CS by Furion ODSŁONA DRUGA

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Czemu zmieniać?

Nie można po prostu dodać osobny CS szczegółowy (po powiedzmy 2-3 miesiącach grania i obczajeniu największych przegięć), taki jak Furion zrobił dla każdej armii?
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

b_sk pisze:
Kołek pisze:...jak bym miał ogry to bym się nimi tez pojawiał na masterach...
To proponuję zakup armii. Fajnie się nią gra, tania do złożenia, daje możliwość taktycznego wyżycia się, a skoro jesteś chętny do gry ogrami na masterze to już w ogóle w sam raz stworzona dla Ciebie. To jak? Kiedy można się spodziewać piątego w Polsce gracza zabierającego ogry na mastery?
myślałem o Bestiach jaki drugiej armii, ale po tym poście chyba zdecyduję się na Ogry i zacznę jeździć na mastery....
może za dużo wypiłem, ale mówię poważnie 8)

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Toni pisze:Czemu zmieniać?
taki jak Furion zrobił dla każdej armii?
Czyi jak będzie taki CS, to grając krasnalami będę jeszcze większe wciry dostawał... :evil:

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

No właśnie nie - CS ten w założeniach (chyba) ma obcinać najmocniejsze kombinacje we wszystkich armiach - jednocześnie zmuszając do zmiany kompozycji armii, które to zmiany sprawiają, że armie mają wyrównane szanse.

Chyba się nie spodziewałeś, że nagle krasnoludy zaczną być zajeb*ste dzięki temu CSowi?
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

Nie... ale ograniczać kowadło i sloty z maszynami to już jest osłabienie czegoś co i tak już jest słabe(ktoś już nie będzie mógł wystawić 2xorganki, a to jedna z rzeczy która budzi respekt, i to samo tyczy się kowadła, dajcie 3+ z przerzutem i może zajmować nawet 2 sloty!)

Nehan
Masakrator
Posty: 2299

Post autor: Nehan »

LOLSON!

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

Vanirh pisze:Nie... ale ograniczać kowadło i sloty z maszynami to już jest osłabienie czegoś co i tak już jest słabe(ktoś już nie będzie mógł wystawić 2xorganki, a to jedna z rzeczy która budzi respekt, i to samo tyczy się kowadła, dajcie 3+ z przerzutem i może zajmować nawet 2 sloty!)
pogielo Cie?

chyba nie zrozumiales idei CS-a...

on nie ma ograniczac jednych by podpakowac inne lecz zeby kazda armia byla pocieta na tyle na ile to zapewni rowna rozgrywke nie opierana na jednym schemacie...
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

quas
Niszczyciel Światów
Posty: 4071

Post autor: quas »

powoli to kolejny watek ktory traci sens.
mega dlugie dywagowanie nad CS ktory zapewne nie zagosci na zadnym turnieju.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

quas pisze:powoli to kolejny watek ktory traci sens.
mega dlugie dywagowanie nad CS ktory zapewne nie zagosci na zadnym turnieju.
No właśnie akurat nie masz racji ;-)
Po pierwsze już zagościł.

Po drugie zagości niebawem na masterze.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
szafa@poznan
Rulzdaemon
Posty: 2099

Post autor: szafa@poznan »

PRAWDOPODOBNIE bedzie na masterze, nie uprzedzajmy faktów :)
Beasts of Chaos - circa 5k
Warriors of Chaos - circa 5k
Daemons of chaos - circa 3,5k

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze: Po drugie zagości niebawem na masterze.
mam nadzieje, ze go dobrze przetestujecie przed wprowadzeniem na pga... albo jesli nie zdazycie nie bedziecie go wrzucac na sile :)
Podczas fazy magii gracz może zużytkować tylko 9 Power Dice'ów (dalej: PD) każdy Bound Spell liczymy jako 1PD.
Można posiadać tylko 10 Dispell Dice'ów (dalej: DD) Dodatkowo, pierwszy Dispell Scroll (dalej: DS) traktujemy jak 1DD posiadany co turę, a kazdy kolejny jako 2 DD posiadane co turę.
pytanie... mam hlp 2x lp i princa... daje mi to sume 5 boundow na ture. Czy moge uzyc wszystkie 5?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze:pytanie... mam hlp 2x lp i princa... daje mi to sume 5 boundow na ture. Czy moge uzyc wszystkie 5?
Magię Khemrii liczymy tylko użyte kostki: HLP użwya 2x3, licz 1x2, król 2x1 i tak dalej.

w podanej przez Ciebie kombinacji, masz 2x3 + 2x2 +1, co daje 11.
Za dużo.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Furion pisze:
Shino pisze:pytanie... mam hlp 2x lp i princa... daje mi to sume 5 boundow na ture. Czy moge uzyc wszystkie 5?
Magię Khemrii liczymy tylko użyte kostki: HLP użwya 2x3, licz 1x2, król 2x1 i tak dalej.

w podanej przez Ciebie kombinacji, masz 2x3 + 2x2 +1, co daje 11.
Za dużo.
domyslilem sie :) jednak wolalbym zebyscie to dopisali do ogolnych zasad cs'a ;)

teraz wazne pytanie co do tk... jak mam liczyc 2 bazowe pd? czy jesli maksuje inkanacje to nie moge ich uzyc do rozpraszania ripow?

jar jak rozumiem jest liczony jako tyle kostek z ilu zostal rzucony tak?

czy moge rzucic inkantacje z mniej kostek niz to przewiduje ab (np. z hlp z 2 kostek)?

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze:1 domyslilem sie :) jednak wolalbym zebyscie to dopisali do ogolnych zasad cs'a ;)

2 teraz wazne pytanie co do tk... jak mam liczyc 2 bazowe pd? czy jesli maksuje inkanacje to nie moge ich uzyc do rozpraszania ripow?

3 jar jak rozumiem jest liczony jako tyle kostek z ilu zostal rzucony tak?

4 czy moge rzucic inkantacje z mniej kostek niz to przewiduje ab (np. z hlp z 2 kostek)?
1 racja, zaraz to zrobie

2 tak jak napisales

3 tak

4 nie znam zapisu w ab. Jezeli jest cos w stylu "up to 3 dice" to oczywiscie mozesz. Jezeli nie to nie mozesz i musisz rzucać na 3.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

ad4 w army booku nikt nie przewidzail, ze mozesz rzucic z mniej szej ilosci kostek jakbys mogl maksymalnie ;) zazwyczaj nie ma ograniczen kostkowych ;)

jak jest liczony assasin? i ilu moge miec? :>

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Shino pisze: jak jest liczony assasin? i ilu moge miec? :>
Nie wiem :D

Poczytam ab jak będę miał chwilę :-)

Akuma
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Akuma »

W piatek grałem na tym CS 2 razy - obie gry bardzo przyjemne - armie składa się łatwo - co do wyważenia - to nie jestem ekspertem ale przeciwnicy wystawiali znacznie wiecej piechoty - u VC pojawily sie nawet szkielety ...

Ogolnie czegos jeszcze brakuje ale napewno krok w dobrym kierunku.

powodzenia.

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

Być może pytanie już padło, ale jednak je zadam - jak traktujemy detachmenty według tego CSa?

EDIT:

I bonus - tak wygląda rozkład punktów przy najbardziej wymaxowanej przeze mnie rozpie Imperium

Obrazek

Jest dobrze, sama piechota to z 50 modeli :D :mrgreen:
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Cosar
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 42

Post autor: Cosar »

Ot tak pare cytatow:
A vocal minority of players would like to see all army books being invalidated at the start of an edition, the idea being to start from scratch and rebalance the books better. Not only would this not happen due to economic reasons, but experience from 6th edition has shown that this isn't any kind of guarantee of getting balanced army books anyway!
It is important to understand that new editions are primarily made to keep the excitement about the game high and NOT primarily about balancing anything. So expect rule tweaks to make the game more immersive and intuitve first and foremost.
Tak wiec idea tworzenia CS (jakkolwiek szczytna) w perspektywie skazana jest na porazke, poniewaz niejako rozjezdza sie z zalozeniami samej gry :)

proponowalbym zastanowic sie jak zrobic rozgrywke ciekawa bez ingerencji w podreczniki (ok, juz nie zameczam druzynowkami ;))
No i nie rozumiem czemu idea "Ligi", "rankingu", "rywalizacji" itd. jest AZ TAK wazna w tym hobby dla niektorych?

Akuma
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 116

Post autor: Akuma »

No i nie rozumiem czemu idea "Ligi", "rankingu", "rywalizacji" itd. jest AZ TAK wazna w tym hobby dla niektorych?
Nie dla wszystkich jest ważna - niektórzy graja od 4 edycji tylko po "garażach" i dobrze się bawią - nawet z demonami ;)

Kwestia nazywania gry z założenia hobbystycznej "sportem" to osobny temat z pogranicza psychopatologii i wykwitów intelektualnych C.G.J

ODPOWIEDZ