Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13986
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

Inna sprawa wczoraj pokazałem BP w jednym ze sklepów w Anglii i wiecie co ?? poczytali, poczytali i doszli do jednego wniosku - a mianowicie:
Twórcy BP powinni napisać własne zasady główne i najlepiej podręczniki do armii Wink
moze... ale setki ludzi na swiecie po lekturze ich podrecznikow rowniez dochodzi do wnioskow, ze najlepiej byloby jakby oni napisali tez owe zasady do tej gry i najlepiej nowe podreczniki ;) tylko bez odstawiania manany jak to robia zazwyczaj ;)

Awatar użytkownika
Duinhir
Mudżahedin
Posty: 313
Lokalizacja: Gdańsk - Oliwa
Kontakt:

Post autor: Duinhir »

Pytanie odnośnie ogrów.
Skoro można już brać Slaughtermaster-a bez konieczności wystawiania Tyrant-a to czy może on być generałem? Chcę się tylko upewnić.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2008, o 10:40 przez Duinhir, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Oni No Maćko
Chuck Norris
Posty: 522
Lokalizacja: XIII Kohorta, Bydgoszcz

Post autor: Oni No Maćko »

Nic takiego nie ma w patchu, że Slaughtermaster czy Butcher mogą byćgenerałami armii.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
— Stanisław Lem

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

po masterze w Łodzi.
BP + R całkiem niezle sie spisuje..pomimo tego ze turniej wygrały VC na 3k (ale one były calkiem klimatyczne: bez regenki, szkielety, zombie, 2 goofie)

demony też sa dobrze przyciete, przynajmniej na 2k :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

mysle ze po graniu vc z kielonem to ta armia zostala obcieta bardzo dobrze

jedyne to chyba bym sie przyczepil do imperium bo to jest chore ze po opcieciu dzial i czolgow na turnieju sie pojawilo hmm jedne imperium

zreszta wyszlo jak wszyscy bardzo lubia prawdziwe imperium

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Bo jak wyszło nowe imperium, to CERN potrzebował mózgów do badań i zrobił taką propozycję "2 czołgi za darmową lobotomię". 2 czołgi pokrywały straty wynikające z braku półkuli mózgowej. Nic dziwnego że po zabraniu 1 czołgu prawie wszyscy gracze imperium wygineli.

pozdrawiam
Furion

Awatar użytkownika
#helion#
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3927
Lokalizacja: Warshau - CZARNE WRONY

Post autor: #helion# »

przepraszam bardzo, gram imperium, mam jakieś 5k na półce (i tylko imperium), ale nie pojadę na mastera z nie pomalowaną armią (dla mnie to osobiście wstyd jechać z gołym plastikiem i metalem :wink: )
A tak na poważnie...co nowe (7ed.) imperium może zaproponować przeciwnikowi (zwłaszcza nowe kodeksy); zaraz pewnie usłyszy się głosy, że to dobra armia i ma wiele ciekawych możliwości do wyboru...prawda jest taka, że to przedruk armii z 6ed plus dodatki, które nie są kompatybilne (spójne) wewnętrznie, więc nie chodzi bynajmniej o to czy ktoś kocha czy nie, graczom imperialnych będzie trudno przejść za rączkę razem z BP+R, niestety innej możliwości nie będzie (oprócz braku najważniejszej wg. fluffu armii w uniwersum Wfb na turniejach). Czarne chmury nad imperium ktoś powie ale tak to wygląda, przyjrzyj się tej armii Furion dokładniej to sam to zauważysz...(no flame) 8)

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Nic dziwnego że po zabraniu 1 czołgu prawie wszyscy gracze imperium wygineli.

wyszło na zdrowie, bo pozbyto się pseudo imperialnych psujących dobre imię tej nacji , prawdziwi imperialisci nie będą płakać po nich.
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

@ Furion w B+R imperium leci najbardziej w dół ze wszystkich armii i to nie z powodu zabronienia 2x czołgu, Ty to powinieneś wiedzieć.

@ Murmandamus Po co to ukrywać, napisz, że się cieszysz, że kupisz coś taniej do imperium na allegro, a nie dorabiasz do tego jakąś ideologię "dobrego imienia nacji" plastikowych żołnierzyków.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Kruti
Dżentelmen Ludowy
Posty: 2105

Post autor: Kruti »

kurka_z_podworka pisze: @ Murmandamus Po co to ukrywać, napisz, że się cieszysz, że kupisz coś taniej do imperium na allegro, a nie dorabiasz do tego jakąś ideologię "dobrego imienia nacji" plastikowych żołnierzyków.
Przepraszam, że się nieco wtrącę, ale on ma trochę racji. Rozejrzyj się tak dookoła i popytaj ludzi czym graja. Ilu odpowie bez zastanowienia a ilu powie: to zależy...

No jest tak, że najpierw czyta się teraz regulamin i zasady kompozycji a potem dopiero wybiera armię i rozpaczliwie zbiera się ją po kumplach.
Obrazek

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

A ja uważam, że niektórzy jak na razie trochę za bardzo płaczą nad tym BP+R. Przecież to nie jest tak, że w AB do Imperium w sekcji lord jest tylko Archlector na altarze, w sekcji rare Steam Tank, a w sekcji special same armaty.
Gracze O&G zanim ogłosili, że się nie da nic naprawdę mocnego złożyć, sprawdzali przeróżne kombinacje. Wiwerny, magów lordów, warbossów, wszystkie kolory i smaki jednostek w armii, dochodziło przecież do koncepcji O&G grających po partyzancku, czy dziwnych kawaleryjskich full offence'ów, a tutaj widzę podejście: "zabrali mi dwa czołgi i cztery armaty to nie ma sensu grać."
A licky boom boom down!!!

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

@ b_sk To co piszesz to prawda, co nie zmienia faktu że z BP+R imperium leci najbardziej w dół ze wszystkich armii.

@ Kruti To dla mnie nie pierwszyzna, że na turniej ludzie kombinują sobie mocniejsza armię, ja nie widzę w tym nic złego.
Dlatego takie teksty jakie pisze Murmandamus mnie trochę śmieszą, dzieli graczy imperium na równych i równiejszych.
Kto to w ogóle wg Ciebie jest prawdziwy imperialista?
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Gobos
Falubaz
Posty: 1090
Lokalizacja: Strefa Zero/Poznań

Post autor: Gobos »

kurka_z_podworka pisze:@ b_sk To co piszesz to prawda, co nie zmienia faktu że z BP+R imperium leci najbardziej w dół ze wszystkich armii.
poki co to jest niesprawdzona teza, bo nikt za bardzo nie probowal grac imperium na BP-R :wink:
Jesteś Aspołecznie Nastawionym Kutafonem, Inspirującym Ekstatyczne Lamenty Tłumu, Oraz Imbecylem Demonstrującym Ignorancję, Ogarniającym Tylko Alfabet.

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

kurka_z_podworka pisze:@ b_sk To co piszesz to prawda, co nie zmienia faktu że z BP+R imperium leci najbardziej w dół ze wszystkich armii.
Zgodzę się, że koncepcja Imperium w stylu: duże niebreakowalne single modele ze wsparciem mocnego strzelania najbardziej leci w dół, ale to że najmocniejsze i najbardziej oczywiste połączenie leci w dół wcale nie oznacza, że cała armia leci w dół. Bo czy naprawdę jesteś w stanie za 100% pewnością stwierdzić, że jakieś inne buildy możliwe do złożenia na tym CS-ie nie są tylko trochę gorsze od tego z czołgami i armatami, skoro od czasu wypracowania utartego schematu nikt na poważnie nie spróbował czegoś innego?
A licky boom boom down!!!

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Jestem tak pewny, że mógłbym postawić 0,5, tylko nie wiem jak sformułować treść zakładu :)

Co do opinii o Imp w BP+R to oczywiście IMO.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Gracze O&G zanim ogłosili, że się nie da nic naprawdę mocnego złożyć, sprawdzali przeróżne kombinacje.
A to akurat prawda.
Większość graczy wymysli/skopiuje sobie jeden standard i na tej podstwie twierdzi później, że jakaś armia jest mocna/słaba/kompletnie niegrywalna. DE też się już dorobiły standardu, który szału nie robi. Na tej podstawie pojawiają się też ciekawe spostrzeżenia co do tego co w tej armii jest przegięte, a co nie. Od wyjścia kodeksu przetestowałem już kilkanaście rozmaitych typów rozpisek i okazało się, że to, co większość wystawia i uważa za najlepszą kombinację jest stosunkowo słabe, a kodeks stwarza dużo większe mozliwości. W imperium natomiast nie widziałem jakichkolwiek prób kombinowania. Od VI edycji do imperium ładuje się magów, czołgi, armaty i jedynia przez pryzmat tej rozpiski ocenia cała armię. Wykażcie się odrobiną kreatywności, zanim zaczniecie narzekać.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Ja DE testowałem w różnych wariantach i poza tym należę do graczy, którzy szukają czegoś w miarę oryginalnego do wystawienia, a nie lubią jak tym czymś gra cała Polska. Oceną siły rozpiski jest to jak mi się nią gra i jakie wyniki pozwala osiągnąć. Czasem wolę nawet coś słabszego wystawić, ale bardziej mi pasujące pod kątem tego, że ja tym będę grać. Nie ukrywam, że te jakieś Balancing Patche i inne pierdoły w postaciu setek ograniczeń nieco ograniczają pole do popisu i sprawiają, że trudniej się coś składa, ale nie jest to od razu niemożliwe. Udowadniać imperium nic nie zamierzam, bo mi ta armia fluffowo zupełnie nie leży i nie podoba mi się w sensie modeli, więc nią nie zagram chyba, że towarzysko w domku, ale myślę że można coś z tego wykrzesać, tylko graczom się nie chce i wolą po prostu kupić demony lub ulepić sobie trochę ghuli. Dodać do tego rycerzy z imperium i mamy prawie kompletne VC :D
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Przyznaję - Imperium jest cięte, ale przecież wciąż może wystawić trzy duże armaty i trzy jednostki kawalerii z AS0+ o czym większość armii może wyłącznie pomarzyć, pod warunkiem że kawa będzie core i w rozpisce nie pojawi się Steam Tank. Lub z czołgiem, ale na dwóch armatach i dwóch specialowych kawaleriach. Przecież tu nawet nie trzeba wiele kombinować, żeby to było grywalne. A gdyby podejść do tematu, tak jak pisze Scimitar i Jankiel to jestem pewien bardzo dobrych efektów.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Kołata
Prawie jak Ziemko
Posty: 9570
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kołata »

Ja się tylko przypomnę. Czy zamierzacie coś szanowna LS zrobić z O&G?

Na Mackach oprócz mnie z generałów O&G byli m.in. Inferno, Blady, Kacper, Koszo. I żaden z nas nie grał O&G. A chyba każdy w ostatniej rundzie walczył na w miarę wysokich stołach.

W tym sezonie byłem na wszystkich 7 masterach. Grałem 5 razy orkami. Najlepsze miejsce - 8 w Gorzowie. Reszta duużo gorzej. Ostatnio w Poznaniu ~45.
2 pozostałe grałem WE i zająłem miejsca 5 i 6. Grało się o niebo łatwiej.

Czy są to dane, które mogą skłonić chocby do myślenia nad zmianami do O&G w BP? Wg mnie tak i mam nadzieję, że ktoś z LS uważa podobnie. W tej chwili armia turniejowo jest na wymarciu.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

poki co to jest niesprawdzona teza, bo nikt za bardzo nie probowal grac imperium na BP-R Wink
Ja probowalem, i nawet da sie grac, bo dzieki wywaleniu czolgu mozna wepchnac wiecej strzelania. Mi sie po prostu narazie znudzilo imperium, ale to ze na turnieju bylo tylko jedno imperium znaczy chyba ze jednak BP za bardzo je pocial.
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

ODPOWIEDZ