Nowe podręczniki a kwestia turnieju/Ligi Polskiej

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ritchie
Wodzirej
Posty: 710
Lokalizacja: Provinz Posen

Post autor: Ritchie »

więc będziesz prowadził weryfikacje osób z ligi ? Mam Ci wysłać zdjęcie swojej armii ? Udowodnić, ze nie jestem programem komputerowym funkcjonującym tylko w sieci czy co ? Bo nie rozumiem.

Tu nikt nie chce podejmować decyzji. Chodzi tylko o to by wyrazić swoje zdanie, a Ty wchodzisz i sprowadzasz wszystko do absurdu. Przecież nawet jak 100 zweryfikowanych osób wejdzie i powie "tak, chcę" (i nawet zapoda zdjęcia swojej armii zebys mógł ich zweryfikować i aby ich głos coś znaczył. .. ) to kolejne turnieje nadal będą odbywały się na starych zasadach.

Ten temat ma za zadanie wyrażenie zdania - coś w stylu sondażu, niewiążącego plebiscytu (bo niby dlaczego ma być wiążący?). Przecież nawet ustalenia LS nie są wiążące. . . jak ktoś chce sobie zrobić turniej bez uściśleń LS to i tak zrobi - nikt mu nie zakaże. Nie bądźmy śmieszni.

Jeśli np. w temacie wypowiedziało się np. 100 osób z ligi z czego 80 byloby na tak, wg mnie oznaczałoby to tyle, że około 80% osób chce zmian. 100 osób to bardzo duża próba. . . i myślę że bardzo reprezentatywna.

Co by to oznaczało ? Jakie miałoby to konsekwencje ? Ano takie, że wiedzielibyśmy, że około 80% chce zmian. A przecież my nie chcemy ratować świata, nie dążymy do społecznej sprawiedliwości, nie prowadzimy polityki. . . my tylko gramy w ludziki, jesteśmy nieformalnym środowiskiem. Nikogo nie trzeba weryfikować, sprawdzać teczek czy coś. . . Myślę, że ja chcę po prostu wyrazić swoje zdanie i chcę aby wyraziły je także inne osoby. Spytasz po co. A ja odpowiem, że mam nadzieję, że gdy ogranizatorzy największych eventów, LL i LS, czołówka Ligi zobaczy ile osób chce zmian, jak silna jest ich wola. . . to na pewno się ugną - głownie mam na myśli orgów. Przecież oni nie robią tego dla siebie tylko dla graczy. . .


Wyraźmy swoje zdanie, przedstawmy pomysły, poczekajmy na reakcje orgów i LL. . . i jak będzie reakcja to przeprowadzimy ogólnobattlowe głosowanie. . . tyle, że nogami i bez weryfikacji.

Pozdrawiam.
"weź ten miecz i odnieś go swemu panu, niech go uważa za znak zwycięstwa i niech przyśle cesarzowi, swemu przyjacielowi, by się dowiedział, że może wyśmiać zabitego nieprzyjaciela albo opłakiwać krewnego"

Widukind z Korwei, Kronika Saska

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

o widzisz, coś powiedziałeś nareszcie mądrego, a mianowicie w tym potoku wypowiedzianym najważniejsze jest to, że wszystko i tak zależy od organizatorów i czy 80% czy 100% się wypowie za zmianami nic nie zmieni jeśli zasady turniejów się nie zmienią, a zmienią się bo orgowie to nie debile ani nie zarabiają na tym tylko to też gracze i widzą co się dzieje i chcą się bawić, piszcie co zmienić, jak ale nie łudźcie się że samo krzyczenie czy tym bardziej wyrażenie chęci zmian coś zmieni...

Awatar użytkownika
Kielon
Masakrator
Posty: 2487
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielon »

zafael pisze:referendum wiążące - 50%+1 głosujacych z ID ligi
referendum ważne do przemyslenia/przegłosowania przez LL - 30% głosujacych z ID ligi
Nawet jeżeli coś takiego przejdzie, to główny głos w sprawie mają organizatorzy turniejów.
Zabroni mi ktoś orgaznizować turnieje na zwykłe limited? :lol2:

Inferno
Falubaz
Posty: 1115
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Inferno »

Jestem za zmianami, stworzeniem ograniczen dla tych dwóch wyżej wymienionych armi szczegolnie dla DL dla Empire przynajmniej zwroceniem poly pts za znisczone St

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

Kielon pisze:Zabroni mi ktoś orgaznizować turnieje na zwykłe limited? :lol2:
ja, niewolniku :P

Awatar użytkownika
Uki
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 131
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Uki »

Ludzie spokojnie...........nie wszyscy grają DL czy VC......czy nowe DE tez nie sa przegiete?hydra?lord z invert wardem? poczekajmy az wyjda wszystkie booki w 7ed. i dopiero narzekajmy!

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

Akurat nowe DE są pikusiem w porównaniu z DL czy VC.
Z DE da sie grac na luzie, i wygrac.
Polska grupa zrzeszająca sympatyków Age of Sigmar:

https://www.facebook.com/groups/438370546345173/

noowy
Plankton
Posty: 4

Post autor: noowy »

a czy nowy chaos nie bedzie przegiety? czy napewno dl i vc sa takie straszne, a jak ludzie opowiadali o 2 czolgach czy bretce to sie nie bylo protestow! nauczcie sie ludzie grać a nie tylko nazekacie!

Awatar użytkownika
Gokish
Księciunio
Posty: 8647
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Gokish »

noowy pisze:a czy nowy chaos nie bedzie przegiety? czy napewno dl i vc sa takie straszne, a jak ludzie opowiadali o 2 czolgach czy bretce to sie nie bylo protestow! nauczcie sie ludzie grać a nie tylko nazekacie!

a ty się naucz naszego języka

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

proste...

zakaz recastovania dla VC
ward save tylko na niemagiczne, Greater Demon zabiera Lord + Hero
1 steam tank na armie

bez glebszych CSów czy analiz...

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

jak dla mnie Thurion dobrze mówi, ew drakenhoffa i bsb khorna jakoś przyciąć

Awatar użytkownika
galahar
Mudżahedin
Posty: 226

Post autor: galahar »

Może spróbujcie zrobic listę wszystkich zmian jakie uważacie za słuszne by ugrywalnić booki (nie tylko VC i DoC) i osoby które chcą wziaśc udzial w jakims turnieju niech wysylają tę listę do orgów z prośba o dołączenie jej do regulaminu turnieju. Jesli org wyrazie zgodę wszystko będzie ok, jeśli nie trudno będzie turniej z przegiętymi armiami :)
Jesli lista będzie dobrze napisana i grywalna, mysle, że z czasem sami organizatorzy zaczną ja dołanczać sami.
Chodzi mi głównie o to, że kiedys na turniejach zawsze pisało, że np Rihinoxy sa normalnie dopuszczone do gry (mimo bana GW), działa DOW zbanowane etc :)

Zmiany oczywisc powinny byc konkretne, krótkie by nie wprowadzać zbyt wiele zamieszania. Np, żeby osoby które pierwszy raz pojawiają sie na turnieju mogły szybko zapamiętać wszystkie zmiany.

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

PODPISUJE sie a co dark elfow jednego nie da sie zmienic w tej armi i z innym elfami wszytkie pedaly maja 3 tafa wiec nie sa przejebane

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

NIE! dla demonow nobrainerow i VC.
Kuba Jasif Dutka ID 2301

Awatar użytkownika
Hobbit
Falubaz
Posty: 1207
Lokalizacja: O(j)pole

Post autor: Hobbit »

Zgodzę się, że zmiany są konieczne, ale wątpię na uzyskanie poparcia 50% ligi. Pamiętajcie, że spora część ludzi tam nawet nie wie o istnieniu BP, byli na 1-2 turniejach w swoich rodzinnych miastach i na tym ich kontakt ze światem turniejowym się kończy. Prawda jest taka, że bez zmian scena WH padnie łupem Demonów i Trupów, ale pamiętajmy o umiarze. Tu przecież nie chodzi o wydanie nowych kodexów dla tych armii. Zmiany mają być nieliczne i zrozumiałe. Zmiana demonicznej aury na starą wersję, czy zmiany slotów dla wielkich demonów i brak warda dla sypania. Dlaczego nie? A jeśli ktoś nie jeździ po turniejach i nie wie dlaczego jest ten temat to przypomnę wyniki ostatnich masterów:

Master Blaster 2008:
1. Vampire Counts
2. Vampire Counts
3. Daemons of Chaos

WIELKI DRACON:
1. Daemons of Chaos
2. Daemons of Chaos
3. Daemons of Chaos

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Trzeba prosic Valtena by powrócił i dał odpór hordom ciemności....
Sigmarze chroń nas.

Może po prostu przewidzieć maximum dopuszczonych graczy z daną armią. Np max 5 Demonów, max 5 Vampirów czy cos w tym stylu. Decyduje kolejność zgłoszenia.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Grand Admiral Thrawn
Falubaz
Posty: 1258
Lokalizacja: Biała Podlaska

Post autor: Grand Admiral Thrawn »

runepriest pisze:PODPISUJE sie a co dark elfow jednego nie da sie zmienic w tej armi i z innym elfami wszytkie pedaly maja 3 tafa wiec nie sa przejebane
Pendant of Khaeleth - za tani na to co robi i wogóle taki poroniony jest za przeproszeniem.

Lifetaker - za tani na to co robi.

Black Guard - 2 ataki, stubborn, immune to psycho i ciągły hate za 13 pkt. Wolne żarty.


U WE olać faq gw że Treeman może robić zawsze stand and shoot.


Z hajami na nowe zasady nie grałem więc się nie wypowiem.

Awatar użytkownika
Manfred
Postownik Niepospolity
Posty: 5907
Lokalizacja: Cobra Kai

Post autor: Manfred »

Murmi świetny pomysł z tym ograniczaniem graczy i danej armi :roll:


A Valten odszedł ale Sigmar dał lepszą broń, 2 czołgi i altar ;)

Awatar użytkownika
Virgo
Chuck Norris
Posty: 583

Post autor: Virgo »

Wszyscy mają ciśnienie, a gdyby to ich armia ledwo co wyszła i stała się nagle grywalna (vide Dark Elfy w 6 i 7 edycji) to nikt by nie narzekał. Może z zakładaniem masek bez myślenia wystarczy poczekać do reedycji własnej armii? I czemu wszyscy chcą przycinać vc i demony, a nikt nie myśli jak naprawić Ogry i Bestie. Bez sensu. Zawsze tak było i będzie, że GW nie wydaje wszystkich booków w tym samym czasie, więc zawsze będą armie "najstarsze" w danym okresie, a co za tym idzie najmniej przegięte. I żeby nie było, nie gram vc, demonami, ani de, więc przycięcie tych armii byłoby mi właściwie na rękę.

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

hehehe, o jacie, kolejność zgłoszenia, to już będzie kosmos,
jak wygrać mastera:

- Stefan, ty robisz mastera u nas? kiedy zaczynasz przyjmować zgłoszenia?
- za tydzień
- to pamiętaj o mnie: zygmunt - VC
- ok, masz jak w banku, jesteś 5 ostatnią armią VC, czeskowi z Iławy powiem ze już miejsc zabrakło dla jego VC, zostały jeszcze Ogry i Dwarfy, nikt się nie zgłasza...

ODPOWIEDZ