Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Garg wielkie dzięki

zapomniałeś o shadowach , ale shadowy to chyba widma
a Aski to chyba Assasyni. Nie wiem jeszcze co to jest ASF i BSG
tak czy inaczej thx.

Awatar użytkownika
Łuki
Pseudoklimaciarz
Posty: 33

Post autor: Łuki »

Słuchajcie... mam pewien problem: Czy są jakieś przeciwwskazania zeby wystawic assasina z manbanem i rune of khine?? innymi słowy: czy rune of khain liczy sie jako magic wepon?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

Zimnokrwisty pisze:Garg wielkie dzięki

zapomniałeś o shadowach , ale shadowy to chyba widma
a Aski to chyba Assasyni. Nie wiem jeszcze co to jest ASF i BSG
tak czy inaczej thx.
ASF - Always Strike First, czyli taka zasada że zawsze atakuje się pierwszym, nawet jeśli przeciwnik szarżuje, bądź jeśli mamy great weapona (wielką broń)
BSB (chyba o to chodzi) - Battle Standart Bearer, czyli sztandarowy armijny

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Thx Artein :)

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

łuki gifów nie mozna brac 2 takich samych, po za tym moze wziąść np 3 rózne gify do 75 ptk.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Bison
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 179

Post autor: Bison »

Łuki pisze:Słuchajcie... mam pewien problem: Czy są jakieś przeciwwskazania zeby wystawic assasina z manbanem i rune of khine?? innymi słowy: czy rune of khain liczy sie jako magic wepon?
Rune of khain nie liczy się jako magic weapon, ale nie możesz dublować giftów na postaci.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Zakladam,ze gifts of Khaine nie daja Assasinom magicznych atakow i te nie dzialaja np. na eteryki...
No i mam pytanie co do Hydry...Bo nie jestem pewien...Co sie dzieje gdy Fanatyk wpada w taka hydre...Ona i beastmasterzy dostaja D6 hitow, czy tylko hydra. Sklaniam sie do pierwszej wersji ale wole sie upewnic. Dzieki.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Dostaje tylko hydra.
Assasin ma magiczne ataki gdy ma Venom Sword

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

a jak ma gwiazdki?

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Gwiazdki to tez gift...Jedyne magic items jakie assasin moze brac to plaszcz i superdrogakosa - ktora to wlasnie daje mu magiczne ataki. A tak by the way...Te 2D6 bierze sie od kazdego wound'a czy tylko raz nawet jak sie dostalo wiecej? Bo w opisie jest "any model that takes a wound..." A nie one or more wounds...

Raistlin
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 41
Lokalizacja: Płock

Post autor: Raistlin »

Witam,

Naszło mnie dzisiaj czysto teoretyczne pytanie. Szukałem w AB odpowiedzi ale nie znalazłem.

Czy na np. 3000 punktów mogę wrzucić 3 Manty?

Dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2285

Post autor: Artein »

hmmm, dwóch lordów na Mantysiach.... zostają 4 sloty, to jeszcze dwóch masterów (ci zjadają po 2 sloty)

4 Mantysie nawet można.... chyba że coś źle liczę

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Witam

Mam dwie prośby

1.Czy ktoś na szybko mógłby mi złożyć rozpiche NA 500 pkt z Dark Elf Battalion ( 20 korsarzy , 16 kuszników , 12 spearmanów , 5 Cold One Knightsów )

2. Jak to jest z tą zasadą że Włócznicy Delfów mogą mieć sava na 4+ znaczy chodzi mi o to gdzie jest napisane w zasadach że jak się ma w equipie Miecz i Włócznie to można wybrać czym się walczy oraz gdzie jest napisane że w walce wręcz miecz dodaje do sava +1 ??

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

w rule booku
prawdopodobnie w miejscu gdzie są opisane inne bronie np. lance, wlócznie etc. jest tam coś takiego jak hand weapon + shield, albo zasada parry, juz nie pamieam a nie mam booka pod reką.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Raistlin pisze:Witam,

Naszło mnie dzisiaj czysto teoretyczne pytanie. Szukałem w AB odpowiedzi ale nie znalazłem.

Czy na np. 3000 punktów mogę wrzucić 3 Manty?

Dzięki za pomoc.
heros jeździ na Mantysi, każdy lord jeździ.... 2 lordów+ 4 herosów= 4 mantysie :D
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3023
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Zimnokrwisty pisze:Witam

Mam dwie prośby

1.Czy ktoś na szybko mógłby mi złożyć rozpiche NA 500 pkt z Dark Elf Battalion ( 20 korsarzy , 16 kuszników , 12 spearmanów , 5 Cold One Knightsów )
:lol2: dział rozpisek kilka pięter wyżej... z batalionu ciężko coś sensownego ułożyć.
2. Jak to jest z tą zasadą że Włócznicy Delfów mogą mieć sava na 4+ znaczy chodzi mi o to gdzie jest napisane w zasadach że jak się ma w equipie Miecz i Włócznie to można wybrać czym się walczy oraz gdzie jest napisane że w walce wręcz miecz dodaje do sava +1 ??
napisane jest wszystko w rulebooku. Otwórzy rozdział o broniach.
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Znaczy chodziło mi że podstawą armi będzie to co w Battalionie , można coś wyrzucić , oraz dał bym na proxie jakiegoś Mistrza jako boha , ale nie ważne to było głupie pytanie.


Kolejne pytanie brzmi czy warto by było założyć temat pt " Czym grać przeciwko Wampirom " , przydał by się ??

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Chyba jest już taki temat, może nie konkretnie na VC ale też się myślę coś o nich znajdzie.

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Zimnokrwisty pisze: Kolejne pytanie brzmi czy warto by było założyć temat pt " Czym grać przeciwko Wampirom " , przydał by się ??
ale po co?
wystarczy, ze Ty sie zjawileś na forum, a więc jeden Twój post rozwieje nam wszsytkie problemy i od tego czasu vampiry bedą dostawać same maski od DE, albo przynajmniej DE będą 15 pkt do przodu po każdej bitwie.

A wiec czekamy na rady.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 739
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

Kosa nie napisałem tego by się z tego śmiać , poprostu mój kumpel gra teraz VC na nowym kodeksie i chce wiedzieć czy mam się go bać. Tzn. Każdy kto miał troche doświadczenia z nowymi VC niech się tu wpisze i da jakieś rady. Może ty Koso coś się wypowiesz na ten temat jak grać Delfami przeciwko VC ?

Zablokowany