Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Wotan pisze:Jakego kolory płaszcze mają elfy z obsługi bolca zgodnie z wzorem GW?
A to jest coś takiego jak oficjalny wzór GW :roll: . W podręczniku są różne wzory malowania, a każdy maluje jak mu się podoba.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Pytanie z serii piwosze w walce czyli czemu po piwie wojna kończy się w kominku...

Zaczęliśmy grać na 2200 pkt. mięso wystawione itp... pierwsze dymy o fanatyków i harpie...

1. lecę harpaganami na nocne regimenty zielonych maluchów... Zgodnie z opisem fanoli ląduje o 8cali od regimentu 1 z fanolami ... kłótnia i argumentacja.
- Ja uważam że fanole przymusowo wylatują z szeregów. ( A )
- Kolega uważa że nie musi bo jest 8 cali co wychodzi na to że nie musi wywalać... ( B )

Porozumienie ( w miarę... ) i wypuszcza fanoli i gramy dalej....

Sytuacja 2...

Rydwan z orkami atakuje na moje COK z sztandarem ASF.
Tym razem wojna na maxa....

- On twierdzi że rydwan :D masą zawsze uderza pierwszy i dlatego nie ma WS ( weapon skill ) .... i to on atakuje pierwszy....
- Ja twierdzę magia przed fizolem i ALWAYS znaczy zawsze !!
i że WS jego rydwanu to WS jego obsługi... lub jak woli dzików...

Doszło do tego że Orki prawie spłoneły w ogniu kominka... :D czyli pamietać nie gramy po piwie i w pobliżu ogniska... :D

i prosze o komentarz z zasadami... bo ja juz głupieję i odechciewa sie gry !!

Awatar użytkownika
Temple Guard
Falubaz
Posty: 1225
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

Post autor: Temple Guard »

Impact hits rydwanu są nawet przed ASF. Więc najpierw uderza rydwan, potem oddział z ASF.
Gwardia umiera, ale się nie poddaje

www.robinofsherwood.fora.pl - forum o wspaniałym, klimatycznym serialu "Robin z Sherwood" - zapraszam serdecznie!

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Czyli jednostki w szarży są przed ASF ? Niestety nieznalazłem nigdzie dokładnego opisu w RB ani AB.

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

nie jednostki w szarży tylko Impact hity rydwanu ponieważ są na początku fazy combata a dopiero potem jest normalna walka, czyli tak:
impacty -> CoK -> obsługa rydwanu

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Oks thx.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Podstawowa zasada WFB jest taka ze jezeli nie potraficie dojsc do porozumienia bo np. nie mozecie znalezdz czegos w RB albo sytuacja jest niejasna rzucacie kostka. Na 4+ ty masz racje i tyle, zeby bylo sprawiedliwie.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

1. Z tego co mi wiadmo fanatycy zawsze wylatują.

to z 4+ jest nawet opisane z RB :lol2:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Tya :d kostką można by było rzucać :D jednak kolega wolał rzucić armią do kominka niż kostką.... ( armia za 1000pln ) uratowana jednak :D hehe

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Generalnie fanatycy wylatują.

Z rydwanem to jest tak, że najpierw impact hity, potem ASF, potem szarżujący, potem reszta, a potem nieszarżujący z GW bez ASF :roll:
czyli najpierw impacty z rydwanu, potem COKi (rycerze i jaszczurki), potem załoga rydwanu i dziki

Awatar użytkownika
Katesh
Wałkarz
Posty: 56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Katesh »

Sorki za guuuuupie pytanie z ciągu o rydwanie....

ile trafień i ile ran zadaje taki rydwanik ( impact... ) ponieważ sam rydwan nie ma WS ( walki wręcz... ) to nie wiem jak trafia... wiec pewnie tylko rani ale ile ran moze zadać i z jaką siłą ... jakie mody na ochronę... itp.... Pytam bo nie wiem...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Trafiasz automatycznie, ilość impactów to d6+1 (statystyka Ataków rydwanu) z S5 w przypadku DEflickiego rydwanu.
Obrazek

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Normalnie każdy "standardowy rydwan" zadaje D6 hitów automatem + 1 jeżeli ma kosy

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

A save normalnie :P czyli z siły 5 ( -2 do save)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Katesh pisze:Sorki za guuuuupie pytanie z ciągu o rydwanie....
i nie ma głupich pytań :roll:

Awatar użytkownika
robertov
Plewa
Posty: 6
Lokalizacja: Stolica

Post autor: robertov »

witam mam 2 pytania z cyklu poczatkujacych ... ;]

1.czy przeciwnik moze dispellowac czar 0 z listy dark magic ?? czyli te dodatkowe kosci do casta ?

2. Sytuacja jest taka: Odzial warrirow walczy z innymi warriorami za moim oddzialem stoi kolejny moj oddzial np CoK. Moi warriorzy przegrywaja CR i uciekaja. Co teraz sie dzieje ? czy uciekaja przez moich CoK czy zatrzymuja sie przed nimi ? A w przypadku kiedy uciekna za CoK to czy przeciwnik ma szanse taki oddzial przegonic czy zatrzymuje sie 1" od mojego oddzialu czy wpada w Combat z CoK??

Z gory dizekuje i pozdrawiam;]

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

1. moze dispelowac ten czar
2. warriorzy uciekają przez CoK. Nadodatek jesli jest tych warriorów 5 lub wiecej niz 5 to CoK zdają panike. Jeśli przeciwnik rzuci na gonitwe wiecej niz ty to warriorsi zostają wyrznięci i odział przeciwnika wbijaja sie w cok.

Bardzo prosze Pozdrawiam równiez :wink:
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Nieprawda , bo jeśli twój oddział ucieknie za COK , a przeciwnik nie dogoni ich tylko wyrżnie w COK , a więc oodział przeżyje

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

to wcale nie neguje tego co powiedział Garg

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

neguje bo Garg napisał "Jeśli przeciwnik rzuci na gonitwe wiecej niz ty to warriorsi zostają wyrznięci i odział przeciwnika wbijaja sie w cok". Że to i to ,a jest albo wyrżnięcie jeśli twój oddział nie uciekł za COk , albo samo wrycie się w COK , albo w sumie ty jesteś przed COK a on leci tak daleko ,że dolatuje aż do COK . A więc jeśli o to chodziło to przepraszam

pozdro

Zablokowany