Strona o imperium

Empire

Moderator: #helion#

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sa!nt
Falubaz
Posty: 1473
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: Sa!nt »

Super ktoś wpadł na pomysł polskiej wersji strony Warhammer-Empire.com


Moja uwaga:
Witaj przybyszu. Cieszę się, że po wielu godzinach szukania znalazłeś wreszcie cel swojej podróży. Pragnę przedstawić ci Imperium. Jedną z najbardziej różnorodnych armii Starego Świata. Jest to armia ludzi wspomagana przez potężne maszyny bojowe, czarodziei władających potężnymi żywiołami i potężnych Kapłanów Sigmara
Czerwony -> zaimek osobowy napisałbym z wielkiej litery
Zielony -> powtórzenia :?
squiq pisze:Mój Sigmar myśli inaczej.

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

poprawiłem dzięki Narazie na stronie będzie zamieszczone prowizoryczne logo jakby ktoś mógł zrobić profesjonalniejsze to bardzo proszę.

Awatar użytkownika
Voodoo
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3000
Lokalizacja: NEMEZIS Warszawa
Kontakt:

Post autor: Voodoo »

A masz prawo/licencje wykorzystywać grafike firmy GW? Podejrzewam że nie, dlatego wypadałoby dodać jakieś info 2-zdaniowe w stopce strony.
Obrazek

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

Poprawione

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

Czopek pisze:Super pomysł, z czasem pewnie dorzucę coś od siebie(historię mojej powstającej armii z opowiadankami i zdjęciami :wink: )
czopek - to jest nas dwóch co tak tworzy armię :P
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Cord
Chuck Norris
Posty: 398

Post autor: Cord »

Kokesz pisze:
cesarz, władca cesarstwa, tytuł monarszy wywodzący się od jednego z członów imienia Gajusza Juliusza Cezara (Cezar); łac. Caesar stanowiło jego przydomek rodowy (cognomen), noszony również przez Augusta (jako adoptowanego syna Cezara) i odtąd używany jako element tytulatury (imienia) władców państwa rzym. (cezar). Chociaż nie był to ich jedyny ani najważniejszy tytuł (august, imperator, princeps), w niektórych językach — w tym po polsku (także np. po niem. Kaiser) — przyjął się jako określenie władcy państwa rzym. oraz najwyższy tytuł monarszy; w in. językach jako nazwa tej godności utrwaliły się formy pochodzące od rzym. tytułu imperator (np. fr. l’empereur, ros. impierator, ang. emperor).
Szanuj swój język Cord. Nie po to nasi przodkowie ginęli byś teraz mówił, że jakieś określenia nie są potrzebne. Polski język jest piękny dzięki swojej różnorodności. To polska strona więc powinna być przystosowana do standardów polszczyzny :wink:
I co z tego jak obie nazwy to jedno i to samo tylko jedna nazwa jest egzotyczna.

PS. W Dziedzictwie Sigmara (książka WHRPG o imperium) też nie ma nic o cesarzach ani cesarstwach są imperia imperatorzy i jedna imperatorka (to akurat trochę dziwnie brzmi ale chyba dlatego że to rzadki tytuł i rzadko się go używa) wiec polski kurs nazewnictwa został już ustalony i bardzo się osobiście ciesze że poszedł on właśnie w tym kierunku.

Awatar użytkownika
-SaH-
Chuck Norris
Posty: 601
Lokalizacja: Zad Trolla Koszalin
Kontakt:

Post autor: -SaH- »

wmedrala - chwilowo zawalony pracą jestem do ok. połowy października, potem chętnie odezwę się już prywatnie w sprawie współpracy, także wytrwałości :)
To fight Chaos on the battlefields, not to grow rich and fat in the golden halls of the capital, that is the purpose of our Cult! - Boomed Luthor's voice at the Council

Awatar użytkownika
wmedrala
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Post autor: wmedrala »

Ok nie ma problemu

Awatar użytkownika
Sito
Mudżahedin
Posty: 224
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sito »

Zredaguj wszystko, dosłownie wszystko. W wstępie za dużo powtórzeń, przecinki w złych miejscach i mało poetyckie te twoje dzieło.
Co prawda pomysł dość fajny ale musisz bardziej się przyłożyć by strona była naprawdę dobra i często odwiedzana.
" Sito- proste urządzenie do oddzielania od siebie obiektów o małych i większych wymiarach lub do oddzielania obiektów stałych od płynów, wreszcie do oddzielania zawiesin od płynów. "

http://pl.youtube.com/watch?v=xJqsFwIP0 ... re=related

Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Shagi »

Pomysł wydaje się dość lewacki , po co komu następna strona o Imeprium , Stworzona i raczej kompletna wizja krainy nie jest raczej tematem gdzie można samemu coś stworzyć , można jedynie przepisać teksty z stron GW lub coś w tym stylu. Nie wiem czym się tak rajcujecie idea ta jest raczej trywialna , chyba że macie zamiar pisać jakieś swoje fantasmagorie na tematy Imperialne co nie będzie miało zbyt wiele wspólnego z Imperium będącą częścią uniwersum Warhammera.

Patryk
Wodzirej
Posty: 715

Post autor: Patryk »

http://www.warhammer-empire.com/

Tutaj im pykło. Jeżeli to będzie dobrze wykonane, jeżeli będą ciekawe i pouczające materiały to strona będzie pomocna.

Mam tu na myśli przede wszystkim:
- Rozpiski, które zajmują najwyższe miejsca na masterach
- Kącik modelarza, ciekawe pomysły i konwersje
- Coś dla początkujących
- Taktyka podczas gry, na czym się skupiać, jak rozplanować turę magii itd
- Raporty z bitew
- Zasady, wszelkie niejasności i najnowsze uściślenia
- Opowiadania, fluff i inne pierdoły ; )

To wszystko skondensowane i w jednym miejscu może dać radę :)

Awatar użytkownika
tedzio
Masakrator
Posty: 2150
Lokalizacja: Nordland > Gdynia > SNOT

Post autor: tedzio »

o to ja moge powrzucac swoje konwersje ;) mam troche tego ;) pistolerów, 20 hadngunnerów, maga konnego oraz w przyszłosci capitan na pegazie :D

ODPOWIEDZ