De 1650

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

De 1650

Post autor: Crane »

1650 Pts - Dark Elves Army

Sorceress
General; Magic Level 2

Sorceress
Magic Level 2
Lifetaker

Sorceress
Magic Level 2
2xDispel Scroll


10 Dark Elf Repeater Crossbowmen
Musician

20 Dark Elf Warriors
Musician

5 Dark Riders
Musician

5 Dark Riders
Musician

5 Harpies

6 Shades

15 Black Guard
Standard; Musician
Standard of Hag Graef

Dark Elf Assassin
2ndWeapon
Rune of Khaine [25]
Touch of Death [30]

2 Reaper Bolt Thrower

Casting Pool: 8

Dispel Pool: 5

Models in Army: 76


Total Army Cost: 1650


W założeniu ta rozpiska ma być w miarę uniwersalna, dlatego wszelkie Wasze uwagi są tu mile widziane.
Jeśli bym nią trafił np. na ofensy typu kawaleria Bretki to staram się fastami wymanewrować ją trochę, harpiami i shades obciąć w miarę możliwości marsz. Black Guardzi z Assassinem są w stanie przyjąć jedną lance na klate, a bolce i kusznicy mogą próbować znacznie osłabić inną- no i dochodzi magia - w niej oczywiście cała nadzieja.

Jeśli bym trafił na defensy typu dwarfy- to mam 3 jednostki do zaatakowania jego maszyn + w miarę przyzwoity ostrzał + magia....

Problem się robi z hordami typu skinki, scaveny - tutaj być może rozwiązaniem mógłby być np. Black Horror....

Tak naprawdę testowałem ją tylko na HE więc rozpiska jest nieprzetestowana - choć na HE spisała się znakomicie...

Dawid
Chuck Norris
Posty: 603
Lokalizacja: Pomiechówek [*]

Post autor: Dawid »

Podstawowy błąd, rozdziel te scrolle między generała a zwykłą czarodziejkę.
Ja bym jednak dał hydrę, daje kopa, a magię masz silną, więc tyle strzelania nie trzeba, oczywiście IMO. Na DE się słabo znam xD. Może za coś seal of ghrond wrzucić albo inny przedmiot wspomagający magię. Ogólni spoko.

Awatar użytkownika
dziekanotr
Wodzirej
Posty: 716
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: dziekanotr »

ja zamienilbym bolce na hydre a 20 warriorsow na 6-7 COK i zamiast lifetakera dalbym SoG jak zostanie kasy to daj jeszcze tarcez kusznikom i powinno byc git

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Nie upieram się przy Lifetakerze, ale warriorzy mi są potrzebni bo nie lubię gromadzić za dużo magów w jednym oddziale piechoty typu BG....

Co do Hydry - wydaje mi się że pasuje raczej do armii ofensywnych a ta rozpiska jest typowo defensywna jednak.....

Co do scrolli - tu racja

ODPOWIEDZ