Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Mi juz opadaj rece jak widze zyczenia w stylu: golemy, niedzwiedzia kawaleria czy wzrost ruchu do 4?!? Czy wy wiecie czym gracie?? Zatracacie caly klimat armii tymi pomyslami...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:10 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

akurat misiowata kawaleria by klimatu nie zepsuła... ale M4 jest niedopuszczalny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Ale Rakso patrzac nawet na czysto techniczne sprawy - taki mis mialby minimum 6 ruchu i co ci po nim? Bedizesz maszerowal na 12 i co puscisz taki oddzial sam? Bez wspracia? Bo inne krasie nie dotrzymaja im towarzystwa (chyba ze uda ci sie wyrzuci u minersow na wyjscie czy ancient'a na popychaczke..)
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:10 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

a jak sobie radza armie gdzie kawa ma 16 cali marszu a piechota 8? ten sam problem niby a jakoś to idzie.

Poza tym możesz popchnąć oddział z kowadła, moga miec wsparcie w postaci rangerów/minersó/gyra...

ja bym bardzo chciał taką jednostkę krasnoludzką z As1+, S6 w szarży, fearem i M6 przynajmniej (teraz tą role spełniają u mnie ogry tylko As kiepściutki mają ;) )
Obrazek

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Bardzo chcialbys?? Hohoho to moze jeszcze Ci kupic Ferrari? Jakis czas temu w tym topicu jak i tym Army List prosilem o OBIEKTYWIZM. Ja tutaj w Twojej wypowiedzi go nie widze:<
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:10 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Rakso, jeśli krasnale będą miały standardowy M4 to przecież nikt nie będzie nakazywał maszerować i szarżować na więcej niż 6". Możesz się ruszać tak jak było do tej pory. Czekam na jakiś argument nie związany z fluffem, który wykluczałby możliwość M4 u kraśków. Acha zdrowa i normalna, zbalansowana piechota rusza się 8 cali(ylfy maszerują więcej, ale tych nie zaliczam) i jest w stanie gdzieś dojść w rozsądnym czasie gry, a kawaleria z bardingiem 14. Fasty tylko są szybsze.

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Juz w odpowiedzi na Twojego posta w topicu o Army List napisalem co nieco o poszukiwaniu balansu, tutaj jeszcze dopisze, ze wiekszosc spraw czy statystyk jest zwiazana z fluffem i od tego nie uciekniesz - dajamy na to przyklad antagonistyczny - ruch elfow:>
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:11 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Phelot, ile ty masz lat?

okurdemol - tyle tylko, że obawiam się, że jesli kraśki dostałyby M4 to straciłyby możliwość marszu niezaleznie od tego jak daleko jest wróg, co jest wielką zaleta aktualnie.

a daj mi jakiś powód nie związany z fluffem dla którego elfy mają M5 a nie 4? może to dla Ciebie dziwne i niezrozumiałe ale tak zwany "fluff" jest istotą tej gry. No bo jaki jest powód nie związany z fluffem dla którego nie możemy miec magów, rydwanów, smoka? Własnie o fluff i klimat armii tu chodzi. A przy okazji armia powinna być grywalna. A żeby polepszyc brodaczy wystarczy np Stubborn na całej armii i możliwość składania bohaterów z As ujemnym ;)

EDIT: Phelot ubiegł mnie z elfami :/
Obrazek

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Hehe nom ubieglem Cie:P A co ty sie mnie pytasz o moj wiek?
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:11 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

phelot, chyba, rzeczywiście pytanie raksa jest na miejscu, nie trzeba przecież brać udziału w tworzeniu tej army listy, która jest tylko dla zabawy i poprawienia humorów. Krytykujesz w dość ostrych słowach zupełnie jakby Ci ktoś krzywdę robił... Naprawdę trochę dystansu do gry, bo to tylko gra na szczęście. A ludzie którzy mówią, że np. golemy psuja klimat nie znają świata warhammera, nie czytali książek chyba o dawarfach - jak powiernik krzywd, i mają obraz dwarfów z władcy pierścieni może albo sapkowskiego. Dwarfy w Warhamcu używają parowych ciągników i łodzi podwodnych, statków powietrznych i runicznej magi mogącej przemieszczać nie tylko parę kamieni czy metalu w postaci golema ale także góry i strumienie, władać lawą i siłami przyrody, śpią na poduszkach ze żwiru i nawet go jedzą(!) ja radze najpierw poczuć klimat warhamca a potem się wypowiadać o nie klimatyczności.. pzdr

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

moim zdaniem golem mogł by spełniac role takiego Giganta... a tak to mysle ze stubborn na całej armi + miśki jednak z M7(M6 za wiele by nam nie dało i znowu mieli bysmy najwolniejsza kawalerie w grze :P) o i odnaszac sie do postu wyzej Runelord ktory miał by moc przesuwania terenów xD

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

Supeł pisze:A ludzie którzy mówią, że np. golemy psuja klimat nie znają świata warhammera, nie czytali książek chyba o dawarfach - jak powiernik krzywd, i mają obraz dwarfów z władcy pierścieni może albo sapkowskiego. Dwarfy w Warhamcu używają parowych ciągników i łodzi podwodnych, statków powietrznych i runicznej magi mogącej przemieszczać nie tylko parę kamieni czy metalu w postaci golema ale także góry i strumienie, władać lawą i siłami przyrody, śpią na poduszkach ze żwiru i nawet go jedzą(!) ja radze najpierw poczuć klimat warhamca a potem się wypowiadać o nie klimatyczności.. pzdr
15 lat prowadzę w warhammera przeczytałem dużo książek ze świata i o takich rzeczach to tylko w jakiś głupich dedekach słyszałem a nie sprowadzajmy warhammera do dede... :/ nie każdy ma taki sam obraz świata zresztą ... mi golemy absolutnie nie pasują do krasnoludów z warhammera łodzie podwodne owszem jeszcze pamiętam jak grało się w manowara krasnoludami :)

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

a tak to mysle ze stubborn na całej armi + miśki jednak z M7(M6 za wiele by nam nie dało i znowu mieli bysmy najwolniejsza kawalerie w grze )
No chyba, że by dało się ją popchnąć - nieźle by to wygladało :D - duże, ciężkie miśki wyprzedajace lataczy bo na rundę potrafilbym zasuwać 24" albo (zgrozo) 32" :wink:
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
Gąszczu
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Wrocław <> Poznań

Post autor: Gąszczu »

hehe fakt :P.... wyobrazcie sobie 3 unity takich miśkow.... duza popychaczka i nawet bretonia ma po dupie xD

Awatar użytkownika
Phelot
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 122
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Phelot »

Supeł pisze:phelot, chyba, rzeczywiście pytanie raksa jest na miejscu, nie trzeba przecież brać udziału w tworzeniu tej army listy, która jest tylko dla zabawy i poprawienia humorów. Krytykujesz w dość ostrych słowach zupełnie jakby Ci ktoś krzywdę robił... Naprawdę trochę dystansu do gry, bo to tylko gra na szczęście. A ludzie którzy mówią, że np. golemy psuja klimat nie znają świata warhammera, nie czytali książek chyba o dawarfach - jak powiernik krzywd, i mają obraz dwarfów z władcy pierścieni może albo sapkowskiego. Dwarfy w Warhamcu używają parowych ciągników i łodzi podwodnych, statków powietrznych i runicznej magi mogącej przemieszczać nie tylko parę kamieni czy metalu w postaci golema ale także góry i strumienie, władać lawą i siłami przyrody, śpią na poduszkach ze żwiru i nawet go jedzą(!) ja radze najpierw poczuć klimat warhamca a potem się wypowiadać o nie klimatyczności.. pzdr

Ok spoko. Moze nie czytalem wszystkiego co wy, bo paradoksalnie do tego co powiedziales, dla mnie to jest tylko gra:> Ale tak by sie podroczyc jeszcze z Toba to o tym wszystkim co pisales slyszlaem badz czytalem, poza golemami i jedzeniu zwiru:D Poczuc klimat warhammera? OK chyba te 10 lat to nadal za malo:P Ale konec koncow skoro to macie takie sposoby poprawiania sobie humoru to ok - przepraszam, moze rzeczywiscie troche przesadzilem:P Peace:>
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2008, o 00:11 przez Phelot, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Supeł pisze:phelot, chyba, rzeczywiście pytanie raksa jest na miejscu, nie trzeba przecież brać udziału w tworzeniu tej army listy, która jest tylko dla zabawy i poprawienia humorów. Krytykujesz w dość ostrych słowach zupełnie jakby Ci ktoś krzywdę robił... Naprawdę trochę dystansu do gry, bo to tylko gra na szczęście. A ludzie którzy mówią, że np. golemy psuja klimat nie znają świata warhammera, nie czytali książek chyba o dawarfach - jak powiernik krzywd, i mają obraz dwarfów z władcy pierścieni może albo sapkowskiego. Dwarfy w Warhamcu używają parowych ciągników i łodzi podwodnych, statków powietrznych i runicznej magi mogącej przemieszczać nie tylko parę kamieni czy metalu w postaci golema ale także góry i strumienie, władać lawą i siłami przyrody, śpią na poduszkach ze żwiru i nawet go jedzą(!) ja radze najpierw poczuć klimat warhamca a potem się wypowiadać o nie klimatyczności.. pzdr

Dajesz tu jako przykład idiotyczne wyobrażenie krasnali jedzących kamienie by GW? No ja przepraszam ale szanujmy się tutaj wszyscy i nie dawajmy tego typu 'przykładów'? Oki? :wink:

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

no a kto między innymi, niestety, tworzy obraz świata Warhammera jak nie sprytni inaczej chłopcy z GW? Tak to już jest, wiele pomysłów też mi nie podchodziło ale co zrobić. Na sesjach RPG się tym nie przejmowałem i prowadziłem/grałem po swojemu. A żwir krasnoludy jedzą. O ile dobrze pamiętam to według Geja Thorpa dosypują go wypiekając chleb ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

Widać on też go duuużo tam jadł bo wystarczy prześledzić jak się jego facjata zmieniała przez ostatnich 6 lat. Chyba, że wsadził łeb do ula...ach ci miastowi :):):)

Awatar użytkownika
grahnar
Chuck Norris
Posty: 435
Lokalizacja: Karkonoska Frakcja Fantastyki - Jelenia Góra
Kontakt:

Post autor: grahnar »

chyba macie na myśli słynne wypieki bojowe krasnoludów np. taka bagietka bitewna albo kajzerka bojowa może narobić całkiem sporego zamieszania. Już nie wspominając o rogalu wojennym. Owszem w procesie wykuwania wypieków bojowych jest dodawany żwir ale żaden krasnolud nigdy nie zjada chleba bojowego. Wystarczy że na niego patrzy... jeśli w perspektywie macie zjedzenie krasnoludzkiego chleba to uwierzcie mi znajdzie się milion innych rzeczy które można by zjeść. Np. skarpetki Snoriego :P

Awatar użytkownika
okurdemol
Wodzirej
Posty: 695

Post autor: okurdemol »

Bez przesadyzmu. :P Skerpetki Snorriego, to śmiertelna trucizna. ;) A co do chleba 'bojowego' to o ile dobrze pamiętam, w Dwarfs "stone&steel" stało, że krasnale żadnego kamienia czy żwiru nie jedzą. W czasach głodu/oblężenia, dodają do mąki zmielony na pył kamień jako wypełniacz. (Co samo w sobie dziwne dla mnie nie jest, bo babcia mi opowiadała, że w czasie wojny, do mąki na chleb też dodawano jakiś wypełniacz. Niestety nie pamiętam co to było, ale na pewno miało z mąką tylko tyle wspólnego, że obie te rzeczy znajdowały się w upieczonym bochenku.) Dodatkowo dieta była uzupełniana krasnoludzkim piwem(lub samym piwem, gdy już nie było mąki na chleb).

ODPOWIEDZ