Etherbalde'a to jak najbardziej, wszak FAQ mówi, że specjalne zasady giftów się dodają ale bazowy hand weapon demona giftem nie jest. Nie mówimy tutaj o wymachiwaniu megagiftobronią, a wymachiwaniu dwoma brońmi z czego jedna jest giftem, a druga nie.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Kurwa... pisanie FAQ do demonów jest gorsze, niz rzeźbienie w gównie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

mnie te dyskusje i ich wynik naprawde nie interesuja... wisi mi jaka opcja wygra, ale jak wygra opcja +1 za torment dla KoSa to chcialbym z niej skorzystac bo nieskorzystanie byloby debilizmem... a ze jutro chce wyslac nasze rozpiski na DMP, to jeszcze raz pieknie prosze o ZAGLOSOWANIE w tej kwestii

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Szacowny Członek LS raczył był napisać;

"To ze nagle JJ chce cos na DMP nie oznacza ze mam poslusznie glosowac dopoki nie jestem do czegos przekonany."


Pośpiesznie tłumaczę Szacownemu Członkowi LS, że to czy LS głosuje czy nie JJ-owi zwisa i powiewa.
Ostatni termin głosowania nowych uściśleń przed DMP mija dziś.
Nie żeby to JJ-owi robiło jakąś różnicę – ale gracze mają prawo wiedzieć na co grają – wcześniej niż w dniu turnieju.

thurion pisze:mnie te dyskusje i ich wynik naprawde nie interesuja... wisi mi jaka opcja wygra, ale jak wygra opcja +1 za torment dla KoSa to chcialbym z niej skorzystac bo nieskorzystanie byloby debilizmem... a ze jutro chce wyslac nasze rozpiski na DMP, to jeszcze raz pieknie prosze o ZAGLOSOWANIE w tej kwestii
Więc możecie nie głosować – obowiązują poprzednie US z rozbijaniem się on kant stołu włącznie, a co do kwestii niejasnych – sam napiszę co i jak. Nie ma sprawy.
To wolny kraj – przymusu nijakiego nie ma.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Akurat to rozbijanie się o krawędź stołu, Jacku, to szczera prawda. RB str 46:
"If any model from a fleeing unit moves into contact with a non-fleeing enemy unit of US 5 or more, impassable terrain or the edge of the table, the entire unit is destroyed"

Uściślenia przegłosowane dziś do godziny 20 trafią do aktualizacji.

A szanowny członek LS zapomina, że jest w LS w jakimś konkretnym celu, tzn. służyć graczom turniejowym (którzy zupełnie przypadkiem będą na DMP za tydzień) a nie własną próżność stanowiskiem swym dokarmiać.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

To okresl zdecydowanie o Co dokladnie CI biega Barb bo jedyna rzecz ktora sie opoznia to ten nieszczesny gift.......i pewnie bedzie jeszcze lezal dlugo dopoki nie dojdziemy do jakies w miare wspolnego stanowiska. Reszta idzie jak ulal.
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Barbarossa pisze:Akurat to rozbijanie się o krawędź stołu, Jacku, to szczera prawda. RB str 46:
"If any model from a fleeing unit moves into contact with a non-fleeing enemy unit of US 5 or more, impassable terrain or the edge of the table, the entire unit is destroyed"
Jestem przekonany przez Pana.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Mi chodzi tylko o to, żeby wszyscy zajęli stanowisko w temacie FAQ do DL. Bo sprawa, która wyszła, jest dość gruba (patrz - ataki giganta Khemri) i byłoby fajnie, gdybyśmy dziś zdążyli podjąć decyzję.

Nie sadzę, żeby w tej sprawie wypłynęły jakieś nowe fakty, bo została właśnie gruntownie rozwałkowana. Więc zasadniczo głosujemy nad trzema punktami:
1) Czy Daemonic Gifty liczone jako hand weapon dają dodatkowy atak u pieszego heralda?
Barb i Szafa: Owszem. W wypadku torment blade'a jeden dodatkowy atak (ten wykonany zwykłym HW) nie ma zasady gifta, gdyż tylko hity zadane przez torment blade mogą odebrać przeciwnikowi ataki, zgodnie z opisem tego Daru.

2) Czy wprowadzamy zasadę kolizyjną, wg której monstery z army booków wydanych w 6 ed. (Szagot i Bone Giant) ten dodatkowy atak za xhw mają.
Barb - tak

3) Czy modyfikujemy zasadę rulebooka, wg której tylko piechota ma ataki za dodatkowy hand weapon, i rozciągamy ją na wszystkie monstery?
Szafa - tak
Barb - nie
I warto by to ludziom dostarczyć przed DMP, żeby wiedzieli, jak składać TK i Kipery. Może będzie trzeba do tego jeszcze kiedyś wrócić, jeśli pojawią się jakieś nowe genialne argumenty, c'est possible, ale wolałbym nie zostawiać tych pytań bez odpowiedzi.

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Ale co masz skladac? Jesli gramy RAW to gigant TK ma zawsze 4 ataki z s6 niewazne czy ma dodatkowo bron czy dwuraka. I wiem ze sprawa gruba bo sam podalem problem Giganta Jankielowi :roll: Klopotem jest to czy zmieniamy Zapis Rulebooka bo pomysl ze rozbijamy sprawe na 6ed dla jednym i 7 ed dla drugich jest mocno kontrowersyjny
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

No i ten problem jest ujęty w głosowaniu.

Zasady kolizyjne, które mówią "ok, w Army booku Khemri gigant ma xhw i jest to opcja do wykupienia, więc może ich używać także i w 7 ed." są dla mnie bardzo fair i nie widzę żadnej kontrowersji.

Czyli - były stare zasady - rulebook je zdezaktualizował - nie bądźmy burakami i pozwólmy Khemri grać na tych zasadach, które mają w AB.

Natomiast to jest wyjątek, i to bardzo dobrze uzasadniony. Z kolei tworzenie sprzecznych z rulebookiem zasad dla Demonów, kiedy absolutnie nie ma do tego podstaw (ich zasady były pisane w aktualnej edycji) to nadużycie.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Merci.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

7 A na KoSie :) zło :P ciekaw jestem ilu pozerów sie teraz z oslabionej wrony przerzuci :P

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Czy można by dopisać do US, że można brać bronie z WD dla giganta TK ?
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Nie :P

Głowy nie dam, ale chyba wymagają zgody przeciwnika.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Dębek
Wujek
Posty: 10347
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Dębek »

Czyli - były stare zasady - rulebook je zdezaktualizował - nie bądźmy burakami i pozwólmy Khemri grać na tych zasadach, które mają w AB.
Ej, więc proszę o aktualkę zasad do Sakrament of the Lady. Tyle pkt. za przedmiot zakazujacy magowi czarować i dający 4 kości do dispelowania RIPów toż to buractwo czystej wody :wink:
IMO jak w wyniku wyjścia nowego Rulebooka pewne przedmioty i unity z armybooków do 6 ed stały się plewne to trudno - takie życie. :cry:
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

i herdow i zasad huzari itd itd itd itd

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Dębek pisze:
Czyli - były stare zasady - rulebook je zdezaktualizował - nie bądźmy burakami i pozwólmy Khemri grać na tych zasadach, które mają w AB.
Ej, więc proszę o aktualkę zasad do Sakrament of the Lady. Tyle pkt. za przedmiot zakazujacy magowi czarować i dający 4 kości do dispelowania RIPów toż to buractwo czystej wody :wink:
IMO jak w wyniku wyjścia nowego Rulebooka pewne przedmioty i unity z armybooków do 6 ed stały się plewne to trudno - takie życie. :cry:
OK ale GW FAQ do TK jest, że mają 5 ataków, więc mamy jakby errate do zasad dla TK. Chociaż dwuraka dalej nie użyje.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

uzyje :P jest to jedyne logiczne wyjasnienie... uznanie, ze nagle nie moga monstery uzywac broni jest bezsensowne i na pewno sie mija z rai...

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

No ja wiem, że to jedyne sensowne. Chodziło mi o to, że jakby się ktoś RAW czepiał, że nie może używać 2 broni. No to zawsze można powiedzieć, że jest faqu (to nic że 6 edycyjny), który mówi że mają 5 at no to tyle mają i już.
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Awatar użytkownika
MUKER
Falubaz
Posty: 1172
Lokalizacja: 4 piramida od lewej

Post autor: MUKER »

Nie wiedziałem, gdzie to napisać bo pewnie do ogólnego większość osób stąd nie zagląda.

To ja jeszcze pomarudzę na marudzenie ( :D ) na numer z ikoną TK.

Dlaczego takie rzeczy:
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?p=277044#277044
http://forum.wfb-pol.org/viewtopic.php?t=12072
Uchodzą za jak najbardziej normalne i wspaniałe taktyki, a TK to kanciarze co chcą wykorzystać dziurawość zasad dodawania szeregów (bra max. zasięgu do przebycia).
Jakby sobie tak na to popatrzeć to jedyne co ten manewr daje to tak właściwie 3-5 dodatkowych cali i tyle*. Jak wiesz, że coś może się w fazie magii popchnąć na twój bok no to chyba bierzesz to pod rozwagę i trzymiesz dystans/zasłaniasz boki itd.
Nie jest to coś o co zamierzam walczyć, kłócić się czy coś, bo nie na tym opiera się moje granie. Ale jak czasem jest możliwość, to czemu to jest MORALNIE gorsze zagranie od tamtych i wielu innych??

*
Przy klocku 20 modeli wychodzi 8*20 mm do przodu co wychodzi niecałe 7 cali. W fazie ruchu dodajesz szeregi i możesz się 2 cale ruszyć. Razem 7-9 cali. Teraz bez tego numeru po prostu jechałbyś 4 cale do przodu, czyli dzięki ikonie jesteś 3-5 cali dalej.
**
Użyłem tego tylko raz, po tym jak przeciwnika uprzedziłem o tym przed bitwą - efekt taki, że jedną lancę złapałem turę wcześniej niż bym normalnie złapał, a na całą bitwę innego wpływu nie miało).
And the ground did tremble as the king marched to war...
********
Dziecko jest idealnym przykładem rządów mniejszości!

Zablokowany