ARENA 2008 "Turniej im. Łukasza Krawczyka"

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Maciek P.
Falubaz
Posty: 1234
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Maciek P. »

W zasadzie głosowałem za EURO CS.

Ale głosy moich szacownych przedmówców przekonały mnie, że żyje w świecie iluzji. To nie jest dobry CS.

Nowego też raczej nie będziemy wprowadzać, bo to nie czas i miejsce. Więc chyba będzie standard 2250. Ale muszę skonsultować

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Maciek Paraszczak pisze:W zasadzie głosowałem za EURO CS.

Ale głosy moich szacownych przedmówców przekonały mnie, że żyje w świecie iluzji. To nie jest dobry CS.

Nowego też raczej nie będziemy wprowadzać, bo to nie czas i miejsce. Więc chyba będzie standard 2250. Ale muszę skonsultować
Ja też byłem zwolennikiem Euro-CS – ale od wyjścia VC do wyjścia Demonów nie zdołałem Kapitanom ETC uświadomić co te dwie armie robią z tym systemem. Każdy się ślinił do swoich demonków i wampirków i do rzeźni jaką sobie urządzą na ETC. No i urządziły. O ile jeszcze w turnieju drużynowym można je jakoś tam neutralizować – to singla na zasady ETC – te armie po prostu zniszczą.
Imperium, nawet 4x2 – ledwo daje im radę – a obciąć je do 2x1 – to już paranoja.
Precz z ETC – AR - w tej formie w jakiej teraz jest – jest całkowicie nieprzydatny dla singli.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 700
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Kiedy można się spodziewać jakiejś decyzji w sprawie kompozycji armii? Bo nie wiem co mam malować :wink:

PS. Jednak ograniczenie kostek magii bym zostawił, bo 20 na ture wydaje się masakrycznym przegięciem :?
putoa alasti avantoon! :wink:

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

euro comp już nie działa to prawda, lizzady sa obecnie jedną ze słabszych armi, co crus na euro dosadnie udowodnił :) a Euro comp tnie lizzardy najbardziej ze wszytskich armi.

Jednak podstawowym bólem jest brak ronowagi, jeżeli chodzi o DL i VC.

Ja bym proponował coś takiego: gramy bez CS za wyjątkiem:

DL:
Greater demon zjada slot hero i rare
BSB zjada slot rare
Psy i furie są 0-2 (niby wszyscy wystawiają tylko 2x psy ale zamiast czwartego herosa i drugiego rare weszłyby kolejne psy ... jak nie kolejne dwa oddziały :)
VC:
Lord zjada slot hero
Drakenhof zjada slot rare
Ogólne:
1)z wyłączeniem rankowej niestrzelającej piechoty max 3x taki sam core, kolejne cory już tylko max 2x. czyli skinów max 50 z rónymi brońmi, ograniczamy tym jakieś morza driad, errantów, skinków, rospisek na 30 wystawieniach u skavenów.
2)max 3x taki sam spec, aby minimalnie tylko zmniejszyć liczbę bełtów armat, skorpów, ale nadal zostawić szanse tym armiom.
3)coś przeciw magii.
każdy gracz dostaje scrolla gratis za każde 2 pkt w plecy w porównaniu z przeciwnikiem wedle tabeli:
mały mag(1-2 level), licz, muminek, runesmith, kowadło, priest = 1
banner of sorcery, rod of power, bycie krasnoludem :) = 1
dużu mag, licz, mumin, runelord, archlektor = 2
slan 2 generacji = 4
vc lord z master of black arts = 3
chaos lord tęczy = 3
każda powyżej pierwszej marka khorna/tęczy odpowiednio -1/+1

Dla przykładu standardowe lizzi ze slanem i skinkiem vs armia z jednym caddym to 2 scrole gratis.

zrobione w 10 minut ;p ale myślę, ze dużo ułatwia i równoważy, nikt też oprócz Dzika, nie powinien czuć się zbytnio poszkodowany :)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Panowie - zdecydujcie co do formatu, bo nasz turniej 5-6 ma być treningiem przed areną, ergo powinien mieć te same zasady.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

ETC + podpunkty Robsona o DL i VC.

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

Maciek Paraszczak pisze:
Nowego też raczej nie będziemy wprowadzać, bo to nie czas i miejsce. Więc chyba będzie standard 2250. Ale muszę skonsultować
Ej, no, nie wycofujcie sie z CS, proooszę! W Polsce jest multum turniejów dla Bloodthirsterów, Steamtanków i Drakenhoffów, a dla strategów prawie w ogóle:( Też chciałbym raz na rok mieć na co pojechać :((((

Boberr
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: Moria ADF

Post autor: Boberr »

To tak jakbyscie mogli jak najszybciej powiedziec czy jakis CS jest czy nie ma to bylbym naprawde wdzieczny:)

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Barbarossa pisze:ETC + podpunkty Robsona o DL i VC.
No comp + przycięcia Robsona = przycięte Demony i VC
ETC comp + przycięcia Robsona = wzmocnione Demony i VC

Jeśli ETC AR to należy wzmocnić przycięcia Robsona do DL i VC, na co najmniej


DL:
Greater demon zjada slot hero i rare
BSB zjada slot rare

VC:
Lord zjada slot hero i rare
Drakenhof zjada slot rare

A i tak jeszcze bym Demonom przykopał...
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jedy Knight pisze:
A i tak jeszcze bym Demonom przykopał...
a ja zakazalbym HE brania stardragona i wiecej niz 1 oddzialu dragon princow..

Awatar użytkownika
Offspringman
Kretozord
Posty: 1670
Lokalizacja: Czarne Wrony W-wa

Post autor: Offspringman »

Jedy Knight pisze: DL:
Greater demon zjada slot hero i rare
moze jednak nie wszystkie, np. GUO jest dosyć cienki i nie ma co jeszcze osłabiać armii z takim generałem.

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Offspringman pisze: moze jednak nie wszystkie, np. GUO jest dosyć cienki i nie ma co jeszcze osłabiać armii z takim generałem.
cienki? z baleswordem i herladami z syrenka wcigajacymi pod GUO oddzialy po ktorych bedzie ten mogl zrobic dodatkowe 2k6 gonienia? bynajmniej nie jest on cienki, zaden Greater nie jest cienki, co nie oznacza ze jest przegiety, grasz z imperium, hajami na 4 bolcach, dwarfami czy ogolnie czyms co jednym fartownym strzalem moze ci zdjac 700pkt to duzego nawet zza lasu nie ruszysz...nigdy nie pojme co jest przegietego w Duzych Demonach...

Awatar użytkownika
Rusinek
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: Rusinek »

Po ponad tygodniu bez komputera i internetu zabieram się za uzupełnianie i kończenie regulaminu.

- W związku ze zwiększeniem ceny wynajęcia sali, musieliśmy podnieść wejściówkę o 5 zł.

- Zrezygnowaliśmy z EURO comp. Nie będzie szczególnych zasad kompozycji na Arenie 2008.

- Każda sproksowana armia Demonów/VC będzie z turnieju wyrzucana. Nie przejdą żadne driady przebrane za horrory, 5 ghuli na jednej podstawce itd. Dotyczy to oczywiście wszystkich armii, ale na te dwie zwrócimy z Maćkiem szczególną uwagę. :)

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Rusinek pisze: - Każda sproksowana armia Demonów/VC będzie z turnieju wyrzucana. Nie przejdą żadne driady przebrane za horrory, 5 ghuli na jednej podstawce itd. Dotyczy to oczywiście wszystkich armii, ale na te dwie zwrócimy z Maćkiem szczególną uwagę. :)
gratuluje jaj :)

może wprowadzcie instytucje photo mailingu ? ;) kazdy kto ma watpliwosci o dopuszczeniu figurek wysyla zdjecia z krotkim opisem co jest co i z czego a wy dajecie szybka i zwiezla odpowiedz na temat tego czy figurki sie do czegos nadaja czy nie...

Cyel
Oszukista
Posty: 821

Post autor: Cyel »

O bu :((((( A już się cieszyłem że wreszcie jakiś turniej na który warto pojechać a tu... milionowy raz w tym roku znowu to samo :(

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Rusinek pisze: - Zrezygnowaliśmy z EURO comp. Nie będzie szczególnych zasad kompozycji na Arenie 2008.
No nie każcie mi grać tą samą rospiską 3 mastera z rzędu...Dajcie jakiś comp by obciąć demony, wampirki i inne takie śmieciowe armie.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Boberr
Chuck Norris
Posty: 361
Lokalizacja: Moria ADF

Post autor: Boberr »

to zagraj w koncu inna :pp przeciez mozesz zagrac sobie na Nurglu i bedzie po sprawie:D

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

to moze zamiats cięć troszeczke zmienicie format? na przykald 2100 to nieco tnie DL i VC.

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Nie lepiej się dostosować do nowych realiów ?? W końcu kiedyś wszyscy narzekali na to, że Imperium bla bla bla ... a teraz jakoś ludzie z tym grają. Poza tym zgodzę się z Thurionem, że działa i bolce wzbudzają lęk :)

Co do wampirów to się nie wypowiadam, bo nie grałem tym z tym, ale miło, ze organizatorzy się nie ugięli ;]

Awatar użytkownika
Wujek Kiczu
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 145
Lokalizacja: Legion Kraków klub pędraków

Post autor: Wujek Kiczu »

Rusinek pisze:Po ponad tygodniu bez komputera i internetu zabieram się za uzupełnianie i kończenie regulaminu.

- W związku ze zwiększeniem ceny wynajęcia sali, musieliśmy podnieść wejściówkę o 5 zł.

- Zrezygnowaliśmy z EURO comp. Nie będzie szczególnych zasad kompozycji na Arenie 2008.

- Każda sproksowana armia Demonów/VC będzie z turnieju wyrzucana. Nie przejdą żadne driady przebrane za horrory, 5 ghuli na jednej podstawce itd. Dotyczy to oczywiście wszystkich armii, ale na te dwie zwrócimy z Maćkiem szczególną uwagę. :)
8) nektar dla moich uszu 8)
Jankiel napisał :
I nie będę komentował postów biednych graczy z BB, którym wyprawa do Żywca jawi się jako równie trudna, co do Mongolii.

ODPOWIEDZ