Pytania początkujących i niepewnych

Dark Elves

Moderator: Yudokuno

Zablokowany
Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

musisz wybrac 8)

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Ale wybrać z czego, bo nie rozumiem?

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

musisz wybrać domene do której wylosujesz dodatkowy czar

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Nie no, jak to wybrać. Jedną domenę wybiera się dla jednego Maga, jeden czarodziej nie ma dwóch domen. Jeśli czarodziejka która ma domenę Mrocznej Magii, ma Tom Furiona to losuje dodatkowy czar z Mrocznej Magii, a nie z Metalu, nawet jeśli jej koleżanka takową posiada.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

wybierasz jedną domenę i z tej losujesz wszystkie czary. 4 poziomowa z tome of furion losuje zatem 5 czarów, zamioast standardowych 4. Ale wszystkie z jednej domeny.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Darkmoor
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 44

Post autor: Darkmoor »

Nie no, jak to wybrać. Jedną domenę wybiera się dla jednego Maga, jeden czarodziej nie ma dwóch domen.
kupiłem AB pl i jest napisane że: wszyscy czarodzieje ME znają czary z domen mrocznej magii i jednej z nastepujacych domen wh: ognia, cienia, matalu bądź smierci.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Z oryginału:
A Dark Elf Wizard knows spells from the Lore of Dark Magic or one of the following Lores from warhammer: Fire, Shadow, Metal or Death.

Awatar użytkownika
Tullaris
Masakrator
Posty: 2177
Lokalizacja: Solec nad Wisłą

Post autor: Tullaris »

Poczytaj RB, tam wyraźnie jest napisane, jednen czarodziej, jedna domena. A z tych podanych domen to możesz wybrać sobie jedną dla jednego czarodzieja. DE nie mogą korzystać z innych czyli np. niebo, życie.
Tullaris Dredbringer was dying. He knew this, and he cared not.... At last, he knew the truth that Khain had tried to share with him all theas years, and it was glorius.
"Kings of Ulthuan!" the Pheniks King spat the words sa a curse. "You are usurpres and thieves. You owne me a debt. In my name, and thad of my fadher, I call upon you to repey it now."

Awatar użytkownika
Wood Elf
Wałkarz
Posty: 97

Post autor: Wood Elf »

Sory mam pytanko jak to jest u was z tytm ołtarzykiem bitewnym i z tymi błogosławieństwami rzucacie sobie na każdą jednostkę co ture albo 5 na 1 i to jest do końca gry??I czy 1 jednostka moze miec wiecej niz jedno błogosławienstwo?? Da sie to jakkos zniszczyc?

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

rzucacie sobie na każdą jednostkę co ture
tak
czy 1 jednostka moze miec wiecej niz jedno błogosławienstwo
nie
Da sie to jakkos zniszczyc?
zabić obsługę
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Artein
Masakrator
Posty: 2284

Post autor: Artein »

Jankiel pisze:
rzucacie sobie na każdą jednostkę co ture
tak
A nie rzucamy na jedną jednostkę co turę?

Awatar użytkownika
Raptor
Kretozord
Posty: 1990
Lokalizacja: True Legion Kraków!!!

Post autor: Raptor »

na jedną ;p
Obrazek

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

Potraktowałem to "każdą" jak "dowolną". Nie wydaje mi się, by ktoś mógł dojśc do wniosku, iż wszystkie oddziały DE w 24" dostają warda czy dodatkowy atak.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

Ale by bylo!
A ja mam takie pytanie...Czy jednostka z zasada hatred niszczaca wroga w walce overrun'ujac w druga jednotske musi:
a) overrun'owac jezeli druga jednostka zostanie zniszczona w nastepnej turze walki
b) Nie moze overrunowac po overrun'ie ?
W RB jest napisane,ze nie mozna robic overrun (czy nawet pursuit) po overrun jesli wpada sie w oddzial zwiazany walka ktory jeszcze nie walczyl...A jak to jest gdy wpada sie w oddzial nie walczacy? Czy ten overrun liczy sie po prostu jak szarza i niszczac wroga w nastepnej turze walki jednostki z zasada hatred musza leciec dalej?

Awatar użytkownika
Wood Elf
Wałkarz
Posty: 97

Post autor: Wood Elf »

nie pytałem sie bo mój kolega rzucił sobie 4 błogosławienstwa na konnice i zniszczyłem obsługe a on mówi że to dalej działa... taki "mały czit" :D

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

wow ale wał... :shock: :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Pitagoras
Falubaz
Posty: 1443
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Post autor: Pitagoras »

wow ale wał... :shock: :roll:
Obrazek

Awatar użytkownika
Yudokuno
Kotu
Posty: 3017
Lokalizacja: HLOS

Post autor: Yudokuno »

Wood Elf pisze:nie pytałem sie bo mój kolega rzucił sobie 4 błogosławienstwa na konnice i zniszczyłem obsługe a on mówi że to dalej działa... taki "mały czit" :D
:mrgreen: pogryzłam biurko ze śmiechu
lohost pisze:wspolczuje komus kto byl moderatorem gdy ja sie podobnie zachowywalem. od czytania tego szajsu mozg sie lasuje.
...mój bohater :D

Awatar użytkownika
Druchii
Kretozord
Posty: 1878

Post autor: Druchii »

A ja ponawiam swoje pytanie. Prosilbym o pomoc bo ta sytuacja nie jest mi do konca jasna.

Czy jednostka z zasada hatred niszczaca wroga w walce overrun'ujac w druga jednotske musi:
a) overrun'owac jezeli druga jednostka zostanie zniszczona w nastepnej turze walki
b) Nie moze overrunowac po overrun'ie ?
W RB jest napisane,ze nie mozna robic overrun (czy nawet pursuit) po overrun jesli wpada sie w oddzial zwiazany walka ktory jeszcze nie walczyl...A jak to jest gdy wpada sie w oddzial nie walczacy? Czy ten overrun liczy sie po prostu jak szarza i niszczac wroga w nastepnej turze walki jednostki z zasada hatred musza leciec dalej?

Awatar użytkownika
ZiMny
Wodzirej
Posty: 737
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ZiMny »

DarkDruchii strasznie pogmatwałeś.... Nie wiem czy oto chodzi ale Overrun jest tylko w pierwszej turze walki + IMHO Hatred nie zmusza Cię do Overruna , do gonienia tak ale nie do Overruna.
Obrazek

Zablokowany