DE PGA

Poczytaj jak słaby i dziurawy jest dany pomysł na armię, zanim nie przyniesie on wygranej na następnym masterze.

Moderatorzy: Yudokuno, PAWLAK

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

DE PGA

Post autor: Corvus Albus »

Niestety nie mam pomalowanej armii i wszystkich figurek, ale zrobiłem sobie rozpiskę do gry z ludźmi, którzy się udają na PGA :P taka dość wesoła, pkt nie pamiętam piszę z pamięci, ale mieści się wszystko na 2313

Dreadlord 541 ?
- regeneracja
- odwórcony ward
- S6
- sea dragon cloak
smok

BSB 355 ?
- lanca z KB
- AS +1
mantikora

Assassin 151
- dodatkowa broń
- d3 ataków
- KB

DR z kuszami 110

DR z kuszami 110

DR z kuszami 110

kusznicy 100

kusznicy 100

5 harpi 55

14 BG 277 ?
- ASF
- ring of hotek

1 rydwan 100

6 shades 108
- GW

1 Hydra 175

casting pool 2
dispel pool 2

Wczoraj grałem z DE czarka na smoku, piesza czarka, assassin z lataniem, klocek warriorow, 10 kuszoli, 2 x harpie, 2 x DR, 6 cok z AP, 2 x 6 shades z GW, 2 x RBT. Walka była konkretna i krwawa :D wygrałem 11:9. Na stole został mi smok (z 1 W :P), bez generała , społowieni BSB z mantikorą, polowa kuszników i shades, rydwan. Przeciwnikowi 1 RBT, czarka z klockiem warriorow i polowa kuszników. Zająłem 2 ćwiartki zdobyłem 1 sztandar. Ochrona magiczna jest krucha, ale zabawa z matysią konkretna :D

Mantikora stoi od boku CoKsow, rzut na Ld mówię nie zdaj w końcu świnio XD nie zdała !!! jest hurrraaaa :D !!! wjazd z boku 3 KB 2 nie wysavowane i CoKsy wyparowały :P.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Hotek do BSB na matysi zamiast save 1+. Nie wiem po co Ci taka puszka na smoku skoro i tak wszyscy walą po smoku. Nie lepiej zamienic te kusze na RBT?
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Puszka lord bo ma save tylko na 4+, przy dużej ilości ognistych ataków regen prawie nie istnieje, a odwrócony ward na 5-6 oblewa :P. Nad mantysią i hotekiem pomyślę i to samo RBT, chociaż wolę salwę z 40 pocisków co turę do tego 30 z DRów i 12 z Shades no i rydwan.
Obrazek

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

hotek obowiązkowo , a i RBT na defens ciekawe i chyba konieczne ( znaczy nie bardzo koniecznie ) ale ja tam lubię daleki zasięg

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Tularian pisze:hotek obowiązkowo , a i RBT na defens ciekawe i chyba konieczne ( znaczy nie bardzo koniecznie ) ale ja tam lubię daleki zasięg
Hotek jest tylko na champie BG, rozważam opcję BSB z banner of slaughter do szarż od boku w klocuszki :D na starcie CR 2-4 do tego jakieś rany, jak się uda nic nie odda i klocek "ucieka".
Obrazek

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Jest szansa, że zagram na PGA, ale tym co dam radę pożyczyć, więc oto terrorystyczna lardż targetowa rozpiska for funowa :P

Dreadlord 562?
- bicz S5 z AP 25
- odwórcony ward 35
- enchanted shield 15?
- null talizman 15 (lub crystal of midnight ale na niego pkt nie starczy chyba bo jest za 35?)
- Heavy armor, sea dragon cloak
smok

BSB 355
- lanca z KB
- AS +1
mantikora

Assassin 151
- dodatkowa broń
- d3 ataków
- KB

DR z kuszami 110

DR z kuszami 110

10 kuszoli 100

10 kuszoli 100

5 harpii 55

14 BG 277 ?
- ASF
- ring of hotek

6 shades z GW 108 lub 1 rydwan 100

1 Hydra 175

1 Gigant 205

casting pool 2
dispel pool 2
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

jeśli chcesz takiego monster trucka zrobić to może coś takiego ;) :

Unnamed2313 Pts - Dark Elves Army

1 * Dreadlord @ 564 Pts
General; Sea Dragon Cloak; Shield
Pendant of Khaeleth [35]
Crimson Death [25]
Armour of Eternal Servitude [35]
Black Dragon

1 Master @ 359 Pts
Halberd; Battle Standard
Armour of Darkness [25]
Ring of Hotek [25]
Manticore

1 War Hydra @ 175 Pts

1 War Hydra @ 175 Pts

6 Cold One Knights @ 211 Pts
Standard; Musician
War Banner [25]

6 Cold One Knights @ 211 Pts
Standard; Musician
Banner of Murder [25]

1 Cold One Chariot @ 100 Pts

1 Cold One Chariot @ 100 Pts

5 Dark Riders @ 85 Pts
Spear; Light Armour

5 Dark Riders @ 110 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour

5 Dark Riders @ 110 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour

5 Harpies @ 55 Pts

5 Harpies @ 55 Pts

Casting Pool: 2

Dispel Pool: 2

Models in Army: 49


Total Army Cost: 2310

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Wszystko super extra ale nie mam figurek na PGA a te co mi pożyczą (może) wystarczą na coś takiego. I to jest pod PGA, czyli nie możesz brać dwóch hydr. Czymś takim co podałeś normalnie gram tylko więcej harpii 20, 1 oddział CoKsów 3 rydwany. Hotek na tym masterze może szybko spać AS +1 jedynka metal, do tego frenzy i mogę wpaść w niezłe gówno :P a tak jest 9 ataków z KB na frenzy i ciężką kawe zasysa od boku.
Obrazek

Awatar użytkownika
Vincent
Kradziej
Posty: 978
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Vincent »

[quote="Corvus Albus]Hotek na tym masterze może szybko spać AS +1 jedynka metal[/quote]

po coś masz te dwa DD ;) do tego zawsze może nie wyjść lub wypaść miscast nawet na tych 2 kościach

a co do ograniczeń PGA to wywalasz jedne harpie i dajesz kusze na DR a za hydre giguś

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Zastanawiam, się czy regenka na tym lordzi jest zbędna biorąc pod uwagę że naszyjnik oblewa na 5-6 zawsze, a nóż widelec z działa dostanę :P
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Za giganta albo dwa bolty albo dwa rydwany. Jak dwa bolty to zostaw jednych kuszników. Jak Bolty to najlepiej DR. Assasin? strata punktów do tej rozpiski. Zwieksz Klocek BG do 18. A harpii dałbym 7.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Bolty idą za giganta bo to uda mi się pomalować do PGA. DRów nie wiem ile uda mi się pożyczyć to samo tyczy się BG. Hmm Assassin strata pkt? czemu?
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Bo wiedząc ze tam jest assasin kazdy bedzie unikał tego odziału jak ognia :P Dasz do Shade to zgadnij co sie stanie? Wystrzelają ich ;d Bo pamietaj ze musisz powiedziec przeciwnikowi gdzie jest assasin.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Weźźź, a nie da się ugadać z przeciwnikiem, że zapiszę na kartce gdzie on jest i schowam do pudełka od kostek? :P? :P
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Powiedz mi kto pojdzie na taki układ? Jak moze wiedziec gdzie jest prono-killer?:D A wałowac nie wolno :twisted:

P.S spójrz na moją range
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Unnamed2313 Pts - Dark Elves Army

1 * Dreadlord @ 565/575 Pts
General; Heavy Armour; Sea Dragon Cloak; Shield
Pendant of Khaeleth [35]
Crimson Death [25]
Crystal of Midnight [35] lub lepsza opcja Hydra's Teeth [40]
Black Dragon

1 Master @ 359 Pts
Halberd; Battle Standard
Armour of Darkness [25]
Ring of Hotek [25]
Manticore

5 Dark Riders @ 117 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour; Musican

5 Dark Riders @ 110 Pts
Spear; Rptr Crossbow; Light Armour

10 Crossbowmen @ 110 Pts
Shield

10 Crossbowmen @ 110 Pts
Shield

7 Harpies @ 77 Pts

6 Cold One Knights @ 186 Pts
Standard; Musician

6 Cold One Knights @ 186 Pts
Standard; Musician

6 Shades @ 108 Pts
GW

1 War Hydra @ 175 Pts

2 RBT @ 200 Pts

Total: 2313

To co w DE najlepsze strzelanie w połączeniu z silnym uderzeniem.

Jeżeli zacznę podlecę i wypalę z Hydra's Teeth w najgorsze dla mnie działo lub bolca. Jestem ciekaw jak ten przedmiot się sprawdzi. Ewentualnie by zwiększyć swoją obronę magiczną kryształ i kto wie może jakieś dobre zaklęcie przepadnie przeciwnikowi :>
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

A nie myślales przypadkiem o 3 null talizmanach na Lordzie? ( tak mozna je łączyc z innymi talizmanami i kumulowac do max MR 3)
No bardzo brakuje mi jeszcze jednych DR zamiast tych kuszników. Albo przynajmniej rydwan za nich. ( on tez strzela :lol2: ) A po nim strzelac to raczej nie bedą bo on niby taki wolny jest wiec lepiej strzelac do smoka, mati, hydry albo cok.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Null niby też myślałem nad tym wejdą 2 z tych pkt co mam. Ale ząbki hydry zobaczę może się przydać do zabijania magów w oddziałach. Rydwan hmm no nie wiem, mi zależy na jak największej ilości strzałów :P DRami, aż tak grać nie potrafię, więc pewnie rydwan ewentualnie bym wziął.
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

No własnie twoim zadaniem jest dojsc do przeciwnika i mu przywalic tak by nie wstał.

Wywalasz muzyka z DR i juz masz pts ;) Bo smok od pocisków bardziej boi sie zatrzymania potwora. A to juz na 3 kościach zwykle spokojnie mozna zdispelowac.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No tak, ale dzięki Hydra's Teeth już w pierwszej rundzie mogę się pozbyć jednej maszyny albo maga. Zresztą Jankiel daje radę na 2 DD to ja też :P
Obrazek

ODPOWIEDZ