Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
viatroof
Chuck Norris
Posty: 382
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: viatroof »

Echhhh....Najszynik Khaeleteh, ward save jest jest proporcjonalnie odwrotny do sily ataku. Juz kojarzysz?

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

acha , dzięki wielkie wiem o co chodzi.
Obrazek

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Zimnokrwisty pisze:Mam takie trochę głupie pytanie :) ale nie mogę się od nikogo dowiedzieć a muszę być pewien

Czym jest Invert Ward i jakie ma zastosowanie no i jego nazwa w polskim AB :D ??
Nazwa w polskim AB: Naszyjnik Khaeleth
Nazwa w angielskim AB: Pendant of Khaeleth

Rewelacyjny przedmiot w atrakcyjnej cenie (choć nie jest bez wady). Wystarczy rzucić na kostce wynik mniejszy lub równy sile ataku, by wybronić ranę. 6 oznacza zawsze niepowodzenie. Efektynie daje więc następującego warda:

przeciw S1 ward 6+
przeciw S2 ward 5+
przeciw S3 ward 4+
przeciw S4 ward 3+
przeciw S5 i większej ward 2+

Wada jest następująca: nie działa na ataki bez podanej siły (np. krzyk Banshee czy niektóre czary. Ta niedoskonałość jest argumentem Gava Thorpe'a (autora AB DE, a więc to on wymyslił ten przedmiot) wobec zarzutów, że ten przedmiot jest przegięty i stanowczo zbyt tani (tak się tłumaczył w jakimś wywiadzie, który czytałem gdzieś w necie).
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Najpierw zdaje się testy na głupotę zimnych ,czy wybiera się błogosławieństwo z kociołka?

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

Blessing jest na samym początku, później deklaracje a potem dopiero głupota

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

Jest tak:
smok DE zionął w marudów konnych a w nich jest heros, teraz on chce wyszarżować i czy musi zdawać liderke na -3, jeśli sam nie dostał rany, czy tylko oddział (który dostał rany z ognia smoka)?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Wracając jeszcze do kwestii destroyera, to co napisał Garg to mix jego zasad z 6 i 7 ed. Obecnie działa tak że nie musisz poświęcać ataków tylko jak trafisz przeciwnika choćby raz to na 4+ niszczysz mu losowy przedmiot magiczny albo kasujesz poziom magii, a następnie normalnie ranisz wszystkimi atakami które trafiły.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

szrederator nie zdał liderki odział? To nie moze szarzowac heros równiez bo on był w tym idziale.

Mike najpierw głupota potem dekralacje zobacz sobie w RB :wink:

Hypnotic hmmm... moze i masz racje zadeka te zasady są nie jasne.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Szrederator
Chuck Norris
Posty: 646
Lokalizacja: Gdańsk-SNOT

Post autor: Szrederator »

thx

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Mam pytań deko... :)

1. Kiedy rozliczamy wynik walki ... czy odrazu po rozliczeniu WW danej tury czy po calej turze... Dylemat powstał w danej sytuacji...

Jednostka korsarzy walczyła wręcz z orkami. od flanki zdeklarowano szarze Night Goblinami ... Walka wręcz ( korsarze z sztandarem szału ) pokonują w walce wręcz ( wynik walki ) orki... te w wyniku zlego rzutu na załamanie uciekają.... Korsarze gonia niestety szarza goblinow trafila by w proznie... Co w takiej sytuacji... Zgodnie z RB testy wykonujemy odrau po zaistnieniu sytuacji a taka jest WW. i teraz nie wiem co powinno sie dziac zgodnie z zasadami turniejow... i czy wogle prawidlowo gonilem i rozliczalem wynik walki... czy poprostu powinienem stac i orki rowniez do kolejnej tury... ?? ( to byla tura przeciwnika... )

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

o0
Walka jest przed deklaracjami szarż, co za tym idzie korsarzy już nie ma w miejscu walki, więc NG nie mogą deklarować szarży jeśli nie widzą.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

1. Faza Rozpaczecia Tury
Na początku tury zasady wzywają czesto gracza do przeprowadzenia testów czy innych czynności. W wiekszości przypadków chodzi o testy Psychologiczne (omówione w dziale psychologia), tuteż czynności wynikający z zasad specjalnych przypisanych określonym rasom, jak zasada Animozje u Orków i Goblinów ( opisana w stosownej Księdze Armii).
2. Faza Ruchu
(...)
a). Deklaracja szarz
b). mobilizacja uciekających odziałów
c). ruchy przymusowe
d). ruchy szarzujących
e). pozostałe ruchy
Mike ale tu chodzi o głupote i tylko uściślam twoją bzdure którą naoisałes.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Oki. Zakładam że koledze który wczoraj ... na 1000 pkt dostał Masakrę... i róznica punktowa wyniosła bagatela ... 900 pkt ( wliczając ćwiartki, sztandary itp... ) to wyjaśnienie starczy... Jednak jeszcze z jednym się kłócił... wiec znow zapytam :D chociaż by nie było dla mnie to jasne...
1. Ostrzał z Kusz Orków Debeściaków.... - wybite potnad 25% oddziału... test i ucieczka..
2. Walka Wiedzmy vs Black Orks.... Blacki dostają w kość i automatem wynik walki i ucieczka... gonię i niedoganiam... ( cóż... )
3. Moja tura.... Blacki ponad 10 cali od Wiedźm ... jednak Debeściaki pod nosem na 4 cale... ( uciekające !! )
4. Deklaruje szarże na Debeściaki...
5. On musi zwiewać...

Pytanie...
1. Ja twierdzę że ucieka na wprost od wiedźm
2. On twierdzi :D ze zachowuje kierunek zwiewania czyli ucieka mi pod nosem... ( 90 stopni :D ) ...

Pytam ponieważ w sumie mnie to rybka ;D wkońcu uciekają... jednak blizej do krawędzi by mieli jak by uciekali od wiedżm :D

Ehh... wiem ze dla niektórych z Was to tępe pytania... jednak dla laików to każde zdanie w RB moze brzmieć jak nasze polskie ustawy czyli tylko władza wie o co biega... a szarak musi liczyć na łaskawe zdanie ustawodawcze :0

Awatar użytkownika
Jasif
Masakrator
Posty: 2979

Post autor: Jasif »

siema
mam pyatnie: czy oplaca sie kupowac czarodziejke na coldzie, czy lepiej(czesciej sie wystawia) na piechote?? z gory dzieki

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

katesh, z tego co wiem to jeśli szarżujesz na uciekający oddział(czyli spanikowany) to odrazu zostaje zniszczony.
Obrazek

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

siema
mam pyatnie: czy oplaca sie kupowac czarodziejke na coldzie, czy lepiej(czesciej sie wystawia) na piechote?? z gory dzieki
Na piechote...na coldzie to albo jezdzi sama i co ture zdaje glupote na 8 zeby w cos szarzowac,albo w oddziale COK i wtedy na 9 ale pcha się do walki niepotrzebnie, bo przeciez od tego COKi są.....

Awatar użytkownika
Mike
Mudżahedin
Posty: 343
Lokalizacja: Bastion

Post autor: Mike »

GarG pisze:Mike ale tu chodzi o głupote i tylko uściślam twoją bzdure którą naoisałes.
A ja odpowiadałem Kateshowi na jego pytanie i co? o0
Masz rację testujesz głupotę przed deklaracjami, to chciałeś usłyszeć? : X

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Pitagoras pisze:katesh, z tego co wiem to jeśli szarżujesz na uciekający oddział(czyli spanikowany) to odrazu zostaje zniszczony.
własnie ( z tego co pamietam.. bo RB mi kolega wziol :D ) to pisze mniej wiecej tak. Że jesli szarzuje na jednostke uciekajacą ta moze ( jak zawsze wykonać reakcję na szarżę ... ) jednak z tym wyjątkiem iż nie moze wykonać trzymać pozycję lub stać i strzelać.. co za tym idzie znów ucieka... Tyle ze nie mam pewnosci co dalej... :) czy scigam i od ktorego momentu ( rzut kolejny na pościg. ) no i kierunek uciekania...

Awatar użytkownika
Toni
Wodzirej
Posty: 705
Lokalizacja: Opole

Post autor: Toni »

jednostka ucieka od szarżującego, lub od oddziału szarżującego który ma większy US - jeśli po kolejnej ucieczce tego oddziału masz zasięg szarży, wtedy rozwalasz automatycznie to co uciekało
Berik ze słowackiego forum, o nowych planach wydawniczych GW pisze:10 plastovych idiotov za 25 libier, to nie je to krasa?

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie o to chodziło. Poprostu zacząłes wprowadzac ludzi w błąd wiec chciałem ich z niego wyprowadzic.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Zablokowany