Nasze dzieła i starania czyli rozpiski brodaczy

Dwarfs

Moderatorzy: Arbiter Elegancji, Rakso_The_Slayer

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

a bardzo prosto:

trafiłem 4 atakami, zraniłem 4 (na 2+) , na ilość woundów poleciało 5,5,5,6...no i tak wyszło...wynik do combat resultu troszkę mniejszy :D

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

to w coś ty go trafił, w nich nie ma nic tak żywotnego :D myślałem że to jakiś kmin jest z tym a to po prosty rzuty, e tam...

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

w jaja Panie w jaja... :D

dla mnie bitwa bomba, normalnie jak w krasnoludzkich sagach :D

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Hej, a co myslicie o takiej rozpie? Mam tylko dwie maszynki ale jakoś większej ich ilości nie lubie na takie punkty. Nie przyjemnie mi się gra z myslą, że mam tyle punktów wpakowanych w cos co mi zaraz mogą zjesć jakieś skinki kosztujące nawet nie połowę takiej katapki. No właśnie prawdopodobnie będe tym grał z lizakami. Jak myślicie. Rozpa daje radę?(wiem, ze slayerzy zostaną zapluci ale za bardzo lubie tą jednoskę aby się jej pozbyć :wink: )

Unnamed1500 Pts - Dwarfs Army

1 * Runesmith @ 131 Pts
General; Great Weapon; Gromril Armour; Shield
Runic Armour [5]
Rune of Stone
Runic Talisman [50]
Rune of Spellbreaking (x2)

1 Thane @ 165 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Runic Talisman [25]
Master Rune of Challenge
Runic Armour [50]
Master Rune of Gromril
Rune of Resistance

1 Dragon Slayer @ 100 Pts
Runic Weapon [50]
Master Rune of Swiftness
Rune of Fury

20 Warriors @ 214 Pts
Heavy Armour; Shield; Standard; Musician

1 Veteran @ [10] Pts

10 Quarrellers @ 125 Pts
Crossbow; Light Armour; Shield; Musician

11 Troll Slayers @ 173 Pts

2 Giant Slayer @ [52] Pts

19 * Hammerers @ 320 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Shield; Standard; Musician
Runic Banner [30]
Rune of Courage

1 Gate Keeper @ [12] Pts

1 Grudge Thrower @ 150 Pts
Engineer
Engineering Runes [50]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating

1 Engineer @ [20] Pts
Brace of Pistols; Light Armour


1 Organ Gun @ 120 Pts
Misfire Chart


Dispel Pool: 5

Casting Pool: 2

Models in Army: 76


Total Army Cost: 1498

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

ja zamiast hamków wrzucam maszynke i np longów.
Poza tym jest ok. Slayerzy na te punkty dają rade ale wydaję mi sie ze musisz mieć wiecej argumentów do tego zeby przeciwnik do Ciebie przyszedł.

Awatar użytkownika
Łukasz_
Chuck Norris
Posty: 544
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Łukasz_ »

Ja też grałem duzo na Longach ale teraz testuje Hamków. Pomijając fakt, ze już 5 razy nie zdali paniki to jest to oddział, który na te punkty wymiata 8)

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

no zgodze sie nie masz zbytniej sily zeby do ciebie przeciwnik podszedl nawet jak odejdzie to tylko skinkami i terkami zniszczy ci organki i bedziesz mial problem bo salki cie troche pozamiataj... tak mnie sie wydaje
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

ja bym wyrzucił rune of penetrating i inżyniera z katapulty, pomyślałbym tez nad zamianą kuszoli na thunderersów. ale i jedni i drudzy mają swoje wady i zalety...
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

Awatar użytkownika
Vanirh
Chuck Norris
Posty: 620
Lokalizacja: Karak Beton(Karak Świebodzin)

Post autor: Vanirh »

do fanoli to raczej by wysłał gyros, albo walił bo tych klockach z klop i je panikować...
Co do lorda to według mnie jest mięciutki...

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

moja rozpiska zagralem na niej przeciwko sakvenom nawet dobrze sie spisala chociaz przetrwali tylko hamerzy z lorde i boh z run of chalenge.
ogulny zamysł mialem zeby poczekac i troche spowolnic minerami i panikowac oddzialy wroga falme canonem ktory niestety nic nie zrobil
. bsb siedzial w longach i ktorzy tzrymali sie blisko hamerow zeby miec warda na 5+ na pociski a bsb ubial ratlingi konczyl magow w sumie zabij 2 ratlingi i maga ale potem oddzial longow caly zszedl niestety od magi i strzelanie za duzo tego jednak mial ale umówliem sie z nim ze nie gramy na kowadlo i dzwonek ani sztormówe wiec i tak bylo dobrze. dostalem 14-6 w plecy ale i tak dobrze bo w pierwszej turze nic nie zrobilem strzelaniem on zacvzynal podszedl ale i tak nic... potem wykopywaczki obie wyszly na me nie szczescie ta ktora chcialem wziasz na run of chalenge wyszla na hicie i tak starcilem dwie klopy.... bitewka calkiem fajan ogulem:D jak ktos by mial jakies rady na przyszłosc to z checia wysłucham
Unnamed2500 Pts - Dwarfs Army

1 Dwarf Lord @ 298 Pts
General; Shieldbearers; Crossbow; Gromril Armour; Shield
#Shield Bearer [0]
Runic Armour [5]
Rune of Stone
Runic Talisman [45]
Master Rune of Spite
Runic Weapon [65]
Master Rune of Swiftness
Rune of Cleaving (x2)
1 2 Shield Bearers @ [0] Pts

1 Thane @ 155 Pts
Gromril Armour; Battle Standard
Runic Armour [5]
Rune of Stone
Runic Weapon [60]
Master Rune of Flight
Rune of Cleaving

1 Thane @ 104 Pts
Great Weapon; Crossbow; Gromril Armour
Runic Armour [5]
Rune of Stone
Runic Talisman [25]
Master Rune of Challenge

1 * Runesmith @ 151 Pts
Great Weapon; Gromril Armour; Shield
Runic Talisman [75]
Rune of Spellbreaking (x3)

10 Thunderers @ 140 Pts

10 Quarrellers @ 125 Pts
shield +muzyk

20 Warriors @ 205 Pts
sheild +fcg

19 Longbeards @ 303 Pts
Shield; fcg
Runic Banner [50]
Rune of Battle
Rune of Stoicism

18 * Hammerers @ 314 Pts
Shield+fcg
Runic Banner [50]
Master Rune of Grugni

9 Miners @ 150 Pts
Great Weapon; Heavy Armour; Musician
1 Prospector @ [35] Pts
Steamdrill

1 Grudge Thrower @ 150 Pts
Engineer
Engineering Runes [55]
Rune of Accuracy
Rune of Burning
Rune of Penetrating

1 Grudge Thrower @ 145 Pts
Engineer
Engineering Runes [50]
Rune of Accuracy
Rune of Penetrating

1 Organ Gun @ 120 Pts

1 Flame Cannon @ 140 Pts


Dispel Pool: 5
Casting Pool: 2
Models in Army: 110
Total Army Cost: 2500
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Arbiter Elegancji
Niszczyciel Światów
Posty: 4808
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arbiter Elegancji »

Wyrzuciłbym flame canona na rzecz organek i wrzucłbym jakieś runy na zbroje pana z dwórakiem, lub zamieniłbym go na runesmitha, żeby magia znów ci klocka nie zniszczyła :wink:
Barbarossa pisze:Piszesz o pozytywnych wypowiedziach ludzi z Heelenhammera, którzy "zjedli zęby na WFB" - sorry, ale zęby na WFB to zjadłem ja, a to są angielscy gracze, których wiele razy bez problemów rozjeżdżaliśmy bo nigdy nie ogarniali na takim poziomie, jak top w Polsce. Ci ludzie nie są dla mnie ekspertami, to leszcze z podcastem..

kędzi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: kędzi »

Na skavy minimum 1 runia wiecej i zamiana rara na gyrosa/drugie organy(swietnie nadajace sie do zabezpieczenia drugiej strony)

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

ze skavenami sa dwa podstawowe problemy: strzelanie i magia.
na strzelanie biorę warda 5+ (przydaje się na pioruny), na magię dwóch szmitów i bibiloteka skrolli :D
wywalam strollaza i lecę do przodu..brakuje mi tylko jakiegos taniego g..na do screenowania moich klocków :( chyba w tej roli wystapią samotne 10 warriorów...
maszyn nie biorę za duzo bo zawsze dzwonek zabije mi tak, że do 3 tury i tak nie istnieją...
i jeszcze jedno: ja zawsze walę w dzwonek..prędzej czy później rozwali mi i tak maszyny a zawsze jest szansa zdjąć go w pierwszej turze (co już się zdarzało)..

kędzi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 124

Post autor: kędzi »

Wolę chyba sprzedać breaka oddzialowi z klockiem sciagajac go do siebie badz wpadajac z popychaczki;)

Awatar użytkownika
pakerson
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 109
Lokalizacja: Twierdza Alkarin Leszno

Post autor: pakerson »

mialem ten sztandar co daje warda na 5+ na hamerach ale wiem ze 5 kosci i 3 scrole to za malo nawet jak mial 3 magow to jedna kazda wpuszczona blyskwica mnie bolala jedyne co bym zmienil chyba po tej bitwie to tana na rzecz run smitha z run of chalenge sv1+ i scroll 6 kosci i 4 scrole powinny styknac. a zeby dojsc do skavenow ktore maja tyle pierdol i przeskadzajek to naprawde jest ciezko co to dla nich strata klocka slavów czy clamatow tylk po to zeby zatrzymac nasz głowny kloc. ale mam pytanie do bardziej doswiadczonych graczy czy dobre jest zastosowanie run of chalenge na wykopywaczki to jest moj chyba jedyny sposob.
chetnie kupie katapulte dwarficką :) z 6 albo i jeszcze starszej edycji w rozsądnej cenie :)

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

człowieku na skaveny tylko zjadarki, dajesz 2 zjadarki i scrolla + jakieś magic rezist ew i ćwiczysz skavena - elektryk z jednym czarem to cel idealny dla zjadarki :D hehehe

Awatar użytkownika
Gogol
Masakrator
Posty: 2305

Post autor: Gogol »

Dokładnie ... poza tym nie zgodzę się z przedmówcami sugerującymi zamiane flejma na organki. Flame akurat na skaveny jest bardzo mocny

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

w pełni popieram panów wyżej. Zjadarka to super runa. Szkoda tylko, że tak droga i że trzeba miec dwie żeby miec prawie pewnośc że się uda zjeśc chociaż jeden czar. Na skaveńskich elektryków z jednym czarem jest to przedmiot idealny.
Podobnie jak FC jest świetny na szczurki czy gobliny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grazbird
Kretozord
Posty: 1887
Lokalizacja: KGB Klub Gier Bez Prądu

Post autor: Grazbird »

2 zjadarki- 100 pts... :(

baaardzo drogo...

flejm na skavenów i gobosy jest straszny, fakt.Tylko trochę nie turniejowy :(

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

nawet z 2 nie ma pewności, ale jest też szansa że się 2 czary zje :D

ODPOWIEDZ