Figurki ze styroduru?

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Torres
Wodzirej
Posty: 675
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Torres »

A mi się pomysł bardzo podoba.
Jasne, że plastik is fantastik ale pomyślcie.
Gdyby dodał nieco normalnych bitsów (głowy, jakieś dodatki) i pomalował je lepiej to naprawdę mogłoby to nieźle wyglądać.

Awatar użytkownika
Kefas
Masakrator
Posty: 2586

Post autor: Kefas »

no jeszcze trochę i GW zacznie wypuszczać modele ze styroduru albo z papieru, jak to ktoś już wcześniej wspomniał...
jak dla mnie kupa i strata czasu...

Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Post autor: GraveDigger »

Oświeciło mnie, dostrzegłem wielką zaletę takich modeli... a mianowicie: rozgrywka takimi figsami może stać się o wiele bardziej realistyczna i ciekawa. Przykładowo: Orczas z miotaczem ognia strzela do oddziału Marinsów, zamiast bawić się we "wzorniki w kształcie łezki" i kości wziąć dezodorant, zapalniczkę, machnąć płomieniem po marinsach i wtedy zastanawiać się ilu zeszło, tak samo w przypadku ostrzału artyleryjskiego, walnąć petardę w środek oddziału, i od razu będzie wiadomo ilu nie żyje a ilu nie ma raczek albo nóżek :P Na wiele sposobów można by się wyszaleć grając takimi figsami;]

Piotrax
Kradziej
Posty: 987
Lokalizacja: Kielce

Post autor: Piotrax »

Rispekt dla gościa że mu się chciało. Niektóre wyglądają cąlkiem ok ( dred battle suit czy jak tos ie zwie) te bardziej ludzkie raczej pokraczne. Napewno elpiej tak niż proxy z papieru czy coś. No ale cała armia to tak biednie troche. To co najbardziej mnei razi to podstawki. Mógł je z plasticardu wyciąć albo kupić gw po prostu a nie ze styropianu takie brzydkie robic.

GD świetny pomysł :D posiedziec z kumplem tydzien, prorobic takie figsy i potem przy zaopatrzeniu w petardy itp iśc na bitwę. Miodne by to było :D

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Piotrax pisze: GD świetny pomysł :D posiedziec z kumplem tydzien, prorobic takie figsy i potem przy zaopatrzeniu w petardy itp iśc na bitwę. Miodne by to było :D
To jest dopiero starta czasu. Meczyc sie przez tydzien, zeby potem wszystko zniszczyc :P

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

zallllllll

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1289
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

szkoda czasu ktory na to zmarnowal
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Awatar użytkownika
GraveDigger
Chuck Norris
Posty: 411
Lokalizacja: WMG

Post autor: GraveDigger »

Raptaparat pisze:
Piotrax pisze: GD świetny pomysł :D posiedziec z kumplem tydzien, prorobic takie figsy i potem przy zaopatrzeniu w petardy itp iśc na bitwę. Miodne by to było :D
To jest dopiero starta czasu. Meczyc sie przez tydzien, zeby potem wszystko zniszczyc :P
No nieby strata czasu... ale jaki ubaw :D

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

Ciekawostka - koleś usuwa niepochlebne opinie w swojej księdze gości...

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

:lol2: Ciekawe czemu co ? :wink:

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Bardzo słabe wycinanki.
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

ale jesteście burasy :)

Gościu sie namęczył, z tego czy innego powodu (nie mial kasy na armie? Lubi to? To jego hobby?), a wy nie dośc że zbuzgaliście go tutaj, to jeszcze 2 mądralów postanowiło zasrac mu księge gości...

Wiecie co, to teraz sobie pomyslcie że Was tak samo traktuje spora część "rycerzy" - jeżdża na grunwald, naparzaja sie prawdziwymi mieczami, a warhammerowcy to dla nich najgorsza zaraza i banda dzieciaków, żeby nie powiedzieć ciot siedzących w cimenj piwnicy z okularami jak denka od słoiczków a potem wykłócający sie przy stole "mój pamperek jest lepszy niż twój!"

To jest dopiero żal.pl.
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

nie no, wole grać z czymś takim niż z kartonikami ;)

ale to jest fajowe:

http://www.pawelandrys.wolsztyn24.pl/toho/toho81.jpg
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Arte
Wodzirej
Posty: 723
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Arte »

;oooooooo modelował to jak siedział na tronie czy co?

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

jakimi turniejami?

byście sobie chociaż poczytali po co koles to robi i dlaczego...albo wywiad obejrzeli.

Gościu w życiu na żadnym turnieju nie był, jest typowy maniak-zapaleniec świr który robi sobie styrodurowe rekonstrukcje konkretnych bitew i sytuacji - helmowy jar, star łorsy, klimaty japońskich godzilli i takie tam...

Jak dla mnie - mega szacun dla kolesia.

i mega lol z jakiegoś bystrzaka który w księdze gości pisze "jak ty tym grasz na turniejach..." ;)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

zle to nie jest, tylko po prostu troszke śmiesznie wygląda dla nas.

Ale np. ma bardzo fajne modele okrętów, trzeba przyznać.

Ale tez jakby mi ktoś pryzszedl z takimi figurkami i chcial zagrać to bardzo chętnie, wszakże to taki naprawde dobry prox i wszystko wiadomo co jest czym.

Dla mnie gość też ma szacun.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

nie oceniaj tego z punktu widzenia battlowca, tylko zrozum - ten koles nie jest battlowcem!

Gościu odtwarza literacko-komiksowo-bitewniakowe historie, rekonstruuje bitwy...w wywiadzie wprost mówi że nie ma kasy by rzeźbic to z masy modelarskiej. Fakt, na ta kolekcje wydał pewnie z tysiaka albo dwa - jaka armie miałby za ta kasę? Chaos na 4 koła? Toż to smiech w porownaniu do jego tysiąca figur jakie posiada...gościu trzaska ich średnio 250 na rok.

Poza tym - z całym szacunkiem - na DMP widziałem tak osrane kupy (nazywane niewiedziec czemu "armiami") że to co ziom prezentuje to poziom prawie że golden daemona... I 100X bardziej wolałbym cos takiego na turnieju spotkać (pośmiałbym sie, pogadał, poogladał z zaciekawiniem) niż armie które zdarza mi sie spotykać (zaraz wyszukam moje ulubione zdjecie z bitwy z VC rok temu).
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Arghal
Chuck Norris
Posty: 378

Post autor: Arghal »

Nie no... to to już był szczyt :P Bez przesady... tak się ośmieszyć... rozumiem... robienie figurek z modeliny... ale to ?

P.S ... Modelina to też nie najlepszy materiał :)

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

o, znalazłem - to tak przy okazji żalowych figur - podchodze do stołu, zaczynam wyjmowac moje paskudne po paskudne ale jednak figury chaosu...gosciu po drugiej stronie podchodzi, stawia na stole walize narzedziową, otwiera ja, przechyla...

http://img98.imageshack.us/img98/2213/img0151lr0.jpg
http://img98.imageshack.us/img98/2213/i ... eb110d.jpg

Połowy figur nie było, same podstawki.

Z całym szacunkiem - wolałbym styrodurki.

Szafo drogi, dawaj linki jeśli obrazki są takie duże/szerokie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

@szafa poznańska

no wlaśnie, daltego śmieszne jest to dla battlowców, którzy UŻYWAJĄ ;) orginalnych figurek etc.

ale z innego punktu widzenia to naprawde jest fajne i nie rozumiem też tego oburzenia jakie on wywoluje. Nie podoba się? Nie oglądać i napisać, że się nie podoba i tyle, a nie bluzgać...

Koleś ma hobby, my też jestesmy hobbystami,a przyklad z Grunwaldem i rycerstwem jest bardzo trafiony.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Zablokowany