Syfność O&G

Orcs and Goblins

Moderator: Kołata

ODPOWIEDZ
quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

nie ma zadnych boar boyzow- cena 32/33 pkty za big uns sprawia ze na tej pozycji w moim army booku jest dziwna biała plama :wink:

Awatar użytkownika
kis1
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Bastion HypolytówCity

Post autor: kis1 »

Nie wiem skąd byś wytrzasnął 3 W potworka i jak go nazwał :) ale powrót sztandarów orków z 5 edycji byłby spoko. Co prawda raczej na śmierć dla magów w B2B się nie zanosi , ale inne były całkiem spoko ;)

Nie rozumiem co Ci nie pasuje w ich koszcie wszak są w tej samej cenie co Chaos Knight, tańsi od Chosenów , Blood Knightów i Grail Knigtów (to chyba logicznie, tamci są lepsi:P), no i drożsi od (z reguły o znaczącą ilość pkt): Wild Ridersów czyli najcięższej lekkiej kawalerii grze , rycerzy imperium, questing knightów, black knightów (którzy wszak są cieniutcy, bo mogą mieć tylko regenerację i można ich wskrzesić :D), tak więc nie rozumiem twej niechęci do tej jednostki :D

+3 do DD mijałoby się chyba z fluffem, bo wszak energię generują Gobliny i Orki, a od 7 edycji tylko Orki, więc dziwna to sprawa :) poza tym mając taki sztandar, wreszcie w O&G byłby wystawiany min max :D

Zgodzę się z Tobą Quas, że jeśli chodzi o Goblińskich Big Bossów (Warbossów o zgrozo) to przy obecnym stanie rzeczy nie wiem z kim mieliby się tłuc, chyba tylko z maszynami (byle nie karsnoludzkimi :P).

A armii nie wiele do szczęścia brakuje, w zasadzie tylko tego, żeby inne podręczniki były pisane na równi z naszym.

Twój plan Barbara ma jedną małą wadę 8) nie uwzględnia wariantu, że gracz orkowy może nie pić 8) 8)

Awatar użytkownika
Sebollus
Mudżahedin
Posty: 267
Lokalizacja: Katowice-Vendetta

Post autor: Sebollus »

kuuurde przestańcie biadolić , przez was zachciewa mi sie pozbywać tej jakże klimatycznej armii :(

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

sa w cenie dragon princes/chaos knights
sa drozsi od inner circle

szkoda ze nie umia tego samego...i fajnie ze stanili ich z racji animozji :roll:

a 3W potworek-cos w desen rhinoxa

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1231
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Glemigobles pisze:Sadze ze to z savage'ami ze nie maja wpisanego sztandaru jako big'uns to blad - dlaczego wszsycy moga a oni nie? zwlaszcza ze savage boar boyz moga miec sztandar
To proste - żeby im przypadkiem nie dać Banner of Butchery, bo wtedy Savage Big'Uns byliby według GW zbyt przegięci. Szkoda tylko, że w późniejszych armiach przeszły mocniejsze przegięcia.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Glemigobles
Wałkarz
Posty: 78

Post autor: Glemigobles »

a ja sie bede upieral ze mozna dac savage'om big'unsom sztandar, a co. JEst napisane ze big'un moze niesc w pierwszej zasadzie, a potem nie trzeba tego raz jeszcze pisac - big'un moze miec sztandar, czyli nei wazne jaki big'un - jesli jest opcja big'un to w jej cene wliczony jest sztandar - i tak bede mowil znajomym...a na turnieju tez moze przejdzie - chyba ze juz ktos probowal ;)

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14640
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

Glemigobles - ale Ty sie stary zacietrzewiasz. Jestes takim kozakiem, ze szok. Pojaw sie z 1 raz na turnieju. Chcialbym Cie poznac.

Awatar użytkownika
Kubunio
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Post autor: Kubunio »

qwa, quas wycina z wyprasek bretkę :shock: - to już chyba rzeczywiście koniec świata dla zielonych :evil:

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9566
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Jeszcze nie koniec ;) On grał kiedyś lizardami :P

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

5ed-krasnale
6ed.-bretonniw(RH/WD)
6ed.-lizzi
6ed-OnG
7ed-OnG
7ed.OnG+bretka.

jako ze zielonymi da sie w zasadzie wygrac tylko opierajac sie o duzego szamana potrzebuje jeszce czegos innego-dla zalagodzenia frustracji.
pomimo wymiany armii nadal zachowalem sobie ok 4k zielonych :twisted:

ps.tak sobie dumam ze jeszcze ze 2 AB i nastapi kolejna ewolucja rozpisek "turniejowych". pewne standardy stana sie nieuzyteczne. byc moze wtedy znowu bedzie szansa dla zielonych(na nawiazanie rownorzednej walki).
pps.szkoda ze tak szybko zmienil sie pomysl na 7ed :cry:

Awatar użytkownika
Kubunio
Wałkarz
Posty: 86
Lokalizacja: Warszawa/Piaseczno

Post autor: Kubunio »

quas pisze: jako ze zielonymi da sie w zasadzie wygrac tylko opierajac sie o duzego szamana potrzebuje jeszce czegos innego-dla zalagodzenia frustracji.
zgadzam się w całej rozciągłości i mam podobne objawy - czekam na AB do Warriors of Chaos i zastanawiam się nad zakupem Lizaków :)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Niepozostaje nam chyba nic innego niż czekanie na jakąś erratę.

Ku radości naszych serc wzmacniani jesteśmy myślą : że gramy najtrudniejszą armią w WFB:)

Awatar użytkownika
Dastor
Masakrator
Posty: 2637
Lokalizacja: Warszawa- Cobra Kai

Post autor: Dastor »

Bez przesady:)

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

To jaka inna jest najtrudniejsza?

Jaka inna ma taki potencjał do samozniszczenia?

Awatar użytkownika
LinuX
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Pełna Kurwa z krainy winem i wódką płynąca

Post autor: LinuX »

DaBossa pisze:To jaka inna jest najtrudniejsza?

Jaka inna ma taki potencjał do samozniszczenia?
Ogry XD

O&G teraz są po prostu za słabe. Niewidzę armii na które O&G mają naprawdę dobrze(może po za tymi ogrami). Są armie na które da się grać nieźle(aka bretonia, imperium), są takie na które da się grać(he, chaos, wood elfy) i są takie na które nic nie można zrobić (Wampiry, Demony, Dark Elfy, Lizaki)
Wino Wino, Wino do dna...
http://youtube.com/watch?v=7LGFYgh0juQ&feature=related Pełna kurwa!
Shino na turnieju:
-Ile BK?
Ja: 18
-Jest Regenka?
-Nie
-Klimat
XD

PSz
Falubaz
Posty: 1419

Post autor: PSz »

Ogry z zielonymi mają duże szanse i nie są tak wrażliwe na psychologie jak zieloni.

U nas terror sieje spustoszenie.

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

są takie na które nic nie można zrobić (Wampiry, Demony, Dark Elfy, Lizaki
z tej listy tylko VC sa nie do przeskoczenia-800+punktowy oddzial z regeneracja jest dla tej armii w zasadzie niezabijalny.
demony na duzym sa do przetrawienia(jak kazda armia na smoku),DE nie wiem,musialbym pograc ale chyba nie ma az takiej wielkiej doopy
a lizzie sa spokojnie do zjedzenia-mozna walczyc jak rowny z rownym.

nie ma armii z ktorymi jest latwo,sa tylko takie z ktorymi mozna powalczyc i takie z ktorymi jest mniej lub bardziej zbita doopa
Ogry z zielonymi mają duże szanse i nie są tak wrażliwe na psychologie jak zieloni.
nawet taki noob jak ja regularnie kopie ogry. sa bardziej wrazliwe na psychologie bo duzo latwiej lapia paniki.
U nas terror sieje spustoszenie.
jak w kazdej armii ktora ma 8/9 ld. trzon armii ma generala(8+ld) a reszta raczej nie jest az tak tym zagrozona lub tez nie ma az takiego znaczenia.

Awatar użytkownika
r0m
Chuck Norris
Posty: 643
Lokalizacja: Twierdza Alkarin-Leszno

Post autor: r0m »

mnie osobiscie najbardziej irytuje zasada fear elves. kiedys to moze bylo jeszcze ok, bo stare DE i HE nie byly az tak mocne i zazwyczaj było ich 2 razy mniej. a teraz ta zasada jeszcze bardziej pognebia orki w walce z elfami z ktorymi i tak od wyjscia nowych bookow jest trudno.

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Śniła mi się errata do Orków :D

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1950
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Gołe dupy by Ci się śniły, a nie erraty do O&G. :wink:
A licky boom boom down!!!

ODPOWIEDZ