Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Nie, bo i ile się nie mylę, to strzelanie deklarujesz na początku swojej fazy strzelania, a nie w trakcie fazy.

Awatar użytkownika
WhiteWolf
Mudżahedin
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: WhiteWolf »

Chyba się mylisz :P deklaruje sie strzał maszynami, a jezzail sie chyba do takich nie zalicza

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

fajny kmin :P, ja nie widze przeciwskazan żebyś strzelał

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

stare jak swiat wyciaganie skirmisherami tak, by strzelic od boku cannonem :P

rada
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 108

Post autor: rada »

Aha, fajny kmin ;) Jestem nowy, gram w WFB od ponad miesiąca ale widzę, że już mnie ostro wałowali od samego początku ;)

Awatar użytkownika
Wiewior-lbn
Chuck Norris
Posty: 484

Post autor: Wiewior-lbn »

witam
zastanawiam się nad kupnem battalionu , ale czy niedługo nie wychodzi nowa edycja?? i czy wyjdą wtedy nowe clanraty ??

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

tego ci nikt nie powie, są plotki i spekulacje, ale na razie nic pewnego nie wiadomo

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

W army booku piszą, że Gigantyczne szczury są wielkości wilka. Czy to jest solidna podstawa do argumentacji, że Jezzaile mogą nad nimi strzelać?

Kto jeszcze oprócz mnie uważa za największy idiotyzm system rozdzielania ran w zasadzie Life Is Cheap, w której jest taka sama szansa na trafienie jeźdźca na koniu i małego szczurka?

Przygotowuję swoją pierwszą rozpę skavenami na 500pkt. i chcę zrobić taki myk:

Jezzaile stoją na górce, przed nimi Rat Swarmy, Jezzaile strzelają ponad nimi. Na flankach Clanraty z Cheiftainem , a z drugiej strony Slavesi. Kiedy przeciwnik będzie chciał zaatakować Jezzaili zaszarżuje najpierw Swarmy, w których ugrzęźnie. Z flanki dobiję Slavami, Clanratami w tym czasie pobiegnę na tyły przeciwnika, a Jezzailami postrzelam do jednostek w walce wręcz.

Myślę, że to może działać. Zastanawiam się tylko jakie dobrać proporcje. Ile ma być Jezzaili, ile "mięcha", a ile Clanratów? Jakiego bohatera opłaca się brać i w jakie ulepszenia jednotek?

To będzie oczywiście rozpiska na grę typu Border Patrol.

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

W army booku piszą, że Gigantyczne szczury są wielkości wilka. Czy to jest solidna podstawa do argumentacji, że Jezzaile mogą nad nimi strzelać?

Kto jeszcze oprócz mnie uważa za największy idiotyzm system rozdzielania ran w zasadzie Life Is Cheap, w której jest taka sama szansa na trafienie jeźdźca na koniu i małego szczurka?

Przygotowuję swoją pierwszą rozpę skavenami na 500pkt. i chcę zrobić taki myk:

Jezzaile stoją na górce, przed nimi Rat Swarmy, Jezzaile strzelają ponad nimi. Na flankach Clanraty z Cheiftainem , a z drugiej strony Slavesi. Kiedy przeciwnik będzie chciał zaatakować Jezzaili zaszarżuje najpierw Swarmy, w których ugrzęźnie. Z flanki dobiję Slavami, Clanratami w tym czasie pobiegnę na tyły przeciwnika, a Jezzailami postrzelam do jednostek w walce wręcz.

Myślę, że to może działać. Zastanawiam się tylko jakie dobrać proporcje. Ile ma być Jezzaili, ile "mięcha", a ile Clanratów? Jakiego bohatera opłaca się brać i w jakie ulepszenia jednotek?

To będzie oczywiście rozpiska na grę typu Border Patrol.

I jeszcze jedno pytanie: Co przydaje się na orków i gobliny? O Jezzailach myślałem raczej w kontekście rozpy przeciwpancernej, wydaje mi się, że przeciw o&g latarka daje radę, co Wy na to?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

MarsnTwix pisze:W army booku piszą, że Gigantyczne szczury są wielkości wilka. Czy to jest solidna podstawa do argumentacji, że Jezzaile mogą nad nimi strzelać?
Nie

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

MarsnTwix pisze: Jezzaile stoją na górce, przed nimi Rat Swarmy, Jezzaile strzelają ponad nimi. Na flankach Clanraty z Cheiftainem , a z drugiej strony Slavesi. Kiedy przeciwnik będzie chciał zaatakować Jezzaili zaszarżuje najpierw Swarmy, w których ugrzęźnie. Z flanki dobiję Slavami, Clanratami w tym czasie pobiegnę na tyły przeciwnika, a Jezzailami postrzelam do jednostek w walce wręcz.

Myślę, że to może działać. Zastanawiam się tylko jakie dobrać proporcje. Ile ma być Jezzaili, ile "mięcha", a ile Clanratów? Jakiego bohatera opłaca się brać i w jakie ulepszenia jednotek?
tu jest luka w twoim planie - w swarmach sie nie grzeznie niestety... chyba ze wezmiesz z 5 baz :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

tu jest luka w twoim planie - w swarmach sie nie grzeznie niestety... chyba ze wezmiesz z 5 baz Wink
Uuu, z moich kalkulacji wynika, że to jakieś 45*5 = 225 pkt. czyli prawie połowa punktów na moją rozpę...

Ktoś ma jakieś inne pomysły czym zasłonić Jezzaili ale tak żeby postrzelali?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

jak stoją na górce to postaw przed nimi klocek jakiś zwykły (byle nie slave'ów)
Obrazek

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1722
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Najlepiej pod kątem, by oddzział szarżujący w ten klocek nie wleciał później w jezzaile.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Nie mam dostępu do podręcznika szczurków, więc się zapytam:

Na jakich zasadach strzela Jezzail? W sensie jakie przebicie, siła, autohity itp.??
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

s6 armur piercing 36" zasiegu move or fire

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

BS3, magiczne ataki jeszcze :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Cerb
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 35
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Cerb »

do tego za kazda jedynke wyrzucona na trafienie rzucasz D6. Na 2-6 nic ale na 1 ekipa sama sie postrzelila swoja bronia. (czyli trafienie z S6 AP)

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Gobos pisze:BS3, magiczne ataki jeszcze :wink:
oj tam bs ;) to pewnie na pga byla wazna specyfikacja jezzaila ;)
zreszta juz widze eflowe jezzaile z bs6 ;) tudziez inne fajne jezzaile :D

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

swoja droga, warto by uscislic kwestie PGA'owego jezzaila a tombkingowe arrows of asp (czy jak tam)... :D
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

ODPOWIEDZ