Dyskusja o balancing patchu

Rozwój i dyskusje na temat rozwiązań przywracających grze balans.

Moderator: Barbarossa

ODPOWIEDZ
SexRocket
Piszczałka
Posty: 2984
Lokalizacja: KGB "Rogaty Szczur" Gorzów
Kontakt:

Post autor: SexRocket »

uderzanie po inicjatywie jest tak samo glupie jak cala zasada asf...
a jako ze takowa zasada jest to i powinno byc bicie po inicjatywie
argumenty typu ze ktos z asf zaszarzowal na cos innego z asf a i tak bije drugi sa tak samo inteligentne jak tan ze driady szarzuja na sword masterow a i tak bija drugie...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

nie- albo mówimy o konkretnych sytuacjach ASF vs ASF, albo na ten temat faktycznie nie ma sensu z wami rozmawiać, co LS dawno już zrobiła.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

jak dla mnie jeżeli chodzi o ASF DE assassina rozchodzi się o to że stał się za silny :P, co do samego ASF HE poprostu w walkach HE vs HE zasada ta nie powinna obowiązywać i tyle. W DE za ASF się płaci, a nie dostaje się za free.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Corvus Albus pisze:W DE za ASF się płaci, a nie dostaje się za free.
:shock: :shock:

a u HE jest calkowicie za darmo.

:roll:
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

bo kurwa assasin jest masterem walki, ukrytym w oddziale i wyszkolonym na wyskakiwanie z nienacka na wrogiego bohatera gdy ten sie najmniej tego spodziewa!
chuj z tym wszystkim, popieram scimitara i jego wypowiedz. marudzenie i pierdolenie farmazonow osiagnelo juz poziom krytyczny. powychodzily jakies bublowate zasady armii he i teraz wszystko popierdolone jest. kiedys nie bylo zadnych problemow z asf, wszystko ladnie w rb wytlumaczone jest. zreszta nie uwazam zeby balans asf'a byl stworzony w oparciu o 'nowe' zasady, a wlasnie o kolejnosc inicjatywy.
pozdrawiam i zycze rozsadku
i do morroka:
SZATAN!! GRRRR warhammer to bagno. GRRR gupie zasady. GRRR pozdro! PIEKLO!!
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

@kosa

No to zasada armii? Ja muszę wydać 35 pkt za sztandar dla jednego oddziału i 160 na jednego assassina, czyli mam już około 200 pkt za co HE wystawi sobie SM z asf z bazy. HE ma pierdylion ataków z DP, SM, WL z S6 z ASF, a ja 1 oddział + assassin to miałem na myśli.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Corvus Albus pisze:@kosa

No to zasada armii? Ja muszę wydać 35 pkt za sztandar dla jednego oddziału i 160 na jednego assassina, czyli mam już około 200 pkt za co HE wystawi sobie SM z asf z bazy to miałem na myśli.
ale spójrz jaka droga jednak jest piechota HE, pewnie za asf każdy chlopek placi 2-3pkt(albo moze i wiećej?), czyli na 10 osobowy oddzial asf kosztuje 20-30pkt.

Lord za asf placi 25 pkt
heros 15pkt.

kawaleria pewnie tez placi za to, a DP asf jest tak potrzebne, ze...
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

ja jebie Scimi to juz jest zalosne co piszecie
Dokładnie. Chyba w ogóle, poza Piszczałką, nie macie pojęcia, czego tyczy się dyskusja. Szkoda czasu na czytanie waszego marudzenia.
Warhammer Pro-Tip #2: If Purple Sun isn't winning the game for you, consider using it more.

Awatar użytkownika
Corvus Albus
Kretozord
Posty: 1960
Lokalizacja: Włocławek - Klub Fantasy "FENIX"

Post autor: Corvus Albus »

Dobrze że są w Polsce takie osoby jak Wy :) polski battle uratowany :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Kosa
Pan Spamu
Posty: 8709
Lokalizacja: krk czyli Ulthuan

Post autor: Kosa »

Corvus Albus pisze:Dobrze że są w Polsce takie osoby jak Wy :) polski battle uratowany :)
bo są dwa rodzaje warhammera, ogólnoświatowy i polski, lepszy polski :D
"Człowiek jest czemś, co pokonanem być winno"
F.N.

Moja Galeria Pomalowanych Ludków

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Mam pojęcie o czym się tu toczy dyskusja i wbrew temu co piszą koledzy popierający niefortunny zapisek oddzielam grubą kreską to jaką armią gram itd. Kiedyś postulowałem pewne rozwiązanie dotyczące WR i zostałem za to zjechany, bo niby gram WE - i co ?? Obecnie mamy to samo, ale forma jest bardziej jeszcze skrajna niż w tym co proponowałem - WTF ?? Ale, że to napisało GW to już jest bardziej cacy ??
Jeśli chodzi o ASF to dokładnie zgadzam się z tym co napisał Piszczałka. Problem z ASF jest praktycznie wtedy, kiedy grają HE vs. HE. Nie wiem, w czym rozwiązanie zaproponowane tutaj przeszkadza ?? Chodzi o to, że fakt kto szarżował lub ma GW rozstrzyga dopiero w przypadku równej inicjatywy - właśnie po to by nie było turlania na 4+. Poza tym pragnę zauważyć, że zapisek by LS i tak nie rozstrzyga sytuacji, kiedy już mamy kolejną rundę walki i i tak w specyficznych sytuacjach będziemy turlać.
A biadolenie, że będzie wygrywał ten kto ma więcej DP w takim wypadku to i tak jest nie na miejscu, bo w obu przypadkach (licząc starcie jednostek, nie bohaterów), będą oni mieli wysoką I oraz większy zasięg szarży, więc prawie na pewno będą bić jako pierwsi. A że w wersji proponowanej przez Piszczałkę jakiś Assasin czy Heros DE w klocku BG będzie mógł uderzyć szybciej to trudno.

Na prawdę stonujcie i przestańcie szukać przy okazji poprawiania różnych zasad tego kto jaką armią gra, bo to daleko nie prowadzi.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Scimitar pisze:Na prawdę stonujcie i przestańcie szukać przy okazji poprawiania różnych zasad tego kto jaką armią gra, bo to daleko nie prowadzi.
Sulusznie, tym bardziej, ze argument jest obosieczny, tzn. jesli ktos twierdzi, ze jesli gram DE to chce aby ASF bylo takie jak w zasadach FAQ, to samo ja moge powiedziec:
nie grasz DE i pewnie dlatego wolisz takiego ASF, ktory przycina troche elfy (z reszta nie tylko mroczne jak mi sie wydaje).

Na koniec:
czy mozemy sie dowiedziec co bedzie z zasadami BP na turniejach? BP jest "wazniejszy" od FAQ czy nie?

Awatar użytkownika
Scimitar
Postownik Niepospolity
Posty: 5516
Lokalizacja: Draconis - Wejherowo

Post autor: Scimitar »

Jeśli chodzi o zasady turniejów, to decyduje organizator. Jeśli mam zabrać głos jako organizator, to ja na swoich turniejach żadnych BP + R nie będę stosować. Wyjątkiem będą turnieje, gdzie gracze będą chcieli przetestować rozpiski pod kątem jakiegoś konkretnego turnieju - wtedy format będzie maksymalnie zbliżony do tego co inni wymyślą.
Draconis - FOR EVER !!!

Warhammer Online - Guild Leader of Skowyt Guild

Awatar użytkownika
Voihiern
Powergamer Rozpiskowy
Posty: 39
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Voihiern »

Mialem na mysli czy na turniejach, gdzie BP obowiazuje, FAQ sa traktowane jako wazniejsze od niego czy nie.
Tzn. jak na turnieju z BP wygladac bedzie zasad ASF/ikony/ruchu Hydry?

Awatar użytkownika
Shino
Nerd Forumowy
Posty: 13990
Lokalizacja: Ordin Warszawa

Post autor: Shino »

asf jak jest w bp chyba, ze zasada ta ulegnie przeglosowaniu.

hydra i ikona na rzie dzialaja wg. faqa chyba, ze tez istotny zapis bedzie w uscisleniach.

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Scimitar pisze:Jeśli mam zabrać głos jako organizator, to ja na swoich turniejach żadnych BP + R nie będę stosować.
Bo Ci się uściślenie ASFvsASF niepodoba :roll: Scimitar, z całym szacunkiem i sympatią - ochłoń, napij się ulubionej wody mineralnej, a potem spójrz na swoją skalę zdenerwowania tym, że istnieje szansa, że dobry dla Ciebie przepis FAQa zostanie zabusowany. Wciąż uważasz, że to świadczy o obiektywizmie? Co do reszty to pełne poparcie Morroka.
Jankiel - ogromne uznanie za bezstronne podejście.
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Jankiel
Sol Invictus
Posty: 8228
Lokalizacja: Szybki Szpil

Post autor: Jankiel »

BP to mają być tylko zasady składania armii, żadnych zmian zasad (ASF znalazło się tam trochę niefortunnie). Reszta leci do uściśleń.

Scimiter - więckszość osób tutaj (grających DE) narzekała, że to bez sensu, że przecież założenia assassina były inne, że tną nasze święte jednostki, w dodatku niezgodnie z zasadami. Szczerze mówiąc, to mam spory dystans do opinii wypowiadanych na temat danej armii przez osoby grające tą armią. Wybaczcie, ale na palcach jednej ręki można policzyć graczy, którzy są w stanie apelować o przycięcie własnej armii, a dopakowanie innej. Ze znoszeniem sie ASF wszystko było ok, dopóki się nie okazało, że assassin bije po szarzujących white lionach, a szarżujący swordmasterzy zmielą gwardię. Wtedy już jest bardzo nie ok i należy bronić rulebooka wszystkimi siłami. Ilu z Was wypowiadało się za tym, by beast cowers/rune of the true beast nie działał na demony? Ilu z Was uważa, że VC zostały w balancing patchu za bardzo pocięte? Ilu z Was uważa, że z ruchem hydry jest coś nie tak i nie powinna biegać po lesie bez modyfikatorów? Ile z Was pisało, że obcięcie recasta dla wampirów w BP to przegięcie? A potem ilu zaczęło narzekać, że power of darkness nie można sobie porzucac, bo kości nie starcza? Nie protestujecie przeciwko uściśleniom niezgodnym z rulebookiem. O trzymanie się zasad nawołujecie tylko wtedy, gdy coś zaczyna dotykać Waszą armię. Bo jak dotyka inną, to nawet dobrze.

Do tego dochodzi jeszcze bardzo emocjonalne narzekania, że zabierają DE zabawki, a uściśleń ASF chcą tylko słabi gracze. Mimo, że poprzednie uściślenie sprawiało tylko, że BG i assassin nie atakują przed szarżującymi HE. Jak by to cokolwiek zmieniało.
Ostatnio zmieniony 14 sty 2009, o 18:53 przez Jankiel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Koz@a
Chuck Norris
Posty: 466
Lokalizacja: Chrzanów/Kraków

Post autor: Koz@a »

Zróbcie głosowanie i będzie po sprawie :D



a tak szczerze to jest mi tu już obojętne :)

Awatar użytkownika
trikk
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3900
Lokalizacja: Malifaux

Post autor: trikk »

Jankiel pisze:BP to mają być tylko zasady składania armii, żadnych zmian zasad (ASF znalazło się tam trochę niefortunnie). Reszta leci do uściśleń.

Scimiter - więckszość osób tutaj (grających DE) narzekała, że to bez sensu, że przecież założenia assassina były inne, że tną nasze święte jednostki, w dodatku niezgodnie z zasadami. Szczerze mówiąc, to mam spory dystans do opinii wypowiadanych na temat danej armii przez osoby grające tą armią. Wybaczcie, ale na palcach jednej ręki można policzyć graczy, którzy są w stanie apelować o przycięcie własnej armii, a dopakowanie innej. Ze znoszeniem sie ASF wszystko było ok, dopóki się nie okazało, że assassin bije po szarzujących white lionach, a szarżujący swordmasterzy zmielą gwardię. Wtedy już jest bardzo nie ok i należy bronić rulebooka wszystkimi siłami. Ilu z Was wypowiadało się za tym, by beast cowers/rune of the true beast nie działał na demony? Ilu z Was uważa, że VC zostały w balancing patchu za bardzo pocięte? Ilu z Was uważa, że z ruchem hydry jest coś nie tak i nie powinna biegać po lesie bez modyfikatorów? Ile z Was pisało, że obcięcie recasta dla wampirów w BP to przegięcie? A potem ilu zaczęło narzekać, że power of darkness nie można sobie porzucac, bo kości nie starcza? Nie protestujecie przeciwko uściśleniom niezgodnym z rulebookiem. O trzymanie się zasad nawołujecie tylko wtedy, gdy coś zaczyna dotykać Waszą armię. Bo jak dotyka inną, to nawet dobrze.

Do tego dochodzi jeszcze bardzo emocjonalne narzekania, że zabierają DE zabawki, a uściśleń ASF chcą tylko słabi gracze. Mimo, że poprzednie uściślenie sprawiało tylko, że BG i assassin nie atakują przed szarżującymi HE. Jak by to cokolwiek zmieniało.
Jankiel, naprawdę szacun za ten tekst.

P.S. Mi to zwisa, bo w WE i WoCh mam tyle tych ASFów.... ;)
Release the Przemcio!

Awatar użytkownika
Murmandamus
Niszczyciel Światów
Posty: 4837
Lokalizacja: Radom

Post autor: Murmandamus »

pozwolę sobie zacytować jankiela z innego tematu z forum sedziowskiego
Wiesz co, zastanawiałem się nad tym i ASF został chyba dopasowany do kolejności inicjatywy, a nie tego, kto szarzuje czy ma dwuraka. Herald slaanesha imo powinien uderzać przed szarzującymi white lionami, a assain przed szarzującym phoenix guardami. ASF nie był problemem, dopóki nie wyszły HE i nie zaczęły toczyć ze sobą absurdalnych bitew. W sumie tylko kodeks HE sprawia, że zasady ASF stały się niegrywalne.
Z drugiej strony, kierując się moją ulubioną zasadą "keep it simple", aktualne rozwiązanie takze uważam za w pełni zadowalające.
Czyli Jak widać Jankiel też tak uważa że powinno się bić po inicjatywie asf vs asf.


Myślę że stosowanie inicjatywy jesli jest równa a dopiero potem tego uściślenia z BP jest równie "simple" jak to co jest obecnie w BP. Jeśli nie wydaje się to proste to chyba powinniśmy połączyć się z naszymi kuzynami na drzewach w dalekiej afryce a nie grywać w Warhammera .
zapraszam na Polskie Forum Kings of War

https://kow.fora.pl/

ODPOWIEDZ