Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

btw powiedzcie mi ko kij oni to pisza po angielsku skoro i tak ten patch tyczy sie tylko polakow?
Bo tak jest bardziej.... oficjalnie ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
FIFI (_!_)
Chuck Norris
Posty: 516
Lokalizacja: Wołów, Klub KARAK VAR!!!

Post autor: FIFI (_!_) »

Wiem, że w ograch już zmieniliście sporo, ale... jeżeli znieśliście to ograniczenie w ograch, że ogry zawsze mają impacty(nie trzeba mieć min 3 ogrów i nie trzeba szarżować z odległości większej niż 6') to może dało by sie to ograniczenie znieść u rhinoxów :?: i tak są plewniejsze od hydry i vargulfa a zajmują slota rare i spec! a taki bonus troche im pomoże :o

Awatar użytkownika
Barbarossa
Mniejsze zło
Posty: 5612

Post autor: Barbarossa »

Ależ już tłumaczę.

Napisane jest po angielsku, bo oryginalne zasady są po angielsku.

Już w uściśleniach mocno zbrzydło mi pisanie zdań w rodzaju "Herald Khorne'a może mieć albo Daemonic Icon, albo Daemonic Gifts, do tego herald khornea z armour save...". Przecież to jest bełkot.

Ja wiem, że takim slangiem gadamy często, ale naprawdę napisanie w tym kilku stron przeciąża umysł. Próbowałem, ale uznałem, że efekt końcowy jest żenujący i dużo lepiej wyjdzie po angielsku.

Z kolei polskiego podręcznika nie mam i nie znam przyjętej w nim terminologii. Do tego uważam, że polskie tłumaczenia psują klimat warhammera i nie zamierzam się masakrować, czytając je i asymilując ich język.

:P

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

Polska język, trudna język... :evil:
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

Awatar użytkownika
Mobi
Mudżahedin
Posty: 251
Lokalizacja: Warszawa Bastion

Post autor: Mobi »

tak wiem nie czytalem poprzednich 51 stron, gdyz nie chcialem stracic polowy zycia.
jednakze mam pewne pytania:
1. skoro juz GW zniszczylo system wfb, a Wy "poprawiacie" zasady, to czy nie warto bylo by zwrocic uwage na jeszcze pare niedociagniec?
chodzi mi mianowicie o Helm w wampirach.
mam pare armii i tak naprawde wzgledem nich NIE ROBI MI ZADNEJ ROZNICY jak gram z wampirami kto ma ow helm, gdyz 6 a 7 ws to dla mnie zadna roznica (odwoluje sie do imperium), wiec co to jest za ograniczenie, ze tylko na lordzie zajmuje dodatkowy slot?
2. demony ostro przycieliscie, ale zamiast tylko przycinac i skracac to mozna by bylo takze cos naprawic. mowie mianowicie o demon prince (nie lubie spolszczen). wszyscy wiedza ze gw go zepsulo i przez to nie ma praktycznie alternatywy dla greater demon'ow. max 2 lev i max 75pkt na gifty to troszke nie fair. moze macie jakies zdanie na ten temat?

z gory dzieki
Czasami mysle ze Ewa w raju opieprzyla nie tylko jablko ale i weza.

Tomash
Spaministrator
Posty: 7890
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Tomash »

Mobi pisze:tak wiem nie czytalem poprzednich 51 stron, gdyz nie chcialem stracic polowy zycia.
jednakze mam pewne pytania:
To może zostaw ten temat i zabierz się za stworzone tutaj dla-konkretnych-armii? :P
Admin-cieć: póki forum działa, jestem niewidoczny :mrgreen:
A tak serio: rzadko bywam na forum, rzadko sprawdzam PMki. W sprawach ogólnoforumowych lepiej kontaktować się z innymi administratorami. Najlepszy kontakt ze mną to mail: tomekrs@o2.pl

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

Mobi pisze: 2. demony ostro przycieliscie,
Niestety nie jest to prawdą.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Polska język, trudna język
W baniak się lepiej stuknij, polska język wygląda jak poczwara jak się wlepia tam bloodthirsterów, raiders, itd. - bo nie każdy AB jest po polsku. Dlatego imo bardzo dobrze, że jest po angielsku.
Uerph.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Z przycięciem demonów jest tak, że są 3 jednostki dobre których każdy używa: horrory, pieski oraz flejmersi. Furie są przegięte z powodu tego iż można mieć ich więcej niż 1, ba nawet 3 oddziały.
Bloodzio to rzeźnik. Wydaje się więc oczywistą oczywistością, iż należałoby ich osłabić.
Takim przykładem może być posiadanie jednostki core danego Boga na każdego herosa boga. Jeśli więc się nie ma jednostki lub herosa nie można brać tego drugiego. Analogicznie by to było wtedy z speciałami i rajrami.

Awatar użytkownika
RAFIX
Falubaz
Posty: 1272
Lokalizacja: WAWA Przyczółek Inkwizytorów

Post autor: RAFIX »

BOGINS pisze:Z przycięciem demonów jest tak, że są 3 jednostki dobre których każdy używa: horrory, pieski oraz flejmersi.
Niestety nie każdy ale teraz jestem zmuszony używać flejmerów bo nie moge powtórzyć rarów, niema też alternatywy co do jednostek special i każde demony są skazane na te psy :D :D :D ewentualnie m.demonetki.
Zabranie kości DD z horrorów jest bez znaczenia bo przycięta jest magia i tak walcząc z armią opartą na 15 PD mając 6DD jest porównywalne do potyczki kiedy mam 3DD kontra 12PD, a tak mogę sobie pozwolić na to aby mieć inne jednostki niż horrory.
Przycinanie corów speciali i rarów poprzez danie odpowiedniego herolda jest głupie przecież są armie jednego boga, poza tym demony są pokojowo do siebie nastawione :twisted: :twisted: :twisted:

R.

Awatar użytkownika
KrzysiekW
Wielki Śląski Ninja
Posty: 3850
Lokalizacja: Pilchowice, Klub "Schwarze Pferd"

Post autor: KrzysiekW »

niema też alternatywy co do jednostek special i każde demony są skazane na te psy
<"kropelka-załamka" z japońskich filmów>...
Biedne, skazane demony... :lol2:

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Rafix dlatego twierdzę że przycinanie w ogóle jest niepotrzebne. Tzn dla części graczy jest :).
Do pewnego stopnia, jakiekolwiek przycięcie naszej czy innej armii powoduje iż ileś tam osób w naszym kraju musi nagle zainwestować kolejne złotówki w zakup fiendów itp. jednostek.
Jeśli za jakiś czas jakiś Nowak obudzi się po kolejnej przegranej bitwie i stwierdzi że należy przyciąć demonki to będzie jazda dalsza.
Już nie wspomnę faktu, iż za jakiś czas zaczną burzyć się kolejne bretonnie, skaveny, bestie o PODPAKOWANIE armii do standardu 7 edycyjnego.

Awatar użytkownika
Ratzing
Kretozord
Posty: 1549

Post autor: Ratzing »

Bogins, puknij się w czoło. Kto w LS ma na tyle mało mózgu, żeby pakować bretonię? I po co pakować Skaveny, jak zaraz im podręcznik wyjdzie? I bestie już zostały troszkę podpakowane, to o czym ty w ogóle mówisz?
Uerph.

Awatar użytkownika
Leszczu
Chuck Norris
Posty: 641
Lokalizacja: Krotoszyn, Zielony Smok
Kontakt:

Post autor: Leszczu »

BOGINS pisze:Już nie wspomnę faktu, iż za jakiś czas zaczną burzyć się kolejne bretonnie, skaveny, bestie o PODPAKOWANIE armii do standardu 7 edycyjnego.
sądze, że ten czas byłby teraz póki orki walczą o swoje. A jak narazie nikt inny nie walczy o podpakowanie. sądzisz, że jak podpakują orki (O tą animozje) to reszta też się rzuci krzycząc: Ja też! ja też! ja też! ? Nie sądzę.

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Tak. Tak właśnie będzie. Już orki się rzuciły, jak tylko bonus dostały ogry i bestie.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

O źle mówie, wieszczę ARMAGEDON!!!!! zŁO w 2009!!!!!!!! Dodaj 2 z 9 a będziesz miał rok urodzenia Chrystusa! Teraz nadejdzie antychryst! ZUOOOOOO
Leszczu, czas wiec przypomnieć tym graczom że muszą walczyć o swoje np:
- Bretonnia - dlaczego muszą oddawać specjalnie rozpoczęcie gry dla warda? przecież teraz 5+ ward, regenerki przewracają się od lewej do prawej w różnych armiach? Dlaczego trzeba wykuić cnotę aby wejść herosem do piechoty...No i moze w końcu najważniejsze, czemu pegazy miałyby być 0-1 bez genka na pegazie? Zróbmy od razu że są normalnym speciałem, albo grale, teraz już nie ma ograniczeń 0-1 rare (przynajmniej w opcji Bp jest to możliwe).

Skaveni - zasada zacinania, ld zawsze, nawet gdy uciekają! Dajmy im! Ja jestem za - przecież szeregi maja nadal, nie ucieka skirmish. No i najważniejsze rat ogry są słabe? Przecież to prawie szalone chłopy, moze jakaś rerol paniki? :)

Bestie. Will of chaos dla armii!!!!!! Mutacje i nowa magia, pleasssss!

No tak bym zapomniał:
Dogs of war! jakies sensowne bonusy, np. że nie panikują, w końcu walczą dla kasy, po co uciekać jak się kasy nie dostanie?! To takie szlachetne...
O chaos dwarfy, dajmy im hell cannona? Koniecznie will of chaos, w końcu chaos dwarfy! A no i greenskinom starą animozję! Hobgoblinom dostęp do magicznych świecuszek goblińskich! Koniecznie unit wilków zaczynający się od 5 modeli a nie od 10 i to też z włóczniami (bo jak pamiętam nie mają).
Death rocket jest słąbe, zamieńmy na zwykłą armatę :P

Pozdrawiam wszystkich fanów WFB! Matacz Ścieżek żondci.

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

Niestety Bogins, ale nikt nie będzie już się rzucał, nawet jeśli orki coś dostaną.

Lizaki właśnie wychodzą. Po nich są zaraz skaveny i bestie. Do wyjścia nowego AB bestie będą mogły sobie pograć dzięki BP (tutaj w zasadzie najważniejsze było poprawienie tego herda). Natomiast takie armie jak: WE, Bretka, Krasnoludy to armie, których napewno nietrzeba podpakowywać (nawet krasnoludy). Jedynie Ogry i Orki podobnie jak bestie nie radzą sobie zupełnie z nowymi armiami. Ogry już boosta dostaly, a orki mają dostać. Reszta armii mimo wszystko może sobie powalczyć z demonami czy VC (tym armiom nie zboostowanym przez BP musi wystarczyć podcięcie demonów i VC).

No i jestem całkowicie pewien, że nawet jeśli gracze jakieś armii po orkach podnieśliby jakiś wielki wspolny lament - to nie dostaną żadnego boosta. Dlaczego? Każdy doskonalego sobie z tego zdaje sprawe, a lament conajwyzej podniosa ludzie dla czystej przekory - "jesli orki, bestie, DoW i Ogry dostały to ja też chce!". A cos takiego absolutnie nic nie wskora. W koncu LS to nie idioci, zeby dawac sie lapac na takie wylewy zalow. Nawet dopak orkow jest narazie tylko "rozwazany".

Osobiscie uwazam, ze poprostu male formaty np. 1500-1999 znacznie lepiej sobie radza niz duze formaty punktowe. Szanse sie znacznie bardziej wyrownuja nawet z VC i demonami (zwlaszcza po ich obcieciu). Poprostu znacznie mniej problemu z tym formatem jesli chodzi o restrykcje kompozycyjne, a i balans wiekszy, przegiec znacznie mniej. Warto by sie zastanowic czy nie wprowadzic wiekszej ilosci singlowych masterow na mniejsze punkty w stosunku do tych duzych.

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Zgodzę się z Tobą. Mniejsze foramty oznaczają w praktyce lepszy balans gry. Może tak więc przemyśleć sprawę armii 2000+? Może lepiej by było grać na mniej niż 2000pkt? Dużo różnych jednostek? Więcej klimatu, bez lordów, bez smoków, bez udziwnień? Hmm

Awatar użytkownika
Nijlor
Wielki Nieczysty Spamer
Posty: 6663
Lokalizacja: KGS "Fenix" Włocławek/ Kłodawa

Post autor: Nijlor »

No Bogins, co do chd to całkiem fajny postulat, no może poza tym canonem i will of chaos, to że to chaos dwarfes nie znaczy, że oddają czesć tym brzydalom z innego wymiaru, Hashut im wystarczy, nie przesadzajmy :P Ale już hellcanon i slavegiant mógłby być :) dla klimatu

Awatar użytkownika
BOGINS
Postownik Niepospolity
Posty: 5229
Lokalizacja: Świebodzin

Post autor: BOGINS »

Wiesz, wiadomo CHD sam grałem i bolało parę rzeczy. A teraz? W dobie tych armii? Na PGA było tych bodajże 3 graczy czyli więcej niż Ogrów których chyba 1 albo 0 i sądzę że coś się nam starym chaośnikom należy. Takie orasy dostaną bonusa, nawet słyszałem o jakiejś zasadzie dla dzikusów +1 do warda oraz +1 do ataku, a my co? głupiej zamiany na 5 wilków do użytku? Dziwią mnie niektóre rzeczy...

ODPOWIEDZ