Krasnale w dzisiejszych czasach... 8 ed.

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

potwierdzam...
raz też tak miałem...tzn wjechało stado wraithów z banshee w slayerów...z moim dużym slayerem...który się tylko oblizał :D
bo miał d6 woundów na magicznej kosale :D

co nie zmienia faktu że wraithy i banshee to syf jakich mało :(

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

hmm rozumiem że deklarowałeś że po jednym ciosie we wraitha było, aby nabić im po dwie ranki? jak dla mnie użyłeś średniej runy do ich zabijania. Na te plewki wystarczy - jak dla mnie - +1a,s,hit. Pewnie miałeś s5 k k6ran i może ogniste?:P chciałbym w sumie zobaczyć minę drzewca który walczy z krasiem który ma siłę 2x vs t>5, do tego k6 ran i ogniste - jeśli takie combo możliwe (ale chyba 5pkt zabraknie).

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

cóż...nie wiedziałem z kim będę grał... :D

koszt kombinacji:

r.of might 2xS= 25 pts
r. of smiting = d6 wounds, 70 pts
r. of burning= 5 pts

tak, przypalić drzewca można :D
i taka kombinacja jest możliwa...

a takim gościem...wbiłem w challengu grallowi 6 ran...i lanca gralli trzymana przez jednego Demoniarza musiała się breakować...niestety zdali :(

a mina gracza WE...cóż... powiem tak: blady, bardzo blady

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Witam,
Ja mam pytanko do Długobrodej Braci odnośnie jednego cholernego bohatera DE Shadowblade'a, mastera assassinów. Jak sobie z tym dziadem poradzić na niewielką ilość pkt ? Ostatnio na bitewce na 1500pkt ubił mi 3 machiny i generała na dokładkę :/ (rzecz jasna nie byłem przygotowany na spotkanie z takim kolesiem ale trzeba było próbować ocalić drogocenne machiny). Od tego czasu ślęcze nad podręcznikiem i próbuje wymyśleć jakiegoś oposita na tego gnojka ale jest ciężko. Macie może jakieś pomysły ?

Khazad ai menu !!

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

Koleś wystawił special charactera w bitwie na 1500 pts ? Wałują Ciebie bratku oj wałują...

Wystaw White Dwarfa niesionego przez Gotreka i Bugmana (1000 pts) i jakieś plewy. To powinno oduczyć Twojego przeciwnika takich zagrywek...

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

albo wystaw thoreka na kowadle:D z tym ze zwaluj go ze mozesz walic w pojedyncze modele:D i bedzie dostawal 2k6 w k3 oddzialy jak zanim podejdzie to go powinno juz nie byc:D
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

grrr , nie ma żadnego wałowania, co to za rady w ogóle?

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Grazbird - a gdzie jest zapis że nie można special charaterow w bitwach na 1500 wystawiac?
Jeżeli ten assasyn nie zabiera slota lorda to wszystko było zgodnie z zaadami. Jeśli zabiera to wałek rzeczywiście był.

Ogólnie takich typów to jedynie można złamac CRem i przy farcie zagonic... bo raczej samopas na ostrzał go nie wystawi koleś.
Ewentualnie zrobic pułpake z wybuchajacej balisty skoro tak bardzo lubi nim machinki niszczyc :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

przepraszam za te rady z wałowaniem. A ustawialiscie sie przed bitwa na special bohaterow? bo jak nie to to jednak jest troche walowanie. Bo nie wydaje mi sie ze jak gdyby grali na 2000pkt to jakby mial white dwarfa to by sie to przeciwnikowi spodobało...
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

właśnie o to mi chodzi,jeśli się nie ustawiali na special characterów to było średnio legalne..

Rakso, Supeł- przepisowo macie rację. oczywiście :D , jeśli była umowa na speciali...

bo jeśli nie było umowy na speciali to.... :D

może po prostu kolega opisze nam jak było i czy się umawiali....a później albo powiemy że był wałek albo koledzy Supeł i Rakso zjedzą mnie żywcem :D

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

Ogólnie nie uzgadnialiśmy wystawiania special charakterów ale też nie uzgadnialiśmy ich "nie wystawiania" :> czyli w/g mnie nie było wałowania bo mieślił sie gnojek w punktach i zasadach.

Jeśli mam go gonić to ciężko to widze, wiecznie mam pecha w gonieniu :|, a z balistą to niezła myśl, przemyśle to.

Pozwole sobie przy okazji zadać jeszcze jedno pytanie o zasady White Dwarfa i Gotreka, gdzie takowe można znaleźć i czy to "legalne" zasady (tzn. zatwierdzone przez GW)? Posiadam oczywiście AB krasiowe i RB i nigdzie nie widziałem tych charakterów.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

a masz army bulidera? jezeli tak to wez w opcje o tam special characters i masz przy nim troche zasad do niego a gdzie inndziej powiny tez byc opisane.
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Bandit
Wałkarz
Posty: 69
Lokalizacja: Karaz-a-Karak chociaż częściej Będzin

Post autor: Bandit »

A no tak, rzeczywiście są tam umieszczeni, poprostu nie biore buildera za pewnik bo jest w nim troche błędów, wole nad AB posiedzieć.

Co do kwestii anty hero na tego kolesia od DE to dalej nie widzę żadnego oposita na mniejsze punkty (1500 i mniej).

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

Bandit pisze:Pozwole sobie przy okazji zadać jeszcze jedno pytanie o zasady White Dwarfa i Gotreka, gdzie takowe można znaleźć i czy to "legalne" zasady (tzn. zatwierdzone przez GW)? Posiadam oczywiście AB krasiowe i RB i nigdzie nie widziałem tych charakterów.
White Dwarf No. 330 June 2007
na stronach 66-67 masz pełny opis.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

może i nie uzgadnialiście ale dla mnie to takie średnio uczciwe..

Shadowblade na pewno nie łyka slotu lorda ?

Awatar użytkownika
Kris
Oszukista
Posty: 780
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Kris »

Ogólnie nie uzgadnialiśmy wystawiania special charakterów
Obowiąuje zasada (ogólnopolska) że się speciali nie wystawia, chyba że uzgodniono inaczej - bo to może potwornie namieszać, wię postępowanie kolegi jest conajmniej nietaktowne

Ale shadowblade JEST LORDEM KTÓRY KOSZTUJE 360PKT.!!!!!
Takiego wała w życiu nie widziałem!!! Ja bym kolegę wykastrował
Chieftain (Skaven Hero - 45pkt.) Toughness: 4
Goblin Big Boss (Goblin Hero - 35pkt.) Toughness: 4
Elf Prince (High Elf Lord - 150pkt.) Toughness: 3
I gdzie tu sprawiedliwość na świecie :?:

Awatar użytkownika
olo1
Mudżahedin
Posty: 260

Post autor: olo1 »

Kris pisze:
Ogólnie nie uzgadnialiśmy wystawiania special charakterów
Obowiąuje zasada (ogólnopolska) że się speciali nie wystawia, chyba że uzgodniono inaczej - bo to może potwornie namieszać, wię postępowanie kolegi jest conajmniej nietaktowne

Ale shadowblade JEST LORDEM KTÓRY KOSZTUJE 360PKT.!!!!!
Takiego wała w życiu nie widziałem!!! Ja bym kolegę wykastrował
Shadowblade zajmuje slot hero :wink:

kędzi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: kędzi »

Kolejnym niezaprzeczalnym faktem jest to ze krasie sa na 6 edycji z 2 specjalami, twoj kolega z ok 5,6.
Od zawsze istniala umowa wystawiania specjali.Zgoda obu stron to umozliwiala.Ty pewnie nawet nie pomyslales o tym by jakiegos wystawic, on wykorzystal swoj nowy 7-o edycyjny podrecznik.

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

dałes sie troche zwałowac ale zdarza sie tylko weź z nim pogadaj na ten temat!!!!!!!!!!!
Shinue pisze:
White Dwarf No. 330 June 2007
na stronach 66-67 masz pełny opis.

mozna gdzies jeszcze dostac tego white dwarfa ten numer?
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Shinue
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6756
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Shinue »

czatuj na allegro albo poszukaj po sklepach. czasem maja stare numery.

a jak to nie da rady, to napisz do mnie na priva ;)
Obrazek

ODPOWIEDZ