Games Workshop na skraju bankructwa :)

Dyskusje na dowolne tematy, niekoniecznie związane z tematyką forum. To tutaj można poćwiczyć prawy shiftowy.

Moderatorzy: Heretic, Grolshek, Albo_Albo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Są dwie odpowiedzi:
a) Wielu
b) Niewielu
:wink:

Spoko, rozumiem.

Awatar użytkownika
zaf
Masakrator
Posty: 2653
Lokalizacja: bedzin/k-ce

Post autor: zaf »

Jankiel pisze:
Ty wypowiedź 4 karabinów potraktowałeś poważnie?
Ile użytkowników forum ma pojęcie, czym w istocie są akcje i jak działa giełda?
Szanse na przejecie sporego konsorcjum przy tzw. pospolitym ruszeniu są nikłe wręcz niemożliwe.
druga sprawą ta nieformalna organizacja jest b. słaba poprzez swa różnorodność głosów i bardzo łatwo można ja przegłosować przez akcjonariuszy mających pakiet większościowy
trzecia zasada to ile głosów - tyle pomysłów coś ala Veto, bo trzeba zgody wśród małych akcjonariuszy, żeby przebić choćby jakiś pomysł
Następna sprawa nawet jeśli już sie uda:

najgorsze do przezwyciężenia są akcjonariusze posiadający pakiet kontrolny - dam głowę ze przegłosują każdy projekt.

pomijam że % osób mogących zakupić jakiś pakiet akcji z tego forum firmy GW na którym będzie w tej chwili tracił jest znikomy

Awatar użytkownika
raf
Oszukista
Posty: 852
Lokalizacja: FKCC, sekcja Gdańsk Południe, oddział Zakoniczyn

Post autor: raf »

4 karabiny pisze:
raf pisze: Poza tym co to kurna jest 10%? Taki LOTOS, dla przykładu spadł już prawie 40% w ciągu kilku tygodni...
Nie zapominaj o tym, że kurs akcji GW spada systematycznie od jakichś 4 lat, w ciągu ostatniego miesiąca jak na warunki LSE dość drastycznie. Zresztą to jak pisałem troszkę takie marzenia na fali paniki :)
A GPW myślisz że nie? Kurs LOTOSU, żeby już być przy tym przykładzie rekorodwy powyżej 60 PLN, teraz 19 PLN...

Awatar użytkownika
Shinjitsu
Wałkarz
Posty: 65
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Shinjitsu »

Obecne spadki nie sa az tak duze - w polowie tego roku dolek notowan GW siegnal poziomu okolo 130 GBX - obecnie jest ponad 200 GBX a w najlepszym okresie cena wynosila ponad 800 GBX.

Na przejecie GW nie ma szans gdyz okolo 70% nalezy do kilku funduszy, duzy pakiet ma tez szef GW czyli p. Kirby a wolnym obrocie (free float) nie ma tylu akcji aby zorganizowac wrogie przejecie.

Zgodnie z ostatnim raportem rocznym GW daleko do bankructwa, maja dosc duzo aktywow oraz stosunkowo nieduze zadluzenie.

Mysle ze spolka ma raczej solidne podstawy i nie balbym sie jej upadku lub przejecia

Awatar użytkownika
4 karabiny
Beast from the East
Posty: 1188
Lokalizacja: Moria Green Team

Post autor: 4 karabiny »

I dobrze niech zdycha :) Ja przemieszczam się rowerem :)

Awatar użytkownika
Pawełek
Mudżahedin
Posty: 340
Lokalizacja: Festung Breslau

Post autor: Pawełek »

Jankiel pisze:
Ty wypowiedź 4 karabinów potraktowałeś poważnie?
Ile użytkowników forum ma pojęcie, czym w istocie są akcje i jak działa giełda?
jezu ale smutas! :shock:
:roll:

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Twój stary
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Akcje GW w ciągu trzech lat straciły 70% ceny i firma ma się dobrze, a Wy się jaracie jakimiś marnymi dziesięcioma procentami w okresie, w którym firmy modlą się o zaledwie "dychę".

Spójrzcie:
http://finance.yahoo.com/echarts?s=GAW. ... =undefined
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Włodek
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Ateny V w. (Warszawa)

Post autor: Włodek »

Jak dla mnie, to srogo wygląda. :?

Ja jednak zaczynam się przekonywać do plastików. Wmiare dobry stosunek Wartości do Ceny. :roll:

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

(zobaczyłem awka Włodzimierza i dostałem ostrego rotfla o 5:54 :) )

ODPOWIEDZ