CS by Furion ODSŁONA DRUGA

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

@Wszelkie CS dodatnie / ujemne nie spełniają swojego założenia, ponieważ z armii wypadają śmieci, a nie jednostki stanowiące siłę. Bardziej obrazowo: gracz VC najpewniej wywali 1xpsy i oddzial batów niż drakenhoff banner.

@Co do cięcia różnorodności
Armie na turniejach NIE SĄ różnorodne. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, to chyba dawno nie był na masterze ;-) JEŻELI CS zmieni cokolwiek w tej kwestii, to tylko na plus. Nie martwcie się o różnorodność ;-)

@Po to kupowalem taka armie żeby grać na zasadach o ktorych czytalem.

Rozumiem ideę grania na samym nurglu. Pod ten CS jest to możliwe. Nie jestem pewien czy ta kombinacja traci czy zyskuje w świetle innych armii.

Należy pamiętać, że CS był robiony z myślą o grze turniejowej. Zmienianie kompozycji demonów z powodu wyjątków - niestety nie jest najlepszym pomysłem...

@Zmiany w CSie.

Propozycje Thuriona, z następującymi modyfikacjami:

Book of Hoeth zajmuje slot Rare
Kombinacja Book of Hoeth i Banner of Sorcery zajmuje slot Special.

U WE - wracamy do 2+2. Przynajmniej do PGA ta kwestia się nie zmieni.

Czekam na dalsze sugestie. Pozdrawiam,
Furion

EDIT: Przepraszam za mój przedostatni post. Nie był to odpowiedni ton do czegokolwiek, a zwłaszcza do obrony swoich racji.

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

kolejna porcja zmian.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

- Star Dragon zajmuje dodatkowo 2 Sloty Special i slot Rare (czyli w sumie 1 hero, 2 Special, 2 rare)

w jaki sposób to ma wpłynąc na rozpiske na smoku ?
nie będzie rozpisek na smoku :)

srsly co zamierzasz osiąnąc blokując 2 sloty spec?
jaką to jednostke ucinasz? scouta fasta czy klocek swordmasterów?
uber przegięte rzeczy ofcourse


niech jakiś kompetentny HE się tu wypowie bo może ja nie mam uznania w oczach Furiona jako gracz :) ale sytłacja w której zostają nam
4 sloty spec i 2 sloty rare za same wystawienie smoka uważam za co najmniej dziwną .

mam rozumiec że smok za pierdyliard punktów który tym się różni od innych że ma +1 do niektórych statów jest wart 2 sloty specjal i slot rare więcej niż inne?

najważniejsze oddziały (duże klocki piechoty/oddziały uderzeniowe DP) zostają w rospie bez zmian , gracz jest zmuszony wywalic wsparcie i pozostaje mu gra na smoku z hordą łuczników /spearelfów


jeszcze inaczej :
HE nie mają sensownych corów na ktorych można oprzec rozpiskę !
cięcie specjali to jak cięcie corów w innych armiach!
cięcie corów za wzięcie smoka osłabia i tak niezbyt silny ofens i przekreśla jego sens bardziej opłaca się grac na magii wtedy i klockach piechoty bo to jest cięte jedynie magią euro.
czy to mocniejsza opcja? tak mi się wydaję.

:)

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

kiedy ostateczny kształt tego CSa i jakie zasady na PGA będą, bo mniemam, że tam chcecie ten CS sprawdzać, a ja chciałbym jakąś rozpę sobie złożyć
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

a moze by tak zrobic ze wystawienie smoka (star) w HE zamiast blokowac specjal bedzie zmuszalo do systawienia dodatkowego (albo 2) corow? w sumie nie wiem jak to wyjdzie w praniu ale to taki luzny pomysl
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

no cokolwiek , bo blokowanie scoutów i fastów jest bez sensu

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Czy ja dobrze widze czy nadal bedą 2 tanki na stole?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

RARE:
- Zakaz dublowania

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

A no tak sory :oops:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Jasiuuu pisze: ale sytłacja w której zostają nam
4 sloty spec i 2 sloty rare za same wystawienie smoka uważam za co najmniej dziwną .

mam rozumiec że smok za pierdyliard punktów który tym się różni od innych że ma +1 do niektórych statów jest wart 2 sloty specjal i slot rare więcej niż inne?
Ja gram HE :D :-) Na Star Dragonie :-)

Patrzyłem na to w taki sposób: "normalny" smok zajmuje polowe slotów rare. Smok podrasowany będzie zajmować coś więcej.

Odpuszczę jeden special ;-) Może faktycznie troszkę przesadziłem.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

nie uwazasz, ze dwoch assasinow nie zajmujacych slotow to dosc swobodna sprawa w tak restrykcyjnym csie?

moze niech pierwszy bedzie darmowy a nastepny niech juz zjada jakis slot?

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Brawo, brawo, panie Jasiu, a ja dalej nie wiem co takiego przegiętego jest w palanquinie Nurgla czy dysku Tzeentcha że mogę mieć tylko jednego w armii. :P
Furion pisze:@Należy pamiętać, że CS był robiony z myślą o grze turniejowej. Zmienianie kompozycji demonów z powodu wyjątków - niestety nie jest najlepszym pomysłem...
Ale można kilka cięć napisać inaczej, zeby nie biło w ogół, tylko celniej w problemy - jak proponują w swoich propozycjach Shino i Barbarossa.
Furion pisze: @Nie martwcie się o różnorodność ;-)
Martwimy się, co pokazało już kilka osób, o autorytecie chyba nieco większym niż KrzysiekW.
Furion pisze:Armie na turniejach NIE SĄ różnorodne. Jeśli ktoś twierdzi, że jest inaczej, to chyba dawno nie był na masterze ;)
You made my day with this one. :)
Twierdzę że jest inaczej, nie byłem na masterze, ale nie wiem czemu w to plączesz wszystkie turnieje. :) Pisz sobie o masterach skoro już używasz takiej argumentacji, lokali w to nie mieszaj, bo tych na które jeżdżę już same demony zwykle są różnorodne.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

No to w takich turniejach niech orgowie nie stosują tego CSa...
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

Pięknie ładnie, ale co jeśli wejdzie w takim kształcie jako "restricted" i przyjmie się jak "limited"? Nie uśmiecha mi się taka perspektywa.
Żeby nie było wątpliwości - za ograniczeniami jestem, natomiast nie w tym kształcie.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Z tego co pamietam to ma byc to opcja alternatywna dla limited, nie ma go zastepowac. Bedzie wiec wybor. Dla masterow moze byc to potrzebne, dla lokali niekoniecznie - zalezy od srodowiska graczy.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

To chyba nawet nie ma być alternatywą, raczej równolegle.
Ograniczenia (czy to na masterach czy na lokalach) są potrzebne, skoro sami gracze nie umią tego zrobić ;). Limited się przyjęło, to i restricted się przyjmie. Myślę, że środowisko graczy też czuje taką potrzebę. Ale obawiam się, że wejdzie w takim kształcie, który mnie nie odpowiada. Bardziej odpowiada mi propozycja Shino czy Barbarossy (na zasadzie bijemy w same przegięcia, ingerując w booki, ew. ulepszamy ewindentne babole).

Awatar użytkownika
Piotr P.
Falubaz
Posty: 1389
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Piotr P. »

Furion pisze:
- jednostki Core (niekoniecznie Rank&File) uznajemy za różne, gdy:
  • upgrade'ujemy ich na Scoutów
  • upgrade'ujemy ich na Chosen'ów
  • upgrade'ujemy ich na Tunelling Team (bądź podobny upgrade)
Czy w przypadku bretońskich łuczników oddział rank&file i oddział w skirmiszu są traktowane jako różne czy takie same?
Skupuje 5 edycyjne modele Bretończyków.

_reszka
Chuck Norris
Posty: 556

Post autor: _reszka »

Ogre Kingdoms
- Ogrów nie dotyczą żadne ograniczenia restrykcyjne, za wyjątkiem magii
Dziękuję.

Właśnie miałem to podnieść.

DoW podobnie, rozważ, czy nie zrobić tego samego dla bestii.

Mam nikłe doświadczenie (ogry) ale dzięki, że ominąłeś problem, który spodziewałem się zobaczyć od jakiegoś czasu, tj. dopakowywania oddziałów "na siłę". Na naszym, ogrzym przykładzie, pomysłów w stylu - trapersi nie uzależnieni od ogrów, bucher i hunter mogą być generałami itp. oglądać nie chcę.

pozdrawiam /CS mi się podoba, ale mam za małe doświadczenie,żeby moja opinia się liczyła/

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Green Knight pisze: Czy w przypadku bretońskich łuczników oddział rank&file i oddział w skirmiszu są traktowane jako różne czy takie same?
Jak na razie jako te same. Nie widzę jednak przeciwskazań żeby to zmienić... pomyślę nad tym.
KrzysiekW pisze:(na zasadzie bijemy w same przegięcia, ingerując w booki, ew. ulepszamy ewindentne babole).
Oj, absolutnie się z takim zapisem nie zgadzam. Ingerowanie w booki powinno być w jak najmniejszym stopniu. Jedyne w co bym zaingerował, to recast (choć i to niekoniecznie) oraz 5ciu w herdzie. O tym ostatnim się zastanawiam.
Brawo, brawo, panie Jasiu, a ja dalej nie wiem co takiego przegiętego jest w palanquinie Nurgla czy dysku Tzeentcha że mogę mieć tylko jednego w armii.
6 ataków z posion oi jakiś armour save za 50 pts? To bardzo dobry deal :-) 1 dobry deal wystarczy.
Dyski Tzeencha nie są chyba używane, więc...
Shino pisze:nie uwazasz, ze dwoch assasinow nie zajmujacych slotow to dosc swobodna sprawa w tak restrykcyjnym csie?

moze niech pierwszy bedzie darmowy a nastepny niech juz zjada jakis slot?
Dobry pomysł.

Kolejne zmiany dodane. Czekam na więcej cennych uwag.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Pendant of Khaeleth zajmuje slot Rare !?

To dość ostre mym zdaniem
Bohatera z ty m itemem można bardzo łatwo zaciukać jakimikolwiek strzelcami o malej sile .. to wciąż T3 Elf.
Co WE udowodniły ostatnio na POLCONIE ;(

To nie jest przedmiot który przeważą szale zwycięstwa .. lub jest upierdliwy jak Altar czy kowadło które mogą zrobić o wiele więcej zamieszania.
Np: bohater na lataczu wciąż jest złamywany, zawsze można bić po czymkolwiek innym .. w ostateczności ignorować go itd


Ja postuluje za slotem Special

ODPOWIEDZ