Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Kocioł nie szarżuje. Co do DRów to właśnie jeżdżenie i strzelanie. Ja zazwyczaj podjeżdżam na krótki dystans strzelam i uciekam, jak gracz jest niezbyt ogarnięty da w ten sposób odciągnąć jakiś oddział który potem kontruję. Jak jest okazja to jeżdżę wokół klocka piechote i strzelam do niego z tury na turę uszczuplając. Czasem jadąc na maszyny zanim zaszarżuję oddaje w nią strzał i mam z głowy 1 załoganta. Musisz pokombinować i metodą prób i błędów dojdziesz do najlepszego zastosowania DRów.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Shagi »

Aha czyli rozumiem że można nimi podjechać i strzelić w tej samej turze , czy tak ?

Awatar użytkownika
Andy
Chuck Norris
Posty: 383
Lokalizacja: (K)rasnoludzka (G)ildia (B)ezpieczeństwa

Post autor: Andy »

Tak.
DR mogą maszerować i strzelać.

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Jako light cavalery mogą min. strzelać po marszu oraz ruszczyć się i strzelić w turze w której się zebrali.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Tylko pamietaj ze masz modyfikator -1 do strzału. Czyli jak trafiasz normalnie na 4 to trafiasz na 5.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Shagi
Wałkarz
Posty: 55

Post autor: Shagi »

a dlaczego normalnie na 4+ ? mamy bs =4 , i -1 do trafienia czy jeszcze jakiś modyfikator ?

Awatar użytkownika
hypnotic
Kretozord
Posty: 1708
Lokalizacja: Kraków

Post autor: hypnotic »

Pewnie doliczył za podwójny strzał.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Nie to był tylko przykład ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

A ja mam pytanie dotyczace Cauldron of Blood...Jesli juz bylo - sorry. W Army Book'u jest napisane,ze blogoslawienstwa dzialaja na wszystkie modele w unicie i efekt trwa do poczatku nastepnej tury tegoz oddzialu...
Czy model siedzacy w oddziale ktory dostaje blogoslawienstwo pozniej z tego oddzialu wyszarzowujac, traci owo blogoslawienstwo? Tak sobie mysle i wydaje mi sie,ze dalej je ma, bo dostal na poczatku tury ale pewnie sie myle ;) Prosze o komentarze.
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dalej je ma bo był jednostką która dostawała to błogosławienstwo napoczątku tury.
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Nie mam pojęcia czy było już to pytanie, ale jak jest z zębami hydry? Chodzi mi o strzelanie w maszyny. Czy automatycznie deklaruję w załogę czy trzeba normalnie rozdzielać jak przy strzelaniu załoga/maszyna?
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

wszystko w załogę
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No to gites :P na PGA napewno będę to mieć na smoczku :> drżyjcie maszynki i magowie :D
Obrazek

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

tylko zauważ ze to ma 12 cali zasiegu wiec tak kolorowo nie jest :D
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

Podlatujesz ziejesz strzelasz z pair of handbow i dorzuczasz zeby hydry :P . Aha i rozdajesz terror.

Awatar użytkownika
GarG
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3946
Lokalizacja: Przy 7 szkielecie skręć w prawo

Post autor: GarG »

Dobre na 2/3 maszyny ale nie na park maszynowy jaki bedzie na PGA :lol2: poczytaj zasady PGA a sam zrozumiesz ;)
kangur022 pisze: Ze niby czarodziejki są szpetne ? :)
dzikki pisze:Wypadki z kotłem się zdarzają ;] , nożem rytualnym można się skaleczyć jak się ofiara poruszy. Tudzież jakieś obmierzłe praktyki seksualne.
Kacpi 1998 pisze:te praktyki to chyba z użyciem cegły...

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

No tak ale to zawsze jedna maszyna lub mag mniej :>
Obrazek

castavet_666
Plankton
Posty: 3

Post autor: castavet_666 »

witam. mam pytanie dotyczące korsarzy? mam ich 20 i chciałbym z nimi złożyć armie do 1000 - 1500 ptk , ale za bardzo nie wiem teraz czy są bardziej przydatni z kuszami czy z zwykłą bronią, można prosić jakąś podpowiedz. z góry dziękuje

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

to zalezy co chcesz robic, ogolnie korsaze nie sa zli chociaz wydaje sie ze sa lepsze wybory.

z kuszami (pojedynczymi) sprawdzaja mi sie jak 10tki +ew muzyk.

ajpinus
Chuck Norris
Posty: 415

Post autor: ajpinus »

Nie ma sensu im dawac pistoletow, tlyko dwie bronie i koniecznie asasin, bo inaczej za 10 pts sa po prostu kiepscy. Masz w corach DR, wariorow i kusznikow, mozna powiedziec ze kazda opcja jest lepsza od korsarzy. Tak jak wszystko w zasadzie zmienilo sie na lepsze, kusznicy dostali ap, wariorzy stanieli, dr stanieli i zawsze byli najlepsza opcja w corach, to korsarze nadal kosztuja tyle samo i dostali tylko beznadziejna zasade slavers i w dodatku moga brac jedynie magiczny sztandar do 25 punktow, a mogli do 50 w poprzednim booku, tak wiec mozna powiedziec ze nawet sa gorsi niz byli. Nie oplaca sie ich brac pomimo znakomitych moim zdaniem figurek. Zaopatrz sie lepiej w DR i kusznikow i bedzie gitarka. Pozdro

Zablokowany