Krasnale

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Krasnale

Post autor: Marchon »

Witam. Zamieszcze tutaj zdjecia poczatku mojej armii brodaczy. Komentarze, porady, nagany i wszystko, co tylko przyjdzie Wam do glowy - mile widziane. Do rzeczy:

BSB (głowa goblina jest wip)


ObrazekObrazekObrazek

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ktoś pytal o wysokośc figurki - dla porownania z odziałem slayersów.


Obsluga machiny


ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Longbeard

ObrazekObrazekObrazek

Veteran (BoSP)

ObrazekObrazek

Warrior 7ed

ObrazekObrazek

Veteran i muzyk warriorow 7ed

ObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazek

Slayers

Obrazek

Slayer 01 (kolor brylancików na brodzie jest obrzydliwie wrecz zdarty z figurki Raksa ;) )

ObrazekObrazekObrazek

Slayer 02

ObrazekObrazek

Slayer 03

ObrazekObrazekObrazek


Na koniec jeszcze pare wypaćkanych goblinów

Łucznik

ObrazekObrazek

Włócznik

ObrazekObrazek

I na sam koniec pierwsza figurka wymalowana przez moja dziewczynę:

ObrazekObrazekObrazek


To by bylo na tyle. Moze ktos pokusi sie o nazwanie poziomu na jakim sa pomalowane te figurki. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2009, o 23:19 przez Marchon, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

ładny tt :) jedyne drobiazgi które mi nie pasują
- czarne obwódki oczu u slayerów
-zęby w kolorze oczu u goblina włócznika

ale to tylko 2 detaliki - poza tym nieźle :)
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Lesthad
Mudżahedin
Posty: 288

Post autor: Lesthad »

Taki komentarz do ostatniego zdjecia 2 paska , jezeli najpierw zobaczyles figurke a nie dziewczyne , mam pewne zle wiadomosci ;)

A tak o figsach to sa malowane dokladnie z zachowaniem szczegolow,
Dobry poziom stołowy , Ork na koncu juz troche gorzej , ale widac ze wiesz o co chodzi . Wszystko przed toba , czytaj poradniki na internecie , probuj i przedewszystkim maluj maluj i maluj :D i duuzo warstw :)

A pozatym to widze ze jestes z rzeszowa :D A ja cie chyba nie znam ;> (Tak tez jestem z RZ )

EDIT: A co do fajnego efektu krwi zerknij tu :
http://warhammer.org.uk/PhP/viewtopic.php?t=23644
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2008, o 19:15 przez Lesthad, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maciek_89
Chuck Norris
Posty: 420
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: maciek_89 »

Uwagę przyciąga pani w tle:)
Co do samych krasnoludów ładnie i czysto, IMO wydaje mi się że sztandar jest za wysoki, nierealistycznie ,wręcz niemożliwie...;]
Jak na stół wyglądają bardzo gites, proponuje jeszcze jedna ,dwoma warstwami powyciągac kolorki na krawędziach itp. a efekt będzie świetny.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

naprawde spoko wyglądające krasnale. A te obwódki wokół oczu slayerów moim zdaniem wygladają nieźle, nadają im taki lekko obłąkańczy wyraz twarzy, przez co sa fajniejsi ;)
Obrazek

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Krasnoludy bardzo ladnie Ci wyszly.
Szczegolnie slayerzy.
Razi w oczy ta krew na broni orka :D
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2008, o 19:12 przez DolmiR, łącznie zmieniany 1 raz.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Kolejny krasnal, ktoremu laska maluje figurki ;)

Awatar użytkownika
Bruenor Battlehammer
Wodzirej
Posty: 703
Lokalizacja: Bendsburg

Post autor: Bruenor Battlehammer »

Prosimy o więcej zdjęć osoby w tle :wink:

a tak na serio to krasnoludki całkiem fane. Nawet niespecjalnie przeszkadzają mi obwódki w okół oczu(może dlatego, że sam nie raz takie robie). Oby tak dalej :)
putoa alasti avantoon! :wink:

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

@ Foalooke
Kolor oczu goblina byl wybrany znacznie pozniej, niz kolor zębów. Owszem, teraz zwrociles mi uwage na to i zaczelo mnie to razic :)

Oczy slayerow były robione w ten sposób, ze na czarny podkład dodałem po dwie kropki bialej farbki w ramach białka. Ewentualnie jeszcze raz poprawiona zrenica w razie jakiś zalań skull whitem. Moim zdaniem zdecydowanie lepiej niz sam bialy z czarna zrenica (tak malowalem do tej pory)

@ Lesthad

Właśnie mialem pytać, czy nie masz czegos wspólnego z rzeszowskim battlem :) Ja raczej bardziej kolekcjoner niz gracz.
Wypomniany przez Ciebie ork jest dziełem mojej dziewczyny (tak jak głosi komentarz nad zdjeciem ;) )

ps. dzieki za zawracanie sobie glowy z szukaniem tego artykułu odnosnie krwi :)

@ maciek_89

Co do wysokosci sztandaru, to owszem jest duzy. Mimo to, figurki w grach bitewnych, a zwłaszcza bohaterowie maja tendencje do dzwigania orezy, ktorych tak naprawde nie maja prawa podniesc, a co dopiero walczyc nimi. Dlatego postanowilem dac sie poniesc fantazji a nie realizmowi :)

@Dolmir, co do krwi, to j/w - nie jest ona moim dzielem ;)

@Raptaparat - jak wiadomo - kobiety maja lepszy gust od samcow :)

Edit: Dziekuje wszystkim, ktorzy poswiecili chwile i zasugerowali mi mozliwe rozwiazania, badz pochwalili prace. Jestem w dalszym ciagu otwarty na konstruktywna krytyke ;) Pozdrawiam.

Rapta
Kretozord
Posty: 1968
Lokalizacja: podwarszawa

Post autor: Rapta »

Marchon pisze: @Raptaparat - jak wiadomo - kobiety maja lepszy gust od samcow :)
No freakin' way :P

Z drugiej strony to ciekawe ilu facetow zaraza swoje kobity tym hobby. Jestem zazdrosny, bo zadnej z moich dziewczyn to nie interesowalo :P . Malo tego - mialy nawet problem ze sluchaniem na ten temat ;)

Awatar użytkownika
quidamcorvus
Niszczyciel Światów
Posty: 4461
Lokalizacja: Żory/Katowice
Kontakt:

Post autor: quidamcorvus »

Jako miłośnikowi O&G najbardziej podoba mi się nocny goblin z łukiem (i cięciwą mocowaną goblińską metodą na ślinę i sznurek) :wink:
Raptaparat pisze:Z drugiej strony to ciekawe ilu facetow zaraza swoje kobity tym hobby. Jestem zazdrosny, bo zadnej z moich dziewczyn to nie interesowalo :P . Malo tego - mialy nawet problem ze sluchaniem na ten temat ;)
Ja nad swoją pracuję, i powoli osiągam sukcesy. Ostatnio skompletowała nawet bandę do Mordheim, Opętanych (Slaanesha :D :wink: ).

Lesthad
Mudżahedin
Posty: 288

Post autor: Lesthad »

No tak doczytalem :D Ale jak na pierwsza figurke to nie ma co , jest fajnie . Z rzeszowskim batlem mam tyle wspolnego ze kiedys gralem :D teraz gram w 40k .Jakbys chcial jeszcze jakies tutoriale albo pomoc to napisz na PW

Awatar użytkownika
Bizon
Chuck Norris
Posty: 616
Lokalizacja: Gorzów Wlkp
Kontakt:

Post autor: Bizon »

Raptaparat mam ten sam problem :P

A co do figs, kawał dobrej krasnoludzkiej roboty:) BSB całkiem fajny dodaj głowę gobasa dobrze z nią wygląda.

Oczy na zabójcach wyglądają lepiej z obwódką mym skromnym zdaniem

A co do gobasów zdecydowanie łucznik najlepszy.

Draco
Chuck Norris
Posty: 652

Post autor: Draco »

Ładne dokladne malowanie, jednak popracowałbym nad cieniowaniem czasem za ostro, a czasem wogole nie ma:P no i najgorzej zloty wychodzi sprobuj washowac jakims brazowym kolorem bedzie owiele lepiej :)

Awatar użytkownika
Oriker
Warzywo
Posty: 18
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Oriker »

Gościu zarombiście pomalowałeś Krasnale zwłaszcza slayerow.Wysyłaj więcej zdjęć.

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Hehehe mam baardzo podobnego Bsbka :D Inny sztandar trochę, łeb orka i kamień :D a poza tym bardzo podobnego :D
Ale przejdźmy do konkretów :wink: Krasnoludy ładne, dokładnie pomalowane ( podoba mi się veteran ze skull passa mimo rzeźby - uratowałeś go malowaniem ) a i cała reszta też fajne. Co do krytyki to rzeczywiście te czarne obwódki oczu trochę ujmują (ale to moja wykręcona opinia 8) )i przydałoby się jeszcze trochę brody slayerów wyciągnąć imho. Gobliny takie normalne tt, a ork jak na pierwszą figsę świetny :)
Czekamy na ciąg dalszy, szykuje się ładna armia.
Pzdr

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Dzieki za odkopanie tego tematu bo myslalem, ze umarl juz smiercia naturalna. Co do packania, to zrobilem sobie przerwe mala zwiazanych ze studiami. Wymalowalem sobie jeszcze dwoch slayerow - wiec pierwsze rzadek juz skonczony [zastosuje sie do rad i podciagne im jeszcze brody. Osobiscie tez mi sie wydawaly takie troszke niedopieszczony]. Jak skombinuje aparat to sie pojawia.
Co do tych obwodek, to chyba jednak przy slayerach zostana - niech caly oddzial bedzie jednolity. Moze pozmieniam u innych.
Dzieki za mile slowa uznania co do veterana z bosp :)
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Heheheh nie ma sprawy - pisze co widzę :)
A co do obwódek oczu - nie powiedziałem że nie są fajne bo są i jak wspomniał Rakso - rzeczywiście dodają takiego...obłędu, ale ja jestem zbyt bardzo do swoich przywiązany i czarne mi poprostu nie leżą :wink: ale to tylko moja opinia więc nie ma sprawy. I w niektórych miejscach skóra Slayerów aż prosi się o jakiś tatuażyk imho :)
Czekamy na dalsze figsy :)
Pzdr

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Przyznam sie, ze jako poczatkujacy malarz, troche boje sie tatuazy i wszelkiego rodzaju free handow.. Tak, tak - wiem, ze trzeba cwiczyc, ale popackam sobie tatuazami na razie jakies niepotrzebne figurki :) Moze kiedys i slayerzy sie doczekaja.
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
Mongrim
Mudżahedin
Posty: 211
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Mongrim »

Hehehe w sumie to Cię rozumiem, sam mam podobne problemy :D jak próbowałem moich slayerów potatuować to skończyło się ich kąpielą w Docie :D ale co tu dużo gadać - nabierzesz doświadczenia :wink:
Czekamy na dalsze figsy bo świetnie się zapowiada armia :wink:

ODPOWIEDZ