DIPPING - TESTOWANIE

Kompletne artykuły na konkretny temat.

Moderatorzy: Ziemko, Arbiter Elegancji

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Fanatyk
Masakrator
Posty: 2946
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Fanatyk »

Lakier matowy.

Awatar użytkownika
Varulf
Mudżahedin
Posty: 340

Post autor: Varulf »

Przepraszam, że tak długo się nie odzywałem. Przede wszystkim dzięki za pozytywne komentarze:) Co do bejcy to Altaxin Orzech, rozcieńczana z benzyną lakową, po bejcowaniu niektóre elementy (krosty, czaszki) dodatkowo rozjaśnione i na koniec lakier matowy. Niestety nie posiadam fotek 'przed', może następnym razem. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Hanabishi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: Hanabishi »

Ja mam niestety nieprzyjemnosci z bejca. Pomalowalem swoich konnych marauderow. Zbejcowalem (Sadolin orzech wloski+rozpuszczalnik). Po bejcowaniu wygladali bosko jednak aby sie nie blyszczeli pociagnalem ich matowym lakierem. Niestety, na figurkach jest czesciowo bialy osad ich bable. Nie wiem co moglem zrobic zle. Figurki wyschly wiec pomieszanie nie wchodzi w gre.
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Hanabishi pisze:Ja mam niestety nieprzyjemnosci z bejca. Pomalowalem swoich konnych marauderow. Zbejcowalem (Sadolin orzech wloski+rozpuszczalnik). Po bejcowaniu wygladali bosko jednak aby sie nie blyszczeli pociagnalem ich matowym lakierem. Niestety, na figurkach jest czesciowo bialy osad ich bable. Nie wiem co moglem zrobic zle. Figurki wyschly wiec pomieszanie nie wchodzi w gre.
Z tego co widze, to miales raczej nieprzyjemnosci z lakierem a nie z bejca. Jakiego lakieru uzyles?
Obrazek

Awatar użytkownika
Hanabishi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: Hanabishi »

bless pisze:
Hanabishi pisze:Ja mam niestety nieprzyjemnosci z bejca. Pomalowalem swoich konnych marauderow. Zbejcowalem (Sadolin orzech wloski+rozpuszczalnik). Po bejcowaniu wygladali bosko jednak aby sie nie blyszczeli pociagnalem ich matowym lakierem. Niestety, na figurkach jest czesciowo bialy osad ich bable. Nie wiem co moglem zrobic zle. Figurki wyschly wiec pomieszanie nie wchodzi w gre.
Z tego co widze, to miales raczej nieprzyjemnosci z lakierem a nie z bejca. Jakiego lakieru uzyles?
Cytadelowski matowy
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Z tego co widze, to miales raczej nieprzyjemnosci z lakierem a nie z bejca. Jakiego lakieru uzyles?
Cytadelowski matowy
Hmmm... ciezko stwierdzic, co moglo byc przyczyna. Byc moze za duzo lakieru nakladales, lub nie byl on wystarczajaco dobrze wymieszany.

Szkoda marauderow, ale cenna lekcja na przyszlosc. Przy nowych kombinacjach lepiej zrobic najpierw test na jednej figurce a dopiero potem, po pozytywnym wyniku testu, ruszac z masówką.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hanabishi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: Hanabishi »

Po dokldniejszym przyjrzeniu sie stwierdzam, ze bomble zrobily sie jedynie na plastiku (konie). Maruderzy sa tylko biali ;D
Obrazek

Awatar użytkownika
bless
Pan Spamu
Posty: 8444
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: bless »

Hanabishi pisze:Po dokldniejszym przyjrzeniu sie stwierdzam, ze bomble zrobily sie jedynie na plastiku (konie). Maruderzy sa tylko biali ;D
A nie rozcienczales tego lakieru jakims rozpuszczalnikiem? Bo opis zniszczen pasowałby do efektów działania takiego wlasnie srodka.
Obrazek

Awatar użytkownika
Hanabishi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: Hanabishi »

bless pisze:
Hanabishi pisze:Po dokldniejszym przyjrzeniu sie stwierdzam, ze bomble zrobily sie jedynie na plastiku (konie). Maruderzy sa tylko biali ;D
A nie rozcienczales tego lakieru jakims rozpuszczalnikiem? Bo opis zniszczen pasowałby do efektów działania takiego wlasnie srodka.
Rozpuszczalnik dodalem jedynie do bejcy aby nie byla zbyt gesta (zgodnie ze wskazowkami z pierwszej strony)
Obrazek

kurka_z_podworka
Kretozord
Posty: 1568
Lokalizacja: Ad Astra - Zielona Góra

Post autor: kurka_z_podworka »

Rozpuszczalnik =/= rozcieńczalnik, szkoda.
Troszku nieregulaminowo za duża ta sygnaturka była, nie sądzisz? -- Tomash

Awatar użytkownika
Hanabishi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: Hanabishi »

Zrobilem na szybkiego fotki (przepraszam za jakosc) zeby pokazac jak to wizualnie wyglada ;/

Obrazek
Obrazek


Wlasnie mysle co z tym zrobic. Myslicie, ze przemycie woda pomoze w zejsciu tego bialego osadu?
Obrazek

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Nic na nich nie widac;) Bejca schodzi w plynie dot ale z moich plastkow w dot zrobil sieczke wiec nie polecam do konca ;)

Awatar użytkownika
Hanabishi
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 164

Post autor: Hanabishi »

Robak pisze:Nic na nich nie widac;) Bejca schodzi w plynie dot ale z moich plastkow w dot zrobil sieczke wiec nie polecam do konca ;)
Nie chodzilo o detale ale o ten osad :) Nie wiem poprostu czy to cos na tyle powaznego, zeby wwalac je do rozpuszczlanika czy przemyc woda.
Obrazek

Awatar użytkownika
Robak
Chuck Norris
Posty: 481
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: Robak »

Jak wrzucisz do rozpuszczalnika to stanie sie z nimi to samo co jak bys wyrzucil 12 na infernal gateway ;)

Awatar użytkownika
Deather
Chuck Norris
Posty: 444

Post autor: Deather »

zadam przedziwne pytanie do mistrzów bejcy ... czy figurki mniejsze od warhammerowych(nieznacznie) nadająsię do dippingu? mowie o perskiej piechocie zvezdy w skali 1/72 moje wątpliwości wynikają z dość dużej ilości bardzo drobnych detali.

pozdrawiam przyszłych i obecnych "bejcarzy" :P

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

jeżeli odpowiednio zbierzesz nadmiar bejcy i nie pozwolisz jej zalać detali, to jak najbardziej. Najlepiej przetestuj na jedny moedlu ;)

pzrd

Awatar użytkownika
ARBAL
Kretozord
Posty: 1890
Lokalizacja: Toruń

Post autor: ARBAL »

Warriorzy zbejcowani z rozjaśnieniami w 4 popołudnia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Pistolet
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 170
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Pistolet »

Trochę odświeżam.
Jaką bejce wybrać do Tau malowanego shadow grey (który naprawdę jest niebieski) i codex grey (który jest zgodnie z nazwą szary)?

Awatar użytkownika
Motyl
Oszukista
Posty: 788
Lokalizacja: krk

Post autor: Motyl »

Dulux kolor heban ;)- czarna bejca= czarne cienie ;)

Awatar użytkownika
Brother Michal
Kretozord
Posty: 1702
Lokalizacja: Toronto City ("Oko Terroru")

Post autor: Brother Michal »

Witam!

Wiem, ze to WFB, ale chcialem nieco o WH40k. ;)

Mam pytanko czy ktos bejcowal Thousand Sonsow?

Chcialbym sie dowiedziec jaki kolor bejcy najlepiej pasuje do niebieskiego i zoltego?
I czy zamiast malowac pedzelkiem moge najpierw wysprejowac bazowy podklad na modelach? W tym przypadku bylo by to niebieski - cos ala enchantedd blue.

I czy ktos ma zdjecia bejcowanych pojazdow?
Bo juz chyba najlepiej cala armie robic te sama metoda co by wygladala spojnie?

I na koniec: lepiej bejcowac czy pobawic sie nowymi washami?

Z gory dziekuje za wszelakie info!

Pozdrawiam
Michal
Imperial Stormtroopres don't die...
They can only go to hell and regroup.
Obrazek
A wszystko na co mam ochotę jest niemoralne,nielegalne,albo tuczące ]:->

ODPOWIEDZ