Demony i Vampiry zalewające Polską ligę WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Shakin' Dudi pisze:
Ritchie pisze:Wg mnie zmiany są konieczne i chce ich w takiej lub innej formie około 90% graczy, którzy nie grają VC i DL, a także jakaś część graczy tych dwóch armii. Dla mnie to jest oczywista oczywistość ;)

Niech się odezwie chociaż 2 graczy, nie grających ani DLem ani VC którzy uważają że obecna sytuacja jest normalna. . .
zagrałem 2 bitwy DL i jeden turniej VC

sytuacja jest normalna, poczekajmy aż wyjdą nowe codexy....będzie lepiej...
Nie będzie. Patrz nowe WoC

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Totalnie bez sensu pomysły ze starymi podręcznikami. Nie po to ludzie płacą za nowe książki i figurki, żeby teraz nie móc nimi zagrać na turniejach. Jak już coś zmieniać to wprowadzać ograniczenia rozsądne do tego co jest, a nie cofać się w czasie.

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Jest jedna glowna zasada: organizatorzy decyduja o zasadach turnieju, jak im sie podoba to moga zrobic na 'wfb classic'. Ludzie zaglosuja czy chca tak grac nogami, jak to sie mowi :).

Ja osobiscie nie mam ochoty grac na stare armie, wole sie pomeczyc z demonami, ale to wcale nie oznacza, ze nie pojade na turniej z zasadami 'classic' zamiast 'limited'.

p.s. WE to te z annuala z milionem piatek lucnzikow? Te z booka sa o niebo ciekawsze i wcale nie mocniejsze... (imo)

A tak poza tym to zgadzam sie z Kielonem tez :).

pps. Aha: i przykladowo, do empire nowego dostosowalem rozpe i lepiej mi idzie niz ze starym, teraz tez probuje dostosowywac do nowych vc i demonow (daje duzo lucznikow) z tego co wiem Debek tez tak robi (zainspirowala mnie jego rozpa), nie wiem czy to okaze sie skuteczne, bo demony sa, nie da sie ukryc ,za mocne, a z vampirami bretka moze co najwyzej remis ugrac, ale mysle ze tedy droga, a nie poprzez ban.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2008, o 13:46 przez Marek G, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Granie 10 lat na starym podreczniku do VC to przegięcie i tyle.Już lepiej dać CS'a zbanować Hełm,Drakenhofa,wrighty i można grać.7ed book musi zostać :>.

edit:A wood elfy na annualu to już zupełna porażka.Zdecydowanie będzie głosowanie nogami :roll:

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Wg mnie nie chodzi o zmienianie wszystkich turów. Przecież to niemożliwe. Ludzie którzy nakupowali vargulfów nie muszą płakać. Chodzi po prostu o to by w roku odbywały się turnieje na alternatywnych zasadach. . . .w tym mastery. .. żeby był wybór i głosowanie nogami. Wszystko w kwestii orgów. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

Panowie

Nie wiem jak Wam ale mi się wydaje, że jakiekolwiek próby ogranczania, obcinania lub tym podobnych zagrywek dla VC czy DEMONÓW są nie na miejscu.
Pisanie, że nagle dzieci zaczeły zbierać i grać czy to DL czy VC tylko dlatego, że armie te dają możliwości masakrowania, też jest błędem. Dlaczego nikt nie chce zobczyć ilu graczy (dobrych graczy), zmieniło armię. Zapytam na jaką - VC lub DL ciekawe czemu ??
Pewnie dlatego, że są na czasie :) - sądzę, że raczej nie. Chodzi chyba o to a raczej IMO jest to 100% powód, że armiami tymi można zaje.... masakrować. To jest główny cel POLSKIEGO gracza ;)
Faktem jest, że te dwie armie, są teraz na topie. Jednak nie można zmuszać kogoś do grania czymś innym.
Nie wiem jak Wy ale ja parcia na wygrywanie nie mam :)
Ciśnienie mi już nie skacze jak maskę zgarnę -- co innego kilka lat temu :D
Za jakiś czas wyjdą WoCh i też będą rozpiski na jedno kopyto - jak zacznie przykadowo kilka osób masakrować, to zrobi się nagonka na Warriorów :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Nostro
Chuck Norris
Posty: 605
Lokalizacja: Włocławek, Klub Fenix (czasami Athel Loren)

Post autor: Nostro »

Sorki za offtop ale wie ktoś może jak jest ze zbalansowaniem armii w 40k??
Klub Fantasy "FENIX" ('Stara Remiza', ul. Żabia 8, Włocławek)
Gry bitewne, RPG, karciane, planszowe.
Każdy poniedziałek od 15.oo do 19.oo. ZAPRASZAMY :!: :!: :!:
Obrazek
http://klubfenix.vip.interia.pl

Awatar użytkownika
Aro
Kretozord
Posty: 1822
Lokalizacja: GW - Rogaty Szczur

Post autor: Aro »

SoCiu pisze:Granie 10 lat na starym podreczniku do VC to przegięcie i tyle.Już lepiej dać CS'a zbanować Hełm,Drakenhofa,wrighty i można grać.7ed book musi zostać :>.

edit:A wood elfy na annualu to już zupełna porażka.Zdecydowanie będzie głosowanie nogami :roll:
To jeszcze zróbmy ST 0-1 a jak jest ST to WA nie można wystawić i Twoim tokiem myślenia zbanujmy w każdej armii coś...
Obrazek

Awatar użytkownika
nightclower16
Mudżahedin
Posty: 229
Lokalizacja: SNOT - Gdańsk

Post autor: nightclower16 »

no i Stegadona, on mi zawsze całą armię przejeżdza ...

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Proponuje by każdy przed zabraniem głosu pisał ile ma pkt jaką armią. To ja zaczynam:

Dark Elves: koło 4000 pkt
Wood Elves: 300 pkt

Przynajmniej wszystko będzie jasne. . .
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

Nostro pisze:Sorki za offtop ale wie ktoś może jak jest ze zbalansowaniem armii w 40k??
w 40k nowe demony są prawie najgorszą armią :)

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

1) Zgadzam się co do WE. Uaktualniona propozycja na forum LS
2) Dla mnie osobiście sytuacja, kiedy na turniej trzeba przynieść jedną z trzech armii, żeby mieć szanse na WIN, jest nie do przyjęcia.
3) Dlatego chciałbym stworzyć alternatywę dla orgów. Gracze będą głosować nogami, ale sądzę, że większość nie będzie miała nic przeciwko, a dla bardzo dużej grupy to będzie po prostu wielki plus.

No i co pewien czas będą przecież turnieje na "normalne" zasady. Więc jak ktoś będzie mial ochotępograć warghulfami, będzie miał szansę. Nikt nie chce wprowadzać rozwiązań totalnych.

Awatar użytkownika
mdłości
Chuck Norris
Posty: 595

Post autor: mdłości »

Aro, Sociu napisał tylko ogólne propozycje, robieniem porządnego CSa powinni zająć się spece z LL, albo ktoś naprawdę ogarnięty. Generalnie idea jest taka, że wracanie do starych podręczników to nieporozumienie, ale coś trzeba zrobić i zrobić to z głową. Zawsze ktoś znajdzie coś co mu w jakimś CSie nie pasuje, bo każdy ma swoje poglądy na dane armie i jednostki. Jednak sytuacja chociażby z ostatniego szejkera gdzie na 10 par z pierwszej 10 chyba w 8 były demony pokazuje, że należy coś tym fantem zrobić.

Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

Jak ktoś jest przeciwko jakimkolwiek zmianom to albo jest głupi albo ma złą wolę. Dlaczego ? Bo nawet jeśli zmiany zostaną uskutecznione to i tak co by nie było, ponad polowa turów będzie rozgrywana na limited. . . . a przecież nikt nie jeździ na wszystko jak leci. Gdyby były alternatywne systemy zasad, każdy znalazłby coś dla siebie. . . i bynajmniej te całe nowiutke armie demonów i vargulfy nie będą się kurzyły na półce. Wprost przeciwnie. Będzie można sobie radośnie pograć na turniejach limited. . . obsadzonych w 90% przez inne VC i DL. . . ;P

Mi się propozycja Barbarossy podoba. Dodałbym jeszcze minimalną modyfikacje w postaci takiej, że invert ward oblewa zawsze na 5 i 6 i styknie. . . ciszylbym się mogąc zagrać na takim turnieju.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

mi się nie podoba... starczy ograniczyć 2 armie żeby dało się grać. nie wiem po co imperium cofnąć o edycję?? już WoC ciąć zanim wyszli i nie dało się jeszcze zweryfikowac tej armii turniejowo?? cofanie edycji jak gracze grali już parę lat na jednej armii i chcą odmiany to chybiony pomysł. jak używać gilotyny do krojenia rzodkiewki;/

Awatar użytkownika
Gobo
Masakrator
Posty: 2131
Lokalizacja: Tawerna - Płock / Toruń

Post autor: Gobo »

Ritchie pisze:Proponuje by każdy przed zabraniem głosu pisał ile ma pkt jaką armią. To ja zaczynam:

Dark Elves: koło 4000 pkt
Wood Elves: 300 pkt

Przynajmniej wszystko będzie jasne. . .
ja mam Brete na 6666
DoW na 6000
i Og na 8500...ale idzie w odstawke...

osobiscie wkurzaja mnie demony i VC..ale da sie z tym grac... ostatnio 2 turnieje bretka pojechalem..trafilem na Vc...obie bitwy (i obie byly ostatnimi o podjum) 20 do przodu...wiec da sie z tym grac... ale nie ma co sa to kodexy kopniete... sam mialem akcje ze gralem dosc mocnymi doW z chlopaczkiem ktory kupil sobie demony... ledwo wyciagnalem 5-15... ;/ cos tu jednak jest nie tak...

Awatar użytkownika
Górken
Falubaz
Posty: 1005
Lokalizacja: Lublin/ Kraków

Post autor: Górken »

Demonom zabronić latać VC zabronić recastować ST dać 0-1 i jazda:P po co cofać odrazu wszystko, niech dzieci się pobawią ale na pociętych zasadach:3
a w nowym WoT to nie wiem co jest przegięte, niektórym armiom będzie ciężko bo nie maja maszyn i strzelania ale reszta to bez problemu^^ ew. obiąć il. chaos knightów żeby była zróżnicowana armia:))

Awatar użytkownika
SlanesH
Falubaz
Posty: 1289
Lokalizacja: Warszawa KulT

Post autor: SlanesH »

Błażej pisze:
Nostro pisze:Sorki za offtop ale wie ktoś może jak jest ze zbalansowaniem armii w 40k??
w 40k nowe demony są prawie najgorszą armią :)
Ale CSMi maja takie wygiecia ze glowa mala :)
Moja galeria - klik!
Maluje za kasę - klik!

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

jestem za przycięciem Armi.. a w Empire przynajmniej by zwrócił połowe punktów za połowe ran na ST

Awatar użytkownika
Jacek_Azael
Masakrator
Posty: 2058
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX", teraz już Gdańsk

Post autor: Jacek_Azael »

Witam. Powiem co wynika z moich spostrzeżeń.
Jakieś 8-10 lat temu z koleżkami graliśmy w WARZONE grę bitewną. Na początku to był zajebisty system i przez 2-3 lata grało się naprawdę super. A potem nowe dodatki i nowe jednostki. Nowe były tak przegięte, że szkoda gadać pancerz 24 to był standard u zwykłych żołnierzy z początku, a obrażenia coraz to lepszych broni i jednostek to był szok np. Pretoriański behemot miał broń zadającą 15x3 obr + siła 8 czyli 23x2 to żołnierz musiał na k20 rzucić 1, a jak mu wyszło...znów 1 :?
Doszło do tego, że każdy grał legionem lub bractwem a bronie ciężkie to same "nimrody" najlepsze oczywiście.
P.S. Czy ktoś dzisiaj pamięta ten system... :( ?
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ