Turcja w UE

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DrętWy 40%
Wałkarz
Posty: 50

Turcja w UE

Post autor: DrętWy 40% »

Ostatnio w wakacje byłem w Istambule i patrząc przez pryzmat tego miasta, pomyślałem, że Turcja ma preferencje, które pozwalają jej na ubieganie się o członkostwo w UE. Jednak nie wiem jak to wygląda w reszcie kraju. Jak wy na ten temat myślicie? Chcielibyście muzułmanów w europie?

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Myślę o tym ale nie na tym forum.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
DrętWy 40%
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: DrętWy 40% »

Czemu nie? Tyle poważnych tematów jest tutaj poruszanych i do tego w sposób często ambitny.

Awatar użytkownika
marcus_cheater
Oszukista
Posty: 838
Lokalizacja: Karak Drazh

Post autor: marcus_cheater »

Wydaje mi się, że z Turcją jest podobnie jak z Chinami... Stolica wspaniale reprezentowała się podczas igrzysk, a tak na prawdę to cały czas łamane są tam podstawowe prawa człowieka... Słyszałem kiedyś, że w Turcji jest podobnie... Ale oczywiście nie za sprawą komunistycznego rządu, tylko właśnie religii np. kobiety mają bardzo mocno ograniczone prawa, i pewniee dlatego prędko nie znajdzie się w UE...
"Chcecie ustrzelić na milę goblina, poproście inżyniera o muszkiet, a zapyta, w które oko chcecie trafić."
Kadrin Redmane

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5910
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Turcja i takodbiega swoimi rystrykcjami islamu od innych krai muzułmańskich, sądze że właśnie przez to że jest prawie w europie ;)

Awatar użytkownika
Telchar
Wodzirej
Posty: 751
Lokalizacja: Łorsoł

Post autor: Telchar »

DrętWy 40% pisze:Chcielibyście muzułmanów w europie?
Tak jakby teraz było ich mało...

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Nie, nie chcemy Turcji w Europie, bo wycieczki podrozeja.

Awatar użytkownika
DrętWy 40%
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: DrętWy 40% »

No ale jeszcze będzie ich więcej o jakieś 70 mln i to jest dosyć hardcorowe.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Wydaje mi się, że z Turcją jest podobnie jak z Chinami... Stolica wspaniale reprezentowała się podczas igrzysk, a tak na prawdę to cały czas łamane są tam podstawowe prawa człowieka... Słyszałem kiedyś, że w Turcji jest podobnie... Ale oczywiście nie za sprawą komunistycznego rządu, tylko właśnie religii np. kobiety mają bardzo mocno ograniczone prawa, i pewniee dlatego prędko nie znajdzie się w UE...
W zasłyszanych wieściach kiedyś gdzieś jest ten problem, że najczęściej są one nieprawdziwe.
Warto by się zapytac, czy kobietom to w ogole przeszkadza. Z tego co kojarzę, w turcji niespecjalnie. Kwestia wieloletniej tradycji.
Uerph.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Ze względów ekonomicznych Uni bardzo by odpowiadało członkostwo Turcji IMO . BO kraj bogaty nie musi pobierac od uni dużo kasy , tak jak my :D Ale kultura-demokracja to nie pasuje do UE.

Awatar użytkownika
Lunn
Masakrator
Posty: 2066
Lokalizacja: W-w

Post autor: Lunn »

Ja ze swojej strony nie chciałbym mieć jeszcze więcej Muzułmanów w Europie, i tak są wystarczające cyrki z tymi co już tu są

Awatar użytkownika
Qbas
Chuck Norris
Posty: 644
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Qbas »

Byłem w tym roku w Turcji i widziałem więcej niż to, co Turcy wystawiają na pokaz zagranicznym delegacjom. Otóż ten kraj jest moim zdaniem zbyt dziki, a tamtejsza ludność zbyt konserwatywna aby móc przystąpić do Unii, a tym samym podporządkować się odgórnym nakazom. Tak naprawdę im jest potrzebny drugi Mustafa Kemal Ataturk, który sprowadziłby ten naród na bardziej europejską drogę.
Obrazek
Dyskusja na temat Euro 2009 pisze:
Ja się przewidziałem czy 23 - N.Ireland gra na ograch??
TIM GRONNEBERG - OGRES

Szkoci to klimaciarze :D

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Ja jestem za. Pamiętajcie, że Turcja to kraj, który nie uznał rozbiorów Polski. Na ich mapach widniała nieprzerwalnie Polska i choćby za to powinniśmy być za.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Turcja jest "dzika"? Oo^
W jakim względzie, że się tak spytam się?
Uerph.

Awatar użytkownika
DrętWy 40%
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: DrętWy 40% »

Jacek_Azael pisze:Ja jestem za. Pamiętajcie, że Turcja to kraj, który nie uznał rozbiorów Polski. Na ich mapach widniała nieprzerwalnie Polska i choćby za to powinniśmy być za.
To jest prawda. bo Turcja:

a) nie lubiła Rosji
b) posiadała szacunek do Polaków, za to jak z nimi walczyliśmy

@Qbas: właśnie tego się bałem, że Istambuł jest tylko piękną wizytówką, a poza tym to straszna kaszana

Awatar użytkownika
Wojtku
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 188

Post autor: Wojtku »

Turcja nei ma szans wejscia do UE dopóki nei rozwiąze kwestii kurdów. Obecnie władze w Turcji sprawują wojskowe siły, które starają się ograniczyc wpływy islamistów. Pozatym Turcja jest jak 3 świat, Imnstambuł jakoś jeszcze wygląda ale im bardziej na wschód tym gorzej. Juz predzej bym zobaczył w UE Ukraine ( w co szczerze i tak wątpie)
Obrazek

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Tureckie kebaby na rynku są zajefajne :D

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

jesli Turcja dalej bedzie przesladowac Kurdow , nie zlikwiduje kary smierci i nie rozwiaze sytuacji na Cyprze nie ma szans na wejscie do UE

Awatar użytkownika
DrętWy 40%
Wałkarz
Posty: 50

Post autor: DrętWy 40% »

Już zlikwidowała karę śmierci

Awatar użytkownika
Treevill
Kradziej
Posty: 911
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Treevill »

oooo ... nawet nie wiedzialem ... ale z Cyprem i Kurdami bedzie trudniej

ODPOWIEDZ