Sędziowski Rynsztok

Jak zaszarżować trzy oddziały na raz, strzelać z łuku ze sztandarem w ręku i schować przed ostrzałem wielkiego spaślaka w grupie pokurczów.

Moderatorzy: Shino, Lidder, kudłaty, Furion

Zablokowany
Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino pisze:
Czy może od razu poprawić mechanikę gry - ot, w ramach manewrów change formation / turn żaden model nie może zrobić więcej, niż wynosi 2x jego ruch.
2x? czemu nie 3? czemu nie zgodnie z twoim cytatem pop rostu move? i tak krasie nie beda ogly cofasc swoich klockow przy 2x move bo modele beda wiecej robily nie ten podwojony ruch... w tej chwili probojesz zmieniac zasady tak, zeby tobie pasowaly do ukrocenia free reforma z gwardii...

zeby demony zaczely wykorzystywac nadmiernie reformy i turny to musza najpierw grac na klockach ;) a wheelem nie wiem jak chcesz abuowac zasady nie oszukujac
Shino, daj sobie spokoj. Probujesz rzecz doprowadzic do absurdu, choc jedynym absurdem jest oddział piechoty, który na walkarskim manewrze jest bardziej mobilny od kawalerii, skirmiszerów a momentami nawet od lataczy. Nikt nie postuluje zmian w manewrach. Proponowane jest jedynie ograniczenie reforma wynikajacego ze sztandaru TG. Nałożenie ram przyzwoitości, skoro tacy gracze jak Ty sami ich nie widzą.
Obrazek

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Shino, jest tez dla mnie przykre, że mimo iż doskonale zdajesz sobie sprawe z nieczystości tego zagrania, co wiem z naszych prywatnych rozmów, bronisz go, bo jest dla Ciebie korzystny a wg RB ciezko go zakazac. Fair play zostało pogrzebane żywcem.
jest naciaganiem zasad podobnie jak robienie half screena zeby zablokowac mozliwosc szarzy na oddzial. ot tyle :)
Proponowane jest jedynie ograniczenie reforma wynikajacego ze sztandaru TG. Nałożenie ram przyzwoitości, skoro tacy gracze jak Ty sami ich nie widzą.
ja poponujje zbanowac na limited drakenhoffa, book of hoeth, hoteka, oraz greater demony i horrory gdyz to tez wybiega poza ramy przyzwoitosci kto z czym moze zagrac jak rowny z rownym...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Shino pisze:
Proponowane jest jedynie ograniczenie reforma wynikajacego ze sztandaru TG. Nałożenie ram przyzwoitości, skoro tacy gracze jak Ty sami ich nie widzą.
ja poponujje zbanowac na limited drakenhoffa, book of hoeth, hoteka, oraz greater demony i horrory gdyz to tez wybiega poza ramy przyzwoitosci kto z czym moze zagrac jak rowny z rownym...
Zle porownanie, bo tamte przedmioty sa mocne same w sobie, lecz nie muszą korzystać z "naciągania zasad", o którym sam piszesz powyzej. Sa przegiete, ale ich działanie jest jasno opisane, w pełni zrozumiałe i zgodne z zasadami. Te przedmioty, a przynajmniej niektore z nich, sa jednak mimo to tak mocne, ze mimo ich pełnej legalności są, podkreślam są, coraz częsciej i gęściej ograniczane, bądź blokowane zupełnie.

Natomiast Ikona, która jest przegieta (w obecnym kształcie - osobiscie uwazam, ze jest przegieta i to bardziej, niz wymienione przez Ciebie powyzej przedmioty) bo wykorzystuje dziure, bądź raczej niejasnosc, w zsadach, nie zasługuje Twoim zdaniem na uregulowanie? Przy czym głównym argumentem staje sie to, ze TK nie są przegietą armią i nie zajmują pierwszych miejsc na turniejach. Choc dopiero co Malal zajął armią na ikonie bodaj drugie miejsce na duzym masterze a i Ty chyba nie jestes chłopcem do bicia, skoro jestes drugi w Lidze? Bez ikony nie było by łatwo tego osiągnąć, a że przeciwnicy robią wielkie oczy i krzywią się kiedy robisz swoj manewr, to trudno. Ich strata? To jest czysty przykład hipokryzji, Shino.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

Shino, z całym szacunkiem (bo uważałem i uważam Cię za kompetentnego człowieka i prawie, że wyrocznie w kwestii zasad ;) ) ale powiedz mi, czemu nie odpowiadasz na całe posty?

wytłumacz mi czym się różni zagranie z TG od zbanowanego wyjścia górnikami wężykiem?
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Przepraszam, ale czy wał z minerami jest zbanowany? W którym miejscu? Może kiedyś był. Może miał być - ale ja tego nie widzę.
Shino, napisz mi, w ktorym miejscu wał z wheelem jest niezgodny z zasadami.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Rakso_The_Slayer
Postownik Niepospolity
Posty: 5208
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: Rakso_The_Slayer »

hmm... czyli moge tak zagrac i nie dostane WP?
Obrazek

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

bless pisze: Shino, jest tez dla mnie przykre, że mimo iż doskonale zdajesz sobie sprawe z nieczystości tego zagrania, co wiem z naszych prywatnych rozmów, bronisz go, bo jest dla Ciebie korzystny a wg RB ciezko go zakazac. Fair play zostało pogrzebane żywcem. :?
Ja mam takie same odczucia. Przykro mi, że członek LS, którego do tego darzę osobistą sympatią, zachowuje się w ten sposób. Nie jest to dla mnie zrozumiałe.

@Shino - nie wiesz, na czym polega fanatic slingshot w wersji praktykowanej przez ultraPG na zachodzie, więc już Ci tłumaczę:

20+ goblinów wystawiamy w linii w pierwszej turze. Następnie linia goblinów robi wheel na 1" - potem w sumie jak chce, to może dorzucić do tego turn i change formation. Oznacza to ponad dwa razy większy zasięg rażenia, a dostawienie jeszcze fasta, żeby fanatycy sobie po nim polecieli i na 100% wpadli we wroga, to czysta kosmetyka.

Ty twierdzisz, że to nielegalne, bo dla Ciebie "outside model" to model tylni, ale zapewniam Cię, że na zachodzie wielu tak nie uważa - dokładnie na tej samej zasadzie, na jakiej utrzymujesz, iż powoływanie się na limit ruchu ze s. 12 podręcznika a propos turn i change formation to krzywdzący RAW.

Taką samą opcję mają Dwarfy z minersami.

W VC był dokładnie taki sam możliwy myk - marsz bohaterów z ghoulkina - który zestrzeliliśmy. Na mój wniosek zresztą. Skoro ja potrafiłem zabić niesportowe przegięcie w mojej armii, to i Ty dasz radę.

No i w końcu - Jankielu - dwa uściślenia załatwiają sprawę.

1) W ramach manewrów "turn" i "change formation" żaden model w oddziale nie może przejść dalej, niż wynosi dwukrotna wartość jego Mv. Manewr turn lub change formation, który wymaga przekroczenia tego limitu przez jakikolwiek model w regimencie, nie jest możliwy.

2) Wheel mierzymy od tylnego modelu, jeśli to on pokonuje najdłuższą drogę.

Nie trzeba nic komplikować. Gwardia nadal może robić z ikony straszne rzeczy, sam reform w kreskę starczy, a tego nikt nie rusza. Chodzi o to, żeby piechociarz był ograniczony do jakiejś "przyzwoitej" liczby cali.

A jeszcze minerzy - owszem, jest to zakazane, Panie krótka pamięć - żaden model nie może się wystawić dalej niż 2x wartość jego MV od krawędzi przy wchodzeniu na planszę. Tak a propos beastherdów, które również mogłyby robić ciekawe rzeczy dzięki interpretacji zasad a'la Shino.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Jankiel pisze:Przepraszam, ale czy wał z minerami jest zbanowany? W którym miejscu? Może kiedyś był. Może miał być - ale ja tego nie widzę.
Shino, napisz mi, w ktorym miejscu wał z wheelem jest niezgodny z zasadami.
US 1 d)


d) Jeśli ze względu na specjalne zasady na stół wchodzi oddział, który z niego nie
wyszedł, a zatem nie wiadomo, w jakiej formacji się znajduje (np. minersi,
beastmeni), kiedy stawiamy go przy krawędzi w nowej formacji, Ŝaden model nie
moŜe być dalej od krawędzi stołu niŜ podwójna wartość MV jednostki.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Tak a propos beastherdów, które również mogłyby robić ciekawe rzeczy dzięki interpretacji zasad a'la Shino.
chodzi ci, ze musza se wszystkie modele herdu wystawic podstawka w b2b z krawedzia? przeciez tam tez uznalem, ze taka interpretacja jest zbyt krzywdzaca dla tej jednostki i moga sie wystawic w miare normalnie...

a co do minerow to sam mowiles w bitwie mojej z markiem, ze moga wyjsc w kolumnie (on co prawda mial 5 minerow ale uznales, ze wtedy to juz jak najbardziej legalne zagranie)

co do wheeli to moja interpretacja ich miala za zadanie po prostu jakies unormalnienie tego... jesli mamy robic wheele prozedm to juz wogole dzikie jazdy beda z gwardia...
Shino, napisz mi, w ktorym miejscu wał z wheelem jest niezgodny z zasadami.
moim zdaniem w ekstremalnych przypadkach nalezy outside model liczyc jako ten jak najdalej od wierzcholka unitu, ktory wheeluje. Oczywiscie nikt sie nie czepia tego przy normalnych odzialach lecz w wypadku takich ekstremow bym to inaczej policzyl...

Tomash
Spaministrator
Posty: 7885
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Chłopaki, a może umówicie się na piwo i tam w końcu się przekonacie? Bo to kolejny już temat przejęty przez dyskusję "Shino kontra reszta świata o Icon of Rakaph". A przecież Barb i Jacek też są z Warszawy...
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Jasiuuu
Undead, Flying, Lucky Git
Posty: 5574

Post autor: Jasiuuu »

ale Tomashu jeśli 99% graczy uważa że to niesmaczny wał to nad czym tu się rozwodzić przy piwie ?
szkoda się ustawiać i gadać o takim kiblu , uciąc to i tyle.

przykro mi jest że akurat TK obrywają ale szkielety biegające z prędkością fiata 126p po pustyni to nie jest to co warhammerowcy lubią najbardziej.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Shino - patrz post Jacka powyżej, to jest uściślenie nasze. 5 minersów, choćby się zesrało, nie wystawi się w kolumnie dalej jak 6" od krawędzi. I też niewiele dzięki temu zyskuje.

I bynajmniej nie chodzi mi o to, żeby dopuszczać "dzikie wheele". Wręcz przeciwnie, chodzi mi o to, żeby raz na zawsze ustalić sensowne limity na wszelkiego rodzaju turny, reformy, wheele i inne wałki na ruchu.

Chodzi mi też o to, żebyś wykazał się odrobiną honoru i zrezygnował z obrony tego szańca, bo dajesz popis skrajnej stronniczości.

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Barb nawet na twf mowia ci, ze jest to legalne zagranie :)

co wiecej mowia o innych tego typu rzeczach i powoluja sie jak ja na cofanie sie jednostek (jak na forum ls napisalem okazuje sie, ze 11 osobowy(ustawiony po 5) oddzialz mv4 nie moze sie cofnac. taki sam oddzial z mv5 moze sie cofnac 0.4" cala.

Zawsze uwazalem, ze taki skrajny raw w manerwach jest zly.

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Shino pisze:Barb nawet na twf mowia ci, ze jest to legalne zagranie :)

co wiecej mowia o innych tego typu rzeczach i powoluja sie jak ja na cofanie sie jednostek (jak na forum ls napisalem okazuje sie, ze 11 osobowy(ustawiony po 5) oddzialz mv4 nie moze sie cofnac. taki sam oddzial z mv5 moze sie cofnac 0.4" cala.

Zawsze uwazalem, ze taki skrajny raw w manerwach jest zly.
Queek;

I believe this stunt, in particular applied to the Miner deployment conga, was tourney-ruled as a red card offense, at last years ETC. I certainly indicated that it was out of the realm of the spirit of the game at Border Wars IV, but those were all good Southern Gentlemen who would never dream of doing such things. Very Happy

Just because its legal doesn't make it right, and this is a prime example of it.

It's legal, but it aint right.


Róbta co chceta - jak o mnie chodzi - precz z tym szajsem.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Shino - granie swojej tury 2 godziny też nie jest "nielegalne". A ma silniejsze podstawy w zasadach niż to, co ty znalazłeś. Ogarnij się. Wszyscy Ci mówią, że to jest złe. Rola LS właśnie na tym polega, żeby tego rodzaju rzeczy naprawiać, a nie żeby dawać bezprzykładny popis stronniczości.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

No właśnie Shino, nie bądź mną! Odpuść :), zawsze możesz kupić demony!
Nie ale na serio. Są różne wałki: obroty rydwanów, fastów, machin wojennych, jakby się uprzeć to i pole widzenia z tylnych szeregów vs duże cele MOŻE TEŻ PRZEJŚĆ. Dlatego Shino daj pokój temu. Za nim to wymyśliłeś dało się grać bez tego ruchu TK, a więc sądzę że teraz też tak będzie.

Awatar użytkownika
Wrubel
Mudżahedin
Posty: 258
Lokalizacja: Zad Trolla

Post autor: Wrubel »

Prace nad BP i balansem to jedno. To dodatkowe, nieobowiazkowe zajecie LS.

Natomiast naprawianie bugow i eliminacja nieczystych zagran, to wlasciwe i podstawowe zadania LS. Zupelnie oddzielne od tego pierwszego.
Całą tą dyskusję radzę wziąć pod uwagę przy kolejnych wyborach LS.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

To w ogóle ktoś ze starej bandy zostanie?:P

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

BOGINS pisze:To w ogóle ktoś ze starej bandy zostanie?:P
shino :lol2:

Awatar użytkownika
Jedy Knight
Forma Skrótowa
Posty: 3439

Post autor: Jedy Knight »

Barbarossa pisze: 1) W ramach manewrów "turn" i "change formation" żaden model w oddziale nie może przejść dalej, niż wynosi dwukrotna wartość jego Mv. Manewr turn lub change formation, który wymaga przekroczenia tego limitu przez jakikolwiek model w regimencie, nie jest możliwy.

2) Wheel mierzymy od tylnego modelu, jeśli to on pokonuje najdłuższą drogę.

Nie trzeba nic komplikować. Gwardia nadal może robić z ikony straszne rzeczy, sam reform w kreskę starczy, a tego nikt nie rusza.
.
Co do pogrubionego - zgadzam się w zupełności i sam to zawsze mówiłem.

Co do zmiany uściśleń...

Barbarosso! Listo! Nie idzcie tą drogą!

Tylko jeden gracz wywija gwardią.
Wszyscy Bretończycy od dziada pradziada machają tyłkami lanc. No i dobrze.

Po prostu - zbanujcie sztuczkę z ikoną i już.
Bo jak uściślicie jak zamierzacie - na turniejach zaczną sie bitwy o ruch lancy...
A to nie o to chodzi, tylko o ikonę w wersji Shino.


Ponadto, jak to precyzyjnie na LS ujął Jankiel;

Uściślanie zasd ruchu jest trudne i nie chciałbym, bysmy wypuścili jakiegoś babola. Bardzo niepokoi mnie uściślanie wheeli kolumnami wojska. Zasady są jasne - mierzy się dystans od przodu oddziału. Tył oddziału zawsze pokonuje większy dystans - ot, bezlitosna geometria. Usciślenie reforma niby jest już lepsze, ale na przykład zupełnie zgodne z zasadami jest zwinięcie linii 20 krasnali w klocek. Jak to uściślimy, nie będzie to legalny manewr. Nie wszystkie "wały na ruchu" wymagają obcięcia. Wszystko zależy od konkretnej sytuacji na polu bitwy - zdobywanie wyraźniej przewagi na polu bitwy za pomoca podejrzanych wheeli i reformów powinno byc zakazane. Zakazywanie manewrów w stylu zwinięcia linii w klocek czy spowalnianie wheelujących oddziałów uważam za nie wskazane. Dlatego niespecjalnie widzę pisanie uścisleń do tych dwóch zagrań - wolę, by dawało się za to worst playa.
Obywatelu, zrób sobie dobrze sam.

Zablokowany