Skaveńskie Q&A

Skaven

Moderator: Hoax

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

wszystkie modele w tk maja ta zasade :D

wiec king/prince tez ;) ale trafianie na 3+ nie jest chyba takie straszne ;)

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

trupy maja 4 BS? :shock:
w koncu im sie przyda...
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Knight
Wodzirej
Posty: 724
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Knight »

Kilka pytań

1. Czy w przypadku strzelania w walkę po rzucie na trafienie losuje sie dwa razy najpierw na 4+ we wroga a póżniej na 1-3 w swój unit 4-6 we wroga? czy jest tylko jeden rzut?

2. Czy trzeba obracać latarkę żeby z niej strzelić? Czy po prostu mierzyć od jej czubka.

3. Czy jak zadeklaruje szarżę bohaterem z oddziału plagmonków to czy oddział może/musi szarżować z frenzy jeśli ma gdzie.

4. Czy strzelając z latarki w przód 5-osobowego oddziału kawalerii mogę zabić więcej niż jeden model jeżeli mogę pociągnąć linię przez dwa lub więcej?

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

1. Czy w przypadku strzelania w walkę po rzucie na trafienie losuje sie dwa razy najpierw na 4+ we wroga a póżniej na 1-3 w swój unit 4-6 we wroga? czy jest tylko jeden rzut?
jest tylko jeden rzut, po trafieniu na 4+ trafia w przeciwnika, a ma 1,2,3 w wylosowany odział walczący z tym przeciwnikiem (czyli zazwyczaj w ten jeden-nasz)
2. Czy trzeba obracać latarkę żeby z niej strzelić? Czy po prostu mierzyć od jej czubka.
Była dyskusja na ten temat, ale nie pamiętam jej roztrzygnięcia. IMHO można strzelać bez obracania
3. Czy jak zadeklaruje szarżę bohaterem z oddziału plagmonków to czy oddział może/musi szarżować z frenzy jeśli ma gdzie.
to już nie pytanie apropo skavenów, tylko zasad głównych, ale jeśli bohater wyszarżowuje z oddziału to w ten samej turze odział już nie może zaszarżować :)
4. Czy strzelając z latarki w przód 5-osobowego oddziału kawalerii mogę zabić więcej niż jeden model jeżeli mogę pociągnąć linię przez dwa lub więcej?
niestety możesz zabić tylko jednego


Pozdro

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Matusz pisze:
3. Czy jak zadeklaruje szarżę bohaterem z oddziału plagmonków to czy oddział może/musi szarżować z frenzy jeśli ma gdzie.
to już nie pytanie apropo skavenów, tylko zasad głównych, ale jeśli bohater wyszarżowuje z oddziału to w ten samej turze odział już nie może zaszarżować :)
Bohater moze wyszarzowac tylko wtedy jesli oddzial nie szarzuje. Jesli plaguemonki(badzi inne frenzy) maja zasieg szarzy do wroga to musza szarzowac, a bohater w oddziale razem z nimi.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

2. Czy trzeba obracać latarkę żeby z niej strzelić? Czy po prostu mierzyć od jej czubka.
trtzeba obrocic

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

Shino pisze:
2. Czy trzeba obracać latarkę żeby z niej strzelić? Czy po prostu mierzyć od jej czubka.
trtzeba obrocic
a co w przypadku misfire gdzie strzał zniosło, ale obok latarki stoi klocek i nie może się ona obrócić tak aby pod tym kątem wystrzelić?

Knight
Wodzirej
Posty: 724
Lokalizacja: XIII Kohorta

Post autor: Knight »

1. W podręczniku jest inaczej napisane rozumiem, że to uścislenie albo jakiś FAQ?

4. Zapis w kodeksie można różnie interpretować, niby wszystko dostaje co jest na lini i działą jak canon. Jest to gdzies uściślone czy interpretacja jest taka, że może zginąć tylko jeden model w rzędzie od przodu?

Awatar użytkownika
Fisch
<><
Posty: 4131
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Fisch »

jedno i drugie jasno wynika z zasad

AD 1.
Jest napisane, że losuje się czy trafiło w oddział, który był deklarowany strzał, a następnie rozlosowuje hity na pozostałe oddziale w tym combacie (dotyczy to tylko sytuacji, gdy są w nim więcej niż dwa oddziały)

Ad 4.
Natomiast pomysł z latarką jest całkiem śmieszny, szkoda, że grając tyle lat szczurami nigdy na to nie wpadłem, znacznie ułatwiłoby mi to grę.
Również w kodeksie jest napisane, że przy strzale, WLC traktowany jest jak cannon - może zranić tylko jeden model w szeregu.
Obrazek

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

Mam pytanie co do Chieftain'ów.
Gdzie opłaca się ich najbardziej trzymać i z jakim uzbrojeniem?

Grałem na 500 pkt z Bretonnią (którą moje szczurki zmasakrowały :D Bez kitu, szarża lśniącej lancy z bohaterami i sztandarami odbiła się od klocka klanbraci :D :D ). Podczas tej bitwy nie wiedziałem co zrobić z bohaterem. Nie chciałem żeby zginął, bo podwyższał Klanbraciom i Niewolnikom Ld do 9 więc wrzucałem go do ostatnich szeregów i wychodziłem z walki kiedy szczurki mogły robić testy na ucieczkę (chociaż moje szczurki w tej bitwie nie robiły ani jednego testu Ld, a Bretońscy rycerze pod ostrzałem Jezzaili zrobili dwa i oba zawalili zniknąwszy później za krawędzią mapy :D).

Co jest lepsze: Dać uzbrojenie i bronie bohaterowi, zmniejszyć liczebność szczurów i wrzucić go do pierwszego szeregu czy nie dawać mu nic i trzymać go gdzieś z tyłu oddziału uciekając z HtH kiedy zrobi się gorąco?

Awatar użytkownika
warkseer
Wodzirej
Posty: 741
Lokalizacja: żyrardowskie kanały

Post autor: warkseer »

Warto żeby przeżył.
Dać mu ciężki pancerz, warda i Cautious Shield. Powinien ustać większość "czelendżów" i przeciwnik nie nabije sobie za dużego overkill'a.
Obrazek

Awatar użytkownika
vocal
Masakrator
Posty: 2096
Lokalizacja: kraków
Kontakt:

Post autor: vocal »

nie ma lepszej opcji, obie mają swoje zastosowanie;) albo używasz taniego generała z dwurakiem i podstawowym wyposażeniem, siedzi w tylnym ranku a na jakieś plewy leci dwurakiem pomachać albo combatowo i do pierwszego ranku. druga opcja jest oczywiście sporo droższa, zależy jak wolisz grać. z jednej strony szczury nie mają zbyt mocnych unitów w hth i warto mieć coś co nabije CR, klepnie coś mocniejszego.. np. taki spawn za 55p trzyma klocek całą bitwę. ale z drugiej strony z większością herosów i tak dostanie w papę:) herosów mamy tanich ale kiepskich, ma to plusy i minusy;)
ale zasadniczo generała warto chronić i trzymać go z tyłu dla LD, ze słabszymi powalczyć (dać mu np tylko warda 4+ jakby lookoutsira nie zdał, w hth coś mu to da zawsze jakby jego wsparcie było inezbędne). na walki ok 500p warto jednak żeby powalczył bo inaczej topisz punkty żeby LD zyskać. zastanów się jeszcze nad opcją plaguepriesta z wardem 4+, jest mocniejszy w combacie tylko ciut bardziej ryzykowny. no i wtedy jest wersją typowo combatową;)

MarsnTwix
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 148

Post autor: MarsnTwix »

To mam pytanie o Plaguepriesta Jeśli dołączę go do oddziału klanbraci to czy szczurki trzymają go na smyczy i nie pozwalają na frenzy, ciągnie za sobą do szarży cały oddział, czy sam wyszarżowuje do walki wręcz?

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

ciągnie za sobą cały odział

Awatar użytkownika
Charki
Falubaz
Posty: 1144
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Charki »

Nie mieszaj ludziom w głowach.

Jeśli oddział nie ma frenzy i nie zadeklarował szarzy, a priest ma zasięg do wroga to radośnie wybiega z oddziału.

Awatar użytkownika
Bartas
Chuck Norris
Posty: 640

Post autor: Bartas »

miałem taką sytuację w Poznaniu na turnieju i tam za sędziowali tak jak teraz powiedziałem

Awatar użytkownika
Necromanter
Falubaz
Posty: 1002
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Necromanter »

IMO w Poznaniu ktoś popełnił błąd. Wogle skąd coś takiego się bierze? Bohater wyszarżowuje bo ma frenzy i tyle dlaczego niby cały oddział miał by szarżować?

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Komuś sie chyba 6ed z 7ed poplątała

Awatar użytkownika
Maggot
Wałkarz
Posty: 50
Lokalizacja: z ....ho ho....

Post autor: Maggot »

Jeśli takie pytanie było to przepraszam: Czy poison wind globy mają zasade poison....niby w książce nie jest to wyszczególnione, ale może komuś się jakiś FAQ rzucił na oczy z tym zagadnieniem...

Awatar użytkownika
M.T.
Kretozord
Posty: 1724
Lokalizacja: Brwinów

Post autor: M.T. »

Jasne że nie :evil:

ODPOWIEDZ