ChE 2250

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

ChE 2250

Post autor: Jasiuuu »

zgodnie z Furionowym CSem :)

1 Archmage @ 325 Pts
General; Magic Level 3
3xDispel Scroll [60]
Reaver Bow [40]

1 * Noble @ 178 Pts
Halberd; Dragon Armour; Shield; Battle Standard
Helm of Fortune [25]
Amulet of Light [15]
Elf Steed: Barded

10 Archers @ 115 Pts
Longbow; Musician

10 Archers @ 110 Pts
Longbow

6 Dragon Princes @ 215 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
Banner of Ellyrion [15]

6 Dragon Princes @ 220 Pts
Barding; Lance; Dragon Armour; Shield; Standard
War Banner [20]


5 Silver Helms @ 115 Pts
Barding; Lance; Heavy Armour; Shield


15 Swordmasters @ 255 Pts
FCG


15 White Lions @ 280 Pts
FCG
Lion Standard [25]


5 Ellyrian Reavers @ 85 Pts
Spear; Light Armour

1 Great Eagles @ 50 Pts

3 Repeater Bolt Thrower @ 300 Pts


Casting Pool: 5/Dispel Pool: 4

Models in Army: 84

Total Army Cost: 2248

twardochleb
Chuck Norris
Posty: 356

Post autor: twardochleb »

Nie mozesz miec trzech stolcow.

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Jak juz Szymon napisal masz o jednego bolca za dużo.

Magia bez sensu.Rozumiem ze to taki caddy tylko z opcja strzelania.Juz wtedy chyba lepiej 2 małych caddych z 4 DS.

A rozpiska wymaga paru korekt zeby byc dobrą.

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

no to dwa orły i dwa bolce :) a za punkty muzyk i balance dla swordów

rospa jest bardzo dobra ;) pozatym że reavera zmienie na niszczacego scrolla chyba albo na horna i jewel

jest pare sporych różnic między jednym magiem 3lvl a dwoma 1lvl amigo ;)


za 25pkt dostaje Ld9(!) i nawalam chociażby draina z 4ech kostek + cos jeszcze z jewelem

Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

Jasiuuu pisze:no to dwa orły i dwa bolce :) a za punkty muzyk i balance dla swordów

rospa jest bardzo dobra ;) pozatym że reavera zmienie na niszczacego scrolla chyba albo na horna i jewel

jest pare sporych różnic między jednym magiem 3lvl a dwoma 1lvl amigo ;)


za 25pkt dostaje Ld9(!) i nawalam chociażby draina z 4ech kostek + cos jeszcze z jewelem
Jezeli chodzi o Ld.
Dragoni maja i tak ld 9.Swordzi maja balance a jedynie WL moze skorzystaja z wyzszej liderki liderki co przy stubornie i BSB nie jest super wazne.

Magia jak nie rzucisz IF to gowno zrobisz.Ja wole ksiazke. Przeciwko VC jest roznica miedzy drain magiciem na 4 kosciach a drain magiciem na 5 kosciach z duzym prawdopodobienstwem rzucenie IF.

Czasami zaboli brak muzykow na DP. Roza na ten CS jest okay.Jest dobra ale nie wycisnałes z niej ostatnich soków;).

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Twój arcymag to strata punktów :)

ja na tym CS też używam arcy i to jest mój jedyny mag, ale sluży do czarowania, wyglaa on tak:

silver wand
ring of fury
2x scroll
gem of courage jak są punkty

w zestawie BoS gdzieś...

minus jest taki, że jak rzuce 3 power dicy na szmacie to musze zrezygnować z jednej kości bądz bounda, jednak da sie to przeboleć, po malutkich testach jak narazie mag bardzo dobrze czaruje pomimo prawie najmocniejszej ochrony przeciw magi u wroga w postaci 3 scrolli i 4 dd. Od 3-4 tury czary zaczynają wchodzić.

Mam jeszcze dwie wersje tego maga, warte przemyślenia (oczywisćie najwydatniejszy jest tylko jeden mag na ten cs, drugi mag to tylko przy książce ale to jest 145 do tylu z powodu caddego, a wole zainwestować w oddzialy, szczególnie, że używam teraz 20 PG, które zżerają amse punktów) takze te dwie wersje:

3xscroll
seerstaf
gem
BoS

--->standardowa

RoF
jewel of the dusk
2xscroll

bardzo ekonomiczna bo nie ma potrzeby BoS.
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

Kosa: :) to mój jest taki jak twój standardowy tyle że zamiast bounda wole lepszą ochronę magiczną .

nie oszukujmy się szału ten pan nie zrobi , ma w zasadzie tylko osłaniac dupę naszym oddziałom więc niech jak ma to robc niech robi to dobrze imo:)


mag duży i BoS to na ten CS świetne combo ale w tej rospie nie mam zamiaru czarować ,ten mag to poprosut przerośnięty caddy który daje 9ld i rzuca draina / jedynke z metala/ przeżuty /cokolwiek na 4ech kosciach. 4lvl nie daję bo szkoda mi 35pkt za kostkę powera
tym bardziej płacić niemal 100pkt za d3+1 kość powera


Chory: są jeszcze łucznicy ,silvery , fast,orzełek, bolty ;) , bsb może byc gdzieś indziej , balance nie wiem czy dam :) no i brejki normalnie zdają swordzi , więc ten +1LD naprawdę mi się przydaje

z ifką to prawda ale nie do końca, często rzucanie na 4ech skutkuje zrzuceniem scrolla. w końcu scrolle się kończą a kostkami czasem b.ciężko zdispelowac :)

4lvl jest fajny -> więcej kości -> większa szansa ifki

ale też większa szansa miscasata :) z 5ciu to strach troche rzucac czary na jedynym caddim :)
no i nie dostajemy nic do dispela , a założenie rospy jest takie że herosi są ograniczeni do minimum i najbardziej skuteczni w tym co mają robić

z racji tego że herosi w HE to śmiech na sali wole oddziały podpakowac


muzycy potrzebni zawsze ale 10pkt to troszkę sporo a mam muzyków już na piechotach więc w tych najważniejszych combatach muzyk będzie
DP to takie wsparcie raczej , rozkminam zabranie im sztandarów i gołe 6tki pościć



tak czy inaczej muszę jeszcze rospe podkręcić :wink:

Awatar użytkownika
LinuX
Mudżahedin
Posty: 278
Lokalizacja: Pełna Kurwa z krainy winem i wódką płynąca

Post autor: LinuX »

Jasiu żyje w swoim świecie XD
Rozpiska całkiem, całkiem... Może coś tam ugrasz
Wino Wino, Wino do dna...
http://youtube.com/watch?v=7LGFYgh0juQ&feature=related Pełna kurwa!
Shino na turnieju:
-Ile BK?
Ja: 18
-Jest Regenka?
-Nie
-Klimat
XD

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8708
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

aby sprostować ;) dla mnie standardowa wersja arcy HE to ta z seerem i 3 scrolami :P na początku tak się chyba gralo, gdy potem seer przeszedl na malego maga ;) a ochrona taka sama wtedy jest ;)
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

ODPOWIEDZ