Turcja w UE

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Nie... czytaj co pisze. Chodzi mi tylko o to ,że jeżeli "rosja nie zauważa i zlewa polske" to poprostu w cieli nas do swojego imperium.Niby wojna w Gruzii ,to co pokojowe zamiary? otwórzcie oczy! nie chodzi mi o atak na rosję ,ale perspektywiczne patrzenie na tę sprawę. Wejżmy przykłady z historii...

pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

no wlaśnie, wezmy w końcu przyklad z histori, dobrze powiedziane. Narazie zawsze z Rosją wojowaliśmy, rzadko kiedy staraliśmy się z nią rozmawiać i jakie byly tego skutki?

To jest normalne, ze to MY musimy isć na ustępstwa, bo jesteśmy slabsi, ale rozmawiajmy z nimi, a nie, zapatrujmy się na historię. Czy my jesteśmy świeci?

Co niby maja powiedizeć Litwini?
Narzuciliśmy im wiare, w zasadzie wcieliliśmy ogromne polacie ich państwa do nas, co oni mają rzec?
Co mają rzec Ukraińcy, kiedy mordowaliśmy ile wlezie Kozaków?

Jakoś teraz o tym nikt nie mówi na arenie politycznej bo i po co?

Zróbmy to samo z Rosją, ale bądzmy mądrzejsi (nasi ludize genetycznie są 3 na swiecie pod wzgledem inteligencji :D ) i wyjdzmy najpierw, zapomnijmy na arenie politycznej o tym co nas dzielilo z histori.

A Rosja nas nie wcieli, blagam, nie wyolbrzymiaj sprawy. Polska jako tako to jest ważny stan USA, dlatego nam to nie grozi, co Gruzji, bo kto niby Gruzją się ma przejmować?
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

A no widzisz czyli jednak sojusz z USA jest opłacalny.Litwini tak bardzo chcieli być polakami, zawsze się do nich chcieli upodobnić , znamy tylko nie liczne przykłady np. Radziwiłowie( dobrze napisałem?)mordowaliśmy kozaków ,bo byli zbuntowani przez rosję (np.chmielnicki) jeżeli za przykład naszj brutalnej polityki ma być ogniem i mieczem (bo tam my faktycznie mordowalismy) to się mylisz. Oni wyrywali szlachecko urodzonym kobietą dziecie z ich łona i zaszywali tam żyjącego kota ,żeby kobieta wpadła w agonię , ale to nieliczny przykład. Bitwa pod żółtymi wodami( bodajże) wyglądała tak ,że podpisaliśmy pokój i nasze odziały mogły się wycofać i kiedy wyjeżdzaliśmy oni po prostu nas wyrżneli, a nasz przykład bestialtwa znam tylko z roku1612r. Piułsudzki walczył i byliśmy aż w Kijowie ,a kiedy przestał to było widać. A poniatowski , on nie walczył , a to zajego panowania dokonały się rozbiry ,choć symaptuzował z rosją . choć 2 rozbiór był "winą" Kościuszki bo to on zaczął walkę( bo cóż miał robić skoro ruscy mieli zlikwidować armie polską , a armia ruska atakowaała turków?

ja zagłebię się w kulturę turków ,a wy w politykę rosyjską ,wystarczy ,że przeczytacie akta litwinienki

pozdro( i może zakończmy tą dyskusję)

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Lecę do Turcji w nablizsza środę - moze wyrobie sobie na ich temat jakies zdanie, to odswieze temat za pare tygodni ;-p bo póki co to fajna dyskusja :)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Tularian pisze:A no widzisz czyli jednak sojusz z USA jest opłacalny.Litwini tak bardzo chcieli być polakami, zawsze się do nich chcieli upodobnić , znamy tylko nie liczne przykłady np. Radziwiłowie( dobrze napisałem?)mordowaliśmy kozaków ,bo byli zbuntowani przez rosję (np.chmielnicki) jeżeli za przykład naszj brutalnej polityki ma być ogniem i mieczem (bo tam my faktycznie mordowalismy) to się mylisz. Oni wyrywali szlachecko urodzonym kobietą dziecie z ich łona i zaszywali tam żyjącego kota ,żeby kobieta wpadła w agonię , ale to nieliczny przykład. Bitwa pod żółtymi wodami( bodajże) wyglądała tak ,że podpisaliśmy pokój i nasze odziały mogły się wycofać i kiedy wyjeżdzaliśmy oni po prostu nas wyrżneli, a nasz przykład bestialtwa znam tylko z roku1612r. Piułsudzki walczył i byliśmy aż w Kijowie ,a kiedy przestał to było widać. A poniatowski , on nie walczył , a to zajego panowania dokonały się rozbiry ,choć symaptuzował z rosją . choć 2 rozbiór był "winą" Kościuszki bo to on zaczął walkę( bo cóż miał robić skoro ruscy mieli zlikwidować armie polską , a armia ruska atakowaała turków?

ja zagłebię się w kulturę turków ,a wy w politykę rosyjską ,wystarczy ,że przeczytacie akta litwinienki

pozdro( i może zakończmy tą dyskusję)
tak, to odbry moment. Ale warto do niej wrócić, jak poczucysz sie histori...
Aby kurde w Polsce byla ona tuszowna to ja pie***le :shock:

No my jestesmy święty naród, podzekuje nauczycielom z histori, bo widze, że tych zlych rzeczy Ci nie powiedzili.

Tak samo jesteśmy zbrukani krwią, tak samo byliśmy imperium i mieliśmy podejscie do innych kraji tak jak Rosja teraz i USA, no ale nie, my jestesmy święci.

A dobry dowcip z tymi Litwinami, haha, aż dziw bierze dlaczego jeszcze jest Litwa?

koniec tej rozmowy, jak sie nie wie tylko mói to co w gimnazjum na hiście móią to nie warto dyskutować.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Karlee pamiętaj że jest różnica między bogatymi dzielnicami dla turystów i tymi dla zwykłych obywateli. I raczej nie chwalą się wszystkim przed turystami :P więc dużo się nie dowiesz

Kosa daj spokój nie gadaj z nim. :wink:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

.Litwini tak bardzo chcieli być polakami, zawsze się do nich chcieli upodobnić , znamy tylko nie liczne przykłady np. Radziwiłowie( dobrze napisałem?)mordowaliśmy kozaków ,bo byli zbuntowani przez rosję (np.chmielnicki) jeżeli za przykład naszj brutalnej polityki ma być ogniem i mieczem (bo tam my faktycznie mordowalismy) to się mylisz. Oni wyrywali szlachecko urodzonym kobietą dziecie z ich łona i zaszywali tam żyjącego kota ,żeby kobieta wpadła w agonię
Taaa... Propaganda endecka, opisująca jakie to straszne rzeczy UPA robiła z Polakami. Odpowiednio podkoloryzowane incydenty i już mamy stereotym Ukraińca-sadysty.
A co "niewinności" Polski przeczytaj sobie jeszcze raz podręcznik do historii z gimnazjum, tylko zamień sobie słowa "przyłączył ziemię" na "najechał i zagrabił" i "uśmierzył bunt" na "utopił we krwi walczących z okupantem". Wygląda zupełnie inaczej, a to kwestia jedynie doboru słów.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Jankielu, nie wyjeżdżaj proszę z tekstami o propagandzie endeckiej i podkoloryzowanych incydentach...jedna moja babcia straciła większość rodziny i znajomych zarżniętych przez Ukraińców. Tak zarżniętych...siekierami, widłami, łopatami....

a stereotyp Ukraińca-sadysty jest tak samo prawdziwy jak Polaka-złodzieja... :D

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tak zarżniętych...siekierami, widłami, łopatami....
Jest różnica, pomiędzy tłuczeniem tym, co ma się pod ręką, a opowiastkami w stylu:

http://strasznezbrodnie.blox.pl/html

Nie twierdzę, że na Wołyniu nie byo rzezi. Była, taka, jakich wiele (ostatnio choćby w byłej Jugosławii). Ale takie rzeczy nie dzieją się bez przyczyny. Polacy przez wiele lat robili dużo, by załużyć na takie traktowanie. Czystki etniczne nie biorą się znikąd.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

czy są to tylko opowiastki-tego nie wiemy...

fakty są następujące: dochodziło do mordowania Polaków w sposób okrutny...dochodziło również do tortur...

natomiast nigdy nie będę twierdził że Ukraińcy to sadyści...

były to takie a nie inne czas, zawierucha wojenna zarówno Polska jak I Ukraina chciały osiągnąć wolność i siłą rzeczy musiało się to przerodzić w taki a nie inny konflikt..

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

opowiastki o UPA mi sie zdaje, że są dosć prawdziwe, możliwe, że troszke przekoloryzowane ale jednak coś w tym musi być, jednak Polacy wcale nie byli dlużni upie i ludziom, którzy przy niej obstawali, robili bardzo podobne rzeczy co Ukraińcy z UPA Ukraińcom, a wcale nie mieli prawa robić takie odwety.

Najlepiej jakby się ktoś wypowiedzial z tamtych stron jak to naprawde bylo ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

moja rodzina jest z dawnych kresów wschodnich...to i się wypowiadam :D

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Moja też, tylko z drugiej strony. Wysiedlono ich w ramach akcji Wisła. Która też wcale nie była aż tak brutalna i nieludzka, jak niektórzy twierdzą. Jej efekty były pozytywne, bo błyskawicznie rozprawili się z wszystkimi partyzantkami i bandami.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

z drugiej strony ? a tak bliżej ? :D
bo moi to maniewicze i lwów :D

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

na Dolnym Ślasku właśnie w okolicach Legnicy jest spora społeczność osób wysiedlonych w ramach akcji "Wisła", min. Łemków...

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

ekhm... caly dolny slask to dawni pzesiedlency :P

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Kosa pisze: tak, to odbry moment. Ale warto do niej wrócić, jak poczucysz sie histori...
Aby kurde w Polsce byla ona tuszowna to ja pie***le :shock:

No my jestesmy święty naród, podzekuje nauczycielom z histori, bo widze, że tych zlych rzeczy Ci nie powiedzili.

Tak samo jesteśmy zbrukani krwią, tak samo byliśmy imperium i mieliśmy podejscie do innych kraji tak jak Rosja teraz i USA, no ale nie, my jestesmy święci.

A dobry dowcip z tymi Litwinami, haha, aż dziw bierze dlaczego jeszcze jest Litwa?

koniec tej rozmowy, jak sie nie wie tylko mói to co w gimnazjum na hiście móią to nie warto dyskutować.
my mamy zatuszowane tak :)? To obejrzyj sobie podręcznik z historii twojej ukochanej rosiji.

a propo Litwy: napisałem ,że kiedy podpisaliśmy unię i po Litwini się do nas upodobniali i nieraz byli bardziej "Polscy" niż Polacy ;) . A teraz oni mają do nas taki stosunek jak my do niemców.

przypomnij sobie siebie z gimnazjum ,czego się uczyliście ( ile książek przeczytałeś o rosiji? a ile o Turcjii? )

Jasiuuuu napisał:
Kosa daj spokój nie gadaj z nim.( znaczy ze mną)

Rozumiem. Z tobą się najlepiej dyskutuje. Rozumiem ,że ty preferujesz inteligętny start np, jak ten:
" to paskudni muzułmanie , ich należy wybijać i chronić naszych europejskich granic przed tą obcą kulturą.

pierd*ole taką UE z turcją , może jeszcze z egiptem ? "

następnie w rozwinięciu
"idiotą jesteś po prostu tacy jak ty rozpierdolili polske...chciałbym żeby wszyscy tacy ludzie jak ty zmarli...krzyżyk na drogę, poskarż się księdzu na oazie" i zakończenie z płęntą: "nie gadaj z nim"

Naprawdę dyskusja na poziomie, wszystkie twoje posty świadczą ,że jesteś człowiekiem rozsądnym , otwartym, inteligętnym i przyjaznym. mam nadzieje ,że częściej będę miał okazję wymieniać argumenty z takimi ludźmi jak ty. I przepraszam z całego serca ,że musiałeś się tak wysilic na napisanie postów do takiego idioty , debila jak ja. Niestety były tak długie i głębokie ,że nie wszystko zrozumiałem ,ale w końcu jestem idiotą

pozdrowienia

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Tularian pisze:
my mamy zatuszowane tak :)? To obejrzyj sobie podręcznik z historii twojej ukochanej rosiji.
dla mnie Rosja jest taka jak każdy inny kraj, czy to Niemcy, czy USA, czy Turcja, wiec nie wiem czemu twierdzisz, zę jest to moja ukochana Rosja?

Po prostu próbuje spojrzeć obiektywnie na ten kraj, a nie tak jak Ty przez przymat żle rozumienej histori i przenoszenia jej na grunt obecny.

Tak czy siak najbardziej kocham Polske i jestem dumny z tego, ze jestem Polakiem i chce aby nam Polakom bylo najlepiej, a jedna droga ku polepszeniu naszego bytu jest rozmowa z Rosją, próba jej zrozumienia.
Calkiem nielze Sikorski pogadal z prezydentem Rosji (tak? czy to byl ktoś inny) i to jest dobry dyplomata, któy che rozmawiać, a nie nasz "prezydent", który jest niezbyt ogarnięty i jest po prostu rusofobem...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

prezydent rosji nigdy nie przyjeżdzał bo nasz prezydent tak chciał. W rosji to samo nasz prezydent pojechał do rosji na spotkanie z prezydentem , a temu sie niechciało i wysłał minstra od spraw zagranicznych, i teraz było podobnie.

Teraz się z toba zgodzę ,ja też kiedyś próbowałem spojrzeć na rosję inaczej ,ale np. taki atak na gruzję burzy wszystkie pozytywne fakty. Ja nie mam nic do rosjan ( jako ludzi) ale nie lubię kremla, nawet rosjanie kapitaliści nie lubią kremla , mówią tak : przytoczę słowa rozmowy znajomego taty: nie ma sensu chodzić na wybory skoro i tak wynik jest już dawno ustawiony. wcześniej kiedy znów zaczałem szanować rosję to przeczytałem akta litwiniwnki (spróbuj to przeczzytać , jest nawet film chyba), ta książka daje do myślenia. Przecież tam w rosji redaktorowie liberalnych gazet giną( dlatego liberalno - "wyzwoleniowe" teksty są anonimowe. Ja naprawdę chciałbym ,aby rosja stała się demokratyczna i wtedy z mógłbym napisać Rosja ,ale narazie to jest dla mnie rosja. A ja lubię naszego prezydenta i go bardzo szanuję ,choć on jednak powinnen panować nad stawianiem negatywnych opinii.Dzięki za normalna romowę( znaczy się kulturalną ,a przynajmniej 'niestety tylko' z twojej strony, więc przepraszam Cię jeśli kiedykolwiek Ciebi uraziłem

pozdro

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

rozmowa jak rozmowa ;)

co do Rosji i rosji, to popelniasz tylko i wylaćznie blad ortograficzny i to świadomie :P

Co do samej atmosfery panujaeej w tym kraju, trudno, tak już jest i ciezko to zmienić, to jest wlasnie Rosja, ale jak widzisz mnie nie obchodzi co tam się dzieje, to jest ich sprawa, ale mnie obchodzi co ja mogę zyskać za dobre stosunki z Rosją, co moze Polska zyskać.

I nie wiem czemu wsyzscy krytykują Rosje, a o USA milczą, a jak już coś mówia to raczej pozytywnie, chociaz ostra krytyka tez się znajdzie ale nie w takiej częstotliwosći co do Rosji. A USA jest taka sama jak Rosja przynajmniej jeśli chodzi o polityke zagraniczną i ich dzialania.

To są imperia, a imperia zawsze dla mnie są zle bo ingerują za bardzo, ale taki jest świat i trzeba myśleć realnie, dlatego sojusz z USA jest bardzo dobry, ale on wcale nie stoji na przeszkodzie aby zdobyć zaufanie Rosji, wtedy byloby świetnie, ale niestety, spora częśc naszych polityków jest święcie przekonana, ze Rosja to sam diabel i co gorsza, próbują to wmówić nam Polakom. SMutne ale prawdziwe :(

btw
No i dalej nikt nie osądzil USA o największą ze zbrodni wojennych popelnioną podczas II wojny światowej.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ