Nadciągają Hordy Chaosu :)

Warriors of Chaos

Moderator: JarekK

Zablokowany
Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Taki czar chyba na 20+ by wychodził ;-) Trochę za kolorowo to brzmi. To w takim razie slaan co będzie miał? Na 2+ z przerzutem anihilacja wrogiej armii w deszczu ognia?

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Myth pisze:Taki czar chyba na 20+ by wychodził ;-) Trochę za kolorowo to brzmi. To w takim razie slaan co będzie miał? Na 2+ z przerzutem anihilacja wrogiej armii w deszczu ognia?
lol, taka sile rzucasz raz na 9 udanych rzucen czaru... moze raz w ciagu 5 bitwowego turnieju zdejmiesz jakis oddzial moze nie... nie ma to jak planowanie taktyki na czyms tak pewnym jak esencja losowosci ;)

cieakawe czy nadal bedzie iluzja...

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

a ja żałuje że starych marków nie będzie bo mi sie zamarzyła armia na 7 modelach :wink:

Awatar użytkownika
Whydak
Chuck Norris
Posty: 625
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Whydak »

Marki będą jak były? Nie wiem czy już malować na tego Khorna czy poczekać

Edit : Co myślicie o shagocie Slanesha? Great weapon i ASF

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

michau5300 pisze:
Edit : Co myślicie o shagocie Slanesha? Great weapon i ASF
ja wlasnie o nim mysle bardzo intensywnie :) jeden rare helka, jeden shaggoth (gra na Euro CS)

najfajniejsze ze helka bedzie wystawialna na <2k :) ciekawe jak mocno ja oslabia i potania 8)

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no dawniej shagoth w beastach z asf i gw nie wymiatał za bardzo... heros ma podobną siłe uderzeniową (tylko go czasem zdjąć łatwiej..). sam kloca nie brejkował a jeszcze się odbijał nieraz... pytanie o jego koszt i ew zasady specjalne (stubbornik czy coś..) ;] hydra, warg, treeman... przy nich musi wyglądać jakoś ta bestyjka... tamte mają regenki albo wardy.. zobaczymy:)

co do czaru to nie byłby znowu taki superdobry... szansa na 11-12 niewielka a rzucić czar ciężko no i miscasta nietrudno będzie rzucić. to z 5 kosteczek pewnie.. pytanie brzmi natomiast- magiczne przedmioty dajace rerolle kostek do rzucania czaru?
a jak ktoś sie go będzie bardzo bał to sobie DSa zatrzyma:P

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

gdy otworzyłem 43 stronę i zobaczyłem pierwszego posta to przeraziłem się - co to musi być za czar żeby ktoś pisał że powinien wchodzić na 20 + ;P ale wcale nie brzmi tak źle. . .

po pierwsze - trzeba wylosować czar na dużym magu, jak wylosujemy 6 na małym to będzie praktycznie bezużyteczna chyba, że II lev mag czincza będzie rzucał czary bez limitu PD. .. albo będzie miał taki item.

po drugie - widzieć cel pewnie, a przecież łatwo się zasłonić jakimś śmieciem na który nie warto rzucać czegoś takiego.

po trzecie - trzeba zużyć 4 kostki (na 15+) a zatem zrezygnować z rzucenia innych czarów. . . pewnie będzie +1 do casta.

po czwarte - musi wyjść bez miscasta :D w przypadku DE z RoHem to już jazda bez trzymanki :D

po piąte - to idealna sytuacja na zużycie dispel scrolla :D

po szóste - nawet gdy będzie ifka lub nie będzie DSów to zawsze mogą wypaść x1 albo 1 & 2 na ilość ran

po siódme - nawet jeśli ran będzie np. 10-12 zawsze może wypaść 2 na siłę :D

po ósme - nawet jeśli wypadnie duża siła rzędu 7-8 to zawsze kilka figurek zostanie i herosi zostaną. . .

po dziewiąte - może wejść 11 czy 12 siły. . . regiment znika. . . ale przecież większość regimentów może zejść i od głupich pocisków. BG dostają 2k6 S4 x2 i też wyparowywują :D

po dziesiąte - rzucenie takiej siły to tak jak nie zdanie paniki na generalskim. . . a przecież to się nieczęsto zdarza, a jak się zdarzy to może się skończyć tragicznie wyjściem za stół lub w skałę ;P


Mi tam taki czar pasuje. Przynajmniej nie miał bym wątpliwości czy warto zużyć DSa czy nie ;P
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Kotlet
Wodzirej
Posty: 763
Lokalizacja: Nemezis P.P.S.

Post autor: Kotlet »

Po czambernaste moze wypasc IFka.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Ja mam gleboka wiare w magow Tzeencha. Cos mysle ze miscasty dla nich nie beda tak zabojcze jak dla reszty czarujacych.

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

wesołe ploteczki...zdecydowanie wesołe... brakuje szagota, helenki i mutantów ze speciala (ale na ich potrzeby zdecydowanie w końcu zrealizowałbym pomysl stworzenia regimentu chaotycznych herosów z reapera) do zarysu dobrej armii :) Ah, no i kilku maruderów konnych...

Marzy mi sie jeszcze żeby szef na smoku miał gifta/przedmiot dajacy mu jakis 2 level magii...albo co lepsze - dużego maga na smoku - to by było dopiero miodzio! Myslicie że realne?

Zaczynam dostrzegać plusy posiadania kompletnej armii bestii, mortali, i demonów :D
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

szafa@poznan pisze:dużego maga na smoku - to by było dopiero miodzio! Myslicie że realne?
to by chyba bylo zbyt piekne... pewnie bedzie na mantikorze, tez nie najgorzej ale zalezy jakie przedmioty beda w booku...

Paku
Oszukista
Posty: 826

Post autor: Paku »

W tego co usłyszałe <od GW w sklepie> nie będzie żadnych lataczy ani mantikory oprócz smoka

Do tego GW się teraz zastanawia po ile pakować Knightów (po 5 czy 10) O.o

Maruderzy po 4 pkt/sztuka,

no i się da złożyć ponoć silną piechotną rospiskę (choć ja w to nie wierze xD)

Awatar użytkownika
Czopek
Masakrator
Posty: 2695

Post autor: Czopek »

Paku pisze:
no i się da złożyć ponoć silną piechotną rospiskę (choć ja w to nie wierze xD)
będzie silniejsza 4x od tamto edycyjnej w każdym razie co mnie cieszy

i wydaje mi się że każdy chosen będzie czempionem, (coś jak bloodknighci)

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Z maruderami za 4 pts też nie wiadomo, bo równie dobrze mogą kosztować z bazy 4 pts, ale trzeba im dokupić tarcze i LA za 1 pkt każda i nagle wychodzi 6 pts za model

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

No te 4 punkty to wlasnie z bazy. Szkoda tez ze mark tzeentcha dla herosow nie daje mozliwosci rzucania czarow, czyli koniec lorda-maga na smoku :(.
Dla peiskow tez ma byc upgrade za 3pts, scaly skin/poison attacks do wyboru.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Lunn pisze:Z maruderami za 4 pts też nie wiadomo, bo równie dobrze mogą kosztować z bazy 4 pts, ale trzeba im dokupić tarcze i LA za 1 pkt każda i nagle wychodzi 6 pts za model
Ja raczej obstawiam, że będzie tak że maruder za 4 pkt z LA i Shieldem z możliwością zamiany np. za 1 pkt shielda na dwuraka albo flaila. . . albo coś w tym stylu.

imo maks 5 pkt + jakiś tani fcg. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Kozisyn
Wodzirej
Posty: 698
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kozisyn »

nononono mi $ie marzy chaoz demon zvord :wink: na magu tzee na zmoku :wink:

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

ciekawe czy zostanie goldenaj. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
pacy
Mudżahedin
Posty: 231
Lokalizacja: Serock

Post autor: pacy »

golden eye plus mark tzeencha ktory ma dawac +1 do ward save bylby masakrastycznie dobry :twisted:
Fajnie jakby byla jaksa alternatywa dla drogawych rycerzy chaosu, moze ogry ugrywalnia, mooooze trolle beda fajne.
No i zeby ehlenki za maocno nie oslabili, choc z drugiej strony na male puntky bylaby straszna w obecnej postaci.

Awatar użytkownika
Zed Zediculus
Mudżahedin
Posty: 259
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Zed Zediculus »

Nie wierzę w mocną piechotną armię. Primo - musi być wparcie. Oki - nadzieja w Hellcannonie. Po drugie piechota z ruchem 4 jest z natury słaba...dziś prawie wszystko czym się gra ma minimum Mv 5, a to i tak dla wszystkich mało. Nie mówię, że nie wierzę w GW ( :lol2: ), ale musili by dać jakieś wypaśne przedmioty, sztandary żeby to ugrywalnić...

Zablokowany