Demony i Vampiry zalewające Polską ligę WFB

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Rzymek pisze:
W imperium bym dał tanka 0-1 oraz przywrócenie połówek za czołg.
Juz chyba gdzies pisałem dlaczego to głupota....
wrighty 0-1
dlaczego to z kolei jest głupotą pisano duuuzo wczesniej....
sory ale post troche nic nie wnoszący...
Jaka głupota?

Brak połowy pts za czołg to jeden z większych debilizmów w zasadach.

Twoje tłumaczenie co do imperium mnie nie przekonuje, bo założę się ze wtedy 90% rozp imperium będzie zamiast 2 czołgów, papa mobile i 3 magów wystawiać 2 czołgi i 4 magów. Super..

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Jankiel pisze: Wiesz, ale to są już kombinacje za 450-500 pts. To prawie tak, jak by Cię zgięło po wpadnięciu w kloc BK z drakenhoffem.
BK mi nie zdejma helki ot tak ;)

Awatar użytkownika
Duke
Masakrator
Posty: 2008
Lokalizacja: Cobra Kai Warszawa

Post autor: Duke »

altar-rare
czołg-special+rare

8)

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Hrabia Duuku pisze:altar-rare
czołg-special+rare

8)
I piechota po 12 punktów , great cannony sloty hero :roll: :roll: :roll:

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Po co okrajać imperium? nie rozumiem tego... Jest IMO dobrze a że 2 czołgi są wystawiane, to już ich sprawa...
Tak samo można dowalić się do WE by nie można było wystawiać 2 drzew, albo do krasnali by miały limit maszyn

Awatar użytkownika
thurion
Postownik Niepospolity
Posty: 5391
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: thurion »

Vanirh pisze:Po co okrajać imperium? nie rozumiem tego... Jest IMO dobrze a że 2 czołgi są wystawiane, to już ich sprawa...
Tak samo można dowalić się do WE by nie można było wystawiać 2 drzew, albo do krasnali by miały limit maszyn
dwa drzewa w obecnych czasach sa mega plewne...

ST tez by nie byl jakis ciezki, gdyby byla za niego polowa pkt...

Awatar użytkownika
Rzymek
Kretozord
Posty: 1560
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: Rzymek »

Kołata pisze:
Rzymek pisze:
W imperium bym dał tanka 0-1 oraz przywrócenie połówek za czołg.
Juz chyba gdzies pisałem dlaczego to głupota....
wrighty 0-1
dlaczego to z kolei jest głupotą pisano duuuzo wczesniej....
sory ale post troche nic nie wnoszący...
Jaka głupota?

Brak połowy pts za czołg to jeden z większych debilizmów w zasadach.

Twoje tłumaczenie co do imperium mnie nie przekonuje, bo założę się ze wtedy 90% rozp imperium będzie zamiast 2 czołgów, papa mobile i 3 magów wystawiać 2 czołgi i 4 magów. Super..
MOze Ty cierpisz na nadmiar kasy ale jak zapłaciłem za 2 czołgi to wole je moc wystawiac. Pomijam fakt ze wg mnie armia imperium w obecnej formie nie jest przegieta tylko za duzo graczy histeryzuje bo 2 czołgi i 4 działa tylko ze czołg to 300p ktore przestaje działac sensownie po trafieniu jednym bolcem....troche smiech ze porownuje sie poziom przegietosci VC do Imperium... no ale coz jak zdolnosci brakuje to zaczyna sie kwiczenie...z imperium kazda armia ma normalne szanse wygrac a to "PRZEGIETE" imperium nie ma z VC żadnych szans de facto chyba ze dobry gracz nie zda lookout'a na genku to jest jakas szanas :roll:

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Przywrócenie połówek za czołgi, powinno wystarczyć. Banowanie 2 czołgów to słaby pomysł.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

Romek
Chuck Norris
Posty: 531
Lokalizacja: Animosity Szczecin

Post autor: Romek »

Moim zdaniem w imperium przegiety (niewyceniony odpowiednio) jest altar oraz brak polowy za czolg i tyle...ogolnie armia nie jest przegieta....

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Ja zgadzam się w pełni z Rzymkiem, a to żeby była połowa nie uważam za słuszne, bo gdy czołg dostanie z 2-3 rany, to potem sam się rozkłada, i miał by dawać półówki za coś co zrobiło BUUUM?

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Zgadzam sie. IMO wystarczy przywrocic polowki za czolg.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Nie ma bata . Żadnych połówek . Wyście powariowali wszyscy . Rozumiem , DL i VC coś można przyciąć , ale jeszcze do innych armii ? Załóżcie PL GW i sobie wydajcie ab .
Czołg połowa lol.. mówicie tak bo co ? BO jest jakaś jednostka która coś robi porządnego ? Na siłę chcecie tak robić , żeby wasze ELfy , Dwarfy Orki miały łatwo .... prosze Was trudno sie gra ? LOTR wh40k czeka .

Ten temat to zaczyna się robić jakiś gówniany koncert życzen jak zrobić z wfb lotra gdzie się tylko rzuca k6 ... -.-

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Akurat chwilowo grajac vs demony i vc to wlasnie rzucanie kostkami, które i tak w sumie nie ma znaczenia, wpadasz 4 lancami z każdej strony w klocek bk i przegrywasz o 2 w pierwszej turze, mistrzostwo taktyki.
Release the Przemcio!

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

Ja uważam , ze GW chce zrobić każdą armię dobrą . I lizaki , skaveny raczej takie będą . I co wtedy zrobicie ? Też będziecie chcieli je ocesowac ? No właśnie . IMO najlepszy pomysł , na każdego mastera limit. x graczy vc max i dl . I to będzie ok . Wszyscy narzekamy na VC i DL . A co z innymi armiami ? Ja np: bardzo nie lubie dwarfów turniejowych . Bo przeważnie spotyka sie x katapult , x strzelców . I nie ma jak dojsć . I co? I mam odrazu pisac na forum jaki to ja zły jestem bo dostaje wklepe? Dajcie spokój . Nie wierze , że wszyscy macie problemy z VC i DL . Większosć z Was to starzy wyjadacze . Wątpie abyście cały czas dostawali masakry . ....

Assur
Oszukista
Posty: 781

Post autor: Assur »

z imperium kazda armia ma normalne szanse wygrac a to "PRZEGIETE" imperium nie ma z VC żadnych szans de facto chyba ze dobry gracz nie zda lookout'a na genku to jest jakas szanas
Nie gadaj głupot. Jak się rozsądnie zagra imperium i nie przeszarżuje to spokojnie można z wampirami wygrać. O maskę trudno ale na imperium w zasadzie też się nie da jej założyć wampirami. Ja dopiero teraz przy 7ed wampirach czuję że mam szanse powalczyć z imperium jak równy z równym. Wcześniej był tylko płacz.

Im dłużej patrzę na tą dyskusję tym bardziej widzę że do niczego nie doprowadzi raczej. Co się nie wymyśli to albo przy przycięciu czegoś inna jednostka dostanie rykoszetem (brak regenki na sypanie = cieniutki varghulf, na którego nikt jakoś nie narzeka), albo da się to obejść (przycinamy tzeentcha w demonach, zastąpi go radośnie herald slaanesha z syrenką czy coś innego). Zawsze było tak że jakaś armia/armie były lepsze od innych i po czasie to się zmieniało.

Ale kończę już bo zaczynam powtarzać to co inni przede mną.

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Sam fakt zdobywania polowek za czolg nie wplywa na gre. Daje za to mozliwosc zdobycia kilku punktow ktorych nie ma gdzie nastukac grajac obecnie przeciw imperum w wersii 4x2xaltar.

Btw jak byly polowki to i tak wszyscy grali na 2x tanku.

Jesli chodzi o obciecie doch i vc to pomysl Barba popdoba mi sie najbardziej.

Awatar użytkownika
Corleone
Pseudoklimaciarz
Posty: 25
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Corleone »

_skaVen_ ma racje - CSy nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ pisząc je, nie da się ustalić kiedy armia będzie dobra, a kiedy zbyt słaba, czy zbyt mocna. Problemem jest liczba graczy demonów i vc na turniejach, więc ten problem trzeba rozwiązać, a nie siłę podręcznika, bo tu GW skopało sprawę, i trudno. Myślę, że dobrym rozwiązaniem była by drużynowa liga.

Janiszek
Masakrator
Posty: 2032

Post autor: Janiszek »

To tak .Chcecie 1.żeby wystawiać czołg z maszynami , bo twierdzicie , że to maszyna .2. chcecie mieć połowe za czołg , a w rb pisze , że nie ma 50% pts za maszyne . Więc wtedy mówicie , ze to nietypowa maszyna .
Ludzie , nie rozwalajcie mnie . Trudno sie gra z czołgiem ? Wasz problem . Nie grajcie .

Awatar użytkownika
Lasti
Falubaz
Posty: 1413
Lokalizacja: Kraków/Azyr

Post autor: Lasti »

_SkaVen_ napij sie Coli Zero, niema cukru, ochłoniesz troszke.
Bo widze ze strzepisz sie o byle co.
A jesli LS przytnie czolg o polowe pkt to skonczysz grac w WFB? Twoj problem? Nie graj!
Co do wczesniejszego Twojego postu o LotR i 40k.
Grales kiedys w 40k? Bo bredzisz...

Czolg to wlasnie zasrane przegiecie w IMP. Czolg powinien zjadac 2 sloty rar. Za gówno z savem na +1, 10 woundami, impactami, cuda-wiankami i innymi bezdetami placicie 300 pkt, mowiac ze to duzo.
To policzcie ilokrotnie taki czolg sie splaci. 2x? 3x? Bo on wjezdza od przodu w klocek wyjezdzajac tylem. To paranormalna jednostka.
Zeby bylo milej, to przeciwnik nie moze skoncentrowac sie na czolgach bo na gorce stoją 4 cannony a miedzy czolgami jedzie wesoly papa mobile! Super sytuacja, naprawde.
Ostatnio zmieniony 1 paź 2008, o 18:30 przez Lasti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

_SkaVen_ pisze: Ludzie , nie rozwalajcie mnie . Trudno sie gra z czołgiem ? Wasz problem . Nie grajcie .
Z takim podejściem to może lepiej ty nie graj.
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

ODPOWIEDZ