"Twórczość" moja czyli ork na kiju

Każdy może się pochwalić swoim dziełem i wystawić na pochwały lub krytykę. Oceniają zdobywcy Golden Daemona - przeszli, przyszli i niedoszli.

Moderatorzy: Ziemko, wind_sower

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

"Twórczość" moja czyli ork na kiju

Post autor: Archaon »

Witam wszystkich zainteresowanych.
Zainspirowany zdjęciami domku do gry, które zobaczyłem w jednym z tematów postanowiłem, że i ja coś umieszczę na forum. Nie chciałem jednak tworzyć nowego tematu tylko dla 2 domków dlatego też będę sukcesywnie umieszczał w nim fotki moich prac. Musze jednak uprzedzić, iż maluję figurki raczej z doskoku zatem nie jestem w tym najlepszy. Chciałbym by to co tu będę umieszczał był poddawane ocenie oraz aby pojawiły się również jakieś konstruktywne uwagi. Może dzięki nim zdobędę kiedyś GD. ;)
Chętnie odpowiem na wszystkie ewentualne pytania. Może dzięki temu tematowi nie tylko ja się czegoś nauczę.
Miłego oglądania.
Ostatnio zmieniony 19 sty 2011, o 20:51 przez Archaon, łącznie zmieniany 2 razy.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Na początek wyżej wspomniane domki. Oba zrobiłem na podstawie znalezionych gdzieś w necie planów. Zrobiłem również otoczenie wejścia do kopalni Dwarfów tylko aktualnie nie mogę tego znaleźć. Pewnie umieszczę fotki później.
Domek w stylu miejskim:
Obrazek
Obrazek
domek w stylu wiejskim:
Obrazek
Obrazek
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Nie ma bata, będzie ostrzeżenie jak nie powiesz z czego te domki zrobiłeś i nie podzielisz się planami :D

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Materiały:
Gruby papier typu brystol- najlepiej o grubości 1mm na ściany i dach, piasek na elewację, kominy z rurki po picia i papieru, dachówka z brystolu, kamienie z modeliny, a drewno- to pocięte na odp. Wymiar deski ze skrzynek po owocach (tych małych jak np. po mandarynkach). Wszystko niskim nakładem finansowym.
Plany jak odnajdę to mogę udostępnić- dam znać.

Awatar użytkownika
Sławol
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3876
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Post autor: Sławol »

Bardzo ładne domki!

Podobają mi się dachy (szczególnie pierwszego - niemalże idealny realizm!) i kominy :) Dobra robota, masz dryg do tego i to widać! Czekam na więcej makiet od Ciebie.

Przy tym drugim brakuje mi trochę więcej roślinności - krzewów przy ścianie/kominie, bujniejszej trawy jeszcze, bo sama murawa jest trochę monotonna, ale i tak całość się świetnie prezentuje!

I nie bądź taki skromny - to naprawdę twórczość, a nie "twórczość", zrobiłeś to własnymi rękami =D>
Pozdrawiam
Sławomir Borysowski
Obrazek
Galeria

Awatar użytkownika
Marchon
Wałkarz
Posty: 84
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Marchon »

Jesli chodzi o domki - rewelacja. Nic dodac, nic ująć. Napewno milo sie gra wsród takiej scenerii :) Pozdrawiam i gratuluje.
- Na moim sihillu - warknął Zoltan, obnażając miecz - wyryte jest starodawnymi krasnoludzkimi runami prastare krasnoludzkie zaklęcie(..).
- Ha - zaciekawił się Jaskier, który właśnie zbliżył się do nich. - Więc to są słynne tajne runy krasnoludów? Co głosi ten napis?
- "Na pohybel elfimsynom!"

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Wielkie dzięki za pozytywne opinie.
Poniżej to co znalazłem z kopalni Dwarfow. Jak znajdę narzędzia i wagonik to również umieszczę (aby nie rozwlekać umieszczam tylko zdjęcie frontu a pozostałe fotki jako linki)
Obrazek
http://img505.imageshack.us/img505/9083/k3fi8.jpg
Obrazek
Obrazek
http://img395.imageshack.us/img395/4392/k5al9.jpg
http://img505.imageshack.us/img505/7686/k7jl6.jpg
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Skavenblight
Naczelna Prowokatorka
Posty: 6092
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Skavenblight »

Fajowe, jak na WFB.
Znaczy, mam na myśli, wyglądają super. Idę o zakład, że gdybyś miał robić domki bardziej grywalne (do Mordheim np., takie do których można wejść) to szłoby Ci to równie dobrze :)

Awatar użytkownika
Foalooke
Chuck Norris
Posty: 438
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Foalooke »

bosko pomalowane

aczkolwiek do jednego muszę się przyczepić - ostatnia szopa wygląda jak kryta papą a to mi klimatem niezbyt pracuje
http://imperium-i-insze-wojska.blogspot.com/

Modelarstwo + opowiadania o imperium 8)

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Skoro pochwaliłem się już domkami to teraz czas by ugryźć temat na poważnie. Poniżej fotki figurki którą pomalowałem najlepiej jak umiem (jakieś rok temu) . Jutro wrzucę fotki następnej postaci z Warmachine- Warjack-a.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mam jeszcze kilka figurek pomalowanych kilka lat temu –z armii nieumartych. Jeżeli jesteście zainteresowanie to dajcie znać, a ja umieszczę fotki.
Dodam tylko, że obecnie siedzę nad archiwalnym magiem Tzeentch-a.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4807
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Warjack przyzwoity. czekamy na foty tzeenczowca:D

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Oto i Warjack do Warmachimes. (pozostałe fotki w linkach). Szczególnie jestem dumny z dymu który zrobiłem z GS-a.

Obrazek

http://img233.imageshack.us/img233/1995/wj3tm5.jpg

http://img529.imageshack.us/img529/4766/wj4qp7.jpg

http://img99.imageshack.us/img99/1615/wj5ah3.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/4140/wj6fk3.jpg

Jak już pisałem siedzę nad Chaośnym magiem. Jest to moja 1 próba wykonania malowania w NMM. Jeszcze nie skończony ale na dzień dzisiejszy wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Chcę pomalować mu głowę w klimacie trupio bladym. Gdzie niegdzie jakieś pożółknięcia skóry, prześwitujące żyłki i takie tam. Zobaczymy jak wyjdzie. Łuski chciał bym zrobić tak by wyglądały jak pokryte chromem. Nie wiem jednak czy mi się to uda. Nie mam jeszcze specjalnie wprawy, no ale kiedyś musi byś w końcu 1 raz.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

Fajny kolo bez twarzy :) Domki też ok, tę krasnoludzka szopę i jej plany widziałem w jakimś baaardzo starym white dwarfie z lat 80 tych...

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Protektorat rzadzi :twisted: !
Świetne malowanie, gratuluje!

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

domki fajne ale umieszczaj je lepiej na czymś sztywniejszym (ten z czerwonym dachem) bo tektura się wygina niestety a szkoda efektu tracić. polecałbym piankę modelarską:)
tzeenchowiec ma fajną kolorystykę, mam nadzieję ze kolczuga nie skończona jeszcze:) taka czysta głowa wygląda ok. książka mogłaby mieć znaczek jakiś. no i czerwony wymaga docieniowania na krawędziach.
metaliki przy WM wymagają mocniejszych cieni przy styku 2 płaszczyzn (nity na naramienniku, nachodzace blachy- komin, przedramię kolesia, między palcami) bo gdzieniegdzie wygląda to trochę niechlujnie (wina fotek?) a mają ciekawą kolorystykę tak jak chaośnik i parę fajnych elementów (typu świecące oczka czy zadrapania, niektóre cieniowania fajnie zrobione) i szkoda to osłabiać.

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Wielkie dzięki za wskazówki.
Oto skończony mag (przynajmniej tak myślę ;)) . Niestety mam tylko lakier satynowy dlatego figurka trochę błyszczy. Nie mam patentu na lakier matowy zatem jak by ktoś wiedział o takowym to niech się wiedzą podzieli.
No nic mag wygląda tak ja na zdjęciach
- próba NMM
- stworek pod skałką zrobiony z GS-a
Komentarze, wskazówki i opinie mile widziane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z detalami:
Obrazek
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

no i fajna zbroja wyszła:)
woreczki czarne bym zmienił, nie pasują za bardzo do tej kolorystyki.
do żyłek też nie jestem przekonany, chyba ciemniejsze by lepiej wyglądały i może w innym odcieniu.
podstawka ze stworkiem fajnie wyszła;] tylko róg jej poprawić bo nie wygląda za dobrze.
do nauki nmm to nie jest chyba najlepszy model ze względu na dziwne powierzchnie. no i połysk lakieru utrudnia też trochę ocenę.
ładnie się figs prezentuje, niezła robota:)
btw niezłe kajaki koleś ma:D
na lakier ja używam ręcznie nakładany humbrol matt cote. tylko musi być idealnie wymieszany bo osad to zmatawiacz i jak nie jest wymieszane to się świeci:P jak mi sprayem nie wyjdzie czasem ładny matt to poprawiam ręcznie humbrolem właśnie;)
coraz fajniejsze figurki, trzeba będzie tu cześciej zaglądać;]

Awatar użytkownika
Archaon
Mudżahedin
Posty: 257
Lokalizacja: Warszawa-Tarchomin

Post autor: Archaon »

Ostatnio postanowiłem przekopać zbiór figurek i znalazłem rozpoczęty „projekt”.
Postanowiłem zatem że tym razem go dokończę. Oto jak wygląda podstawka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Dodam tylko, że będzie to podstawka pod Daemon Prince dostosowanego z 40 do WB. Wiąże się to ze sporą ilością GS-a ;)
Jak zwykle mile widziane opinie i sugestie.
Fear me mortals, for I am the Anointed...

Awatar użytkownika
Zeppelin
Falubaz
Posty: 1390
Lokalizacja: Górny Śląsk - Katowice

Post autor: Zeppelin »

Przerąbane:):):) świetne "wnętrzę"

Awatar użytkownika
Archont
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Żory

Post autor: Archont »

Normalnie masakra :) Dorób jeszcze że coś tam wypływa,a w szczególności dużo krwi :twisted:

ODPOWIEDZ