CS by Furion ODSŁONA DRUGA

Wszystko to, co nie pasuje nigdzie indziej.

Moderatorzy: Fluffy, JarekK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Morgon82 pisze: Furion: powaznie sie zastanawiam czy czytasz moje posty ze zrozumieniem... Napisalem jak krowie na rowie ze jak wystawiasz drakenhoffa to nie wystawisz wraithow bo one tez zabieraja przeciez slot hero a takowego wolnego juz wtedy nie ma! To moze przeczytasz jeszcze raz?
Nie ma powodu , żebyś był niemiły. Nie doczytałem.

Lord+Drakenhoff + 2xrare? no wai anywai.

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

oj furion porob sobie symulacje przeciez setki ich porobiles i odtworz rozpiski standardowe na te pkt i sam sobie odpowiesz co WE traca...

standardowo traca dublowanie erki, jeden podwojny slot specjala i 3+2 a nie np 3+3 czy 4+3 wiec prosze nie gadaj mi co trace...
co traca skaveny? chyba troche magie i jednego cannona... bo seer warlok warlok i bsb to tez taki standardzik...
co traca dwarfy? jedne organy i troche podwyzszony koszt kowadla ale jak masz na lordzie klepaczu to tylko te organy...
dalej pisac?

wzgledem jakiej armii zyskuje? wzgledem VC, demonow czy imperium? jesli wobec nich to chyba o to chodzilo w CS-ie zeby wlasnie zyskac wobec jednych przy innych stracic nie?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Furion pisze: @Leśne elfy
Co elfy tracą na ten CS?
Czy Elfy tracą czy zyskują względem innych armii?
Co tracą ?? No właśnie, przy tym co jest aktualnie, to tracą wszsytkie swoje atuty, czyli dobre wsparcie strzeleckie, tracą różnorodność, wspomniałem też o tym, że składanie rozpiski na punkty rzędu 2300 to obecnie branie gówienek zapychających punkty a nic nie robiących. Nie no - klocki po 16 łuków to zajefajny pomysł - może jeszcze sztandarek ??

8 Dryads @ 96 Pts
8 Dryads @ 96 Pts

10 Glade Guard @ 126 Pts
Longbow; Musician
10 Glade Guard @ 126 Pts
Longbow; Musician

5 Glade Riders @ 129 Pts
Spear; Longbow; Musician

5 Wild Riders @ 148 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician
5 Wild Riders @ 148 Pts
Spear; Light Armour; Standard; Musician

8 Wardancers @ 165 Pts
Champion; Musician

6 Waywatchers @ 144 Pts
1 Treeman @ 285 Pts

Wziąłem nawet treemana jako zapychacz punktów (razem to co widać daje 1463). Jakbym nie chciał brać Drzewca to już wogóle lipa. I powiedz mi Furion co tutaj dorzucić ?? Nie wspominaj mi tylko o wspomnianych przeze mnie wcześniej jednostkach bo są ŻALOWE. Wychodzi na to że mam 800 pkt. na herosów (przy orle to nawet 1000), tylko co tam brać ?? BSB + caddy jakiś i lipa dalej.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Furion pisze:
Morgon82 pisze: Furion: powaznie sie zastanawiam czy czytasz moje posty ze zrozumieniem... Napisalem jak krowie na rowie ze jak wystawiasz drakenhoffa to nie wystawisz wraithow bo one tez zabieraja przeciez slot hero a takowego wolnego juz wtedy nie ma! To moze przeczytasz jeszcze raz?
Nie ma powodu , żebyś był niemiły. Nie doczytałem.

Lord+Drakenhoff + 2xrare? no wai anywai.
Rozumiem ze Twoim zdaniem lord + wampir + drakenhoff + varghulf + black coach jest bardziej giete niz lord + 2 wampiry + drakenhoff ? Czyli nie owijajac w bawelne varghulf jest mocniejszy od wampira bo potege black coacha mozemy sobie podarowac... Czy tak wlasnie uwazasz?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Popieram Scimiego i Pasiaka - próbowałem robić w AB takie rozpy kilka dni temu i efekty były średniawe. Znaczy jasne, że można wystawiać klocek treekinów i chować go do lasu, ale chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Inna rzecz, że w rozpie prezentowanej przez Scimitara dodatkowe driady lub łuki dalej dają te same wnioski, czyli nie ma na co dawać punktów...Tak czy siak jestem za tym CSem, zeby nie było, że walczę o coś i rozmywam :-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

Dobra Furion to moze inaczej. Probuje zrobic rozpe na 2250 pod ten Twoj CS i jest tak:

865 pkt w Lordzie i dwoch wampirach, jeden wampir jest BSB biegacz. Nie uzylem zadnej kombinacji zabierajacej erke wiem mam caly jeden slot rare wciaz wolny i teraz tak:

20 szkieletow FCG War Banner
20 Ghuli (Ghast)
20 Ghuli (Ghast)
20 Grave Guard Great Weapons FCG Banner of Dead Legion
5 wilkow
5 wilkow
4 nietoperze
Varghulf

Zostalo mi 196 pkt do wydania. Casting jest juz 9 wiec Corpse Carty odpadaja. Piechota jest powiekszona do pelnych dwudziestek. Co mam dodac do tej rozpiski? Zaproponuj mi cos sensownego. Bo ja nic takiego nie widze.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

To bierz wraciaki. Albo coacha. I ja bym jeszcze troche nietoperzy wystawil. Albo czysta 6 BK bez sztandaru, do szybkioch kontr. Akurat vc maja co robic z punktami.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

No wlasnie nie moge wziasc drugiej erki bo wg Furiona CSa Lord zabiera slot Rare co jest IMO bez sensu. BK w takiej liczbie sa o kant dupy, sprawdzalem i zjada je praktycznie wszystko. Wiecej nietoperzy nie potrzebuje.

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

To zmniejsz klocki i daj duzych bk.

Awatar użytkownika
Morgon82
Mudżahedin
Posty: 300

Post autor: Morgon82 »

No to zaraz dojdziemy do wniosku ze na tym CSie zawsze slusznym wyborem pozostaje duzy wagon BK, bo jak ktos gra na piechocie to nie za bardzo jest na co wydac punkty poza piatym klockiem piechoty - tragedia. Jak widac to nie jest rozpiska kawaleryjska i wogole BK do niej nie pasuja bo ci mi da samotny oddzial kawalerii z przodu i hordy piechoty daleko z tylu. A jak beda czekac na piechote to zostana wystrzelani bo sa bez drakenhoffa. Nigdy nie gram na kawalerii i nie chce na niej grac, a ten CS zaczyna mnie do tego zmuszac bo obcinany jest drugi slot rare w ktory zawsze wchodzil Black Coach. I to jest niefajne. A jak pisze zeby BSB z Drakenhoffem zabieral dwa sloty Hero zeby nie bylo ze wraithy i Drakenhoff sa jdnoczesnie na stole to on uwaza ze to przegiecie zeby wziasc dwie erki, a co takiego jest przegietego w tym Coachu ktorego zabrania mi wziasc.

Zreszta ide o zaklad ze jak ktos by na mojej propozycji wystawil Drakenhoffa to i tak drugiej erki nie wezmie bo ludzi grajacych na Coachu albo Blood Knightach mozna policzyc na palcach jednej reki. Co najwyzej wezmie sobie skulla+helm, ale na Euro to Skull juz nie jest taki giety, szczegolnie na nowym euro gdzie posiadanie takiego przedmiotu dodatkowo zmniejsza o jeden ilosc kosci magii jaka mozna uzywac czyli nagle z 9 robi nam sie 8, a wampiry na 8 kosciach magii za duzo nie stworza.

Awatar użytkownika
swieta_barbara
habydysz
Posty: 14642
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: swieta_barbara »

No to cisnij drugi regiment wightow. Zreszta Twoje uwagi taktyczne to tez sprawdzalem i 6 bk swietnie mi sie sprawdza.

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

swieta_barbara pisze:No to cisnij drugi regiment wightow. Zreszta Twoje uwagi taktyczne to tez sprawdzalem i 6 bk swietnie mi sie sprawdza.
6 BK jest do dupy i sie nie sprawdza. Wielokrotnie przez roznych graczy testowane.
VC nie mogą dublowac special, wiec drugich wightow sie nie wrzuci.

Fakt, ze przy tych ograniczeniach vampom ciezko cos zlozyc. Da sie, ale na roznorodnosc to bym nie liczyl.

Moja rozpa na Poznan narazie zapowiada sie:

Vampire Lord
(Master of Black Arts, Dark Acolyte, Avatar of Death, Flayed Hauberk, Black Periapt, Dispel Scorll, Helm of Commandment)

Vampire BSB
2x DS
Ghoulkin
Dread Knight

3x 20 Ghouls (ghast)

20 Grave Guard (FCG, Hellfire Banner)
14 BK (Champ, stand - Warbanner)
4 Fellbats

5 Wraiths+ Banshee

Szybkie, twarde, max magii, max obrony magicznej. Przegiete ? Chyba nie, ale da sie pograc.

Nie ma regeneracji ! :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5711
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Morgon82 pisze:No to zaraz dojdziemy do wniosku ze na tym CSie zawsze slusznym wyborem pozostaje duzy wagon BK, bo jak ktos gra na piechocie to nie za bardzo jest na co wydac punkty poza piatym klockiem piechoty - tragedia. Jak widac to nie jest rozpiska kawaleryjska i wogole BK do niej nie pasuja bo ci mi da samotny oddzial kawalerii z przodu i hordy piechoty daleko z tylu. A jak beda czekac na piechote to zostana wystrzelani bo sa bez drakenhoffa. Nigdy nie gram na kawalerii i nie chce na niej grac, a ten CS zaczyna mnie do tego zmuszac bo obcinany jest drugi slot rare w ktory zawsze wchodzil Black Coach. I to jest niefajne. A jak pisze zeby BSB z Drakenhoffem zabieral dwa sloty Hero zeby nie bylo ze wraithy i Drakenhoff sa jdnoczesnie na stole to on uwaza ze to przegiecie zeby wziasc dwie erki, a co takiego jest przegietego w tym Coachu ktorego zabrania mi wziasc.
Nie bede skladal za Ciebie rozpisek. Jezeli zostaja Ci punkty to ciesz sie - mi zawsze ich brakowalo :-)

Black Coach nie jest plewny, tylko rzadko wystawiany, a to 2 rozne sprawy.
Zreszta ide o zaklad ze jak ktos by na mojej propozycji wystawil Drakenhoffa to i tak drugiej erki nie wezmie bo ludzi grajacych na Coachu albo Blood Knightach mozna policzyc na palcach jednej reki. Co najwyzej wezmie sobie skulla+helm, ale na Euro to Skull juz nie jest taki giety, szczegolnie na nowym euro gdzie posiadanie takiego przedmiotu dodatkowo zmniejsza o jeden ilosc kosci magii jaka mozna uzywac czyli nagle z 9 robi nam sie 8, a wampiry na 8 kosciach magii za duzo nie stworza.
To nie jest żadne "nowe euro" kości masz 9 i tyle.

Tzw. "nowe euro" to cos, nad czym kmini Barbarossa i kilku innych dobrych graczy z roznych krajow. Z tego co mi wiadomo, to oni nic nie ustalają, tylko tworza projekt, a ten dopiero pojdzie pod glosowanie i jak bedzie dobry, to zapewne przejdzie.

"Nowego Euro" na chwile obecna jeszcze nie ma. Bedzie w lutym.

Awatar użytkownika
SoCiu
Wodzirej
Posty: 733
Lokalizacja: Rebelia - Łomianki

Post autor: SoCiu »

Black Coach nie jest plewny, tylko rzadko wystawiany, a to 2 rozne sprawy
Black Coach jest mega plewny.Testowany na 3 turniejach.Ma mało LD więc go banshee ściąga,regimentu sam nie wykręci, ma US4! więc z boku nic nie zrobi.Do tego działa na niego beast więc nie może się ruszać jak takie coś wejdzie.I niby gdzie on jest taki fajny?,przeciwnicy raczej się dziwią że takie coś ktoś wystawi niż się tego boją.
edit:do tego jest rydwanem i zasysa także moje kości które wampirom są mega potrzebne.

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

bigpasiak pisze:oj furion porob sobie symulacje przeciez setki ich porobiles i odtworz rozpiski standardowe na te pkt i sam sobie odpowiesz co WE traca...

co traca skaveny? chyba troche magie i jednego cannona... bo seer warlok warlok i bsb to tez taki standardzik...
jakby WE nic nie tracily, to by znaczylo ze CS jest zle zrobiony :wink: podstawowy blad w waszym rozumowaniu to przekonanie ze wasza przycieta armia bedzie musila stawac naprzeciwko takich rozpisek jakie byly na stole do tej pory... poukladaj rozpiski dla innych armii, i dopiero wtedy konfrontuj je z przycietym potencjalem WE...

przytoczone przez ciebie skaveny traca sporo. wystawienie seera i 2x elektrykow jest troche bez sensu, bo jedna kostka zawsze sie marnuje i nie mozna za bardzo korzystac z tokenow... warlorda+3xelektryk tez sie nie wystawi, wymaksowana magia to bedzie seer+elektryk, czyli jak dobrze pojdzie 2 duze pioruny i storm demon. wiekszosc waznych jednostek WE ma MR, wiec przebije sie jeden piorun (jak wyjdzie, co nie jest oczywiste) ktorego bedziesz skrolowal... czyli masz na luzie 3 tury spokoju. jesli to za malo zeby sobie wypracowac przewage taktyczna, to jestes plewa :wink:
poza tym szczury nie wystawia 2xgutterow i 2x jezzow w specialach, zwlaszcza ze sztormowa zabiera special, ktorych brakowalo juz wczesniej.
w rarach traca latarke, choc w sumie jak dla mnie to zadna strata :D

ale, jak wiadomo po drugiej stronie trawa jest zawsze bardziej zielona :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

źle to zrozumiałeś Gobos - mi nie chodzi, że WE są przycięte, ale chodzi o to, że nie ma jak złożyć rozpiski. Chyba, że grając na 2300 będę wystawiał rozpę na 1800-2000 pkt., ale na to mi nikt nie pozwoli. 2000 pkt. osiągam biorąc takie rzeczy jak treekiny, czy treeman, czyli sztucznie naciągam se punkty - chyba nie o to ma chodzić w tym CSie ?? WE czasem się też gra w ten sposób, że minimalizuję koszty herosów, a za to daję więcej jednostek - tutaj jest to zabijane i uniemożliwiane ze względu na powtórzenia, a raczej ich brak.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Dokładnie jest tak, jak pisze Scimitar. Ciężko złożyć coś sensownego, ale powtarzam to, co już raz napisałem - z trzecimi driadami lub trzecimi łukami wciąż z punktami ciężko. Trudno - trzeba wreszcie ten CS przetestować na paru turniejach i wtedy rozmawiać dalej, bo na sucho to można rozmawiać i rozmawiać.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Błażej
Kretozord
Posty: 1506
Lokalizacja: Gdynia, BWT

Post autor: Błażej »

a może trzeba nacisnąć przycisk (+) przy driadach i skończyc z wystawianiem minimaksów ?

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Nie raz klikam w ten przycisk, ale wybacz chyba nie uważasz, że powinniśmy wystawiać dwudziestki driad...
Ale generalnie skończmy już rozmowę o WE :-) Ten CS przycina możliwości dla rozpisek elfickich i tyle. Trzeba spróbować na tym pograć a potem wrócić do rozmowy.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Błażej pisze:a może trzeba nacisnąć przycisk (+) przy driadach i skończyc z wystawianiem minimaksów ?
To ile tych driad mam wystawić ?? 10 to jeszcze sensowna liczba, ale skirmish w liczbie 15-20 to tutaj raczej nie ma racji bytu, łuki 12+ to też raczej już średnia opłacalność. Ty chyba nie wystawiasz lanc po 15 rycerzy co nie ?? jest granica, gdzie koszt przerasta efektywność
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

ODPOWIEDZ