Lubelski Koziołek - MASTER w Lublinie 14-15. 03. 2009.

Regulaminy, relacje, scenariusze, kampanie, pokazy etc.

Moderatorzy: Laik, Dymitr

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

uuu.... no to lipa Panowie. Myślałem że Priest bardziej się łapie do kategorii TK ( walczący charakter z bound spellem). No nic zobaczymy czy da się zrobić jakąś sensowną rozpę z tym ograniczeniem bo miałem chrapkę na dwóch Priestów w dwóch klockach piechoty.

A propos - czy powtarzające się detachmenty strzelców wliczają się do ograniczenia max. 3 razy ten sam core?

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

możesz mieć 2 priestów ale wtedy już bez maga

detachmentów też nie można mnożyć ponad 3 tego samego typu - ten zapis dotyczy niemal wszystkiego - na szczęście na te pkty nie wystawia się tego dużo więc nie jest to zbytnio uciążliwe

Awatar użytkownika
mm08
Warzywo
Posty: 15
Lokalizacja: wwa
Kontakt:

Post autor: mm08 »

4 karabiny pisze:Dla mnie sens życia to wygranie jakiegokolwiek mastera ;)
Masz po co żyć :D
Chór Polaków
konkluzja Nasz piecyk cudem zreparowany,
lecz Osiołek Porfirion to gość podejrzany. biją Porfiriona


K U R T Y N A

www.miastogadzetow.pl - najlepsze gadżety, unikalne prezenty i odjechane upominki :twisted:

Malal
Kretozord
Posty: 1729

Post autor: Malal »

Spoko graj na tym masterze. Nasza glowa<moja i shina> by ci odebrac sens zycia :P
podpis nieregulaminowy - administracja

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

Supeł pisze:możesz mieć 2 priestów ale wtedy już bez maga

detachmentów też nie można mnożyć ponad 3 tego samego typu - ten zapis dotyczy niemal wszystkiego - na szczęście na te pkty nie wystawia się tego dużo więc nie jest to zbytnio uciążliwe
BUUUU ...
przez ciebie musze zmienić rozpe!

Awatar użytkownika
Embir
Oszukista
Posty: 791
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: Embir »

Supeł pisze:możesz mieć 2 priestów ale wtedy już bez maga

detachmentów też nie można mnożyć ponad 3 tego samego typu - ten zapis dotyczy niemal wszystkiego - na szczęście na te pkty nie wystawia się tego dużo więc nie jest to zbytnio uciążliwe
Cóż Panowie wasz turniej wasze reguły. Chciałbym jednak poruszyć tu dwie kwestie. Właśnie kwestię detachmentów i Priestów. Ja rozumiem, że te ograniczenia są po to żeby ludzie nie tworzyli przegiętych rozpisek i aby wreszcie zaczęła na stołach rządzić różnorodność. Problem jednak z tym, że w przypadku Imperium objęcie tymi zakazami Priesta i detachmentów absolutnie wyeliminuje szansę spotkania piechociarskiego Imperium na te pkt-y (przynajmniej w przypadku rozsądnego przeciwnika). Prieści mają to do siebie, że są jednostką czysto wspierającą, dają "Hate", bound, dispelka i Ld8. Są więc idealni dla wsparcia imperialnych jednostek piechoty która co tu dużo mówić jest słaba (na małe pkt-y nie można w piechocie, nawet elitarnych greatswords, mieć choćby jednego magicznego sztandaru; a ASF i elitarne oddziały innych armii robią z pozbawionej wsparcia bohaterów piechoty imperium sieczkę ). Wybór kombinacji mag i priest jest nie najlepszym rozwiązaniem bo magia w takiej konfiguracji raczej nie będzie mieć siły przebicia, pozostaje więc tylko kombinacja dwóch magów. Wiadomo że z Ld7 nikt nie będzie ryzykować walki na piechocie bo sama panika i terror może wykończyć połowę armii. Nie mówiąc już o tym, że przy obecnych restrykcjach centralny kop w krocze dostaje sztandarowa zasada imperialnej piechoty - detachment. Pozostaje więc jedynie zapchać core rycerstwem, w specialach dać dwie armaty do tego czołg, trochę strzelców i voila. Mogę się założyć że tak będzie wyglądać większość rozpisek imperialnych bo jest to najbardziej sensowna konfiguracja.

Dla przykładu, tą rozpą chciałem powalczyć na lubelskim turnieju:
Unnamed1650 Pts - Empire Army

Warrior Priest of Sigmar @ 158 Pts
General; Barding; Heavy Armour; Warhorse
Biting Blade
Enchanted Shield
Van Horstman's Speculum



Warrior Priest of Sigmar @ 139 Pts
Great Weapon
Armour of Meteoric Iron
Ring of Volans

Battle Wizard @ 125 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll

22 Swordsmen @ 227 Pts
Standard; Musician

5 Detachment - Crossbowmen @ [40] Pts

5 Detachment - Crossbowmen @ [40] Pts

22 Swordsmen @ 227 Pts
Standard; Musician

5 Detachment - Crossbowmen @ [40] Pts

5 Detachment - Crossbowmen @ [40] Pts

10 Handgunners @ 105 Pts
1 Marksman; Hochland Long Rifle

10 Handgunners @ 105 Pts
1 Marksman; Hochland Long Rifle

5 Outriders @ 113 Pts
Musician

6 Knightly Orders @ 146 Pts
Musician

6 Knights of the Inner Circle @ 205 Pts
Standard; Musician;
War Banner

1 Great Cannon @ 100 Pts


Casting Pool: 4

Dispel Pool: 5

Models in Army: 108


Total Army Cost: 1650
Niestety ograniczenia turnieju nie pozwalają na takiej piechociarskiej konfiguracji się wystawić. Co jednak zabawne poniższa rozpa jest w zupełności zgodna z tymi ograniczeniami:
Unnamed1650 Pts - Empire Army

1 Captain @ 119 Pts
General; Barding; Full Plate Armor; Shield; Warhorse
Sword of Might
Van Horstman's Speculum

1 Battle Wizard @ 150 Pts
Magic Level 2
Dispel Scroll
Dispel Scroll

1 Battle Wizard @ 150 Pts
Magic Level 2
Rod of Power
Ring of Volans

10 Crossbowmen @ 85 Pts
Musician

10 Crossbowmen @ 85 Pts
Musician

9 Knights of the Inner Circle @ 308 Pts
Standard; Musician;
Banner of the Daemonslayer

5 Knightly Orders @ 123 Pts
Musician;

5 Knightly Orders @ 123 Pts
Musician;

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Great Cannon @ 100 Pts

1 Steam Tank @ 300 Pts

Casting Pool: 6

Dispel Pool: 4

Models in Army: 51


Total Army Cost: 1643
Już na pierwszy rzut oka widać która rozpa jest bardziej wymaksowana.
Wydaje mi się więc że rozsądnym byłoby uznać że bound spelle priestów liczą się do limitu PD, podobnie jak i generowane przez nich DD, natomiast oni sami nie powinni być liczeni jako postaci czarujące. Po drugie zaś uważam że powinniście zezwolić na dowolne powtarzanie jednostek detachmentów. W ten sposób jest szansa że zobaczy się jakieś piechotne Imperium na turnieju. Nie ma co biedaków ograniczać dodatkowo w sytuacji gdy i bez restrykcji przegrywają w rozpiskach miejsce z czołgiem i kawalerią.
To tyle z moich sugestii i mam nadzieję że choć trochę się nad nimi organizatorzy zastanowią.

Awatar użytkownika
qlpin
Chuck Norris
Posty: 425

Post autor: qlpin »

no niestety rozpa podana przez ciebie jest nielegalna bo możesz mieć maxymalnie 3 maszyny a steam tank liczy się jako maszyna (imho tak powinno być)

i po co ci tak duży odział inner circle?
jeszcze z tym badziewiastym sztandarem...

Awatar użytkownika
bigpasiak
Ciśnieniowiec
Posty: 7714
Lokalizacja: Syberia

Post autor: bigpasiak »

a nie ma?
The wood hold peace for thos who desire it, but those who seek battle will find me...
The forest has as many eyes as leaves...

Far over, the misty mountain Cold, to dungeons deep and caverns old.
The pines were roaring, oooooon the hight...
Abandoned

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

czołg to oczywiście maszynka, do tego jeżdżąca miażdżąca itd :p :D ale w rozpie ja widzę 2 armaty i czołg więc w sumie 3 - chyba że ślepy jestem

@embir82 - Drogi kolego, nie bronie ci wystawiać priestów, możesz wystawić aż 2, ale z tego co wiem imperium ma też innych charakterów - kapitanów inżynierów i innych cfaniaczków. Poza tym w pierwszej rozpie wystarczy że zmienisz maga na np. BSbka, a jednych kuszników na np - cokolwiek innego - i już masz legalną rozpe jaką chciałeś, sory że nie możesz wystawić takiej armii jak lubisz/umiesz (niepotrzebne zignorować) grać ale jest niestety u nas próba zmuszenia graczy do szukania nowych ciekawych rozwiązań i wyrównania szans wszystkich armii, więc wiesz - to nic osobistego...

PS- na marginesie, nie zgodziłbym się z częścią Twoich wywodów odnośnie składania tej armii ale rozumiem, że każdy gra inaczej i inaczej "czuje" armie...

pzdr

Awatar użytkownika
Morrok
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3847
Lokalizacja: Wro

Post autor: Morrok »

masz rację co d czucia armii, witch elfki są gorące :D

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Co tak malo kawalerii w tym imperium kawaleryjskim?;-)

Ale generalnie zgadzam się w przedmówcą. Choć babą nie bedę, i zagram nawet i bez charakterow jak bedzie trzeba ;-)
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

w Empire bez kitu tylko prieści są grywalni?

Awatar użytkownika
Shakin' Dudi
Masakrator
Posty: 2633
Lokalizacja: Moria - Lublin

Post autor: Shakin' Dudi »

pierdzielenie, sam najpewniej z empire przyjade i nie będe miał żadnego głupiego priesta....i ograniczenia wydają mi sie także bardzo ok.

Awatar użytkownika
Karli
Postownik Niepospolity
Posty: 5056
Lokalizacja: Front Wschodni - Białystok

Post autor: Karli »

Nie, ale w empire branie zwyklego kapitana aby dawal 8Ld jest kiepskim pomyslem, bo on nic nie robi ;p

BSB natomiast gienkiem nie moze byc...

Zostaje trzymanie magow w kawie co juz ma 8Ld :P
Byłoby afrontem nie napić się z Frontem!

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

takie życie Empirowca że płochliwy jest :P

można wziąć maga priesta i bsbka - to IMO da już rade

Awatar użytkownika
Grichalk
Masakrator
Posty: 2182
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: Grichalk »

To co mają dwarfy powiedzieć? Ograniczenie do trzech maszyn mnie osobiście boli. Ale skoro takie są zasady, to trza się dostosować. Zwłaszcza że mam zamiar sie wybrać.

Awatar użytkownika
Crane
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3291
Lokalizacja: Biała Podlaska/ Warszawa - Czarne Wrony

Post autor: Crane »

Nie, ale w empire branie zwyklego kapitana aby dawal 8Ld jest kiepskim pomyslem, bo on nic nie robi
Taki kapitan na pegazie już robi i to całkiem sporo...

Awatar użytkownika
Supeł
Kretozord
Posty: 1872
Lokalizacja: Lublin - MORIA!

Post autor: Supeł »

co do dwarfow to tak samo jak każdą armię bolą ograniczenia - może nie w magii (hehe) ale w maszynach na pewno - sam zagram dwarfami i wolałbym mieć 2 klopy 2 bolce i organy - ale live is live, ale IMO dzięki temu siła armii się wyrównuje i wyniki turnieju rzeczywiście są miarodajne i wyłaniają najlepszego gracza - zobaczymy kto zostanie master of choko

Awatar użytkownika
Furion
Postownik Niepospolity
Posty: 5712
Lokalizacja: Gorzów Wlkp. "Rogaty Szczur"

Post autor: Furion »

pytanie do scenariusza "perła"

czy efekt nr 5 dotyczy pierwszej rundy walki czy kazdej pierwszej rundy walki?

Awatar użytkownika
Jerzyn
Zły Dotyk
Posty: 1072
Lokalizacja: Barcelona, Moria Śmoria
Kontakt:

Post autor: Jerzyn »

kazdej
RaptorJesus jest fajny, ale trochę za duży.

ODPOWIEDZ