Rozpiski WE - (8 edycja od strony 339)

Wood Elves

Moderator: Gremlin

Zablokowany
Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Ehh, jaka szkoda, że mam teraz tak zawalone te weekendy. :(
Kasa jest, chęci są i na mastera bym zawitał bardzo, bo mam głód grania.
Ale praca, prawko, kuźwa...

Dobra, pomarudzilem sobie. Ja poczekam na relację, ale na forum. :)

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kal_Torak - pierwsza rozpa - silny standard, druga - cóż, jeśli lubisz grać Treekinami i co więcej, umiesz to robić, to spoczko. Ja na format koziołka (robimy na te pkt turniej u nas) mam takie cuś:
3xgg, 3xwd, 3xgr, 2xdriady, bsb hoda, caddy.
Testowałem ją dzisiaj i...dostałem maskę z WoCh, ale nie poddaje się i próbuje jutro z HE :D
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Brożek
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Otwock . Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Brożek »

Więc ja się pochwalę :D
Zrezygnowałem ze Scoutów i w moim duelu z DE zagrałem

Spellsinger + 2 lvl + jakieś bajery

Nobel + hand weapon + armor + shield + bajery

10x GG + Kapitan
10x GG + Kapitan
10x GG + Kapitan

8x GR + Kapitan

12x Driada + Kapitan

Ogólnie wszystko było rozpisane i zaplanowane na 1000 pkt.

Powiem szczerze - zaskoczyłem się :D

Moje straty ograniczyły się do 9 GG, 7 GR i 1 Driady.
Po 5 turach skończyliśmy, bo koledze się modele skończyły - jak liczyliśmy punkty, to wygrałem przewagą ponad 1200 pkt .

Kocham Wood Elfy - zanim ten bej zdążył w 3 turze podejść, nie miał już 2/3 Korsarzy i żadnego Cold Ona. Potem krótka walka na jego wojów na GG - zaczęli uciekać. Dogoniłem go i ded :P

Korsarze nie zdali testów złamania i po kolejnej turze mojego strzelania uciekli za stół...

Potem szarża moich driad na jego kuszników i dobijanie 2 balist - jak mówiłem - Kocham Elfiszony z łukami :D

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

i... Tylu kapitanów dało radę? :shock:
Nie wspominając o 12 driadek czy 8 gr :p

No i napisz jak złożyłeś tych herosów, bo to ciekawe.

A Twój przeciwnik klimaciarz hehe.

DolmiR
Falubaz
Posty: 1324
Lokalizacja: Krotoszyn, , Zielony Smok

Post autor: DolmiR »

Ja bardziej jestem ciekawy co miał przeciwnik ;)

Awatar użytkownika
Brożek
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Otwock . Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Brożek »

Więc tak:

@Ja:

Glade Guardsi wychodzili po 126 pkt = 378 pkt
Glade Riders = 8x 24 pkt + 9 pkt = 201 pkt
Driady = 12x 12pkt + 12 pkt = 156 pkt

Spellsinger + 2 mlvl = 90pkt + 35 pkt = 125pkt
Nobel + hand weapon + shield + armor = 79pkt + 4 pkt + 2 pkt + 2 pkt = 87 pkt + łuk (nie pamiętam teraz nazwy i nie mam AB pod ręką - działa tak, że każda strzeła rozszczepia się na K6 - koszt 30 pkt = 117 pkt

Suma = 977 pkt

@ Dark Elfy

24 warriorsów zwykłych , 20 korsarzy , 5 cold one , 20 kuszników + dwie balisty. Do tego jakieś bonusy, ale w tej chwili nie pamiętam ;)

Herosów składałem na szybko, dlatego kompletnie noobowsko ale co tam - trzeba próbować co działa a co nie ;)

Kal_Torak
Masakrator
Posty: 2828

Post autor: Kal_Torak »

ksch pisze:Kal_Torak - pierwsza rozpa - silny standard, druga - cóż, jeśli lubisz grać Treekinami i co więcej, umiesz to robić, to spoczko. Ja na format koziołka (robimy na te pkt turniej u nas) mam takie cuś:
3xgg, 3xwd, 3xgr, 2xdriady, bsb hoda, caddy.
Testowałem ją dzisiaj i...dostałem maskę z WoCh, ale nie poddaje się i próbuje jutro z HE :D
No ten standard mnie martwi, niby zestaw herosow inny, ale jednostek już nie. Stąd konepcja treekinów przeważa. No a treekinkami dość ciężko się gra. Są naprawde dobrą jednostką, ale mają jeden szczególny mankament - z ich trafialnością jak z loterią, bo brakuje WS 5, aby sobie radziły z klockami o WS 4, a mocniejsze rzeczy lepiej przyjmowaly na klatę (a większość mocnych rzeczy ma WS 5 ;) ). W zasadzie gdyby miały hatred to byłaby ultra genialna jednostka. Ale nadal dają średnie drzewka radę.

Jeszcze inną wariacją rozpy to: 2xdriady, 2xgg, 1x6 wr, 2x8 wd, drzewo, 2xalter (wardy) i caddy.

Twoja rozpa jest bardzo fajna. 3 oddziały tancerzy muszą świetnie wyglądać na stole wspomagane dużą liczbą GR. Rozumiem ze ten BSB ma im dawac przerzuty brejka? Ale będzie w nich siedzial czy raczej probowal sie trzymac gratisowego lasku ;).

Muszę też potestować spowrotem rozpy "ekstremalnie mobilne", czyli GR+WR+WH+Alterzy

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

Kal_Torak - powiem tak - rozpa fajna, ale znowu w plecy. 8-12. Problem jest niestety w GR - są za drodzy w stosunku do oferowanych możliwości (wiem - też mi odkrycie ;-)). Trzy oddziały WD trudno podciągnąć do cc, generalnie trudna do gry rozpa, ale ma w sobie urok :-)
Co do Treekinów to jest też problem ze statikiem. Wiadomo, że oni raczej są szarżowani, niźli sami szarżują. Kawa z WS5 i s6 robi im spore kuku. Do tego AS4+ i WS5+ - niby daje radę, ale trochę to za mało, jak na 65pts/model. Poza tym, tak jak napisałeś: WS4 to niemal zawsze trafianie na 4+. Za te same punkty mam dwie siódemki tancerzy, albo dwie piątki WR...
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

"Nobel + hand weapon + shield + armor = 79pkt + 4 pkt + 2 pkt + 2 pkt = 87 pkt + łuk (nie pamiętam teraz nazwy i nie mam AB pod ręką - działa tak, że każda strzeła rozszczepia się na K6 - koszt 30 pkt = 117 pkt "

chyba jakiś ostry wałek poszedł :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Laik
Pan Spamu
Posty: 8782
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Laik »

nie jestesmy na forum matematykow:)

co do treekinow to zagralem wlasnie majac oddzial 4 przeciw ogrom, tuz obok nich ustawilem tancerzy z bsbkiem (war banner i netlingi) - dostalem szarze 5 iriongutow z bruiserem(z bronia +3 do sily i trafia na Inicjatywe) - on mi wpakowal w sumie 8 ran(fatalne wardy na tancerzach pomimo tanca) ustalem - z boku driady i pozamiatane.
mysle ze BSB obok to jest wlasnie sposob na uzyskanie statica (no i przerzutu w razie czego)...

Gremlin
Masakrator
Posty: 2428
Lokalizacja: Szczawnica/Kraków
Kontakt:

Post autor: Gremlin »

Kalesoner pisze:"Nobel + hand weapon + shield + armor = 79pkt + 4 pkt + 2 pkt + 2 pkt = 87 pkt + łuk (nie pamiętam teraz nazwy i nie mam AB pod ręką - działa tak, że każda strzeła rozszczepia się na K6 - koszt 30 pkt = 117 pkt "

chyba jakiś ostry wałek poszedł :D
Nawet bardzo szczególnie z tym łukiem który sie rozszczepia na K6 ...
xYz

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Jestem ciekaw czy kolega doczytał "one use only" :D

Awatar użytkownika
ksch
Masakrator
Posty: 2963
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: ksch »

No tak - hoda wielokrotnego użytku wyjaśnia tak łatwe zwycięstwo z DE ;-)
Laik - ale granie z ogrami rządzi się swoimi prawami - nie sądzisz? :-) Wyobraź sobie te same treekiny w starciu z kawą WoCh ;-)
--
Krzysztof "ksch" Schechtel
ksch@gazeta.pl
gg 7052764
http://www.veto2ed.pl

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Nie no, nie popadajmy w skrajność.
Załóżmy klocek standardowej piechoty imperialnej (5 statika) - mamy 4 treekiny, z 12 atakow na 3+ trafiamy 8, na 2+ zabijamy 6-7, czyli wygywamy o 1-2. :)

Także nawet niektóre klocki (statystycznie) można nimi przepchać od frontu. A kawe WoCh to nawet jak zaszarżujesz to nie przepchniesz...

Pozdro

Awatar użytkownika
Brożek
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Otwock . Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Brożek »

Chłopaki powoli powoli :)

Już jestem w domu i wszystko nalazłem - w polskim Armyook'u to 'Kołczan Strzał Zagłady' i nie użyłem tego ani razy - najzwyczajniej w świecie na początku mi szkoda było, a potem jakoś nie było do czego strzelać. Więc nie studźcie mojego zapału - wygrałem uczciwie wiedząc co to daje - po prostu źle napisałem bo nie byłem u siebie i nie miałem jak sprawdzić :P

Ale kurde - już potępiliście mój entuzjazm :D

Awatar użytkownika
Tutajec
Postownik Niepospolity
Posty: 5351

Post autor: Tutajec »

jedyne klocki z jakimi sie walczy to klocek rycerzy bretonskich klocek bk klocek black guardow grace guardow noi dwarfickie

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Generalnie rzecz biorąc nie zgodzę się z Tobą. No, ale każdy ma własne powody do takich sądów. ;)

@ Brożek: Spoko luuz, gratulacje wygranej taką... Klimatyczną rozpiską :D

Awatar użytkownika
Brożek
Wałkarz
Posty: 60
Lokalizacja: Otwock . Mazowieckie
Kontakt:

Post autor: Brożek »

No a może podpowiedzielibyście mi co można tutaj zmienić? :)
Jutro bądź w sobotę gram z OnG i mam podobną koncepcję, aczkolwiek inaczej chce zrobić z bohami :)

Mieliście racje, że nie opłaca się całego FCg ale sam kapitan się przydaje - żadnych sztandarów nie daje, a trafia w sumie oczko lepiej - tutaj się nie zawiodłem ... co do Driad to też - w sumie ten 1 atak jest bardziej dodatkiem czysto estetycznym, ale jeżeli mam jeszcze zapas punktowy jest ok ;)

Czyli na pewno 3 regimenty po 126 pkt + Driady 156 pkt. No i tutaj kończy się to, czego jestem pewien :P

Nie bardzo umiem grać GR - podjeżdżam -> strzelam, podjeżdżam -> strzelam a jak co do czego przychodzi, to nie bardzo chce się angażować w walke wręcz ze względu na fanatyków :P

Jest tam też Shaman, dlatego mam plan wykupić Spellsingera + 2 lvl + 2x Dispell Scroll = 175 pkt

No i nie bardzo wiem w co uzbroić Nobla - macie może jakieś pomysły? Oczywiście na razie się uczę i powoli dojdę do tego, co mi pasuje a co nie, ale może mnie nakierujecie ;)

Awatar użytkownika
Piotras
Szef Wszystkich Szefów
Posty: 3216
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań

Post autor: Piotras »

Generalnie na kapitanów szkoda pkt w GG. Lepiej dać zamiast nich muzyków.
Masz zapas punktów - zamiast jeszcze championki w driadkach daj 2 oddziały po 8. 12 to zdecydowanie bardzo za bardzo duży skirmish :P

I może rozbić 8 GR na 2 oddziały? Co do Spellsinger'a 2 poziomowego, cóż, najlepiej dać Calingora + scroll. Wtedy możesz czarować 4 x Treesinging na 1 kostce. :)

A możecie tam proxować? Bo może warto by było zamiast 5 Ridersów dać Wildów?

Co do herosa Nobla -> może taki koleś być. HoDA jest bardzo dobra, na OnG już mniej, ale być może znajdzie się akurat jakiś cel. ;)
A jeśli chcesz inaczej go uzbroić to zrób z niego sztandarowego armii i daj mu Sword of Might oraz Stone of Crystal Mere.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2009, o 23:44 przez Piotras, łącznie zmieniany 1 raz.

Kalesoner
Szczur Królów
Posty: 13706
Lokalizacja: Jeźdźcy Hardkoru

Post autor: Kalesoner »

Żeby rozbić GR na 2 oddziały musiałby mieć jeszcze 2modele a chłopacy graja chyba bez proxów.
Obrazek

Zablokowany