Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Chory
Oszukista
Posty: 815
Lokalizacja: GDYNIA - Snot

Post autor: Chory »

b_sk pisze:Ale było stare quell animosity i w 6 calach od każdego BO miałeś przerzut tej animozji.
Nie pamietam tego ale nie moge pamietac bo kazdy zawsze mial 4 magów goblinskich i 2 herosów goblinskich a BO to nigdy w 6 edycji nie spotkalem :)

ksuM
Falubaz
Posty: 1161

Post autor: ksuM »

Popieram Blessa w stu procentach.

Nie wiem, czemu ludzie nie chcą zmian, które bardzo, naprawdę bardzo ugrywalniłyby całą grę i dały ludziom kupę frajdy.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Problem orkami polega na tym, że następny kodeks dostaną za kilka lat, a nie za kilka-kilkanaście miesięcy, jak skaveny czy lizaki.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Kensiorek
Chuck Norris
Posty: 497

Post autor: Kensiorek »

Dajcie orka zasade stare quell animosity jesli w oddziale znajduje sie np muzyk zyskacie przynajmniej pelniejsza kontrole nad rankowymi oddzialami a pamietam w starych demonach ze muszik ktory cos wiecej dawal zawsze mi sprawial radosc :)

+ nowy przedmiot :) Amulet of Jankiel 50 pk Warda save na 4+ a zgodnie ze swoja nazwa zeby nie bylo za fajnie przy zdanym wardzie na 6 autohit z sila 1 w wlasciciela bez savow :P

Awatar użytkownika
b_sk
Kretozord
Posty: 1951
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: b_sk »

Chory pisze:
b_sk pisze:Ale było stare quell animosity i w 6 calach od każdego BO miałeś przerzut tej animozji.
Nie pamietam tego ale nie moge pamietac bo kazdy zawsze mial 4 magów goblinskich i 2 herosów goblinskich a BO to nigdy w 6 edycji nie spotkalem :)
Ja na klocku BO grałem przez całą VI edycję właśnie przez ten przerzut animozji w VII od razu z niego zrezygnowałem.
A licky boom boom down!!!

Awatar użytkownika
Marek G
Kretozord
Posty: 1877
Lokalizacja: Warszawa Kamionek

Post autor: Marek G »

Zgadzam sie z Chorym/Scimim.

Zawsze grajac Bretka byla rowna gra z orkami. Przy podpakowaniu orkow domagam sie podpakowania bretki.

Nie potrzeba duzo... mysle, ze taka zasada jak ma chaos (przerzut paniki dla calej armii). Bretka jest strasznie nieprzewidywalna, to by troche pomoglo zapanowac nad oddzialami, ktore w kluczowym momencie nie zdaja paniki.
No moze tez cos przydaloby sie zrobic z fearem i terrorem... moze questing vow dawalby taka zasade jak mark of slanesh? A quesci zamiast dwuraka mieliby sword of mighty (tak jak chaos)?
O:)

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Marku, jeżeli to miał być dowcip, to ci naprawdę potwornie nie wyszedł.
Nie zgrywajmy tutaj głupków, wszyscy dobrze wiemy, że panika, feary i terrory są niejako wbudowane w grę jako elemnt nieprzewidywalności [przynajmniej były, teraz jakoś tak co druga armia ma prawie całkowitego immuna], a o wyjątkowej niekarności oddziałów decydują takie zasady jak animozja, unruly, drunken itp.
A teraz zsumujmy sobie to, że armia cię niespecjalnie słucha z faktem, że nie ma kopa i potrzebuje kombinowanych szarży i skoordynowanych ruchów jednostek żeby coś ugrać, i mamy dość smutny obrazek.
Uerph.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

tez mi sie wydaje, że "naprawiając" zasady poszczególnych armii będą sie pojawiali kolejni niezadowoloni, tak jak Marek :) ze ich armia jest teraz najsłabsza i powinni dostać jakiś bonus tak bedzie bez końca... daliscie boosta ogrom to teraz orki wyglądają na najbardziej pokrzywdzone :) dopakujemy orki to bretka bedzie smutna (armie z małym ld mają teraz spore problemy)
poczekajmy jeszcze na 2 kodexy, ilość tych silniejszych armii się powoli równoważy niedługo będzie ich 7 (lizzi/bestyje i skaveny) Dopiero wtedy będzie widac czy GW zmaierz wydawac każdą armię silniejszą, czy po prostu wszystkie 7ed. są silniejsze od 6ed. ale wobec siebie są w miare równe.
Co najwyżej można dać każdej armi po 1 rzeczy, która jest bardzo "niesprwiedliwa" dla danej armi, ale jak to zrobić żeby nie było subiektywnie? i miało poparcie społeczne?

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Robson, ty widziałeś może AB do warriorów? Jak nie, to dam ci takiego hinta - jest gorszy od 6to edycyjnego, i to bezapelacyjnie. Boost knightów, fajny MoS, i konkretne rżnięcie wielu wielu innych rzeczy, +debilizmy w postaci poisona albo scaly scin na pieskach. WTF?

Zresztą nie oszukujmy się, bretka w żadnej mierze nie może być uznana za armię równą ogrom czy bestiom. Tak samo jak HE, Skaveni i pozostałe armie ze środka stawki.
Uerph.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

a ja mysle dokladnie tak jak robson i wyprzedzil mnie w pisaniu posta doslownie o kilka sekund, dla mnie powinny zostac "naprostowane" tylko najpotrzebniejsze rzeczy i tylko w niektorych armiach, bo inaczej bedzie wiecznie ktos niezadowolony

a DEX WoC widzialem i nawet mam, jest bardziej wymagajacy ale nie bezjadziejny, jest sporo rzeczy slabych ale ten dex nie wymaga szczegolnej uwagi przy BP i nic bym w nim nie zmienial, ma sporo rzeczy ktore maja pierdolniecie
Ostatnio zmieniony 17 gru 2008, o 14:44 przez Gajowy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Asassello
Pan Spamu
Posty: 8176
Lokalizacja: Warszawka - Kult
Kontakt:

Post autor: Asassello »

zawsze znajdzie się jakaś armia która będzie ostatnia na masterach, czyli zawsze będą niezadowoleni.

czekam chwili, kiedy to będę musiał narzekac, że StarDragon jest słaby i potrzebuje boosta. :)
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

widziałem booka do chałasu za pewneprzed tobą :D to najnowsza armia a Crus już pokazał na 2 masterach że ma potencjał ( 4 i 5 ) miejsce
Chaos ma najsilniejszych rycerzy, najsliniejszą magie, najlpesze fasty i najtańszy screan (nie licząc globków) w obecnym battlu, do tego ponadprzeciętny zestaw przedmiotów i reroll panik na cąłej armii, czego więcej ci trzeba?

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Robson pisze: Chaos ma najsilniejszych rycerzy, najsliniejszą magie, najlpesze fasty i najtańszy screan (nie licząc globków) w obecnym battlu, do tego ponadprzeciętny zestaw przedmiotów i reroll panik na cąłej armii,

Prawie jakbym czytal o O&G....
Obrazek

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

No to może wyszczgółowie :D
screan za 30pkt
fast odpowrny na wszystko z mozliwościa robienia flee
rycerze rozjężdżający bez mydła(nurglowi sie nie myją :P ) psy demonów :)
magia nurgla/tzeencha dopakowana itemami na magach, robiąca bardzo bardzo dużo zła :D i krzywdy
podobieństwa do orkasów mimo dużej sympatii do tej armi, niestety nie zaobserwowałem ;)

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Szczurza Juha. Bez przesady. Nowy book jest w porządku i jedynym jak to ładnie nazwałeś debilizmem jest fakt, że można mieszać marki i przedmioty różnych bogów. Tak naprawdę dotyczy to wyłącznie herosów.
Jednostki w praktyce to tylko sztandary mogą być inne, ale kto tam będzie brał sztandary? Wystarczą i tak trzy unity kawy, jakieś dragon ogry i horsmeni...

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Robson pisze: podobieństwa do orkasów mimo dużej sympatii do tej armi, niestety nie zaobserwowałem ;)
Nic dziwnego. "Prawie" robi różnice... ;)

A wracajac do O&G, to rozumiem, ze calkowite splewienie tej armii i w efekcie znikniecie jej z turniejow jest tym, co bedzie satysfakcjonowało obrońców status quo? Oczywiście foch graczy O&G nie jest zadnym argumentem. Ot, sa rozwydrzeni. Niech teraz pozbieraja baty przed 3-4 lata to sie naucza pokory. A nie ze chcieliby tutaj walczyc z kazda inna armia w WFB jak rowny z rownym. O nie. Co to, to nie.

Ma byc tak, jak GW przykazało, i tak bedzie sprawiedliwie.

Nie chce krakac, ale czytam i slysze ludzi, ktorzy grali O&G od dawna. Teraz nie daja rady. Nikt nie lubi non stop zgarniac batów, nikt nie chce byc chlopcem do bicia. Wiec tacy ludzie staja przed wyborem - albo rezygnuje z WFB, albo kupuje/pozyczam nowa armie. Kogo to dziwi?

Szczescie w nieszczesciu, ze narazie wiekszosc graczy nie odchodzi od gry, tylko przerzuca sie na nową armię.

Niestety roznorodnosc hobby na tym nie zyskuje.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

screan za 30pkt
fast odpowrny na wszystko z mozliwościa robienia flee
rycerze rozjężdżający bez mydła(nurglowi sie nie myją ) psy demonów
magia nurgla/tzeencha dopakowana itemami na magach, robiąca bardzo bardzo dużo zła i krzywdy
Psy były od zawsze.
Fast - prawda, jest znacznie fajniejszy.
Rycerze, prawda, mocni. O czym zresztą pisałem.
Magia - git, normalnie aut, aut i aut. A złóż rozpę na 2k bez magi, wciskając hiperdogich caddych, nie mając DD ze znaku khorna.
Dorzuć wpieprzenie w specjale masy nieużytecznych [w porównaniu do knihgtów] jednostek.
+splewienie helki
+niepoprawienie warriorów
+dalej plewiasty szaggoth, nie wiadomo po co wciśnięty do podręcznika.
+brak lataczy
+brak skirmiszów

Jak dla mnie ta armia jest gorsza od 6sto edycyjnej. Knighci z magicznymi atakami i fearem nie zmienią mojego zdania.

Z mojego punktu widzenia to army booki będą tak silne, jak akurat sobie to uwidzą kretyni którzy je ostatnio produkują. Bo delfy bardzo fajnie podładowali, VC i DoCH wymaksowali w absurdalny sposób, a warriorów IMO obcięli, a nawet jeśli nie obcięli - to nie jest to dużo silniejsza armia.
Uerph.

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

Bless pożycz orki na jakiś turniej :) musze zobaczyć czy jest aż tak źle jak mówisz :D

helka nie jest splewiona teraz faktycznie moze walczyc majac 12 cali ruchu zamiast 3 no i jest tańsza. i zajmuje 1 slot.
Ostatnio zmieniony 17 gru 2008, o 15:51 przez Robson, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gajowy
Masakrator
Posty: 2710
Lokalizacja: Białe Błota
Kontakt:

Post autor: Gajowy »

eeeeee tam fajna to armia, fakt boli brak skirmisza i lataczy ale speciale sa super, Trole żądzą po całej linii zwlaszcza jak im kilka razy regenka wyjdzie :) ogry sa srednie ale wcale nie glupie, forsakeni i czuzeni - no coz tutaj zgadzam sie ze to jakas pomylka, DO miażdzą, czarioty sie po prostu nie mieszcza ale tez sa ok co do erek kto ci je kazal brac? ja gram bez ale uwazam ze mimo wszystko helena daje rade.
Robson pisze:Bless pożycz orki na jakiś turniej :) udowodnię że nie jest aż ta źle ja mówisz :D
na kohortex robi przyjezdza z orkami :P

Robson
Niszczyciel Światów
Posty: 4424
Lokalizacja: Murzynowo Kościelne

Post autor: Robson »

na 2k+ bym wolał stestować :) bo na bydzie juz mam plan :D

ODPOWIEDZ