Pare noobowskich pytań.

Ogre Kingdoms

Moderator: Afro

Zablokowany
Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

nie - czar boostuje statystykę, a nie wyposaża w jakiś magiczny oręż, więc ataki liczą się jako... no normalne ataki :)

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

Witam mam zamiar zacząć zbierać ogry armie krasi już mam na początek kupie batalion księgę już mam po polsku ale jestem starej daty i z angielskiego to umie tylko OK. Mam pytanko jakie są zasady kawalerii ogrowej i czy można ją legalnie na turniejach wystawiać bo na stonce GW nie znalazłem o niej żadnej wzmianki.

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Rhinoxy są jak najbardziej legalne, zasady masz w army builderze. Ale tak w skrócie opisze:p możesz zamienić rhinoxa na bull rhinoxa(polecam!) za 45, wtedy ma podstawkie chariotową. Ma US 5, Bull rhinox ma terror, musi szarżować jak nie zda LD testu tak samo jak śmieciarka(wyrzutnia złomu) od 7< zadaje d3impactow z sila 6. Można dokupić heavy armour i shielda, wtedy mam save 2+ w walce a normalnie to 3+. bo sam rhinox daje na 5+. Można mianować go na czempiona/muzyka/sztandar i może mieć magiczny banner do 50pkt. A ja sie jeszcze zapytam bo nigdy nie zwróciłem uwagi na to:p czy jeździec z rhinoxa ma zasade armour piring za to że ma ironfista?? nigdy tego nie stosowałem...

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Moim zdaniem ma. To normalny ogr bull i jeśli nie dasz mu ironfista to bazowo posiada ogre club jak każdy bull i daje mu ona -1 AS.

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

Żadnym moim zdaniem... tak jest po prostu. A oto dowód

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

cholera zawsze sie wałowałem, a mam jeszcze jedno pytanko: o co chodzi z zasadą Single-Minded...

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

A czyja to zasada bo jakoś nie kojarze?

Awatar użytkownika
Kokesz
Kretozord
Posty: 1749
Lokalizacja: kolebka cywilizacji

Post autor: Kokesz »

FIFI (_!_) pisze:cholera zawsze sie wałowałem, a mam jeszcze jedno pytanko: o co chodzi z zasadą Single-Minded...
Ze względu na rozmiary rhinoxa i to, że ciężko jest takie bydle zatrzymać, może on jedynie raz w czasie tury ruchu zmienić kierunek. Czyli krótko mówiąc może tylko raz skręcić. Slalom odpada. :D

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

to rhinoxów zasada (patrz link od kokesza):
nie moga zmieniac formacji (tylko reforma)
moga wheelowac sie tylko raz w czasie ruchu (i raz w czasie darmowego wheela w szarzy)

no dobra a teraz pytanie jesli rhinox jezdzi sam 1 to wtedy sie teoretycznie pivotuje a nie wheeluje no nie? wiec wtedy ta zasada ich nie dotyczy?
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Nawet pojedyńczy rhinox wheeluje się a nie piwotuje, bo to wynika z zasady single-minded.

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

Ja mam pytanie co do hellhearta. Czy jeśli przeciwnik rzuci dublecik i losuje z tabeli miscasta ogrowego to czy to dotyczy moich magów również? Wydaje się to bezsensowne, ale spotkałem się z takimi teoriami. Bo równie dobrze zwykli maagowie rzucili miscasta to tyczyłby sie też wrogich magów.

kanti
Mudżahedin
Posty: 256
Lokalizacja: Rawa Maz

Post autor: kanti »

rinoxy to wybór rzadki czy specjale???

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

jeżeli przeciwnik wyrzuci miscasta tego że każdy butcher na stole dostaje k3ran to niestety nasze butchery otrzymują te rany :cry: a jeżeli chodzi o zasade Single-Minded to jestem nie mile zaskoczony :? troche to osłabia rhinoxa ale da sie żyć :lol2: sam rhinox to rare, a bull rhinox special i rare

Awatar użytkownika
Grodzio
Chuck Norris
Posty: 613
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Grodzio »

To jest raczej idiotyczne. Chyba piszący podręcznik do ogrów mięli namyśli innych butcherów ale z jednej armii.. wtedy wrogowi to by się bardzo opłacało rzucić takiego miscasta. Jak dla mnie to błędna interpretacja.

Awatar użytkownika
Jose
Falubaz
Posty: 1423
Lokalizacja: Oko Terroru - Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: Jose »

ja uwazam ze wszyscy butcherzy to wszyscy butcherzy... wszyscy czyli też nasi... tak samo jakby na przeciw siebie stały dwie armie ogrów...
www.for2players.pl

The truth is usually just an excuse for a lack of imagination.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2035

Post autor: Janiszek »

Grodzio ale jak masz tych 2 butcherów , jeden z 2 scrolami drugi z hh , a przed tobą są DL z 20 + PD , to w turze ich magii opłaca się to wpuścić nawet kosztem 2 Butcherów . Lepiej niż stracą te d3 woundy niż wszystkie ogry wyparują w 2 turze magii Demonów .;/

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Niestety w kwestii hellharta wersja, że na 1 miscasta obrywają jednak butcherzy a nie magowie przeciwnika jest oficjalna i umieszczona w erracie. I tak, zgadzam się z tym, jest to do d$#@...

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Nie ma rozróżnienia na rhinox - rare, bull rhinox - special rare. Oba zajmują special+rare, poza kompozycją armii Iron Kingdom gdzie zajmują special. "Though rarer even than the most far-travelled
Maneaters, Rhinox Riders are mercenaries and sell-swords to
a man. Units of Rhinox Riders may be included in non-
Ironskin Ogre Kingdoms armies, taking up a Rare and a
Special choice. A single unit may be included in non-Ogre
Kingdoms armies too (this includes Dogs of War armies), but
will take up two Rare choices instead."

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Spotkałem się z opinią na dys. ogólnej, że rinoxy są 0-1, tzn., że w normalnej armii na 2000+ ogrów bez CS mogę wystawić tylko 1 unit rinoxów? Czy może autor się machnął?

Drugie pytanie: oddział 2 rinoxów, jeden bull rinox (sztandar), drugi zwykły.

-czy unit jest large target?
-make terror czy fear?

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Opinia, że rhinoxy w standardowych ograch są 0-1 to błąd. Ograniczenie 0-1 odnosi się tylko do NIEogrzych armii (np. DoW).

co do drugiego pytania
Przy strzale przeciwnik deklaruje czy strzela w "małego" czy large targetowego rhinoxa.
Terror zdaje się tylko, jeśli oddział przeciwnika zetknie się/zetknął się z modelem budzącym terror. Jeśli zetknie się tylko z "małym" rhinoxem budzącym fear, nie zdaje terroru.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Zablokowany