Co z tym KISLEVEM???

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Po co masz kombinować, poszukaj zasad do Warhammer Ancient Battles, masz tam duzo zasad różnych armii, w tym XV w. Polski, a figsy battlowe(ja wprawdzie grałem modelami 1:72).

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Nie no ale poważnie cześć polski (większa) to goblińskie zadupie , podciąganie całej polski pod kislev to nadinterpretacja.

Awatar użytkownika
ulgdor
Wałkarz
Posty: 86

Post autor: ulgdor »

Tak patrze jak dyskutujecie i jedno pytanie mi się nasuwa...
Niziołki- Halflingi itp to co to za nacja według was? Mi to oni na cyganów nie co pasują :P

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Imo. Żadna nacja. Skopiowali, bo Tolkien "Hobbita" i "WP" naskrobał, więc się przyjęło, że nie ma porządnej fantasy bez otłuszczonych, milutkich, szalonych kurdupli.

Awatar użytkownika
Stix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 172

Post autor: Stix »

Ja bym powiedział że kultura DE jest wzorowana na Japońskiej(tak wiem żę Nippon też) np. kult siły, pogarda dla innych nacji, olbrzymie okrucieństwo a przy tym wszystkim umiłowanie piękna. Japonia pełną gębą. No i zbroje coków na artach przypominają troche samurajów (te rogi itp.)

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nijlor pisze:Po co masz kombinować, poszukaj zasad do Warhammer Ancient Battles, masz tam duzo zasad różnych armii, w tym XV w. Polski, a figsy battlowe(ja wprawdzie grałem modelami 1:72).
Fajnie, dobrze, że chociaż w AB o Polsce pamiętali.
Jasiuuu pisze:Nie no ale poważnie cześć polski (większa) to goblińskie zadupie , podciąganie całej polski pod kislev to nadinterpretacja.
Ja na takim zadupiu mieszkam więc chyba jestem goblinem :? :wink: , hmm jeszcze jeden powód żeby przestawić zielonych :roll: . A co do Kisleva to bym wolał już żeby to było odzwierciedlenie samej Rosji, a nie zlepek wszystkich państ słowiańskich pod rządami cara. Ale chyba nic się nie da już z tym zrobić. Choć pamietam że kiedyś na jakiejś stronce poświęconej WFRP, ktoś wpadł na pomysł żeby do śwata młotka wprowadzić księstow odpowiadające Polsce (księstwo Lechickie czy jakoś tak), ale nie wiem czy to zrealizowano.
Stix pisze:Ja bym powiedział że kultura DE jest wzorowana na Japońskiej(tak wiem żę Nippon też) np. kult siły, pogarda dla innych nacji, olbrzymie okrucieństwo a przy tym wszystkim umiłowanie piękna. Japonia pełną gębą. No i zbroje coków na artach przypominają troche samurajów (te rogi itp.)
Ta, no w sumie są troche daleko wschodni, mniej niż bardziej, coś jest na rzeczy, ale ja bym raczej powiedział, że zachodzą niazamierzone podobieństwa, a nie celowe wzorowanie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

A southland to murzyni??xD Kurde to czas zmienić armie xD
Jak dla mnie Chaos to właśnie wszyscy barbarzyńcy w stylu Hunowie Mongoły Tatary i inne smary ;P
Tylko teren trochę nie pasuje ;/

A jak ktoś Polskę chce to niech bierze bestie bo taka sama partyzantka jak my przez całą hist xD

A co żyje w hm Antarktydzie ??

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

demony jak dobrze myśle

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Generalnie to Demony i Bestie :roll:

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

To tam też jest takie pustkowie Chaosu??

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Chyba jeszcze nikt tam nie był i nie sprawdził :D

Awatar użytkownika
Krzysiek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 187

Post autor: Krzysiek »

Pewnie skaveny tam były xD

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Tam była południowa Brama.... w AB do Bestii jest taka fajna mapka pokazująca gdzie występują, okolice bieguna południowego są całe w Bestiach, podobnie jak i północnego, do tego cała masa w Naggaroth, skupiska w Starym Świecie....

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Krzysiek pisze:A southland to murzyni??xD Kurde to czas zmienić armie xD
Jak dla mnie Chaos to właśnie wszyscy barbarzyńcy w stylu Hunowie Mongoły Tatary i inne smary ;P
Tylko teren trochę nie pasuje ;/

A jak ktoś Polskę chce to niech bierze bestie bo taka sama partyzantka jak my przez całą hist xD

A co żyje w hm Antarktydzie ??
No nie przez całą, właśnie w XVw i XVIw nasze rególarna wojska kosiły wroga w większości przypadków, poza tym bestie :? , to już orki mi lepiej pasują :roll: .
Co da Antarktydy to siedzą tam właśnie bestie i Demony, stamtąd właśnie chałas atakuje Lizaki, o ile dobrze pamiętam to jakiś potężny Slan walczył przy południowej bramie z hordą demonów. A właśnie lizaki to Majowie – Aztekowie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Fallan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106

Post autor: Fallan »

Proponuję zmienić nazwę tematu, bo tytuł "Co z tym KISLEVEM???" nie pasuje specjalnie.

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

W ogóle proponowął bym zrobic osobny temat (albo wręcz dział tak jak jest to na sprzymierzonym z nami forum wh 40k) o fuffie :wink:

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

po co? przecież wiadomo, że klimaciarze i gracze dobrze znający fluff WFB to tylko tępione pojedyncze jednostki.... :roll:

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Żeby ci co nie znaje tez się mogli dowiedzieć? :roll:

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2180
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Zrobimy sobe taki mały rezerwat, choć nie wiem czy nie lepiej taki temat wstawić w dziele RPG, A tu można porozmawiać o Kislevie, o czeka/ochracie, husarii, czy też sprawie Polska - Kislev.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Fallan
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 106

Post autor: Fallan »

Ja byłbym za stworzeniem takiego fluffowego działu. Sam znam jedynie fluff krasnoludów i imperium, gdyż tylko takie podręczniki posiadam. Pożyczałem od kumpla AB do delfów, ale to było daaaawno temu. :wink:

ODPOWIEDZ