Aerograf

Jak "to" się robi? Tutaj uzyskasz odpowiedź.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

to oczywiste ze oplaca sie machnac w krotkim czasie podklad jak i podstawowe kolory . dlatego kupuje sobie aero bo tez leniwiec zemnie jest straszny :D
MuK pisze: Przy wyborze sprężarki warto sprawdzić czy jest w stanie zapewnić odpowiednie ciśnienie dla danego aerografu. Druga sprawa to jej rozmiary i to jak głośno pracuje..
chcialem to napisac wczesniej ale jakos zapomnialem :P parametry aero jak i kompresora sa bardzo wazne (ale kupujac zestaw masz ten problem z glowy) ... co do poziomu halasu to gotowce sa najgosniejsze a samorobki z czesci lodowek najcichsze . jak sprawdzalem na necie rozne konpresory to poziom halasu wynosi tak ok 40 - 60 db (to i tak jest przekroczeniem PN) wiec malowanie w nocy odpada ... chyba ze mieszkasz sam w domu jednorodzinnym

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Hu ha więc zakupie sobie taki zestaw z allegro. Raczej nie będę kombinować z kompresorami z lodówek bo majster ze mnie żaden a komplikacji i nerwów mi zdecydowanie nie trzeba. Zastanawiam się tylko czy nie kupić takiego aero:

http://www.allegro.pl/item422197113_aer ... brush.html

Wg tego co tam napisano może machać 0,4 mm :shock: było by w pyte konkretnie no i nie za 500 zł jak pisałeś Treevillu. Ale jam jest zielony w dziedzinie wiec opinie jakieś były by pomocne wielce.

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Dobra firma, polecam. Teraz tylko musisz znaleźć odpowiedni kompresor. Co do tej wielkości plamki, teoretycznie da się uzyskać tak cienki strumień, nie mniej jednak np. mi nigdy się nie udało skutecznie tym czegoś pomalować. :)

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

http://www.allegro.pl/item421404816_mar ... grafu.html

Ten o którym pisał Treevill zdaje sie byc ok ?

Awatar użytkownika
MuK
Chuck Norris
Posty: 494
Lokalizacja: Zielona Góra/Wrocław

Post autor: MuK »

Chyba wszystko powinno być okej. Ciśnienie się zgadza(1atm=0,98bar), nie powinien być ani wielki ani specjalnie głośny(coś jak lepszy odkurzacz).

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

No to i konkretnie :) teraz musze tylko potrawić jakoś te 600 zł i będzie ok :D No i ogólnie zastanowić się czy mnie az taki pro sprzęt jest potrzebny. A jak wygląda sprawa z cześćmi zamiennymi ? Często cos trzeba wymieniać ?

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

Bizon pisze:
Wg tego co tam napisano może machać 0,4 mm :shock: było by w pyte konkretnie no i nie za 500 zł jak pisałeś Treevillu. Ale jam jest zielony w dziedzinie wiec opinie jakieś były by pomocne wielce.
tak jak napisalem wczesniej tez jestem "zielony" w temacie aero (troche liznalem teori na forum modelarskim) i nie zaglebialem sie za bardzo w te bardziej wypasne aerografy a widac ze i mozna znalesc cos fajnego za stosunkowo niewielkie pieniadze
http://www.allegro.pl/item422197113_aer ... brush.html
wypasny jest ten aero ... nie wykluczam ze to bedzie moj drugi areograf :P
jak go kupisz i przetestujesz to zdaj relacje

postaram sie wrzucic dwa fajne artykuly dotyczace podataw poslugiwania sie aerografem tylko musze uzyskac na to zgode autora

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

Treevill pisze:postaram sie wrzucic dwa fajne artykuly dotyczace podataw poslugiwania sie aerografem tylko musze uzyskac na to zgode autora
taka nadeszla odpowiedz
Reggy pisze:Raczej wolałbym tylko żebyś podlinkował. To co napisałem pisałem dla modelworka i wolałbym żeby tylko na nim zostało.
Pozdrawiam!
spelniam wole autora wiec podaje linki (trzeba sie zalogowac)

Aerografy - podstawy, modele, konserwacja
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5871
przydatne dla tych co maja pierwszy kontakt z aerografem

Aerografy - podstawy malowania i maskowania
http://modelwork.pl/viewtopic.php?t=5934
wazny punkt tego poradnika dla nas "figurkowcow" czyli malowanie akrylami

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Treevillu drogi w żaden sposób nie atakowałem twojej osoby ;) śpieszyłem jeno donieść o odkryciu tańszego modelu:)

A artykuły przednie!! Jak poczytałem o kręceniu w lewo prawo uszczelkach i w ogóle aż mi sie w mózgu zakotłowało :P aż się lękam czy ja to ogarnę :P

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Panowie szlachta pomóżcie :)
mam aerograf i sprężarke wydałem 350 zł łącznie więc nie jest to nic specjalnego ale nie ważne chodzi o to że ucieka mi powietrze na łączeniu aero z wążem ale to mnie nie interere :P chyba że ma to związek z głównym problemem jakim jest to że nie leci farba :( powietrze owszem ale farba nie

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Ja specem od aero nie jestem, ale wydaje mi sie, ze lepiej gdyby Ci to powietrze nie uciekalo :P

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

uszczelnie tylko możecie podpowiedzieć czym :)

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

związek z głównym problemem jakim jest to że nie leci farba
Najprawdopodobniej masz za gęstą farbę. A jeżeli Twój aerograf to jakieś chińskie gówno i Ci nie szkoda (bo będziesz używał tylko do podstawowych kolorów), to może wystarczy tylko igłę trochę do tyłu wysunąć.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

głównie do podstawowych kolorów, chińskie chyba nie za 100 zł więc może chociaż troche bardziej na zachód ;). Jak nikt mi nic innego nie poleci to moze tak zrobię jakie są negatywne strony wciśnięcia igły dalej ?? :)

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Rapta miał racje :)
powiedzmy że aerograf stał się z wążem jednością i wszystko działa super :) za małe ciśnienie było bo za dużo powietrza uciekało na łączeniu

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

yet another mystery solved
:mrgreen:

Awatar użytkownika
szczurek
Niszczyciel Światów
Posty: 4212
Lokalizacja: W-wa

Post autor: szczurek »

Ja specem od aero nie jestem, ale wydaje mi sie, ze lepiej gdyby Ci to powietrze nie uciekalo
To mnie rozwaliło :D miszcz :D
Malowanie figurek ---> szczurek1903@wp.pl
Coolminiornot ---> LINK

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

Manfred pisze:uszczelnie tylko możecie podpowiedzieć czym :)
jesli masz nieszczelne polaczenie to uzyj tasmy teflonowej (tak napisane jest w instrukcji od mojego kompresora) taka tasme kupisz w każdym sklepie z artykułami budowalnymi

dzis dotarla do mnie paczka z kompresorem i aerografem ... po pierwszych testach stwierdzam ze jest super :D
jak za tydzien bede w Polsce to zaopatrze sie w chemie do konserwacji bo na tym wloskim zadupiu to nie kupie

moj zestaw to
kompresor ; Revell - "starter class"
aerograf ; Revell - Profi idb 700

fotke dam pozniej bo wlasnie laduje baterie do aparatu

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Oj pochwal sie pochwal :) pokaz jakie efekty i w ogule :D

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

jak na razie pierwsze proby wykonalem tylko przy uzyciu wody (wyprobowalem rozne ustawiena cisnienia na kompresorze i na roznych ustanieniach aero), poniewaz poprzedni wlasciciel nie czyscil dokladnie aerografu. Jak wyczyszcze go pozadnie (musze kupic jakies specyfiki do tego) to wtedy przeprowadze proby z farbami

a tak prezentuje sie moj zestaw

Obrazek

ODPOWIEDZ