Nadciągają Hordy Chaosu :)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

Zablokowany
Awatar użytkownika
ulgdor
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: ulgdor »

Kiedyś widziałem fajną konwersje dragon ogrów z zimnokrwistych gamezonu i zwykłych ogrów z królestwa. Całkiem przyzwoicie to wyglądało.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Rules:
- Army wide re-roll panic
- Mark of Khorne causes Frenzy, has different effect for Giant
- Mark of Nurgle causes -1 penalty to the WS or BS of a model attacking
- Mark of Slaanesh benefits the unit with Itp, also gives ASF to characters and rare choices
- Mark of Tzeentch gives +1 to ward save (6+ ward to models without one), also +1 to cast for sorcerers
- May be other effects for different units but if there are, they are currently unknown
- Gaze of the Gods table, roll 2D6 for the following:
- Characters roll every time they win a challenge
- Chosen roll once at the start of the game
- Trolls roll every time they successfully regenerate two or more wounds at once
- 2 on the table causes stupidity, 7 does nothing, 11 makes unit fear causing, 12 allows you to roll twice more and take both benefits. The remainder of results are various benefits such as hatred, +1S, +1T, +1M
- Chaos characters may now take Chaos Gifts on top of Magic Items, much like the VC's Vampiric Powers
- NEW Lore of Slaanesh returns virtually unchanged


Models:
- new plastic Knights (5 for 17.50EURO)
- new plastic Horsemen (5 for 17.50EURO)
- new plastic War Hounds (10 for 20EURO)
- new metal Chosen with Great Weapons
- new upgrade sprue for Chaos Warriors (direct only) containing GWs, Halberds, and God-specific bits
- new metal heroes:
- Wulfrig the Wanderer
- Sigvald
- Nurgle Sorcerer
- Khorne Champion
- Khorne Lord on Juggernaut
- Undivided Lord on Chaos Steed
- rumoured release of second wave plastic War Shrine kit
- Spearhead is released on October 18th (170EURO) and is now available for pre-order on maelstrom games; contains all the definite models listed above aswell as the army book
- main release for November 1st; battalion will be available with 12 Chaos Warriors, 16 Marauders, 5 Horsemen, 10 Hounds


Special Characters:
- Archaon; 675pts, still has Dorghar, is unhindered by difficult terrain
- Galrauch
- Sigvald; Slaanesh champion with mirror shield, gets distracted by own reflection in shield causing stupidity
- Wulfrig the Wanderer; Marauder character, animal in challenges
- Khornate Daemon Princess character
- "The Lightning God" Shaggoth character; 2nd oldest Shaggoth
- Gerriodur the Troll King; "Lord of the Monstrous horde" rule allowsarmy of monsters


The List:
Lords

Chaos Lord
Exalted Sorcerer
Daemon Prince

Heroes

Exalted Champion
Aspiring Champion
Sorcerer

Core

Warriors 15pts
M4 WS5 BS4 S4 T4 W1 I5 A2 Ltd8 AS4+
Shield:1pt/model
Marauders NEW
now only 4pts/model basic
Hounds NEW
do not cause panic in rest of the army; may be given either scaly skin or poisoned attacks for 3pts/model
Horsemen 14pts
may now take marks

Special

Knights
M7 WS5 BS4 S4 T4 W1 I5 A2 Ltd8 AS1+
Have magic weapon that confers +1S basic; thus making them S5, may be exchanged for a lance; thus making them S6 on the charge but without magical attacks
Chariots
Chosen Warriors
Forsaken Warriors NEW
M6 WS5 BS4 S4 T4 W1 I5 AD3+1 Ltd8 AS5+
Two Hand Weapons, Frenzy
Trolls
Ogres
have Chaos Armour, may now be marked
Dragon Ogres
may now be marked

Rare

Spawn
Giant
may now be marked; marks differ
Hellcannon
Shaggoth
may now be marked; marks differ
Chaos War Shrine NEW
chariot type model, gives benefits much like the Dark Elves' Cauldron of Blood; allows one per turn to roll on the Gods table as one of its benefits; may not be joined by characters, moves and fights as a monster; radius for it's effects is 12" and they work in the shooting phase, the one benefit I know it can give is to allow any unit in range to roll on the Gaze of the Gods table

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

Ciekawe jakie statsy bedzie mial ten war shrine, jakis ward save by sie przydal i znosna cena :D
Fajnie ze pieski nie powoduja panik.
Marki praktycznie dla kazdego :D
I chaos armour na ograch masakra. Ciekawe ile beda kosztowac ci forsaken z M6 dawali by chyba rade powalczyc.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

[quote]Forsaken Warriors NEW
M6 WS5 BS4 S4 T4 W1 I5 AD3+1 Ltd8 AS5+
Two Hand Weapons, Frenzy[/code]

No moze być ciekawe, 5 panów max moze 25 ataków wypłacić. A minimalnie 3 co i tak jest prześwietne.
Ostatnio zmieniony 24 sie 2008, o 19:11 przez Piotrax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

mi sie schemat armii nakreslil i przynajmniej nie bede musial duzo figurek dokupic z tego wychodzi :P ze 3 boxy i druga helka i styka :P moze nawet na 1szy master po wydaniu WoCh sie z armią wyrobie :twisted:

wstepnie planuje
herosi (tutaj nie wiem, ale mysle ze stary dobry smoczuc :P)
3x konni mar, ze 2x psy, 2x rycerze khorna (5A z modelu :P), pewnie jakies dragon ogry i 2x helcannon :) chyba ze ten war shrine/ nowy shagoth da rade a helke znaczaco zwarzywia ;)

Awatar użytkownika
yarma
Chuck Norris
Posty: 664
Lokalizacja: "Rogaty Szczur" Świebodzin

Post autor: yarma »

Teraz tylko trochę dobrych wieści o przedmiotach i znowu odzyskam utraconą miłość do battla. :) Aczkolwiek brak lataczy trochę zaboli.

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

zapowiada się wyczes:) byleby rarki były wszystkie równie grywalne.. szkoda że ograniczenie speciali normalne bo chciałoby się mieć tego dużo:D cieszy też że shagocik trafił do wariorów a nie do bestii, mam słabość do tego modelu;]
forsaken nie dostaną modeli?;/ czy pójdą w 'drugiej fali' jak shrine? w zasadzie to idea spearheadu przy 'second wave' to jakaś głupota...

teraz czekam na jakieś nowe fotki:) kawalerię najchętniej czy jakiegoś herosa;)

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

dobrze że chociaż ten skirmisz jest, który inne lekkie śmieci będzie rozganiał

pieski zmienią, mogą je bardziej do walki zrobić(czyli droższe) niż do screenowania i takich tam, co by było ogólnie rzecz ujmując złe.
najciekawsze co z maruderami pieszo zrobią bo szykuję się na armię khorna - wojownicy północy(pewnie norska) gdzie modeli będzie ze sto tak co najmniej(będą to prawdziwe hordy chaosu)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

nie ma żadnego skirmisza, forsakeni są rankowi - wyobrażasz sobie zresztą skirmisz z frenzy? :shock2:

Lista bardzo mi się podoba, mam nadzieję, że będzie dało się złożyć grywalny chaos piechotny, Nurgla oczywiście.

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Spóźniłeś się troszke :D
"Warriors of Chaos" to juz nie "Hordes" :D

Romek
Chuck Norris
Posty: 536
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Nehan pisze:nie ma żadnego skirmisza, forsakeni są rankowi - wyobrażasz sobie zresztą skirmisz z frenzy? :shock2:
.
Jakos Conserbearersami ludzie grali i nie narzekali na ich frenzy tak strasznie maja bodajze tez 6 ruchu....

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

fakt, zapomniałem o nich.

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

ej ej ej, faktycznie, nie ma skirmiszu w armi ? :shock:
no nic, jakoś to będzie, bo pozatym cały list zapowiada się super :wink:

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

yarma pisze:Aczkolwiek brak lataczy trochę zaboli.
boli boli... maruderzy czy psy nigdy nie beda tak dobre w zdejmowaniu maszyn czy blokowaniu oddzialow jak latajacy skirmish :( moze herosi beda mieli jakies fajne mounty, jakies opcje na biegacza (gift wężowy slaanesha) - licze na takie rzeczy.. bo jesli nie to warriorzy beda tacy jak juz dawno przewidywano, ogromny hitting power, ale bez skutecznego wsparcia, czyli taki prosty walec z malymi mozliwosciami taktycznymi i duza liczba losowosi (jakies gifts of the gods ? ? )

pewnie niedlugo (o ile jeszcze nie ma) zaczna jakies pdfy krążyc i wszystko sie wyjasni :twisted:

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Ciekawie się Warshrine zapowiada. I forsaken warriors. Dobrze, że lance to tylko opcja, musiałbym 3 oddziały knigtów wywalić...
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Dobrze, że lance to tylko opcja, musiałbym 3 oddziały knigtów wywalić...
Nie Ty jeden :wink:

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

a nie troszkę prościej skonwertować..?:)

Awatar użytkownika
Mauler
Wodzirej
Posty: 734

Post autor: Mauler »

Nie mam drygu do konwersji. Nawet jak coś wymyślę to potem mi się nie chce tego zrobić ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
ulgdor
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: ulgdor »

Hmmm ja to na pewno odkurzę oddzialik 5ed. rycerzy z lancami :P Aczkolwiek zawsze średnio mi lance do chaosu pasowały (takie za bardzo rycerskie). War Shrine mnie bardzo ciekawi (głownie wygląd modelu).
No i ciesze się z Shaggoth, może już nie będzie tylko ładnie wyglądał ;)
A forsaken też są warci zastanowienia.

Awatar użytkownika
Rainhold
Chuck Norris
Posty: 402
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Rainhold »

Mi natomiast najbardziej popsuł się humor w związku z wyrzuceniem
minotaurów z listy.
Mam odział złożony ze świetnych modeli (między innymi oba wzory Iliad Games).
Ehhh mam jednak cichą nadzieję, że będzie można łączyć Zwierzoludzi z Wojownikami.

Zablokowany