Rozpiski

Bretonnia

Moderatorzy: Jagal, Milczek

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

Hmm obrobić rozpiske trzeba bo słabo sia ją czyta . A tak wogóle to hmm ciężko będzie grać tą rozpiską w dobie turnieji i gier z cieciami (jak BP-R) w specjalach nie wystawisz 3 MY , 6 takich samych corów :/ i nie zdublujesz rara :( . Co do Lorda widać że bez pomysłu do przebudwy całkiem bo taki generał to strata punktów .

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Tia, lorda zmienić musowo. Ja najczęściej daję Virtue of Knightly Temper, zwykłą kopię, Grail Shield i Sword of Might. Czasem rezygnuję z wysokiego warda i w zamian wrzucam Cuirass of Fortune, wtedy książę rani praktycznie zawsze, co bardzo pomaga w mnożeniu ataków :)

Myth
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3158
Lokalizacja: Warszawa, 8 Bila

Post autor: Myth »

Problem jest taki, że mając virtue of knightly temper nie można używać magicznej broni w ogóle, więc zestaw do przeredagowania ;-)

Awatar użytkownika
Dibo
Masakrator
Posty: 2825
Lokalizacja: Legion Kraków

Post autor: Dibo »

no i majac magicza broń musisz jej użyć a knighty temper tego zabrania

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

Cos takiego wysmugalem, cholera dla fajnego efektu brakuje mi doslownie 35 punktow i nie mam pojecia jak je uzyskac.

3x8 realmow
erranci
2x5 jommenow
2x10 helabardnikow z sztandarem
treb
grale sztuk 5
damsela 2x scroll
damsela scroll z kielich
bsb sword of might z virtue of duty
palantunio z sword of heroes (testowo)
i lord
wersja gdzie sie mieszcze na 2250 to virtue of confidence z lance of atrosis
a wersja gdzie sie nei meiszcze to z sword of the quest i vitrue of confidence
cholera na wersje z dobrym lordem brakuje 35 punktow (!)

mozna by zrezygnowac ze szmat na halabardnikach, ale to 10 golych kolesi i za lekko by padali mysle

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Prośba - pisz o muzykach etc bo tutaj nie wiadomo gdzie mozna punkty ciąć :P

Mi tu baardzo uderza w oczy brak chociazby 3ki pegazow z muzykiem.

i IMO lepiej dac lucznikow zamiast halabardników. Te 35 pkt mozna znaleźć wywalając 2x halabardnikow, wsadzając łuczników ile wlezie - 35 pkt dla lorda:P
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Kallessin
Mudżahedin
Posty: 269
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Kallessin »

Wlasnie 3 pegazow jest o nich zapomnailem, lucznicy kosztuja tyle samo co 10 hlabardnikow
A muzycy sa w lancach i raczej beda, bo nie chce ryzykowac lancy bo o muzyka przegrywam.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

10 halabardników to wyrzucone punkty, byle co powoduje w nich testy paniki i nie bardzo wiem do czego mieliby służyć - do screenowania rycerzy? Bronienia trebusza? Jeżeli wystawiam kmieci, to w klockach po 25 i wtedy zawsze mi się to sprawdza - w przeciwnym wypadku nie wystawiam w ogóle.

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Muzykow i tak bym nie scinał, wręcz przeciwnie :P Namawiałbym Cię do wzięcia ich ;)

No to własciwie wywalając halabardnikow wsadzasz 12 lucznikow skirmish i masz te pkt na lorda;p
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Inkwizytor
"Nie jestem powergamerem"
Posty: 176
Lokalizacja: Zad Trolla; Koszalin

Post autor: Inkwizytor »

Otóż to, muzycy to podstawa ;)

Ja wykminiłem coś takiego:
LORD-Virtue of Audacity; Enchanted Shield; Birth-sword of Carcassone; Mantle of Damsel Elena; Hippogryf[405]

BSB-Braid of Bordeleaux; Morning Star of Fracasse; koń, Graal[145]

PALADYN-Questing; dwurak, Virtue of Empathy; tarcz; Gauntlet of the Duel[104]

DAMSELKA
-Silver Mirror; koń[120]

DAMSELKA
-2x Dispel Scroll; koń[130]

5 KotR[120]

5 KotR[120]

10 Knights Errant
-FCG; Errantry Banner[241]

19M@A-fcg; glewie[122]

10 Peasant Archers
[60]

10 Peasant Archers
[60]

8 Questing Knights-FCG; War Banner[276]

3 Pegasus Knights
[165]

Field Trebuchet
[90]

Field Trebuchet
[90]

Razem coś koło 2250. I nawet mieści się to w coraz powszechniejszych ramach BP+R :) Generalnie plan jest taki że BSBek i Damselka z lustrem jeżdżą z Errantami, druga Damselka z Questami a pieszy Paladyn z M@A. Lord ma polować na co wredniejszych bohaterów/Steam Tanki itp a Pegazy mają kosić załogi wrażych maszyn. KotRzy będą jeździć albo jako małe kliny, albo jako piątki-generalni mają złużyć jako lekka kawaleria. M@A wspierają zaszarżowane trebuszety i łuczników. Jakkolwiek zastanawiam się nad przeciwpiechotnym Lordem z Cuirass of Fortune, Virtue of Knightly Temper, warkoczem, zwykłą lancą i ślubem Graala (to na wypadek różnych eteycznych paskudztw). Tylko że tracę wtedy sejwa (a na samym wardzie raczej wolę nie polegać). Tylko że brakuje mi na to punktów :?
Ubiegnę jeszcze pytania z gatunku "Dlaczego nie masz Graali, są przecież lepsi od Questów" i im podobnych. Otóż:
Primo:Dwa trebuszety mają większe szanse na ubicie czegoś niż jeden (no i strata jednego nie zaboli mnie aż tak bardzo bo zostaje mi drugi)
Secundo:Wolę mieć zawsze 5 siły niż 6 tyko w szarży (a co, jeżeli dostanę czopsa z flanki czy coś?)
Tertio:Figurki Questów podobają mi sią bardziej niż Graali ;)
Niedługo zaatakuje nas kosmiczna lejąca się galaretka.

A i tak wszyscy zgnijemy w kobiałce ;)

Awatar użytkownika
Theolog
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Theolog »

Witam,

Od ponad roku maluje figurki, a że czasu mam niewiele, to w ciągu tego roku niewiele się też pomalowało, no ale pomału dochodzi do 1000 pkt i czas wyruszyć na front. Jak myślicie, nada się to na stół?:


I. BOHATEROWIE (229 pkt):


Paladin BSB 124 pkt
Gromril Great Helm, Sword of might
warhorse

Damsel 105 pkt
2 lvl

II. RYCERSTWO (349 pkt):

9 x Knights Errant 221 pkt
FCG, Errantry Banner

5x Knights of the Realm 128 pkt
musican (tutaj BSB)

III. CHAMSTWO (420 pkt):

14 x Bowmen 118 pkt
musican, standard bearer, skirmish, braziers
(tutaj Damsel)

10 x Bowmen 65 pkt
musican

10x Bowmen

5 x Mounted Yeomen 87 pkt
shields, musican

Field Trebuchet 90 pkt


Razem 998 pkt

Rozpa pierwsza, więc i na dydaktykę nastawiona: jest rycerstwo, wieś, machina, fast, strzela-nie i magia.
Proszę o komentarze i sugestie.
Ostatnio zmieniony 22 sty 2009, o 03:57 przez Theolog, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Szczerze zalecam naniesienie poprawki na Rycerzy Królestwa. Piątka tych panów ma trochę za mały potencjał, żeby obronić ilość punktów jaką na sobie nosią (sztandar, magiczna chorągiew, pełen command). Zatem albo zabrać im punktowy balast i zostawić samego muzyka i darmowego czempiona (a uzyskane w ten sposób punkty przeznaczyć na coś innego), albo dokonać cięć gdzie indziej i dołożyć trzech rycerzy.

A paladyn chyba nie ma tarczy, z tego co widzę. To tylko 2 punkciki, a zawsze wyższy save.

Matys
Pseudoklimaciarz
Posty: 32

Post autor: Matys »

ale to BSB. Nie może mieć tarczy, zamiast Sword of Lady dałbym mu Gromil Great Helm + Sword of Might

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

A fakt, przeoczyłem że to BSB :)

Awatar użytkownika
Theolog
Wałkarz
Posty: 57
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Theolog »

Za radą Dostojnego Gniewka obciąłem KOTR-ów. Zmieniłem też konfigurację BSB, wywaliłem villeina ze skirmisherów i jedne braziers i uzbierało się na jeszcze jeden oddział łuczników.

W innej wersji, po obcięciu KOTR-ów i wywaleniu jednego oddziału Bowmenów znalazłoby się miejsce dla 6 errantów z muzykiem.
W każdym wypadku rozpa nie traci dydaktycznego charakteru :-)

BSB po zaproponowanych poprawkach jest trochę tańszy i "twardszy", aczkolwiek obawiam się że nie będzie mógł skutecznie ścinać dzrew i czołgów, jak to miało miejsce ze Sword of Lady's Champion.

Zakładam też, że Damsel w oddziale łuczników skirmisherów, jak cały oddział ma pole widzenia (i czarowania) 360 st. (proszę o wyprowadzenie mnie z błędu jeżeli jest inaczej).

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Theolog pisze:
BSB po zaproponowanych poprawkach jest trochę tańszy i "twardszy", aczkolwiek obawiam się że nie będzie mógł skutecznie ścinać dzrew i czołgów, jak to miało miejsce ze Sword of Lady's Champion.
i tak nie ścinałby, za małego sava miał.
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

A damsel w skirmishu oczywiście ma 360 stopni zasięgu wzroku. Jeżeli dokładasz kolejny oddział łuczników, to graj defensywnie skupionym ostrzałem i kontruj uderzeniami jazdy w osłabionego przeciwnika. Jeżeli inwestujesz w oddział errantów, graj dynamiczniej do przodu, kontrolując inicjatywę na polu bitwy.

Awatar użytkownika
pelzak
Falubaz
Posty: 1195

Post autor: pelzak »

Nie polecam grania defensywnego Bretonnia :wink:
Jakos granie defensywne kojarzy mi sie z pewna porazka, no chyba ze trafi sie na VC, ci sie nie beda odstrzeliwywac ale nadrobia paroma innymi rzeczami.

Pozdrawiam
Pelzak

Awatar użytkownika
Gniewko
Masakrator
Posty: 2320
Lokalizacja: czasem Bielitz, czasem Breslau

Post autor: Gniewko »

Pelzak, Bretonnią da się skutecznie grać defensywnie, trzeba tylko wiedzieć jak. Polecam lekturę tematu o chłopskiej taktyce - tam chyba dość skutecznie udowodniłem swoją teorię :)

Oczywiście jeśli ktoś źle czuje się w defensywie albo nie ma w tej kwestii doświadczenia, to powinien podejść do tego ostrożnie i na luzie, nie zrażając się niepowodzeniami na początku (ja sam oberwałem kilka razy po zadzie zanim doszedłem do wprawy i musiałem znosić jadowite docinki "znawców" i "uczonych w piśmie".

Awatar użytkownika
Jagal
Niszczyciel Światów
Posty: 4287
Lokalizacja: Gdańsk SNOT

Post autor: Jagal »

Abstrachując od chłopskiej taktyki, bretą da się, a nawet trzeba czasami grać defensywnie. Kwestia czy sie tego człowiek nauczy ;) Z VC rzadko opłaca sie przeć do przodu. Lepiej spóbować ściagnać wargulfa z treba, powycinać smieci, wampiry jak sie uda, a dopiero później uderzyć. Większa szansa, że nie zdąży dowskrzesić co trzeba ;)
Kupię bretońskie modele z 5tej edycji:
Metalowi quesci,
French Games Day Knight 'L'Hermite De Malemont' !! ,
4ed rycerze na piechotę.


Snot Fanpage <<--- , klikać! ;)

ODPOWIEDZ